Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>Λοιπον, θελω να διακοσμησω ενα τοιχο με <a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.ebay.co.uk/itm/111435576438?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=410422927238&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT'>αυτο</a>. Το θεμα μου ειναι πως αυτο για να κολληθει θελει να ειναι λεια η επιφανεια και αν θελω να το βαλω σε άλλο τοιχο, να μπορω να το μετακινησω. Αρχικα σκεφτηκα να παρω πλεξι γκλας στις διαστασεις που θελει και να το κολλησω εκει πανω και μετα να το κρεμασω σε τοιχο.</p> <p> </p> <p>Τα ερωτηματα μου:</p> <p>1. Ποσο παει το τμ σε πλεξι γκλας; Θελω μερικων χιλιοστων, οχι παχυ και διαφανο. και που μπορω να βρω φθηνο;;</p> <p>2. Υπαρχει καποιο άλλο υλικο που ισως μου βγει πιο φθηνά; Πάλι σε διαφανο και λεπτό;</p>

 

Αν παρεις καμια κορνιζα απο τζαμπο πχ Α3 και βγαλεις το πλαστικό που εχει μπροστά για "τζάμι" ;

 

Και όποτε θες να κορνιζαρεις κατι,πας σε εναν τζαμτζή και παιρνεις ενα κομμάτι για τη κορνιζα .

 

Ιδεα 1second , γιατι δε ξερω αν και πού πουλάνε πλεξι τοσο μικρα σε εμβαδο(ν)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πλεξιγκλας θολώνει με τον καιρό και γρατζουνίζεται για πλάκα. Στο αμαζον, επίσης δοκίμασε πρακτικερ κλπ καταστήματα. Όμως θα είναι αντιαισθητικό imo. Κόλλα το κατευθείαν στον τοίχο. Αν θες να αλλάξεις τοίχο το βγάζεις κι αγοράζεις άλλο. Πιο φθηνά θα βγει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plexiglass - ακρυλικά. Εγώ είχα πάρει από τον Νικολαΐδη, μοναστηρίου 102 (Κορδελιό μεριά), 2310 707560. Έχει τα πάντα και κόβει στα μέτρα που θες. Αλλά συμφωνώ με Φρένζυ, αντιαισθητικότατο να γεμίσεις τον τοίχο σου με τέτοιο, + θαμπώνει-γρατζουνιέται, + είναι και βαρύ ε. Τέτοια αυτοκόλητα έχω γεμίσει το παιδικό δωμάτιο, δεν είναι σπατουλαριστό, ούτε και εντελώς σαγρέ όμως, μια χαρά κολλάνε. Όταν λέει "λεία επιφάνεια" δεν είναι ανάγκη να είναι και γυαλί... Αν είναι καλής ποιότητας ξεκολλάνε και ξανακολλάνε εύκολα. Αν είναι φτηνατζούρες χλωμό. Αν έβαψες πρόσφατα άσε τουλάχιστον κάνα μήνα πριν τα κολλήσεις, την πάτησα μια φορά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μααααλιστα.... Δε το ξερα πως θολωνει και χαλαει το πλεξιγκλας.

Καλη ιδεα αυτη του Adon1s. Θα το δω ετσι αλλιως κατευθειαν επανω. Ή στη χειροτερη παιρνω και δοκιμαστικα βλεπω πως θα παει με το καιρο. Εχει παραπανω απο μηνα που βαψαμε, οποτε οκ θα ναι.

Ευχαριστω πολύ παιδιααα! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να πας από Γιάννενα - Κομοτηνή με Κτελ ; γιατί απ ότι βλέπω δεν υπάρχει απευθείας σύνδεση. ... Μεσω Θεσσαλονίκης μήπως ; Ευχαριστώ

 

Μέσω Θεσσαλονίκης τελικά οπότε άκυρη η ερώτηση...

Επεξ/σία από MikeJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ταμπλετ με gps και tv tuner που να πιανει τα ψηφιακα καναλια;;

 

Οχι πανω απο οχτω ιντσες

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/F%26U-MD7081,99452,480514,1201811.html?langId=-18

 

Αυτο θα κανει δουλεια;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειδα αυτο το floater σημερα στην Παρνηθα και δεν μπορω να καταλαβω τι ηταν. https://dl.dropboxusercontent.com/u/17835481/1234.jpg

 

Η προφανης ερωτηση ειναι: Τι μπορει να ηταν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα αυτο το floater σημερα στην Παρνηθα και δεν μπορω να καταλαβω τι ηταν. https://dl.dropboxusercontent.com/u/17835481/1234.jpg

 

Η προφανης ερωτηση ειναι: Τι μπορει να ηταν? 

 

Μπορεί να είναι κινέζικα φαναράκια ...  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λογικα θα υπαρχει αλλα θα ναι πολυ ακριβο.

 

Εγω ειχα μια κουβερτα βαμβακερη που εσπαγα.

 

Βαλε μια φιλς απο κατω και μετα το παπλωμα

 

Τι ειναι το φιλς?

 

Υπάρχει, περήφανος κάτοχος. Έχει αντέξει χειμωνιά στην Αγγλία χωρίς θέρμανση.

 

Tog είναι η λέξη που ψάχνεις και όσο μεγαλύτερο, τόσο καλύτερο.

 

Μοναδα μετρησης βλεπω ειναι αυτο. Δλδ ψαχνω στο εμποριο καλυμμα με τογκ ενδεικτικο των μετρησεων εποχης χειμωνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά :)
Είχα ένα χαλασμένο δίσκο και το έστειλα για αλλαγή στη WD. Μου τον άλλαξαν και πλέον έχω ένα καινούριο. Σε αυτόν ισχύει καινούρια εγγύηση;

Το έχω βάλει σε αγγελία και δεν ξέρω τι να απαντάω.
Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά :)

Είχα ένα χαλασμένο δίσκο και το έστειλα για αλλαγή στη WD. Μου τον άλλαξαν και πλέον έχω ένα καινούριο. Σε αυτόν ισχύει καινούρια εγγύηση;

Το έχω βάλει σε αγγελία και δεν ξέρω τι να απαντάω.

Ευχαριστώ!

 

http://www.insomnia.gr/topic/219121-%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%8D%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%8E%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%80/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...