Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην αγχώνεσαι είσαι νέος ακόμα. Αν σε αγχώσει από τώρα, η σκέψη & μόνο το κάνει χειρότερα. Αν παρατηρήσεις αυξημένη τριχόπτωση απλά πήγαινε σε ένα δερματολόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω και γω ενα φιλο που του πεφτει το μαλλι, αλλα αυτος εχει και αραιο. εχει παει σε δερματολογους εχει παρει απειρα φαρμακα απο χαπια,σπρει μεχρι και ειδικα σαμπουαν, αλλα αποτελεσμα οπτικα τουλαχιστον μηδεν.

 

(μονο που ο φιλος μου τα εχει τζιβες και θελει να κανει τα παντα για να μη τα κουρεψει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να οργανώσω λίγο αυτό το απέραντο μπουρδέλο που άλλοι ονομάζουν ψηφιακή βιβλιοθήκη.

 

Αυτό που χρειάζομαι είναι κυρίως ένα batch renamer and/or οργανωτή βιβλιοθήκης με δυνατότητα να κατεβάζει metadata πάνω στα ήδη υπάρχοντα αρχεία, χωρίς να μου κάνει μπάχαλο την κατηγοριοποίηση δημιουργώντας νέες ασυνάρτητες δικές του βιβλιοθήκες/κατηγορίες/φακέλους (α ρε itunes πρωτομάστορα).

 

Για τον λόγο αυτό το Calibre δεν μου κάνει, το Mendeley το δοκιμάζω τα τελευταία 3 χρόνια ανά δίμηνο και πάλι σαν alpha trial shareware έκδοση είναι από άποψη σταθερότητας, οπότε άκυρο, ενώ το Zotero νομίζω ότι φτιάχνει δικές του libraries. To A-PDF φαίνεται να κάνει δουλειά αλλά δεν κατεβάζει metadata. Εσείς τι χρησιμοποιείτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευαγγελισμό και περπάτημα.

τον ήπιαμε ;

 

πόση ώρα το κάνεις;

γλυτώνεις καμιά ανηφόρα αν πας με το τελεφερικ; πέρα του οικονομικού δηλ. βολεύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι παίζει με τελεφερίκ. Περπάτημα είναι κάνα δεκάλεπτο, τέταρτο αν θυμάμαι καλά. Ξεκούραστο δεν είναι, αλλά εντάξει, άντραι είμεθα. Αλλιώς ταρίφα με ελάχιστη μέχρι επάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ναι και κοπέλες για αυτό ρωτάω. μας βλέπω για ταξί στο πήγαινε να ξεμπερδεύουμε . αν είναι κάνα 15 λεπτο στο κατέβασμα εντάξει μια χαρά είναι.

 

(το "με ελάχιστη μέχρι επάνω" δεν το έπιασα. τουλάχιστον για το ανέβασμα εννοείς; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

θα ναι και κοπέλες για αυτό ρωτάω. μας βλέπω για ταξί στο πήγαινε να ξεμπερδεύουμε . αν είναι κάνα 15 λεπτο στο κατέβασμα εντάξει μια χαρά είναι.

 

(το "με ελάχιστη μέχρι επάνω" δεν το έπιασα. τουλάχιστον για το ανέβασμα εννοείς; )

 

Eλαχιστο κοστος διαδρομης εννοει. 3,40 νομιζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι παίζει με τελεφερίκ. Περπάτημα είναι κάνα δεκάλεπτο, τέταρτο αν θυμάμαι καλά. Ξεκούραστο δεν είναι, αλλά εντάξει, άντραι είμεθα. Αλλιώς ταρίφα με ελάχιστη μέχρι επάνω.

Τελεφερικ?

7 ευρω το άτομο. Αστο σου λέω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...