Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λαμπες LED ηγια το σπιτι αξιζουν ρε μαγκες? Ειναι οντως πιο φωτεινες με χαμηλοτερη καταναλωση και ανοιγουν αμεσως σε αντιθεση με τις ελικοειδη οικονομικες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://prntscr.com/6oqbyr

 

Θέλω να βάλω αυτήν την εικόνα για προφίλ σε ένα game που παίζω, ξέρει κανείς τι να βάλω στον γούγλη για να βρω την ορίτζιναλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμπες LED ηγια το σπιτι αξιζουν ρε μαγκες? Ειναι οντως πιο φωτεινες με χαμηλοτερη καταναλωση και ανοιγουν αμεσως σε αντιθεση με τις ελικοειδη οικονομικες?

Σε αυτό θα μπορέσω να σου απαντήσω σε μερικές μέρες που θα έχω στα χέρια μου τέτοιες λάμπες.

http://prntscr.com/6oqbyr

 

Θέλω να βάλω αυτήν την εικόνα για προφίλ σε ένα game που παίζω, ξέρει κανείς τι να βάλω στον γούγλη για να βρω την ορίτζιναλ;

Αποθήκευσε την εικόνα στον υπολογιστή και μετά μπες στο Google και τράβα την εικόνα στην αναζήτηση να δεις αν κάνεις κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα tracking number που τελειώνει σε GB. Παίρνω τηλεφωνο τα ΕΛΤΑ και μου λένε οτι τέτοιοι Φάκελοι έρχονται με ιδιωτική εταιρεία.

 

Ερώτηση

Ποια ειναι αυτη η ιδιωτική εταιρεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό αγγλία είναι το δέμα; Αν ναι, εγώ ξέρω ότι το GB απλά σημαίνει Great Britain, όπως τα αντίστοιχα tracking των ELTA τελειώνουν σε GR κλπ.

 

Τώρα για το άλλο, ΑΝ θυμάμαι καλά (...πολλά, πολλά, πολλά ΑΝ, οπότε οτι ακολουθεί μην το λάβεις ως real απάντηση =p) κάπου είχα διαβάσει κάποια στιγμή ότι για κάποιες αποστολές της Royal Mail την διεκπαιρέωση εδώ την έκανε η ACS; Αν και θυμάμαι να αναφέρεται και μία άλλη ιδιωτική μεταφορών για δέματα εξωτερικού, που δεν θυμάμαι καθόλου όνομα, μόνο κάτι θολές εικόνες από το -dark blue σε χρώματα - σάιτ της, έρχονται στο μυαλό...

 

YΓ. δεν τους ρώτησες, ή δεν ξέρανε στα Ελτα να σου πούνε, ποια είναι αυτή η ιδιωτική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να συνδεσω 2 ρουτερ σε ενα σπιτι?

αν εννοεις στην ιδια γραμμη η απαντηση ειναι οχι. 

 διαβασε εδω http://www.insomnia.gr/topic/288223-%CF%87%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B7-2-%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%B5%CF%81-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BF-%CF%83%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%B9/

 

ψαξε εδω στο φορουμ εχει πολλα παρομοια θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό αγγλία είναι το δέμα; Αν ναι, εγώ ξέρω ότι το GB απλά σημαίνει Great Britain, όπως τα αντίστοιχα tracking των ELTA τελειώνουν σε GR κλπ.

 

Τώρα για το άλλο, ΑΝ θυμάμαι καλά (...πολλά, πολλά, πολλά ΑΝ, οπότε οτι ακολουθεί μην το λάβεις ως real απάντηση =p) κάπου είχα διαβάσει κάποια στιγμή ότι για κάποιες αποστολές της Royal Mail την διεκπαιρέωση εδώ την έκανε η ACS; Αν και θυμάμαι να αναφέρεται και μία άλλη ιδιωτική μεταφορών για δέματα εξωτερικού, που δεν θυμάμαι καθόλου όνομα, μόνο κάτι θολές εικόνες από το -dark blue σε χρώματα - σάιτ της, έρχονται στο μυαλό...

 

YΓ. δεν τους ρώτησες, ή δεν ξέρανε στα Ελτα να σου πούνε, ποια είναι αυτή η ιδιωτική;

 

 

μλκ θα τρελαθω

 

παιρνω τηλ τα ελτα courier και μου λενε οτι θα ερθει με κανονικο ελτα

παιρνω τηλ τα ελτα και βγαινει μια βλαχαρα και μου λεει οτι επειδη τελειωνει σε GB θα ερθει με ιδιωτικη εταιρεια. Την ρωταω ποια ειναι αυτη η ιδιωτικη εταιρεια και μου λεει δεν ειναι δικο μας θεμα, ξαναρωταω και μου λεει οτι δεν ειναι δικο μας προβλημα.

ξαναπαιρνω τηλ τα ελτα courier και μου λεει οτι αυτο δεν ισχυει και οτι θα ερθει με ελτα κουριερ επειδη το tracking number ξεκιναει με RIxxxxxxxxxxxxx...

 

#και_τωρα_τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μλκ θα τρελαθω

 

παιρνω τηλ τα ελτα courier και μου λενε οτι θα ερθει με κανονικο ελτα

παιρνω τηλ τα ελτα και βγαινει μια βλαχαρα και μου λεει οτι επειδη τελειωνει σε GB θα ερθει με ιδιωτικη εταιρεια. Την ρωταω ποια ειναι αυτη η ιδιωτικη εταιρεια και μου λεει δεν ειναι δικο μας θεμα, ξαναρωταω και μου λεει οτι δεν ειναι δικο μας προβλημα.

ξαναπαιρνω τηλ τα ελτα courier και μου λεει οτι αυτο δεν ισχυει και οτι θα ερθει με ελτα κουριερ επειδη το tracking number ξεκιναει με RIxxxxxxxxxxxxx...

 

#και_τωρα_τι;

#μη_τρελαινεσαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η ΔΕΗ δεν πληρωθεί στο έναντι, και πέσει ντούκου το ρευστό, είναι καθόλου επαυξημένο; Είναι καλύτερα να πηγαίνεις δυο φορές ξέρω γω να στήνεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρεώνονται κάτι τόκοι υπερημερίας αν αφήσεις ανεξόφλητο λογαριασμό, αν εννοείς αυτό. Κάτι ψιλά είναι. Πχ βλέπω έναν παλιό λογαριασμό μου, για 120 ευρώ απλήρωτα επί 2 μήνες (μέχρι τον επόμενο δηλαδή), 0,30 ευρώ τόκοι υπερημερίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι θα ερθει με ελτα κουριερ επειδη το tracking number ξεκιναει με RIxxxxxxxxxxxxx...

 

#και_τωρα_τι;

To R σημαίνει Recorded/ Registered, αυτό από μόνο του δε νομίζω πως σημαίνει απαραίτητα ότι θα έρθει με Ελτα κούριερ κι όχι απλό Ελτα. Το μυθθθτικό κρύβεται στο L/στον συνδυασμό RL... κι o γούγλορας μέχρι στιγμής δε βοηθά.

 

#you got me curious

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...