Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για ποιο λογο οταν μπαινω για πρωτη φορα σε ενα youtube video και προχωρησω λιγο το χρονο κανει αυτοματα pause το βιντεο αλλα μετα οσες φορες και να παω σε οποιοδηποτε χρονικη στιγμη του βιντεο δεν κανει pause.

 

Αλλα για ποιο λογο το κανει αυτοματα καθε φορα που παω για πρωτη φορα σε ενα οποιοδηποτε βιντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mp3gain. Δεν τα επανασυμπιέζει, κάνει μόνο αύξηση/μείωση έντασης

Το δοκίμασα! Εκτός από μια ελαφριά παραμόρφωση της φωνής του Μάκη Δημάκη στο live όλα οκ! Ευχαριστώ και πάλι! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα! Εκτός από μια ελαφριά παραμόρφωση της φωνής του Μάκη Δημάκη στο live όλα οκ! Ευχαριστώ και πάλι! :)

Like μονο και μονο γιατι ακους Δημακη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερει κανεις που μπορω να βρω γερες κουτες σχετικα μεγαλες γιατι μετακομιζω και εχω αρκετα πραγματα; Πηγα σε μερικα σουπερ μαρκετ αλλα οι μισοι με γραψανε στα παπαρια τους και οι αλλοι μου ειπαν οτι τα καβατζονουν οι πακιστανοι πρωι πρωι με τα τρικυκλα . Στα λερου παλι τα εχουν 2,5 ευρω κατι μικρα σε μεγεθος καινουρια ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερει κανεις που μπορω να βρω γερες κουτες σχετικα μεγαλες γιατι μετακομιζω και εχω αρκετα πραγματα; Πηγα σε μερικα σουπερ μαρκετ αλλα οι μισοι με γραψανε στα παπαρια τους και οι αλλοι μου ειπαν οτι τα καβατζονουν οι πακιστανοι πρωι πρωι με τα τρικυκλα . Στα λερου παλι τα εχουν 2,5 ευρω κατι μικρα σε μεγεθος καινουρια ... 

Σε super market τα γερά κουτιά είναι Νουνού. Απο τα εβαπορέ.

Αλλα δεν ξέρω κατα πόσο θα σε βολεψουν στο μέγεθος. Καλύτερα να πάς πρωι ή να πάρεις τηλ να στα κρατήσουν.

Γιατι με το που γεμίζουν το ράφι τα 'σπάνε' κ τα βάζουν στη πρέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διπλώνουν και τα βάζουν σε κάτι "κλούβες" για την ακρίβεια.

 

Πάντως ναι , και εγώ όσες φορές έχω επιχειρήσει να πάω στον Μασούτη και να ζητήσω καμιά κούτα που τις έχουν για πέταμα , πάντα μα πάντα δυσανασχετούν λες και έχουν σύμβαση με την εταιρία που μαζεύει τα σκουπίδια . Και μιλάμε για 2-3 κούτες απο τις δεκάδες που χωράει η κλούβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διπλώνουν και τα βάζουν σε κάτι "κλούβες" για την ακρίβεια.

 

Πάντως ναι , και εγώ όσες φορές έχω επιχειρήσει να πάω στον Μασούτη και να ζητήσω καμιά κούτα που τις έχουν για πέταμα , πάντα μα πάντα δυσανασχετούν λες και έχουν σύμβαση με την εταιρία που μαζεύει τα σκουπίδια . Και μιλάμε για 2-3 κούτες απο τις δεκάδες που χωράει η κλούβα.

