Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή είμαι άσχετος σε θεματα συνδέσεων ιντερνετ τηλεφώνου :

 

Σε σπίτι που υπήρχε τηλεφωνική γραμμή και ίντερνετ αλλά που κόπηκε από τον ιδιοκτήτη (λόγω χρήσης του σπιτιού πλέον μόνο ως εξοχικό)  προκειμένου να γίνει νέα σύνδεση ίντερνετ θα πρέπει να πληρωθεί τέλος ενεργοποίησης νέας γραμμής ε  ; (που είναι ακριβότερο) και όχι απλό τέλος ενεργοποίησης (που είναι και αρκετά φθηνότερο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά το έβαλα να τα καθαρίσει και είδα πως τα πιο πολλά ήταν απομεινάρια απο εφαρμογές που απεγκατέστησα.

ευχαριστώ.

να προσεχεις τι καθαριζει, ή εστω τι έχει επιλεγμένο να καθαρίσει,  εσβησα την πρωτη φορα που το τρεξα saves ενος παιχνιδιου (csr racing ] και το χα τερματισει ευτυχως ή δυστυχως !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι άσχετος σε θεματα συνδέσεων ιντερνετ τηλεφώνου :

 

Σε σπίτι που υπήρχε τηλεφωνική γραμμή και ίντερνετ αλλά που κόπηκε από τον ιδιοκτήτη (λόγω χρήσης του σπιτιού πλέον μόνο ως εξοχικό)  προκειμένου να γίνει νέα σύνδεση ίντερνετ θα πρέπει να πληρωθεί τέλος ενεργοποίησης νέας γραμμής ε  ; (που είναι ακριβότερο) και όχι απλό τέλος ενεργοποίησης (που είναι και αρκετά φθηνότερο)

 

Θα πληρώσεις τέλος ενεργοποίησης νέας γραμμής (το ακριβό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, εχει η μαναμ το vodafone smart 3 εδω και μισο χρονο. Τις τελευταιες μερες η μπαταρια πεφτει πολυ αποτομα. Δλδ κανα τεταρτο ιντερνετ και εχει χασει 20%. Το βραδυ το αφηνει ανοιχτο φουλ 100% και το πρωι το βρισκει στο 30-40%.....τι παιζει ρε σεις;;;; Καμια βοηθεια;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, εχει η μαναμ το vodafone smart 3 εδω και μισο χρονο. Τις τελευταιες μερες η μπαταρια πεφτει πολυ αποτομα. Δλδ κανα τεταρτο ιντερνετ και εχει χασει 20%. Το βραδυ το αφηνει ανοιχτο φουλ 100% και το πρωι το βρισκει στο 30-40%.....τι παιζει ρε σεις;;;; Καμια βοηθεια;;;

 

Κατέβασε το Wakelock Detector, φόρτισε το κινητό, άφησε το μερικές ώρες, μετά άνοιξε το πρόγραμμα και δες ποιες εφαρμογές είναι πιο ψηλά στη λίστα. Αυτές οι εφαρμογές κατά κύριο λόγο είναι υπεύθυνες για τη μεγάλη πτώση της μπαταρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τρεχει απο πισω και της καταναλώνει μπαταρια. 

 

Μπορεί να έχει χαλάσει  μπαταρία 

το πιο πιθανο

Κατέβασε το Wakelock Detector, φόρτισε το κινητό, άφησε το μερικές ώρες, μετά άνοιξε το πρόγραμμα και δες ποιες εφαρμογές είναι πιο ψηλά στη λίστα. Αυτές οι εφαρμογές κατά κύριο λόγο είναι υπεύθυνες για τη μεγάλη πτώση της μπαταρίας.

Θα το κανω, αλλά το περιεργο ειναι, οπως μου ειπε, πως αυτα τα κουλά τα κανει εδω και 4-5 μερες. Δλδ οτι ειχε ανοιχτο πριν, εχει και τωρα...δεν κανει κατι διαφορετικο σε σχεση με τις άλλες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ε δε ξερω από πότε.. .... :ph34r:

πηγαινε.  settings, about phone και καπου θα σου λεει status. Απο περιεργεια δες ποσες μερες ειναι ανοιχτο. Παντως πιθανολογω πως φταει ακριβως αυτο, η ελλειψη επανεκινησης δηλαδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περιοδικο lifo που το βρισκω; Το δινουν καπου δωρεαν;

 

Απαντω στο δικο μου ερωτημα. 

 

Στην βουλης 22 ειναι τα γραφεια τους. Το 2ο στενο αριστερα στην ερμου, στα 50μ. Υπαρχει σταντ και εξω απο το κτιριο και μεσα στην reception. 

 

Και κατι αλλο. Η εισοδος για το ηρωδειο ειναι απο διονυσιου αεροπαγιτου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, στο σπίτι μου έχω ΟΤΕ Conn-x. Από πάντα είμουν σε προφίλ fastpath. Εγώ έχω ακούσει ότι αυτό είναι καλό για παιχνίδια μιας και έχεις χαμηλό ping, χάνεις όμως μερικά mbps. Εγώ όμως δεν παίζω παιχνίδια. Αν ζητήσω να με γυρίσουν σε interleaved, θα ανέβω καθόλου σε ταχύτητα;

Τα τωρινά μου στατιστικά είναι:

 

DSL Status: Connected DSL

Modulation Mode: ADSL2+ DSL

Path Mode: Fast

Downstream Rate: 15988 kbps

Upstream Rate: 955 kbps

Downstream Margin: 9 db

Upstream Margin: 8 db

Downstream Line Attenuation: 19 db

Upstream Line Attenuation: 5 db

Downstream Transmit Power: 12 db

Upstream Transmit Power: 22 db

 

αλλά μερικές φορές συγχρονίζω και πάνω από 16.000kbps, δηλαδή η ταχύτητα συγχρονισμού παίζει μεταξύ 15.000 και 17.000kbps. Για τον ΟΤΕ που παίρνω για να ζητήσω την αλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...