Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενα μηνα. Αν το ικα που ανηκεις εχει πολυ κινηση, υπολογισε και κατι παραπανω. Αλλα λιγοτερο απο διμηνο οπως κ να χει.

:o Εκπλησσομαι, περιμενα να ακουσω 5-6 μηνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορείς να κόψεις ένα στρώμα;

 

τι στρώμα; Σκέτο αφρολέξ στρώμα (από ικεα) έχω κόψει με μεγάλο μαχαίρι. Με ελατήρια υποθέτω δεν κόβεται έτσι εύκολα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι στρώμα; Σκέτο αφρολέξ στρώμα (από ικεα) έχω κόψει με μεγάλο μαχαίρι. Με ελατήρια υποθέτω δεν κόβεται έτσι εύκολα :)

Από ΙΚΕΑ είναι αλλά έχει και ελατήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κόβετε τα στρώματα?

Εγώ δεν το έχω και χόμπι...δεν έχω ξανακόψει δηλαδή! Απλά σκέφτηκα για ένα που έχω μήπως το χρησιμοποιήσω κάπως αλλιώς, αλλά μάλλον δεν είναι εύκολο!

 

Θα σου φερω μια ωρα το κουταβι να δεις πως.

Μπορώ να του δώσω και μέτρα;; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο τραχανά να βάλω για να φτιάξω μία μεγάλη μερίδα; (σε φλυτζάνια κατά προτίμηση)

 

Πόσο ειναι μια καλή αναλογια τραχανα/νερου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κόβετε τα στρώματα?

 

ένα στένεψα για να χωρέσει στο κάστομ κρεβάτι της μικρής (το στένεψα και το κόντυνα κατά μερικά εκατοστά). Ένα άλλο του έκοψα μια γωνία στο κάτω μέρος για να ταιριάξει στο τροχόσπιτο (είναι λίγο μυστήριο το σχήμα του διπλού κρεβατιού εκεί). Και τα δύο ήταν στρώματα ΙΚΕΑ σκέτο αφρολέξ 12 εκατοστών, κόβονατι πανεύκολα. Στρώμα με ελατήρια δεν νομίζω ότι μπορεί να κοπεί, έχει μέσα ολόκληρο μεταλλικό σκελετό στον οποίο στηρίζονται τα ελατήρια κλπ κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...