Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο ειναι το καλυτερο και ποιο ενημερωμενο προγραμμα να βρισκει αυτοματα drivers για υπολογιστες?

 

Π.χ. driver genius, driver magician, driver easy κ.τ.λ.

 

Ποιο θα προτεινατε εσεις και γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγινε ενοικιαση αυτοκινήτου και επίσης εγινε ενα ατυχημα ( χτυπημα με καδο σκουπιδιων ) .

 

Ο τεχνικος της εταιριας ενοικίασης το ειδε και το κοστολογησε με ενα Χ ποσό , παραπάνω απο οσο περιμέναμε .

 

Ισως ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ η ζημιά να κοστίζει τόσο .

 

Υπάρχει η δυνατότητα νομικώς / συμφωνητικώς / κατόπιν διαπραγμάτευσης κλπ να βρουμε εμεις καποιον τεχνικό πλην αυτου της εταιρίας με την ελπίδα η ζημια αυτη να κοστίσει για την επιδιόρθωση της λιγότερο απο αυτο που ζητάνε απο την εταιρία ;

 

Πως μπορούμε να εξασφαλίσουμε οτι η ζημια αξιζει λιγοτερο απο οσο μας ζητανε και οτι τα παραπανω χρηματα θα τα μοιραστουν μαζι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγινε ενοικιαση αυτοκινήτου και επίσης εγινε ενα ατυχημα ( χτυπημα με καδο σκουπιδιων ) .

 

Ο τεχνικος της εταιριας ενοικίασης το ειδε και το κοστολογησε με ενα Χ ποσό , παραπάνω απο οσο περιμέναμε .

 

Ισως ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ η ζημιά να κοστίζει τόσο .

 

Υπάρχει η δυνατότητα νομικώς / συμφωνητικώς / κατόπιν διαπραγμάτευσης κλπ να βρουμε εμεις καποιον τεχνικό πλην αυτου της εταιρίας με την ελπίδα η ζημια αυτη να κοστίσει για την επιδιόρθωση της λιγότερο απο αυτο που ζητάνε απο την εταιρία ;

 

Πως μπορούμε να εξασφαλίσουμε οτι η ζημια αξιζει λιγοτερο απο οσο μας ζητανε και οτι τα παραπανω χρηματα θα τα μοιραστουν μαζι ;

Δεν είναι ασφαλισμένο και για ιδιες ζημιές;

Εγώ όσες φορές έχω νοικιάσει μου λένε ότι καλύπτει τα πάντα η ασφάλεια από ένα ποσό και πάνω. (100-200€ δεν θυμάμαι)

Πόση ζημιά έγινε; Πόσα ζήτησαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ασφαλισμένο και για ιδιες ζημιές;

Εγώ όσες φορές έχω νοικιάσει μου λένε ότι καλύπτει τα πάντα η ασφάλεια από ένα ποσό και πάνω. (100-200€ δεν θυμάμαι)

Πόση ζημιά έγινε; Πόσα ζήτησαν;

 

Εγινε ενα βαθούλωμα στην πίσω πόρτα , μια αχνή γρατζουνιά - γραμμή (γρατζουνια = εφυγε το χρωμα ) πλάτους σχεδόν μισου εκατοστού και μηκους σχεδόν 30 πόντων + το χερουλι της πόρτας αυτης είναι χαλαρό .

Μας ζήτησαν 370€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε ενα βαθούλωμα στην πίσω πόρτα , μια αχνή γρατζουνιά - γραμμή (γρατζουνια = εφυγε το χρωμα ) πλάτους σχεδόν μισου εκατοστού και μηκους σχεδόν 30 πόντων + το χερουλι της πόρτας αυτης είναι χαλαρό .

Μας ζήτησαν 370€

Διάβασε το συμβόλαιο ενοικίασης, δες τι λέει για τις ζημιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία που δεν έχω καταλάβει ακόμα.

 

Γιατί στην σημαία της ανεξάρτητης κρήτης έχουμε το αστεράκι?

Αυτό δεν είναι Τούρκικο?

220px-Flag_of_Cretan_State.svg.png

 

Δεν ξέρετε το λόγο?

Τς τς τς...

 

Ντροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία που δεν έχω καταλάβει ακόμα.

 

Γιατί στην σημαία της ανεξάρτητης κρήτης έχουμε το αστεράκι?

Αυτό δεν είναι Τούρκικο?

220px-Flag_of_Cretan_State.svg.png

 

1. Δεν είναι σημαία της Ανεξάρτητης Κρήτης. Η Κρήτη δεν υπήρξε - από όσο ξέρω - ποτέ ανεξάρτητη (sovereign)

 

2. Είναι η σημαία της αυτόνομης πολιτείας της Κρήτης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν είναι σημαία της Ανεξάρτητης Κρήτης. Η Κρήτη δεν υπήρξε - από όσο ξέρω - ποτέ ανεξάρτητη (sovereign)

 

2. Είναι η σημαία της αυτόνομης πολιτείας της Κρήτης

 

Ανεξάρτητη από την Ελλάδα εννοώ προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπλε οινοπνευμα κανει για ανοιχτες πληγες και τραυματισμους? Φαρμακευτικα τι διαφορα εχει απο το διαφανο?

Όχι φίλε μου δε κάνει.

Η διαφορά είναι πως έχει υποστεί μετουσίωση & έχει προστεθεί χρωστική για να ξεχωρίζει (δε κάνει ούτε για πόση, γι'αυτό δε φορολογείται ακριβά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου δε κάνει.

Η διαφορά είναι πως έχει υποστεί μετουσίωση & έχει προστεθεί χρωστική για να ξεχωρίζει (δε κάνει ούτε για πόση, γι'αυτό δε φορολογείται ακριβά).

 

Α ναι και που χρησιμοποειται δλδ? Και για πληγες τι ριχνεις να σταματαει το αιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...