Προς το περιεχόμενο

Bloodborne [PS4]


Orgios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα κατεληξα σε churchpick 2h build με full thrust gems πετσοκομα....min-maxed bl100 https://mugenmonkey.com/bloodborne/41554

Εδω μαζεμενα τα top tier gems οποιος θελει: https://www.bloodborne-wiki.com/2015/10/best-blood-gems-setups.html

Ειχα ξεχασει ποσο πονο εδεινε το lower Pthumeru 3 , watchers/undead giant/rom/bloodletting beast στα 40 lvl με σκατενια gems.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Precious ανακαλυψεις με το discovery stat αλλα και ειδικοτερα στον hex code του ΒΒ!

https://www.reddit.com/r/tombprospectors/comments/do8f2q/the_discovery_stat_explained/

Το πιο τρελο που βρηκανε ειναι αυτο εδω που αναφερει: It gets even crazier, since there are unused Curses as well that were meant for cut depth 6-7 chalices but still work when we edit them onto depth 5 dungeons! These “Terrible Curses” drop the player down to 25% or 12.5% hp and supposedly give the player 5000 bonus Discovery!

Στον Hex code βρηκανε unused curses mods, "Terrible Curses", που ηταν προγραμματισμενα για depth 6-7 random "root" dungeons,,,,,και το τρελο ειναι οτι αυτα τα mods με το edit που εκαναν, λειτουργουν σε αυτα που ηδη υπαρχουν στο game.

Ριξτε μια ματια οσοι εχετε ps+ σε αυτα τα 2 dungeons με 75% Terrible Curses mods, and Get Rekt!

1) pf3w3w36

2) 4zpbn64p

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα στο στελνουν καποια στιγμη μεσα σε 2 εβδομαδες αλλα μην το εχεις δεδομενο.Εμενα δεν ερχοταν και μιλησα με το Ελληνικο support τηλεφωνικα και μου ειπαν να στους στειλω μια φωτο με τα trophies σε mail και μετα απο 3 μερες μου το στειλανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι με fax πέστους ... Σε uk και us μου χε έρθει αυτόματα ούτε είχα ασχοληθεί πως. Τώρα που το είδα αν δεν έχεις ενεργ.τα first party mails τα χανες όπως και του zero dawn

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, VonLoutsos είπε

Απορία. Το Bloodborne Theme που παίρνεις αν κάνεις Platinum το παιχνίδι το έχει πάρει κανεις; Και αν ναι πως; Ευχαριστώ.

Μου ειχαν στείλει email με τον κωδικό οπως θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για αυτούς που το αγόρασαν, δοκίμασαν και το παράτησαν.

Το ξεκινούσα 4-5 φορές (σε διάστημα 8 μηνών) και το εγκατέλειπα κάπου λίγο πριν ή μετά το πρώτο boss. Να έχουν περάσει 4 ώρες και να είμαι ακόμα στο ίδιο σημείο χωρίς progress. Να γυρνάω σπίτι και να με τσαντίζει περισσότερο το game από την δουλειά μου και να λέω γιατί το κάνω στον εαυτό μου αυτό. 

Tην τελευταία φορά που το έβαλα είπα κάθε φορά που θα χάνω, θα χαλαρώνω, θα σκέφτομαι τι πήγε στραβά ώστε να μην ξανακάνω το ίδιο λάθος και θα προσπαθώ να τελειοποιήσω τις τακτικές μου.

Ε λοιπόν το τερμάτισα με απερίγραφτη απόλαυση και μπορώ να πω ότι είναι από τα καλύτερα games που έχω παίξει στην ζωή μου.

Το τερμάτισα με ένα μοναδικό όπλο (axe) και χωρίς να χρησιμοποιώ gun (ούτε μια σφαίρα δεν έριξα σε enemy). Φτάνεις σε σημείο να  θες να lootαρεις potions από enemies που στην αρχή δεν ήθελα να βλέπω και να περνάω κάποια bosses χωρίς να πεθαίνω ούτε μια φορά.

