Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άστα δίπλα στον κάδο (όχι μέσα στη σακούλα, να φαίνονται). Σε ένα δίωρο θα έχουν εξαφανιστεί

Επεξ/σία από saxos55
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε λιγο εφερνε η πεθερα, λιγο τα 1 συν 1, τη χασαμε τη μπαλα. Ειναι βαρια καθαριστικα τιγκα χημεια (ακουαφορτε, για ψηστιερες, χλωρινες κλπ) και τωρα με το μωρο δεν θελω τετοια στο σπιτι. Αν τα αφησω διπλα στον καδο ειναι γυφτια? Δεν εχω να τα δωσω πουθενα.

Βάλτα εδώ, σίγουρα θα στα ζητήσει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναρώτησα πριν μερικές σελίδες αλλά δεν έλαβα απάντηση, οπότε ξαναρωτάω. Έχω OTE Conn-x εως 24. Η γραμμή είναι σε Fast Path και σε γενικές γραμμές πιάνω σταθερά 16mbps. Το fast path από ότι έχω ακούσει έχει καλά pings και είναι ότι πρέπει για gamers. Το μειονέκτημα όμως είναι ότι σε κόβει λίγο σε ταχύτητα (δεν είμαι σίγουρος, για αυτό ρωτάω). Εγώ δεν παίζω παιχνίδια online, αν ζητήσω να πάω σε interleaved, η ταχυτητά μου θα ανέβει έστω και λίγο; Και αν ναι, που πρέπει να καλέσω για να μου κάνουν την αλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία που δεν έχω καταλάβει ακόμα.

 

Γιατί στην σημαία της ανεξάρτητης κρήτης έχουμε το αστεράκι?

Αυτό δεν είναι Τούρκικο?

220px-Flag_of_Cretan_State.svg.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναρώτησα πριν μερικές σελίδες αλλά δεν έλαβα απάντηση, οπότε ξαναρωτάω. Έχω OTE Conn-x εως 24. Η γραμμή είναι σε Fast Path και σε γενικές γραμμές πιάνω σταθερά 16mbps. Το fast path από ότι έχω ακούσει έχει καλά pings και είναι ότι πρέπει για gamers. Το μειονέκτημα όμως είναι ότι σε κόβει λίγο σε ταχύτητα (δεν είμαι σίγουρος, για αυτό ρωτάω). Εγώ δεν παίζω παιχνίδια online, αν ζητήσω να πάω σε interleaved, η ταχυτητά μου θα ανέβει έστω και λίγο; Και αν ναι, που πρέπει να καλέσω για να μου κάνουν την αλλαγή;

 

Είναι δυνατόν να λέγεται fast path και να κόβει ταχύτητα;

Το ανάποδο γίνεται, αν πας σε interleaved θα μειωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως, στο fast path συνήθως συγχρονίζεις χαμηλότερα. Αν δεν παίζεις παιχνίδια που θες όσο το δυνατό λιγότερο latency, δεν πιστεύω ότι αξίζει να πας σε fast path.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν να λέγεται fast path και να κόβει ταχύτητα;

Το ανάποδο γίνεται, αν πας σε interleaved θα μειωθεί.

Μπορεί να λέγεται fast επειδής έχεις μικρό ping που σημαίνει ότι το πακέτο φτάνει γρηγορότερα στον προορισμό του. Αλλά συνολικά σαν bandwidth κερδίζω ή χάνω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναρώτησα πριν μερικές σελίδες αλλά δεν έλαβα απάντηση, οπότε ξαναρωτάω. Έχω OTE Conn-x εως 24. Η γραμμή είναι σε Fast Path και σε γενικές γραμμές πιάνω σταθερά 16mbps. Το fast path από ότι έχω ακούσει έχει καλά pings και είναι ότι πρέπει για gamers. Το μειονέκτημα όμως είναι ότι σε κόβει λίγο σε ταχύτητα (δεν είμαι σίγουρος, για αυτό ρωτάω). Εγώ δεν παίζω παιχνίδια online, αν ζητήσω να πάω σε interleaved, η ταχυτητά μου θα ανέβει έστω και λίγο; Και αν ναι, που πρέπει να καλέσω για να μου κάνουν την αλλαγή;

παρε το 13888 και πες τους να σε γυρισουν , ο ΟΤΕ εχει επιλογη για fast path η οχι.

εφοσον δεν το χρειαζεσαι πες τους να σε αλλαξουν για να ανεβεις λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να λέγεται fast επειδής έχεις μικρό ping που σημαίνει ότι το πακέτο φτάνει γρηγορότερα στον προορισμό του. Αλλά συνολικά σαν bandwidth κερδίζω ή χάνω κάτι;

Ναι θα ανέβει λιγάκι ο συγχρονισμός σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...