Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια νιούφικη ερώτηση:

 

Σήκωσα λεφτά με πιστωτική, από πιστωτική.

ΑΤΜ ίδιας τράπεζας με την κάρτα.

 

Πώς το πληρώνω με web-banking;

Δήλωσα την κάρτα, περιμένω να εγκριθεί/εμφανιστεί και μετά manual πληρωμή ΧΧ ευρώ;

Θα μου δείχνει κάπου χρέωση ή πρέπει να θυμάμαι εγώ πόσα χρωστάω;

Επίσης, χρεώθηκα παραπάνω από όσα σήκωσα ή δεν υπάρχει καπέλο αν η τράπεζα είναι ίδια ακόμα και αν σήκωσα με πίστωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με αφορμη ενα σημερινο θεμα  -το οποιο κλειδωθηκε μολις, ονοματα δε λεμε :lol:-  

μου δημιουργηθηκε η εξης ανουσια απορια :

γιατι εκσπερματωση και οχι εξπερματωση?  :P

οσοι φιλολογοι προσελθετε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αφορμη ενα σημερινο θεμα  -το οποιο κλειδωθηκε μολις, ονοματα δε λεμε :lol:-  

μου δημιουργηθηκε η εξης ανουσια απορια :

γιατι εκσπερματωση και οχι εξπερματωση?  :P

οσοι φιλολογοι προσελθετε :P

Εκ+σπέρμα. Δεν βγαίνει από τον εξπέρ στη μαλακία!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αφορμη ενα σημερινο θεμα  -το οποιο κλειδωθηκε μολις, ονοματα δε λεμε :lol:-  

μου δημιουργηθηκε η εξης ανουσια απορια :

γιατι εκσπερματωση και οχι εξπερματωση?  :P

οσοι φιλολογοι προσελθετε :P

 

Για να υπαρχει κινητρο για περαιτερω βελτιωση στο αθλημα.Ετσι ευκολα ο τιτλος του εξπερ ?  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχχαχαχαχα!!! απλα σκαλωσα και δε μου ερχοταν αλλη λεξη με κσ και μετα συμφωνο και λεω τι γινεται? one of the kind? :P 

αλλα πατησα μετα στο google και μου βγαλε και την εκσταση  οποτε οκ. :lol:

 

** μα κατι λεξεις που βρισκω!! εκσταση,εκσπερματωση.. μια και μια ειναι ολες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια νιούφικη ερώτηση:

 

Σήκωσα λεφτά με πιστωτική, από πιστωτική.

ΑΤΜ ίδιας τράπεζας με την κάρτα.

 

Πώς το πληρώνω με web-banking;

Δήλωσα την κάρτα, περιμένω να εγκριθεί/εμφανιστεί και μετά manual πληρωμή ΧΧ ευρώ;

Θα μου δείχνει κάπου χρέωση ή πρέπει να θυμάμαι εγώ πόσα χρωστάω;

Επίσης, χρεώθηκα παραπάνω από όσα σήκωσα ή δεν υπάρχει καπέλο αν η τράπεζα είναι ίδια ακόμα και αν σήκωσα με πίστωση;

 

Εφόσον η συναλλαγή αυτή περνάει από το ίδιο κανάλι της πιστωτικής (σαν να κάνεις αγορά ένα πράγμα) τότε θα πρέπει να περιμένεις λίγες ημέρες για να ενημερωθεί πλήρως η κάρτα για την συναλλαγή, εάν εχεις ebanking θαρρώ θα δεις και εκεί την κίνηση

 

Και να φροντίσεις να πληρώσεις asap το ποσό γιατί τα επιτόκια που έχουν οι κλέφτες τσούζουν (και γενικά να αποφεύγεις να χρησιμοποιείς την πιστωτική για "ανάληψη" μετρητών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον η συναλλαγή αυτή περνάει από το ίδιο κανάλι της πιστωτικής (σαν να κάνεις αγορά ένα πράγμα) τότε θα πρέπει να περιμένεις λίγες ημέρες για να ενημερωθεί πλήρως η κάρτα για την συναλλαγή, εάν εχεις ebanking θαρρώ θα δεις και εκεί την κίνηση

 

Και να φροντίσεις να πληρώσεις asap το ποσό γιατί τα επιτόκια που έχουν οι κλέφτες τσούζουν (και γενικά να αποφεύγεις να χρησιμοποιείς την πιστωτική για "ανάληψη" μετρητών).

 

 

Yeap, αποφεύγω, γι' αυτό και δεν ξέρω τι παίζει. Τώρα ήταν emergency, έπρεπε να σηκώσω και δεν είχα μέσα.

Επίσης, ο μήνας είναι ονομαστικός ή ημερολογιακός; Θέλω να πω, αν σηκώσω στις 28/7, έχω περιθώριο μέχρι 28/8 ή 1/8;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις περιθώριο να βάλεις τα χρήματα μέχρι την λήξη του τρέχων λογαριασμού (εκτός εάν τοκίζονται από την 1η μέρα οι αναλήψεις χρημάτων από πιστωτική, δεν γνώριζα ποτέ το συγκεκριμένο κομμάτι στην τράπεζα).

 

Αλλά για καλό & κακό πάρε την τράπεζα (μην βρεθείς προ εκπλήξεων).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...