Θέλει ηρεμία, να αντιληφθείς ότι δεν είναι καθαρίζω enemies από τον χάρτη, ότι γίνεται πιο εύκολο όσο προχωράς, αναβάθμιση του χαρακτήρα και όπλου και άντε κάποια walkthrough στο youtube εάν δυσκολεύεσαι σε κάποια σημεία (πχ. τίποτα γουρούνια στον υπόνομο).

Γελάω με τον εαυτό μου που χλεύαζα αυτούς που αγόραζαν τέτοια games και τώρα κοιτάω να αγοράσω το sekiro.

 

 

 

 

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, GrafeioTeleton είπε

Για αυτούς που το αγόρασαν, δοκίμασαν και το παράτησαν.

Το ξεκινούσα 4-5 φορές (σε διάστημα 8 μηνών) και το εγκατέλειπα κάπου λίγο πριν ή μετά το πρώτο boss. Να έχουν περάσει 4 ώρες και να είμαι ακόμα στο ίδιο σημείο χωρίς progress. Να γυρνάω σπίτι και να με τσαντίζει περισσότερο το game από την δουλειά μου και να λέω γιατί το κάνω στον εαυτό μου αυτό. 

Tην τελευταία φορά που το έβαλα είπα κάθε φορά που θα χάνω, θα χαλαρώνω, θα σκέφτομαι τι πήγε στραβά ώστε να μην ξανακάνω το ίδιο λάθος και θα προσπαθώ να τελειοποιήσω τις τακτικές μου.

Ε λοιπόν το τερμάτισα με απερίγραφτη απόλαυση και μπορώ να πω ότι είναι από τα καλύτερα games που έχω παίξει στην ζωή μου.

Το τερμάτισα με ένα μοναδικό όπλο (axe) και χωρίς να χρησιμοποιώ gun (ούτε μια σφαίρα δεν έριξα σε enemy). Φτάνεις σε σημείο να  θες να lootαρεις potions από enemies που στην αρχή δεν ήθελα να βλέπω και να περνάω κάποια bosses χωρίς να πεθαίνω ούτε μια φορά.

Θέλει ηρεμία, να αντιληφθείς ότι δεν είναι καθαρίζω enemies από τον χάρτη, ότι γίνεται πιο εύκολο όσο προχωράς, αναβάθμιση του χαρακτήρα και όπλου και άντε κάποια walkthrough στο youtube εάν δυσκολεύεσαι σε κάποια σημεία (πχ. τίποτα γουρούνια στον υπόνομο).

Γελάω με τον εαυτό μου που χλεύαζα αυτούς που αγόραζαν τέτοια games και τώρα κοιτάω να αγοράσω το sekiro.

Ακριβώς το ίδιο έπαθα. Αλλά φταίει το σεκιρο κ του έδωσα δεύτερη ευκαιρία του bloodborne.

Παρτο το σεκιρο χθες, απίστευτο παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/11/2019 στις 11:51 ΠΜ, namastegt είπε

Κανονικα στο στελνουν καποια στιγμη μεσα σε 2 εβδομαδες αλλα μην το εχεις δεδομενο.Εμενα δεν ερχοταν και μιλησα με το Ελληνικο support τηλεφωνικα και μου ειπαν να στους στειλω μια φωτο με τα trophies σε mail και μετα απο 3 μερες μου το στειλανε.

Πως ????? Υπάρχει Ελληνικό support και μάλιστα τηλεφωνικό ? Εψαχνα πληροφορίες τις προαλλες και δεν έβρισκα τίποτα.
Μπορείς να μοιραστείς τα στοιχεία φίλε καθώς και που/πως τα βρήκες ? 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/12/2019 στις 8:11 ΜΜ, red1 είπε

Πως ????? Υπάρχει Ελληνικό support και μάλιστα τηλεφωνικό ? Εψαχνα πληροφορίες τις προαλλες και δεν έβρισκα τίποτα.
Μπορείς να μοιραστείς τα στοιχεία φίλε καθώς και που/πως τα βρήκες ? 

Ευχαριστω

Σου έχω στείλει inbox.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
4 ώρες πριν, ADHD είπε

Το βάζω γιατί θυμάμαι κάποιες συζητήσεις οτι δεν γίνεται λόγο limitations/engine κλπ.

