Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σωστή μερίδα είναι αυτή που σε χορταίνει μαν. Ένα νορμάλ πιάτο τραχανάς, σχετικά πηχτός, όχι σούπα εντελώς, είναι τόσο πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ένα φλυτζανάκι του καφέ (μικρό, του ελληνικού καφέ) είναι μια νορμάλ μερίδα.

Στον τραχανά η μερίδα είναι ένα φλυτζανάκι του καφέ ενώ στο γουρουνόπουλο είναι το μισό γουρουνόπουλο ε; :P :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα στειλει ένα δεματακι με ελτα

στον εντοπισμο δεματος λεει:

 

 

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 15-02-2016 08:35

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 16-02-2016 09:11

 

 

αυτό στο τελος τι σημανει? το παρελαβε το δεμα?

(απλα με μπερδεψε το χωρις στοιχειο παραδοσης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα στειλει ένα δεματακι με ελτα

στον εντοπισμο δεματος λεει:

 

 

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 15-02-2016 08:35

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 16-02-2016 09:11

 

 

αυτό στο τελος τι σημανει? το παρελαβε το δεμα?

(απλα με μπερδεψε το χωρις στοιχειο παραδοσης)

Νομίζω ότι σημαίνει ότι απλά το αφήσανε έξω από το σπίτι του. Απλό το είχες στείλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εινα σε ενα μικρο χωριο να γινει η παραδοση και τα ελτα ηταν διπλα στο σπιτι του πελατη.δεν γινεται να το αφησαν σπιτι του γιατι στο δεματακι δεν ειχα βαλει διευθυνση απλα να παραδοθεί στα ελτα της περιοχης εκει,

ειναι μια αντικαταβολή.

 

μηπως εννοει ότι απλα παραδωθηκε στα ελτα? και ότι το ''χωρις στοιχειο παραδοσης'' σημαινει δεν ειχε διεθυνση ώστε να το παραδωσουν στο σπιτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εινα σε ενα μικρο χωριο να γινει η παραδοση και τα ελτα ηταν διπλα στο σπιτι του πελατη.δεν γινεται να το αφησαν σπιτι του γιατι στο δεματακι δεν ειχα βαλει διευθυνση απλα να παραδοθεί στα ελτα της περιοχης εκει,

ειναι μια αντικαταβολή.

 

μηπως εννοει ότι απλα παραδωθηκε στα ελτα? και ότι το ''χωρις στοιχειο παραδοσης'' σημαινει δεν ειχε διεθυνση ώστε να το παραδωσουν στο σπιτι?

Νομίζω ότι το έχω δει και σε δικά μου πράγματα αυτό αλλά δεν ξέρω σίγουρα τι σημαίνει...επικοινώνησες με τον παραλήπτη να δεις τι έγινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oxι θα καλεσω μολις σχολασω απο την δουλεια το βραδακι απλα ελεγα μηπως ξερει κανεις τι σημαινει γ να μην ενοχλω τον ανθρωπο.

 

Ευχαριστω παντως zio

Θα κανω υπομονη μεχρι το βραδυ κ θα μαθω τι ειναι τελικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν το γνωριζω

ισως να ξερει το ονομα αφου εκει λογικα ειναι μικρη κοινωνια και ολοι γνωριζονται μεταξυ τους.

μπορει να το αφησε στο σπιτι του

 

θα το μαθω σιγουρα κατα τις 10 το βραδυ.

μπορει να εγινε και αυτο που λες valerie_

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν το γνωριζω

ισως να ξερει το ονομα αφου εκει λογικα ειναι μικρη κοινωνια και ολοι γνωριζονται μεταξυ τους.

μπορει να το αφησε στο σπιτι του

 

θα το μαθω σιγουρα κατα τις 10 το βραδυ.

μπορει να εγινε και αυτο που λες valerie_

επειδή μένω σε χωριό και ο ταχυδρόμος μου τα φέρνει και τα αφήνει σπίτι χωρίς χαρτιά χωρίς τίποτα γι αυτό σε ρώτησα. κάτι τέτοιο πρέπει να έγινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και μια ακομα μικρη απορια..

 

μου εδωσαν πιστωτικο απο eshop επειδή ένα προιον που ειχε πρόβλημα και δεν επαιρνε επισκευή και μ εδωσαν πιστωτικο για την επομενη παραγγελια μου.ηρθε μηνυμα στο κινητο.

 

 

αυτο εγω το ποσο πως το περναω στην επομενη παραγγελια μου ωστε να παρω την εκπτωση με αυτό το ποσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανησυχείς. Το δέμα το παρέλαβε. Έτσι περνάνε και σε μένα στην Αθήνα μόλις παραλάβω.

 

Ειδικά αν ήταν συστημένο, το αποκλείω απλά να το άφησε σπίτι του. (εκτός και αν είναι γνωστός ή όπως ειπώθηκε, σε χωριό)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω ρε παιδια για τις απαντησεις σας και για το δεμα μου (που τελικα το παρελλαβε από τα ελτα τον πηρα τηλεφωνο) και για την απαντηση για το eshop

 

οι απαντησεις ειναι πιο γρηγορες και απο το support καποιου site :)  ομαδα δυναμη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...