Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια μικρή μαθηματική απορία γιατί ή το βιβλίο έχει κάνει 2 φορές λάθος ή εγώ παρατάω τη σχολή: 10∠30°=8,66+5i.Σωστά έτσι?(και τις 2 φορές το γράφει σαν 8,66-5i)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ξεχασει καποιος το lock pattern σε οποιοδηποτε android κινητο και εισαγει 5 φορες λαθος pattern τι ακριβως μπορει να κανει αν το κινητο δεν ειναι συνδεδεμενο στο ιντερνετ?

 

Μπορει να εισαγει απλα το mail & password το οποιο ειχε χρησιμοποιήσει για να ρυθμησει το κινητο οταν το αγορασε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν κανεις λαθος pattern για πεντε φορες παει το κινητο κλειδωσε και δεν υπαρχει επιστροφη αν το κινητο δεν ειναι συνδεδεμενο στο ιντερνετ ακομα και αν εισαγεις το mail & psw που ειχες δηλωσει στο κινητο οταν το πρωτοεστησες.

 

Στο λεω γιατι αν πατησεις πανω απο 5 φορες λαθος pattern σου ζητσαει mail & password οποτε για να στο ζηταει καπου θα αποσκοπει ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αμάξι, όταν το κλειδί είναι γυρισμένο σε οποιαδήποτε θέση εκτός από το τελείως σβηστό, ακούω ένα ήχο τάσης, παρόμοιο με αυτόν που ακούμε κοντά σε κολώνες ρεύματος. Όταν υπάρχει ησυχία στο αμάξι, ακούγεται καθαρά και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αυτό. Το αμάξι είναι μοντέλο του '08 με λίγη χρήση και καινούρια μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σιγουρος οτι ειναι ηχος τασης και δεν ειναι κατι σαν ανεμιστηρακι? 

(καπου υπαρχει ενα , στον εγκεφαλο , στις ασφαλειες? καπου υπαρχει στανταρντ)

και στο δικο μας το κανει που ειναι πανω-κατω ιδιας χρονολογιας αλλα ειναι τσεκαρισμενο οτι ειναι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σιγουρος οτι ειναι ηχος τασης και δεν ειναι κατι σαν ανεμιστηρακι? 

(καπου υπαρχει ενα , στον εγκεφαλο , στις ασφαλειες? καπου υπαρχει στανταρντ)

και στο δικο μας το κανει που ειναι πανω-κατω ιδιας χρονολογιας αλλα ειναι τσεκαρισμενο οτι ειναι αυτο.

 

Μοιάζει με ήχο τάσης, αλλά θα μπορούσε να είναι και κάποιο ψιλό ανεμιστηράκι τώρα που το λες. Ξέχασα να πω, αν βάλω το αυτί μου κοντά στο ταμπλό, ο ήχος φαίνεται να έρχεται πίσω από το ραδιόφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον αυτο ειναι τοτε , στο δικο μου ακουγεται προς το ντουλαπακι.

μπορει να μην το χες παρατηρησει τοσο καιρο η απλα να μαζεψε λιγη σκονη και να αλλαξε λιγο ο ηχος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν κανεις λαθος pattern για πεντε φορες παει το κινητο κλειδωσε και δεν υπαρχει επιστροφη αν το κινητο δεν ειναι συνδεδεμενο στο ιντερνετ ακομα και αν εισαγεις το mail & psw που ειχες δηλωσει στο κινητο οταν το πρωτοεστησες.

 

Στο λεω γιατι αν πατησεις πανω απο 5 φορες λαθος pattern σου ζητσαει mail & password οποτε για να στο ζηταει καπου θα αποσκοπει ετσι δεν ειναι?

Διάβασε εδώ https://support.google.com/nexus/answer/3388218?hl=en 

Απ ότι ξέρω πάντως, θέλει πρόσβαση στο internet για να επαληθεύσει ότι είναι σωστά τα στοιχεία του λογαριασμού και μετά να σου επιτρέψει να προχωρήσεις σε αλλαγή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο αφορα το μειλ και κωδικο που εχεις δηλωσει αρχικα στο κινητο δεν νομιζω οτι χρειαζεται ιντερνετ αφου εχει καταχωρυθει στο κινητο οποτε αν το εισαγεις σωστα θα σε παει στο μενου του κινητου για να αλλαξεις pattern κλειδωματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πω την αληθεια φοβαμαι να δοκιμασω γιατι αν θελει ιντερνετ τοτε θα πρεπει να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων για να σβηστει το lock pattern.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή μαθηματική απορία γιατί ή το βιβλίο έχει κάνει 2 φορές λάθος ή εγώ παρατάω τη σχολή: 10∠30°=8,66+5i.Σωστά έτσι?(και τις 2 φορές το γράφει σαν 8,66-5i

εχεις δικιο και εμενα το κομπιουτερακι μου βγαζει 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή μαθηματική απορία γιατί ή το βιβλίο έχει κάνει 2 φορές λάθος ή εγώ παρατάω τη σχολή: 10∠30°=8,66+5i.Σωστά έτσι?(και τις 2 φορές το γράφει σαν 8,66-5i)

 

 

εχεις δικιο και εμενα το κομπιουτερακι μου βγαζει 5

 

wolfram alfa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...