Τυπικά δε γίνεται at its current state. Ή τουλάχιστον από τον κάθε κοινό θνητό.😁 Ο τύπος τρέχει hacked/custom firmware ps4 με debug tools και πήρε values/πληροφορίες από το ds3 για το τι πρέπει να πειράξει στη μηχανή του bloodborne που είναι παρόμοια αν όχι η ίδια. Από πλευράς hardware ίσα ίσα για 720p60 είναι σε ps4pro με boost mode και πάλι είχε drops σε κάποια σενάρια. Ωραίο σαν game engine/design ανάλυση, αλλά αδιάφορο κατά τα άλλα για τον ps4 player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
Στις 10/12/2019 στις 8:11 ΜΜ, red1 είπε

Πως ????? Υπάρχει Ελληνικό support και μάλιστα τηλεφωνικό ? Εψαχνα πληροφορίες τις προαλλες και δεν έβρισκα τίποτα.
Μπορείς να μοιραστείς τα στοιχεία φίλε καθώς και που/πως τα βρήκες ? 

Ευχαριστω

Και όμως υπάρχει φίλε.Οχι απλά υπάρχει αλλά με είχαν βοηθήσει με έναν λογαριασμό που είχα και είχα ξεχάσει το λογαριασμό του.Μου ζήτησαν ταυτότητα και μου έδωσαν τον κωδικό .Ελληνίδα ήταν η κύρια στο τηλέφωνο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/12/2019 στις 6:40 ΜΜ, GrafeioTeleton είπε

Για αυτούς που το αγόρασαν, δοκίμασαν και το παράτησαν.

Το ξεκινούσα 4-5 φορές (σε διάστημα 8 μηνών) και το εγκατέλειπα κάπου λίγο πριν ή μετά το πρώτο boss. Να έχουν περάσει 4 ώρες και να είμαι ακόμα στο ίδιο σημείο χωρίς progress. Να γυρνάω σπίτι και να με τσαντίζει περισσότερο το game από την δουλειά μου και να λέω γιατί το κάνω στον εαυτό μου αυτό. 

Tην τελευταία φορά που το έβαλα είπα κάθε φορά που θα χάνω, θα χαλαρώνω, θα σκέφτομαι τι πήγε στραβά ώστε να μην ξανακάνω το ίδιο λάθος και θα προσπαθώ να τελειοποιήσω τις τακτικές μου.

Ε λοιπόν το τερμάτισα με απερίγραφτη απόλαυση και μπορώ να πω ότι είναι από τα καλύτερα games που έχω παίξει στην ζωή μου.

Το τερμάτισα με ένα μοναδικό όπλο (axe) και χωρίς να χρησιμοποιώ gun (ούτε μια σφαίρα δεν έριξα σε enemy). Φτάνεις σε σημείο να  θες να lootαρεις potions από enemies που στην αρχή δεν ήθελα να βλέπω και να περνάω κάποια bosses χωρίς να πεθαίνω ούτε μια φορά.

Θέλει ηρεμία, να αντιληφθείς ότι δεν είναι καθαρίζω enemies από τον χάρτη, ότι γίνεται πιο εύκολο όσο προχωράς, αναβάθμιση του χαρακτήρα και όπλου και άντε κάποια walkthrough στο youtube εάν δυσκολεύεσαι σε κάποια σημεία (πχ. τίποτα γουρούνια στον υπόνομο).

Γελάω με τον εαυτό μου που χλεύαζα αυτούς που αγόραζαν τέτοια games και τώρα κοιτάω να αγοράσω το sekiro.

Φίλε μου ακριβώς τα ίδια και εγώ. Το αγόρασα μαζί με το Nioh 1 την προηγούμενη καραντίνα , τα ξεκίνησα και τα 2 πάνω από 4-5 φορές και τα έκλεινα στο δεκά λεπτο.

Με αφορμή το post σου είπα να δώσω στο Bloodborne μια τελευταία ευκαιρία ... και κόλλησα :) 

Είναι πολύ αρχή ακόμη ( 3o boss ) αλλά αρχίζω και βλέπω γιατί αυτό το παιχνίδι έχει τόσο καλές κριτικές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...