Μήπως όντως τα επιστρέφουν και τα ξαναχρησιμοποιούν κατά κάποιο τροπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

 

θα πιάσω δουλειά σε ένα γραφείο ως γραφίστρια. Θέλουν να με προσλάβουν κανονικά με ένσημα. Δεν έχω προυπηρεσία και είμαι 26 ετών. Τι μισθό θα παίρνω; Πόσα θα πληρώνει ΙΚΑ ο εργοδότης και πόσα εγώ; Τι άλλα δικαιώματα έχω (δώρα κλπ;)

 

Δεν θέλω να φανώ άπληστη αν ρωτήσω ανοιχτά και θέλω να έχω μια ιδέα για όταν υπογράψουμε. Είπαμε να ξεκινήσω με τον μινιμουμ μισθό και μπόνους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια μικρή συλλογή περιοδικών, κυρίως υπολογιστών (pc master, chip, pc magazine, ram, computer για όλους), καθώς και επιστημονικά (focus, science illustrated). Λίγο η οικονομική κρίση, λίγο ότι πλέον βρίσκω τα πάντα στο ίντερνετ, έχω σταματήσει να αγοράζω περιοδικά. Αυτή την πολύ μικρή συλλογή την έχω στην αποθήκη στο σπίτι των γονιών. Βασικά όμως οι γονείς μου κάνουν παράπονα να πετάξουμε τίποτα για να αδειάσει ο χώρος και να μπορούμε να τοποθετήσουμε τίποτα άλλο ποιο αναγκαίο. Το θέμα είναι ότι λυπάμαι να πετάξω τα περιοδικά, έσκαγα τόσα λεφτά από το χαρτζιλίκι μου κάθε μήνα όταν ήμουν μικρός για να τα αγοράζω (τα περισσότερα είναι από προ adsl εποχής). Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να τα δώσω κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω μια μικρή συλλογή περιοδικών, κυρίως υπολογιστών (pc master, chip, pc magazine, ram, computer για όλους), καθώς και επιστημονικά (focus, science illustrated). Λίγο η οικονομική κρίση, λίγο ότι πλέον βρίσκω τα πάντα στο ίντερνετ, έχω σταματήσει να αγοράζω περιοδικά. Αυτή την πολύ μικρή συλλογή την έχω στην αποθήκη στο σπίτι των γονιών. Βασικά όμως οι γονείς μου κάνουν παράπονα να πετάξουμε τίποτα για να αδειάσει ο χώρος και να μπορούμε να τοποθετήσουμε τίποτα άλλο ποιο αναγκαίο. Το θέμα είναι ότι λυπάμαι να πετάξω τα περιοδικά, έσκαγα τόσα λεφτά από το χαρτζιλίκι μου κάθε μήνα όταν ήμουν μικρός για να τα αγοράζω (τα περισσότερα είναι από προ adsl εποχής). Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να τα δώσω κάπου;

http://www.insomnia.gr/topic/103999-%CE%BC%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%AF%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B1-%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CE%B4%CF%8E-part-2/page-589?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

#gokuthelegend

 

Προς θεου μην τα πεταξεις ενδιαφερομαι εγω αν ειναι.μην καταληξουν σε καδο!!

Αν θες βαλε τα και στο χαριζεται οπως σ ειπε ο spect αλλα μην τα πεταξεις κριμα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διπλώνουν και τα βάζουν σε κάτι "κλούβες" για την ακρίβεια.

 

Πάντως ναι , και εγώ όσες φορές έχω επιχειρήσει να πάω στον Μασούτη και να ζητήσω καμιά κούτα που τις έχουν για πέταμα , πάντα μα πάντα δυσανασχετούν λες και έχουν σύμβαση με την εταιρία που μαζεύει τα σκουπίδια . Και μιλάμε για 2-3 κούτες απο τις δεκάδες που χωράει η κλούβα.

Καταρχήν τα κουτια δεν τα πετάνε. Σκέψου όλα τα SM να πετούσαν τα άδεια τους κουτιά.

Τα ''σπάνε'' και τα συμπιέζουν σε πρέσα. Κάνε ένα κόπο να πάς σε ΑΒ... νομίζω θα εξυπηρετηθείς.

Καλύτερα πρωί να σου κρατήσουν κατα τη διάρκεια της ημέρας.. ή πάρε τους ένα τηλ.

Δεν θα σου αρνηθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...