Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μισθός, ανάλογα τί θα συμφωνήσετε. Δώρα και επιδόματα αφού είναι ιδιωτικός τομέας δικαιούσαι.

 

 

Θα δουλεύω 40 ώρες χωρίς υπερωρίες Δευτέρα ως Παρασκεύη (8 ώρες τη μέρα). 

Είπαμε ελάχιστο μισθό άρα 589 μικτά. Εγώ τι θα δίνω στο ΙΚΑ; Αυτός;

Τι δώρα δικαιούμαι;

 

Θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα δουλεύω 40 ώρες χωρίς υπερωρίες Δευτέρα ως Παρασκεύη (8 ώρες τη μέρα). 

Είπαμε ελάχιστο μισθό άρα 589 μικτά. Εγώ τι θα δίνω στο ΙΚΑ; Αυτός;

Τι δώρα δικαιούμαι;

 

Θενξ

 

Μπες εδω και βρες που αντιστοιχεις και θα δεις τα παντα

 

http://ergatika.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο δοκιμασμενο extension του chrome για απλη μετατροπη youtube video σε mp3?

 

Το έψαξα στα γρήγορα, με αφορμή το ενδιαφέρον σου. Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δε χάνεις τίποτα να κάνεις μια προσπάθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασφαλισμενος μετα το 1993. Υπαρχει σε ταμειο ΙΚΑ/ΟΑΕΕ ταβανι μεγαλυτερο απο 300 ενσημα το χρονο? Η μειωμενη συνταξη βγαινει στις 4500 μερες. Δλδ 4500/300 αν 300 ειναι το μεγιστο ανα τον να χρονο, σημαινει πως σε 15 χρονια συνεχης ασφαλισης μπορω να σταματησω να πληρωνω το ταμειο, και οταν συμπληρωσω και το ετος (67) να βγω στη συνταξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγη παραπάνω βοήθεια; Είπαμε 590 ευρώ μικτά δεν εχω προϋπηρεσία και είμαι 26.

 

Λοιπόν θα σου τα πω πολύ χοντρικά.

 

Ο καθαρός μισθός που θα παίρνεις στα χέρια σου, θα είναι γύρω στα 510 ευρώ το μήνα. Η διαφορά από τα 590 είναι οι κρατήσεις σου στο ΙΚΑ. Από εκεί και πέρα εσύ δεν δίνεις τίποτε άλλο στο ΙΚΑ.

Δώρα και επιδόματα δικαιούσαι, αλλά δεν ξέρω αν προλαβαίνεις επίδομα άδειας. Δεν έχει και πολύ σημασία, μιας και δεν έχεις πολλές μέρες εργασίας, άρα το επίδομα σου θα ήταν πολύ χαμηλό, το πολύ 10-20 ευρώ. Το δώρο των Χριστουγέννων κανονικά είναι λίγο πάνω από τον καθαρό σου μισθό. Δηλαδή, τα Χριστούγεννα κανονικά θα παίρνεις 2 μισθούς. Οι μέρες εργασίας για να πάρεις δώρο Χριστουγέννων ξεκινάνε να μετράνε από τη 1 Μαΐου μέχρι τις 31 Δεκεμβρίου. Ανάλογα πόσες μέρες δούλεψες μέσα σε αυτό το διάστημα, θα πάρεις δώρο. Αν υποθέσουμε ότι φέτος έχεις χάσει τις μισές μέρες, φέτος τα Χριστούγεννα το δώρο σου θα είναι κάπου 250-300 ευρώ. Κατά τα άλλα,  από του χρόνου δικαιούσαι δώρο Πάσχα και επίδομα άδειας που είναι περίπου όσο μισός μισθός το καθένα. Δικαιούσαι και 20 μέρες άδεια το χρόνο, αλλά για το 2015 η άδεια σου θα είναι κάπου στις 6-8 μέρες.

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lg g4c ή huawei p8 lite.κλεινω προς το δευτερο.αναμεσα σε αυτα τα δυο παντα.δεν μπαινουν αλλα στην μεση.

Πηρα δυο huawei p8 lite απο την.βονταφονε 169 ευρω..το κινητο πεταει...τελειο..ν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος (ευτυχής θα έλεγα :) ) windows phone πλέον, μια ερωτησούλα. Πως γίνεται στον explorer να ανοίγω link σε νέα καρτέλα αλλά να μένω στην σελίδα που είμαι και να μην με πηγαίνει στην καινούργια; Κάτι σαν άνοιγμα στο παρασκήνιο που έχουν άλλοι browsers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα δυο huawei p8 lite απο την.βονταφονε 169 ευρω..το κινητο πεταει...τελειο..ν

για αυτο λεω και εγω.απλα ειδα οτι δεν εχει αλλα διαθεσιμα συμφωνα με το site.και ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 υποχρεωτικα.μαρεσε που το huawei δινει 2 giga μνημη αντιθετα με το lg + octa core.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες μου ρθε ειδοποιηση απο ταχυδρομειο για δεμα που περιμενα απο Αγγλια. Σημερα, εφυγα Χαλκιδικη και θα λειπω καμια βδομαδα. Παιζει να το γυρισουν πισω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...