Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως μπορω να βρω ολα μου τα μυνηματα σε ενα τοπικ? Ας πουμε μεσα στο παρον θεμα θελω να βρω σε αποτελεσματα αναζητησης με την μορφη μυνηματων οτι εχω ποσταρει ως τωρα.

 

 

Στο γρανάζι δίπλα στο search.

Στο εύρεση λέξεων βάζεις ακριβώς τον τίτλο του thread μέσα σε εισαγωγικά, πχ "Das Fitness Thread"

στο εύρεση δημιουργού βάζεις therock

και στο εύρεση στο forum βάζεις Ψυχαγωγία - Μπλα Μπλα.

 

Θα σου βγάλει όλα τα μηνύματά σου στο Das Fitness Thread

 

Εναλλακτικά, όντας στο θρεντ που θες να ψάξεις, πατάς μια φορά κενό σερτς και η επόμενη σελίδα που σου εμφανίζει, είναι το ψαχτήρι του θρεντ. Απλώς ορίζεις δημιουργό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι τα στρωματα χρειαζονται κρεβατι, και δεν μπορεις απλα να τα πεταξεις στο πατωμα? Να οπως εδω?

 

Για να μπορεις να σκουπιζεις πιο ευκολα απο κατω, ή να αποθηκευεις πραματα, η απλα δεν υπαρχει λογος και ειναι κατι που πρεπει να ξεπεραστει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο χ95 το λεωφορείο μπορείς να βγάλεις εισιτήριο από μέσα;;

για κάποιον που το παίρνει από άλλη στάση και όχι από το αεροδρόμιο

 

Αν έρχεται από το αεροδρόμιο δεν ανεβάζει κόσμο, άρα δεν υπάρχει "άλλη στάση".

Αν πηγαίνεις ΠΡΟΣ το αεροδρόμιο, βγάζεις απ' τον οδηγό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τα στρωματα χρειαζονται κρεβατι, και δεν μπορεις απλα να τα πεταξεις στο πατωμα? Να οπως εδω?

 

Για να μπορεις να σκουπιζεις πιο ευκολα απο κατω, ή να αποθηκευεις πραματα, η απλα δεν υπαρχει λογος και ειναι κατι που πρεπει να ξεπεραστει?

Αυτο το ειχα σκεφτει και εγω να το κανω μικρος, αλλα δεν αφηναν οι δικοι μου. Αμα το καλοσκεφτεις ομως, αν δεν εχεις κρεβατι και το στρωμα ειναι κατω στο πατωμα, τα μικροβια του χαλιου/πατωματος θα ειναι πιο κοντα σε σενα. Επισης σε ενα κρεβατι μπορεις να κατσεις οπως καθεσαι σε μια καρεκλα, ενω ετσι, ειναι σαν να καθεσε οκλαδον, δεν βολευει.

Παντως ειναι δυσκολο να καθαριζεις κατω απο το κρεβατι συνεχεια η να σφουγαριζεις, εφοσον δεν αποθηκευουμε κατι απο κατω, ο χωρος παει χαμενος και βρωμιζεται και απο πανω με σκονες και συνεφακια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τα στρωματα χρειαζονται κρεβατι, και δεν μπορεις απλα να τα πεταξεις στο πατωμα? Να οπως εδω?

 

Για να μπορεις να σκουπιζεις πιο ευκολα απο κατω, ή να αποθηκευεις πραματα, η απλα δεν υπαρχει λογος και ειναι κατι που πρεπει να ξεπεραστει?

 

 

Αυτο το ειχα σκεφτει και εγω να το κανω μικρος, αλλα δεν αφηναν οι δικοι μου. Αμα το καλοσκεφτεις ομως, αν δεν εχεις κρεβατι και το στρωμα ειναι κατω στο πατωμα, τα μικροβια του χαλιου/πατωματος θα ειναι πιο κοντα σε σενα. Επισης σε ενα κρεβατι μπορεις να κατσεις οπως καθεσαι σε μια καρεκλα, ενω ετσι, ειναι σαν να καθεσε οκλαδον, δεν βολευει.

Παντως ειναι δυσκολο να καθαριζεις κατω απο το κρεβατι συνεχεια η να σφουγαριζεις, εφοσον δεν αποθηκευουμε κατι απο κατω, ο χωρος παει χαμενος και βρωμιζεται και απο πανω με σκονες και συνεφακια..

Υπάρχει σχετικό θρεντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mηπως εχει καποιος σε word ενα πρωτοκολλο παραδοσης/παραλαβης κατοικιας;

Νοικιαζω ενα διαμερισμα που εχω και ο ενοικιαστης θα φυγει και πρεπει να υπογραψει το εγγραφο γιατι το χρειαζομαι.

Ενα απλο πρωτοκολλο θελω, ο ενοικιαστης φευγει μονος του χωρις να χρωσταει τιποτα, δεν εχω βρει κατι στο google.

 

Έχω ένα να σου στείλω. Αν το θέλεις στείλε σε πμ ένα email σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η στράντζα ψαλίδι, τί είναι;

Εϊναι ένα μεγάλο μηχάνημα που έχουν σε βιοτεχνίες ή σε μηχανουργεία που ασχολούνται με λαμαρίνες. Το ψαλίδι χρησιμεύει στο να κόβουν τα φύλλα της λαμαρίνας (δεν έχει σχήμα ψαλιδιού, φαντάσου μια πρέσσα με ένα κοφτερό άκρο) ακόμα και μεγάλα πάχη 8mm, ενώ η στράτζα χρησιμεύει στο να στρατζάρει, δηλαδή να λυγίζει την λαμαρίνα 90ο για να φτιαχτεί πχ ένα κουτί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσική σαν του Mass Effect, σε ποια "κατηγορία" ανήκει; (ψάχνω να βρω παρόμοια για ένα playlist)

 

http://www.youtube.com/watch?v=yVm_ljDSdwA

 

Είναι ορχηστρική - ηλεκτρονική μουσική. Ψάξε για soundtrack του Vangelis (Παπαθανασίου) όπως το Blade Runner (και άλλα), το soundtrack του Tron για score του Hans Zimmer, κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ενώ η στράτζα χρησιμεύει στο να στρατζάρει, δηλαδή να λυγίζει την λαμαρίνα 90ο για να φτιαχτεί πχ ένα κουτί

 

Στράντζα είναι η μηχανή που χρησιμοποιείται για την κάμψη ελάσματος/ταινίας, συνεπώς η κάμψη των 90deg είναι μία μόνο εφαρμογή της. Μάλλον το έχεις συνδυάσει με το γνωστό "στραντζαριστό".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...