Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κρεας απο καταψυξη ειναι καλυτερο να το ξεπαγωνεις σε ζεστο η κρυο νερο? Γιατι κατι ακουσα για κρυο..

Γενικά μην βάζεις νερό είτε ζεστό είτε κρύο γιατί παίζει αλλοίωση και δημιουργία μικρόβιων το καλύτερο είναι να το βάλεις στην συντήρηση μια μέρα πριν το μαγιρεψεις εγώ αυτό κάνω πλέον μετά από προτροπή κρεοπολη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως όταν αποφασίζω αυθημερόν τι θα φάω, το ξεπαγώνω μέσα σε ζεστό νερό, τυλιγμένο σε κάποια καθαρή σακούλα ή μέσα σε τάπερ που είναι ολόκληρο στο νερό, σαν μπεν μαρί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον κιμα τον βαζω πλακε στην καταψυξη σε χωρισμενα σακουλακια των 500γρ και τον ξεπαγωνω 8 λεπτα στο μικροκυματων στην ενταση για αποψυξη, τοσο το εχω μετρησει στο φουρνο μου η συγκεκριμενη ποσοτητα θελει για να μην ειναι παγωμενο και να μην μαγειρευτει.

μπριζολες/ψαρι τα βαζω παγωμενα στο φουρνο. 

μονο σε φαση να εχω κανα ποδαρακι που να θελω να το μαριναρω, που θα το βαλω απο την προηγουμενη στη συντηρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρία λίτρα νερό την ημέρα κάνουν καλό; Είναι υπερβολή και απλώς κατουράω συνέχεια; Γενικά ως μέσος όρος γιατί π.χ. αν είναι καλοκαίρι και γίνεις μούσκεμα τα 3 λίτρα μπορεί να είναι λίγα. Ρωτάω γιατί τελευταία διψάω ΣΥΝΕΧΕΙΑ. Μήπως το γαμάω λίγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ebay

αν στο registration address και στο primary postage address έχω τις ίδιες οδούς,ίδιο επώνυμο αλλά διαφορετικό όνομα παίζει θέμα;

έχω βάλει τη διεύθυνση του πατρικού μου κι επειδή δεν είμαι εκεί να παραλαμβάνω λέω να βάλω της μάνας το όνομα στο primary

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω τις εναλλακτικές στο ebay τις οποίες & χρησιμοποιώ & δεν είχα ποτέ πρόβλημα (δλδ πήγαιναν στην εναλλακτική που δήλωνα & όχι στου paypal. Στο τελευταίο τα στοιχεία πρέπει να είναι ίδια με της κάρτας - αν χρησιμοποιείς - μη ξεχνάς).

Μια φορά που δήλωσα στο πατρικό μου κατά λάθος ενώ ήμουν στο δικό μου, απλά επικοινώνησα με τον πωλητή & του είπα να στείλει εκεί που ήθελα.

Γι'αυτό σου λέω βάλε τις διευθύνσεις που θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τα σουπερ μαρκετ παιζουν ηλιθια μουσικη?

Το target group των supermarkets είναι άνδρες και γυναίκες από 5 έως 115 ετών. Μεγαλύτερες πιθανότητες έχω να ευχαριστήσω τα πλήθη αν με πετάξουν αύριο στο Tomorrowland παρά στο Βασιλόπουλο. Ροκιές δεν μπορείς να βάλεις, πάνε παππούδες, Φουρέιρα δεν μπορείς να βάλεις πάνε μεταλλάδες, πριόνια δεν μπορείς να βάλεις, πάνε νορμάλ άνθρωποι, τσιφτετέλια δεν μπορείς, πάνε και περίεργοι. Κλασική μουσική δεν μπορείς να βάλεις, θα κοιμηθούν στα καρότσια, ντάπαντουπα δεν μπορείς να βάλεις, το tempo θα οδηγήσει τους πελάτες στο ταμείο σε 10 δεύτερα.

 

Βασικά, αυτή ακριβώς είναι η λέξη, βάζουν την πιο ηλίθια, άρα αδιάφορη, μουσική που μπορούν να βρουν για να υπάρχει αλλά σαν να μην υπάρχει. Σαν το μυαλό του Άνθιμου.

 

Τρία λίτρα νερό την ημέρα κάνουν καλό; Είναι υπερβολή και απλώς κατουράω συνέχεια; Γενικά ως μέσος όρος γιατί π.χ. αν είναι καλοκαίρι και γίνεις μούσκεμα τα 3 λίτρα μπορεί να είναι λίγα. Ρωτάω γιατί τελευταία διψάω ΣΥΝΕΧΕΙΑ. Μήπως το γαμάω λίγο;

Νερό πίνεις όσο και όποτε θες. Αν θες δυο ποτήρια, δυο ποτήρια, αν θες 10 κουβάδες, 10 κουβάδες. Για να πεθάνεις ή να πάθεις κάτι από πόση νερού πρέπει να είσαι συνδεμένος με γεώτρηση 24/7.

 

Κι αυτό με τα 8 ποτήρια ημερησίως είναι ουρμπαν λετζεντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...