Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εφαρμογή ραδιόφωνου για το κινητό που να μην χρειάζεται σύνδεση στο νετ; :(

 

Υπάρχει το Spirit1 Radio. Στο Play Store πρέπει να την αγοράσεις. Ο προγραμματιστής όμως προσφέρει δωρεάν την εφαρμογή στο xda. Πήγαινε στο παρακάτω link εκεί που λέει Download και κατέβασε το apk.

 

Για να την εγκαταστήσεις στο κινητό σου πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη την ρύθμιση να δέχεσαι 3rd party εφαρμογές.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κινητό δεν έχει ραδιόφωνο τι να την κάνεις την εφαρμογή? 

 

 

Μπορεί να πέρασε custom rom. Πολλές custom rom δεν έχουν εφαρμογή radio.

αυτό ακριβώς είχα περάσει custom κάααποτε και ξέχασα να βάλω ράδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγειρευω συχνα βραστο μπροκολο, κουνουπιδι, ή κολοκυθια, για να τα τρωγω συνηθως με κοκκινο κρεας, κοτοπουλο, ή ψαρι.

Καθε φορα βαζω στανταρ λαδι, λεμονι και αλατι.

Εχω αρχισει και τα βαριεμαι υπερβολικα να ειναι τα ιδια καθε φορα, αλλα θελω να συνεχισω να τα τρωγω αυτα.

Υπαρχει κατι αλλο που να ταιριαζει και θα μπορουσα να το προσθετω, για να μη βαζω καθε φορα λεμονι, που να κανει τη γευση καλυτερη, ή εστω διαφορετικη; πχ κανενα μπαχαρικο, ή κανενα μαιντανο, κλπ;

Δοκιμασα πιπερι, αλλα δε μ'αρεσε.

Ξερω οτι μπορω να πειραματιστω, απλα λεω μηπως ακουσω καμια καλη ιδεα. Δεν εχω και καμια ιδεα που να μου φαινεται πολυ καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κυβους κνορ λαχανικων. Λιωσε ενα κυβο μαζι με το λαδι και δοκιμασε αν σου αρεσει ο συνδιασμος.

 

Δε βαζω κυβους, οτι ειναι επεξεργασμενο προτιμω να το αποφευγω. Εννοω τον περισσοτερο καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βαζω κυβους, οτι ειναι επεξεργασμενο προτιμω να το αποφευγω. Εννοω τον περισσοτερο καιρο.

 

Μπορείς να φτιάξεις αρωματικό ελαιόλαδο https://www.sintagespareas.gr/simboules/genikes-simvoules/14-aromatika-ladia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγειρευω συχνα βραστο μπροκολο, κουνουπιδι, ή κολοκυθια, για να τα τρωγω συνηθως με κοκκινο κρεας, κοτοπουλο, ή ψαρι.

Καθε φορα βαζω στανταρ λαδι, λεμονι και αλατι.

Εχω αρχισει και τα βαριεμαι υπερβολικα να ειναι τα ιδια καθε φορα, αλλα θελω να συνεχισω να τα τρωγω αυτα.

Υπαρχει κατι αλλο που να ταιριαζει και θα μπορουσα να το προσθετω, για να μη βαζω καθε φορα λεμονι, που να κανει τη γευση καλυτερη, ή εστω διαφορετικη; πχ κανενα μπαχαρικο, ή κανενα μαιντανο, κλπ;

Δοκιμασα πιπερι, αλλα δε μ'αρεσε.

Ξερω οτι μπορω να πειραματιστω, απλα λεω μηπως ακουσω καμια καλη ιδεα. Δεν εχω και καμια ιδεα που να μου φαινεται πολυ καλη.

 

Για δοκίμασε να βάλεις κουρκουμά (μετά το μαγείρεμα). . .

Ψάξε και λίγο τις πολύ καλές για τον ανθρώπινο οργανισμό ιδιότητες του!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να φτιάξεις αρωματικό ελαιόλαδο https://www.sintagespareas.gr/simboules/genikes-simvoules/14-aromatika-ladia

 

Αυτο ξερει κανεις γιατι λεει να το χρησιμοποιεις ωμο και οχι στο μαγειρεμα; Καλη ιδεα ακουγεται παντως. Θα μπορουσε να ειναι μια λυση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...