Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις δικιο. Και παλι αν και καλυμμενος σε αυτο που μου πε, θεωρω υπερβολικο το 5ευρω για να μου γραψει φαρμακο που μου δινει την ιδια επιστροφη. Στην ουσια το ολο παρε δωσε εγινε για να χασω εγω χρονο και να παρει χρημα ο γιατρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο οχταωρο δικαιουσαι μιση ωρα διαλλειμα δηλαδη πας 8:00 σχολας 16:00 ή σχολας 16:00 μαζι με το.διαλλειμα;

Θα πας στις 8 και θα σχολάσεις στις 4. Στο ενδιάμεσο μπορείς να κάνεις όσα διαλείμματα θες, αλλά μετά τις 4 δεν πρόκειται να σχολάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί εννοείς βρε Liverpool; Τί σε προβληματίζει; <br><br>

Π.χ. εγώ δουλεύω 10-6 (Δευτ-Παρ) και στο ωράριο αυτό μου επιτρέπουν μισάωρο διάλειμμα για φαγητό. Το μισάωρο περιλαμβάνεται δλδ στο ωραριο που ανέφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνήθως ειναι 7μιση ώρες δουλειάς και μισή ώρα διάλλειμα.

 

Στη Λάρισα οι σερβιτόροι που κάνανε διάλλειμα ερχόταν πχ στις 16:00 για δουλειά και σχολούσαν 24:30 γιατί κάναν μισάωρο διάλλειμα. λολ.

 

Στην Αγγλία πάντως, δούλευα πχ 64 ώρες τη βδομάδα και μου γράφαν τις 60 γιατί "έπαιρνα" 45 λεπτά διάλλειμα (επειδή δουλευα πανω απο  8 ώρες). Topkek..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα είμαι μηχανικός (=ΤΣΜΕΔΕ) και φτιάξω μια Ο.Ε/γραφτώ σε επιμελητήριο κλπ ... πρέπει να γραφτώ και ΟΑΕΕ (=διπλές εισφορές) ή απαλλάσομαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί εννοείς βρε Liverpool; Τί σε προβληματίζει; <br><br>

Π.χ. εγώ δουλεύω 10-6 (Δευτ-Παρ) και στο ωράριο αυτό μου επιτρέπουν μισάωρο διάλειμμα για φαγητό. Το μισάωρο περιλαμβάνεται δλδ στο ωραριο που ανέφερα.

Δουλευω κανονικα 8:00 16:30 πενθημερο με μιση ωρα διαλειμμα, αρα το επιπλεον μθσαωρο που παει στο διαλειμα ή στο σαββατο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα είμαι μηχανικός (=ΤΣΜΕΔΕ) και φτιάξω μια Ο.Ε/γραφτώ σε επιμελητήριο κλπ ... πρέπει να γραφτώ και ΟΑΕΕ (=διπλές εισφορές) ή απαλλάσομαι?

 

νομιζω οχι.

http://www.michanikos.gr/topic/35535-%CE%9F%CE%91%CE%95%CE%95-vs-%CE%A4%CE%A3%CE%9C%CE%95%CE%94%CE%95/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε υπολογιστή netbook με επεξεργαστή Atom και μνήμη ram 1GB DDR3, ο οποίος αρχικά είχε Windows 7 Starter και τώρα έχει linux, τι προτείνετε; Να γυρίσω σε Windows 7 Starter ή Windows 7 Home Premium 32bit;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...