Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιησα τα καινουργια αθλητικα παπουτσια κατευθειαν στο τρεξιμο με αποτελεσμα να κερδισω μια ενοχλητικη φουσκαλα στο δαχτυλο του ποδιου.Εχετε να προτεινετε κατι απο το φαρμακειο ή κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Α ξεχασα να γραψω,εκτος απο καρφιτσες και σχετικα.

(Λυπαμαι αλλα δεν μπορω...)

 

Λοιπόν, το έχω πάθει κι εγώ και το έλυσα ως εξής: στα (περισσότερα, υποθέτω) φαρμακεία υπάρχουν ειδικές "θήκες" σιλικόνης για τα δάχτυλα (έχουν μεγέθη και σχέδια για το μεγάλο ή τα μικρότερα δάχτυλα του ποδιού). Πλένονται κιόλας, κι αποδείχτηκαν πάρα πολύ ανθεκτικές (μετά από δεκάδες χιλιόμετρα περπατήματος, καμία φθορά).

 

Φοράς τη θήκη στο δάχτυλο με τη φουσκάλα (με λίγο ταλκ, αν δεν φτάσει αυτό που έχουν ήδη στη συσκευασία) και δίνεις χρόνο στη φουσκάλα να υποχωρήσει χωρίς να σπάσει. Δοκιμασμένο και αποτελεσματικότατο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι επιλογές έχει για να πάει κάποιος σε νοσοκομείο; Μόνο τα τακτικά εξωτερικά ιατρεία και το ΤΕΠ; Κάτι ενδιάμεσο δεν υπάρχει; 

 

Π.χ. εδώ και δύο ημέρες έχει πιάσει ένας πόνος την κοπέλα μου στην κοιλιά. Δεν είναι κάτι οξύ που θα μας έστελνε καρφί στο ΤΕΠ μεσ' την άγρια νύχτα. Αλλά δεν είναι και κάτι το οποίο μπορούμε να "προγραμματίσουμε" για μετά από ένα μήνα, που είναι και το επόμενο διαθέσιμο ραντεβού στα εξωτερικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι επιλογές έχει για να πάει κάποιος σε νοσοκομείο; Μόνο τα τακτικά εξωτερικά ιατρεία και το ΤΕΠ; Κάτι ενδιάμεσο δεν υπάρχει; 

 

Π.χ. εδώ και δύο ημέρες έχει πιάσει ένας πόνος την κοπέλα μου στην κοιλιά. Δεν είναι κάτι οξύ που θα μας έστελνε καρφί στο ΤΕΠ μεσ' την άγρια νύχτα. Αλλά δεν είναι και κάτι το οποίο μπορούμε να "προγραμματίσουμε" για μετά από ένα μήνα, που είναι και το επόμενο διαθέσιμο ραντεβού στα εξωτερικά.

 Κέντρο υγείας αν υπάρχει εκεί κοντά και αυτά που ανέφερες είναι οι μόνες δωρεάν επιλογές.

Πρόσεξέ το όμως πόνος στη κοιλιά μπορεί να είναι σοβαρό https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CE%BA%CF%89%CE%BB%CE%B7%CE%BA%CE%BF%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%AF%CF%84%CE%B9%CE%B4%CE%B1

Α ξεχασα να γραψω,εκτος απο καρφιτσες και σχετικα.

(Λυπαμαι αλλα δεν μπορω...)

κάποτε που με "χτύπαγαν" παπούτσια πίσω πάνω από τη φτέρνα έβαζα αυτοκόλλητο επίδεσμο

preview_cicaplaie_sterile_autokolletoi_e

κυκλοφορούν σε πολλά μεγέθη,βάζεις και betadine και προχωράς χωρίς να σε ενοχλεί ακόμη και αν σκάσει η φουσκάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι επιλογές έχει για να πάει κάποιος σε νοσοκομείο; Μόνο τα τακτικά εξωτερικά ιατρεία και το ΤΕΠ; Κάτι ενδιάμεσο δεν υπάρχει; 

 

Π.χ. εδώ και δύο ημέρες έχει πιάσει ένας πόνος την κοπέλα μου στην κοιλιά. Δεν είναι κάτι οξύ που θα μας έστελνε καρφί στο ΤΕΠ μεσ' την άγρια νύχτα. Αλλά δεν είναι και κάτι το οποίο μπορούμε να "προγραμματίσουμε" για μετά από ένα μήνα, που είναι και το επόμενο διαθέσιμο ραντεβού στα εξωτερικά.

... και για πόνο στην κοιλιά, αν δεν είναι στα σίγουρα γυναικολογικά δεν δίνουμε παυσίπονο (αν δεν έχουμε κάνει σκωληκοειδήτιδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.qwertee.com/ εχει παραγγείλει κανείς από εδω; Πως ειναι η ποιότητα; 

 

συνέχεια παραγγέλνω, άριστη ποιότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάποιος να προτείνει puzzle ή ακόμα αυτά τα ξύλινα, εξαιρετικής δυσκολίας, ανεξαρτήτως κόστους? Αγορά από εξωτερικό.

Ξύλινα τι εννοείς; Ίσως να κοιτούσες προς μοντελισμό, υπάρχουν ξύλινα καράβια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξύλινα τι εννοείς; Ίσως να κοιτούσες προς μοντελισμό, υπάρχουν ξύλινα καράβια :)

http://www.aggeliorama.gr/oc-content/uploads/116/17163.jpg

 

Κάτι τέτοιο εννοώ. Από Ελλάδα είχα πάρει το δυσκολότερο επίπεδο αλλά δεν ήταν αρκετό προφανώς.... -.- Ο μοντελισμός αποκλείεται προς το παρόν λόγω έλλειψης χώρου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.aggeliorama.gr/oc-content/uploads/116/17163.jpg

 

Κάτι τέτοιο εννοώ. Από Ελλάδα είχα πάρει το δυσκολότερο επίπεδο αλλά δεν ήταν αρκετό προφανώς.... -.- Ο μοντελισμός αποκλείεται προς το παρόν λόγω έλλειψης χώρου.

Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο. Ο στατικός μοντελισμός πάντως δεν θέλει ιδιαίτερο χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...