Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια φίλη ήπιε χθες το βράδυ, έπεσε για ύπνο χωρίς εμετούς, και σήμερα λέει δεν μπαίνει τίποτα στο στομάχι, ξερνάει ακόμα και το νερό. Τι πρέπει να κάνει; Θα πάω να τη δω γιατί δεν μπορεί να σηκωθεί από το κρεβάτι, ζαλίζεται. Τι χρειάζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια φίλη ήπιε χθες το βράδυ, έπεσε για ύπνο χωρίς εμετούς, και σήμερα λέει δεν μπαίνει τίποτα στο στομάχι, ξερνάει ακόμα και το νερό. Τι πρέπει να κάνει; Θα πάω να τη δω γιατί δεν μπορεί να σηκωθεί από το κρεβάτι, ζαλίζεται. Τι χρειάζεται;

γιατρό ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τρώει και δεν πίνει τίποτα όσο το στομάχι της είναι ερεθισμένο. Νεράκι μόνο, αν θες μπορείς να διαλύσεις μέσα και κάνα φακελάκι με ηλεκτρολύτες από το φαρμακείο, με το κουτάλι της σούπας, κουταλιά-κουταλιά, κυριολεκτικά. Σε στυλ μια κουταλιά στο πεντάλεπτο ασπούμε. Ότι πέφτει στο στομάχι της το ερεθίζει και το ξερνάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να στείλω 2 δέματα στην Ελλάδα, βρίσκομαι Αγγλία, αν παω στο ταχυδρομίο με τα 2 δέματα θα μπορέσει να γίνει εκεί η διαδικασία, δηλαδή να με βοηθήσει κάποιος υπάλληλος; ή πρέπει να τα ετοιμάσω όλα (το ζυγισμα, τα χαρτια που χρειαζεται να εκτυπωθουν)  από το σπίτι και απλά να πάω στο ταχυδρομίο και να τα παραδώσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα πρατηριο αρτου εδω κ 3 χρωνια, το πιρα απο καποιον αλον κ αυτοσ απο εναν αλον που ηταν κ ο πρωτος που το λειτουργισε. αυτος ειχε κοψει τις σφραγιδες απο το ρολοι της δεη του το αλαξαν κ τις εκοψε κ απο το δευτερο ρολοι.ο δευτερος ιδιοκτιτης το λειτουργισε ετσι κ δεν εγινε ποτε κατι οταν του επερναν τις μετρισεις.μετα το πηρα εγω.δεν ηρθαν να μου παρουν μετριση για 7 μηνες μεχρι που πηρα τηλ. για να ερθουν.μου εβγαλαν ενα κουστουμι 2500 ευρω.εκανα διακανονισμο κ τα πληρωσα.μετα εβγαλα 2 ψυγεια εκτος δεν εψηνα εγω τα επερνα ετημα δεν χρησιμοποιουσα καταψικτη κ το εκλινα κ νωριτερα γιατι καηκα με τα 2500 ευρω.ωσπου εριξα την καταναλωση κατω του μισου.ημουν ικανοποιημενος οποτε το συνεχισα για 1 χρονο κοντα.μετα πηγαν καλιτερα οι δουλειες κ ξαναλειτουργισα τα ψυγεια μου ολα τον καταψυκτη μου το φουρνακι μου κτλπ.ηρθαν ομως στο ενδιαμεσο κ μου αλαξαν μετριτη γιατι οταν ειδαν την καταναλωση να πευτει θημηθηκαν οτι ηταν παραβιασμενος.μου ηρθε ενα χαρτι οτι εχω κλεψει 11000 κιλοβατ.......τι μπορω να κανω για να βρω το δικιο μου.....μπορω??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τους ρωτησεις απο που προκειπτουν αυτες οι κιλοβατωρες, απο ποια περιοδο και μετα.

 

Κακος το αμελησες οταν το πηρες

 

Πανε κανε διακανονισμο και ενσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα πρατηριο αρτου εδω κ 3 χρωνια, το πιρα απο καποιον αλον κ αυτοσ απο εναν αλον που ηταν κ ο πρωτος που το λειτουργισε. αυτος ειχε κοψει τις σφραγιδες απο το ρολοι της δεη του το αλαξαν κ τις εκοψε κ απο το δευτερο ρολοι.ο δευτερος ιδιοκτιτης το λειτουργισε ετσι κ δεν εγινε ποτε κατι οταν του επερναν τις μετρισεις.μετα το πηρα εγω.δεν ηρθαν να μου παρουν μετριση για 7 μηνες μεχρι που πηρα τηλ. για να ερθουν.μου εβγαλαν ενα κουστουμι 2500 ευρω.εκανα διακανονισμο κ τα πληρωσα.μετα εβγαλα 2 ψυγεια εκτος δεν εψηνα εγω τα επερνα ετημα δεν χρησιμοποιουσα καταψικτη κ το εκλινα κ νωριτερα γιατι καηκα με τα 2500 ευρω.ωσπου εριξα την καταναλωση κατω του μισου.ημουν ικανοποιημενος οποτε το συνεχισα για 1 χρονο κοντα.μετα πηγαν καλιτερα οι δουλειες κ ξαναλειτουργισα τα ψυγεια μου ολα τον καταψυκτη μου το φουρνακι μου κτλπ.ηρθαν ομως στο ενδιαμεσο κ μου αλαξαν μετριτη γιατι οταν ειδαν την καταναλωση να πευτει θημηθηκαν οτι ηταν παραβιασμενος.μου ηρθε ενα χαρτι οτι εχω κλεψει 11000 κιλοβατ.......τι μπορω να κανω για να βρω το δικιο μου.....μπορω??????

"Μικρη" απορια;

Να 'λεγες "που μπορω να βρω φθηνο λεξικο;" τοτε μαλιστα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο τραχανά να βάλω για να φτιάξω μία μεγάλη μερίδα; (σε φλυτζάνια κατά προτίμηση)

 

ένα φλυτζανάκι του καφέ (μικρό, του ελληνικού καφέ) είναι μια νορμάλ μερίδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα φλυτζανάκι του καφέ (μικρό, του ελληνικού καφέ) είναι μια νορμάλ μερίδα.

σοβαρά μιλάς;;; εγώ τόσο καιρό βάζω το μισό σακουλάκι όταν φτιάχνω!!! 

κι εγώ το ειχα απορία για το πόσο είναι η σωστή μεριδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...