Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο το digea θα με τρελανει;

 

Η τηλεοραση μου πιανει.ψηφιακο σημα.

 

Αλλα απο τη μια πιανει δεκατρια καναλια απο την αλλη εικοσι συν, μια χανεται το σημα μια.ερχεται, κανω αναζητηση επανερχονται χανονται.

 

Πρεπει εγω να ρυθμισω κατι στην κεραια μου;

Βασικα το αλφα το αντεννα και τα κρατικα δεν μου τα πιανει συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλώδιο απο Αμερική, στο ebay(4 ευρω χωρίς μεταφορικά).

Θα έχω πρόβλημα με τελωνείο;

 

 

 

 

 

Αν το σημα δεν ειναι σταθερο, δηλαδη δεν σταματαει να ανεβαινει και να πεφτει,

μαλλον φταιει το καλωδιο σου.

Κοιταξε το βυσμα,  αν δηλαδη τα συρματακια ακουμπανε στο εσωτερικο του καλωδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώδιο απο Αμερική, στο ebay(4 ευρω χωρίς μεταφορικά).

Θα έχω πρόβλημα με τελωνείο;

 

 

 

 

Αν το σημα δεν ειναι σταθερο, δηλαδη δεν σταματαει να ανεβαινει και να πεφτει,

μαλλον φταιει το καλωδιο σου.

Κοιταξε το βυσμα, αν δηλαδη τα συρματακια ακουμπανε στο εσωτερικο του καλωδιου.

Ολα τα πιανω τζαμι, σταρ,μεγκα,μακεδονια,σκαι κλπ, αλλα αντεννα,αλφα, κρατικα πχ χτες τα επιανα μια χαρα σημερα οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το digea θα με τρελανει;

 

Η τηλεοραση μου πιανει.ψηφιακο σημα.

 

Αλλα απο τη μια πιανει δεκατρια καναλια απο την αλλη εικοσι συν, μια χανεται το σημα μια.ερχεται, κανω αναζητηση επανερχονται χανονται.

 

Πρεπει εγω να ρυθμισω κατι στην κεραια μου;

Βασικα το αλφα το αντεννα και τα κρατικα δεν μου τα πιανει συνεχεια

 

Η κεραία της τηλεόρασης είναι η κεντρική της πολυκατικοίας ή δικιά σου εσωτερική. Εάν είναι κεντρική, ρώτα και κανέναν άλλο στην οικοδομή και εάν έχουν και αυτοί το ίδιο πρόβλημα, κάποιος θα πρέπει να κάνει τον κομάντο και να ανέβει στην ταράτσα να την γυρίσει λίγο. Εάν είναι δικιά σου εσωτερική, πρέπει να βρεις ένα σημείο στο οποίο να πιάνεις τα κανάλια. Μέχρι να το βρεις, θα χρειαστεί να κάνεις πολλές δοκιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και μια βδομαδα εχει κολλησει ενα δεμα μου στην Ολλανδια. Αυτοι ειναι χειροτεροι/πιο αργοι και απο μας δλδ; Απο τον άλλο μηνα και αν, θα φυγει για Ελλαδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα YES (VISA-Eurobank) της μητέρας μου για να ψωνίσω στα ΙΚΕΑ (είτε στο κατάστημα είτε στο eshop τους) ή θα έχω πρόβλημα επειδή λέει το όνομα της μητέρας μου πάνω και όχι το δικό μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, άλλη φάση μέσω internet.

Αν έχει επάνω τσιπάκι (στην μπροστινή μεριά) 99% έχει pin, το ίδιο με αυτό που χρησιμοποιείς στο ΑΤΜ.

Εφόσον το ξέρεις, δε χρειάζεσαι ταυτότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτησουλα μην ανοιγω νεο θεμα.

 

Λοιπον αυτες τις ημερες ξεκιναω πρακτικη.Με τα πολλα μου ζητησαν εναν λογιαριασμο στην Εθνικη Τραπεζα ωστε να με πληρωνουν.Παιρνω τηλεφωνο λοιπον σημερα να δω τι χαρτια χρειαζεται η τραπεζα για να ανοιξω εναν λογιαριασμο.Η κοπελα στο τηλεφωνο μου ειπε για ταυτοτητα,βεβαιωση απο τον εργοδοτη,εκαθαριστικο εφοριας για μηδενικη δηλωση και λογιαριασμο ΔΕΗ ή τηλεφωνου.

 

Παω λοιπον εφορια και εφαγα ακυρο γιατι λεει αφου δεν κανω φορολογικη δηλωση δεν μπορει να μου βγαλει κατι τετοιο(λογικο μου φαινεται) αλλα ουτε βεβαιωση μηδενικης δηλωσης.Κατι ελεγε για Ε1 απο τον πατερα μου που με δηλωνει κλπ.Επισης μου λειπει η βεβαιωση απο τον εργοδοτη,την οποια θα την παρω αυριο.

 

Παω λοιπον τραπεζα να ρωτησω για σιγουρια και ενας τυπας εκει μου λεει δεν χρειαζεσαι απολυτως τιποτα παρα μονο την ταυτοτητα σου και το αφμ σου στο οποιο αναγραφεται και η διευθηνση που διαμενω.Απλα μου λεει εαν θες να τον κανεις μισθοδοσιας φερε οποτε θες την βεβαιωση του εργοδοτη.Στην ερωτηση μου πια η διαφορα του "απλου" απο της μισθοδοσιας,η απαντηση ηταν μονο καποια προνομοια απο εμας προς εσενα και τιποτα.Τελικα μου εβγαλε ενα λογιαριασμο με το βιβλιαριο του ολα κομπλε και απλα περιμενω την καρτα.

 

 

Και ρωταω εγω:Θα εχω καποιο θεμα που δεν ειναι μισθοδοσιας αλλα απλος ταμιευτηριου;

 

Γενικα υπαρχει προβλημα που δεν εδωσα χαρτι για μηδενικη φορολογικη δηλωση(αληθεια αυτο τι το χρειαζονται στην τραπεζα;);

 

Σορρυ αν κουρασα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...