Προς το περιεχόμενο

αρχαριος με πργραμματισμο


ratatoulhs123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα η VB.NET ειναι παρα πολυ ευκολη, μην ξοδεψεις χρηματα για να αγορασεις βιβλιο...
εγω λογο του ευκολου syntax ηθελα να γραψω ενα κομματι κωδικα και δεν ηξερα πως αλλα το μαντεψα με την πρωτη και μου εχει συμβει πολλες φορες, εχω μαθει καποια πραγματα σε HTML αλλα μονο για τεστακια τα εχω χρησιμοποιησει...
Αν μπορουσα να αγορασω βιβλιο προγραμματισμου θα ηταν σιγουρα για C++ 1000%.
Για αρχη παντως ειναι καλη.... ομως αν θες περισσοτερη προσβαση στο συστημα μαθε και C++ εγω εκει παω τωρα, βεβαια για πληρη προσβαση binary αλλα ειναι πολυ δυσκολη.
Και το Visual Studio ειναι φοβερο προγραμμα
ευγε Micro$oft :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα η VB.NET ειναι παρα πολυ ευκολη, μην ξοδεψεις χρηματα για να αγορασεις βιβλιο...

εγω λογο του ευκολου syntax ηθελα να γραψω ενα κομματι κωδικα και δεν ηξερα πως αλλα το μαντεψα με την πρωτη και μου εχει συμβει πολλες φορες, εχω μαθει καποια πραγματα σε HTML αλλα μονο για τεστακια τα εχω χρησιμοποιησει...

Αν μπορουσα να αγορασω βιβλιο προγραμματισμου θα ηταν σιγουρα για C++ 1000%.

Για αρχη παντως ειναι καλη.... ομως αν θες περισσοτερη προσβαση στο συστημα μαθε και C++ εγω εκει παω τωρα, βεβαια για πληρη προσβαση binary αλλα ειναι πολυ δυσκολη.

Και το Visual Studio ειναι φοβερο προγραμμα

ευγε Micro$oft :D

ευχαριστω οποτε αρχιζω απο την ιστοσελιδα που μου ειπες?μετα αλλες γλωσσες τωρα απλως θελω να εχω μια ιδεα και να καταλαβω τον προγραμματισμο σιγα σιγα θα ανεβαινουμε τις σκαλες.....μια μια σιγα και σταθερα :) .καμια αλλη προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω οποτε αρχιζω απο την ιστοσελιδα που μου ειπες?μετα αλλες γλωσσες τωρα απλως θελω να εχω μια ιδεα και να καταλαβω τον προγραμματισμο σιγα σιγα θα ανεβαινουμε τις σκαλες.....μια μια σιγα και σταθερα :) .καμια αλλη προταση?

Ξεκίνα με το site που σου έδωσαν. Μετά έρχεσαι εδώ αν έχεις κάποια απορία. Χάνεις το νόημα.

 

Δημοπρασία κατήντησε το post. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ τότε μολις "συνηθίσεις" να γράφεις σωστά, κάνε ξανά πόστ να σε βοηθήσουμε. Καλοκαιράκι ειναι κανε μια επανάληψη στα βιβλία του δημοτικού αν τα εχεις κρατήσει και ξανά έλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνα με το site που σου έδωσαν. Μετά έρχεσαι εδώ αν έχεις κάποια απορία. Χάνεις το νόημα.

 

Δημοπρασία κατήντησε το post. :D

βασικα δεν μπορεσα να βρω την vb.net μου εβγαλε μια ιστοσελιδα αλλα γραφει ενας κατι βλακειες που δεν εχουν και αμεση σχεση με την vb.

Οκ τότε μολις "συνηθίσεις" να γράφεις σωστά, κάνε ξανά πόστ να σε βοηθήσουμε. Καλοκαιράκι ειναι κανε μια επανάληψη στα βιβλία του δημοτικού αν τα εχεις κρατήσει και ξανά έλα.

να σου πω κατι ?ετσι επειδη μου την εσπασεσ δεν θα μαθω ποτε μου να γραφω.εν τω μεταξυ τι ζητησα?μονο να μου πειτε μια ιστοσελιδα η ενα βιβλιο....

Βασικα η VB.NET ειναι παρα πολυ ευκολη, μην ξοδεψεις χρηματα για να αγορασεις βιβλιο...

εγω λογο του ευκολου syntax ηθελα να γραψω ενα κομματι κωδικα και δεν ηξερα πως αλλα το μαντεψα με την πρωτη και μου εχει συμβει πολλες φορες, εχω μαθει καποια πραγματα σε HTML αλλα μονο για τεστακια τα εχω χρησιμοποιησει...

Αν μπορουσα να αγορασω βιβλιο προγραμματισμου θα ηταν σιγουρα για C++ 1000%.

Για αρχη παντως ειναι καλη.... ομως αν θες περισσοτερη προσβαση στο συστημα μαθε και C++ εγω εκει παω τωρα, βεβαια για πληρη προσβαση binary αλλα ειναι πολυ δυσκολη.

Και το Visual Studio ειναι φοβερο προγραμμα

ευγε Micro$oft :D

αν ξερεις καποιο βιβλιο πες μου.pirate bay ftw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

να σου πω κατι ?ετσι επειδη μου την εσπασεσ δεν θα μαθω ποτε μου να γραφω.
 

 

Living the thug life...

 

 

 

 

εν τω μεταξυ τι ζητησα?μονο να μου πειτε μια ιστοσελιδα η ενα βιβλιο....


αν ξερεις καποιο βιβλιο πες μου.pirate bay ftw

 

http://bit.ly/TF7M31

 

 

βασικα δεν μπορεσα να βρω την vb.net μου εβγαλε μια ιστοσελιδα αλλα γραφει ενας κατι βλακειες που δεν εχουν και αμεση σχεση με την vb.

 

http://bit.ly/1hcqTHZ

 

Σοβαρά πάντως, άμα δε μπορείς να ψάχνεις απλά πράγματα στο Internet ίσως ο προγραμματισμός δεν είναι για σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ξερεις καποιο βιβλιο πες μου.pirate bay ftw

Ένα βιβλίο είναι αυτό. Δε ξέρω από VB.net, αλλά είμαι γενικά ευχαριστημένος από τις εκδόσεις O'REILLY. Ξεκίνα και βλέπεις στη συνέχεια αν υπάρχει "χημεία".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Living the thug life...

 

 

 

 

 

http://bit.ly/TF7M31

 

 

 

http://bit.ly/1hcqTHZ

 

Σοβαρά πάντως, άμα δε μπορείς να ψάχνεις απλά πράγματα στο Internet ίσως ο προγραμματισμός δεν είναι για σένα.

thanks φιλε 

 

 

 

 

Living the thug life...

 

 

 

 

 

http://bit.ly/TF7M31

 

 

 

http://bit.ly/1hcqTHZ

 

Σοβαρά πάντως, άμα δε μπορείς να ψάχνεις απλά πράγματα στο Internet ίσως ο προγραμματισμός δεν είναι για σένα.

κατι τευταιο το iso πο εχει τι ειναι που ειναι και μεγαλο σε mb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις κακό σε μένα θα κάνεις άμα δε μάθεις να γράφεις...α ρε κακομοίρη μου...

 

Όπως σου είπα στρώσε χαρακτήρα όσο είσαι μικρός και προλαβαίνεις γιατί δε σε βλέπω να πηγαίνεις μπροστά, και μετά θα είναι δύσκολα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Visual Studio...

μισο γιατι μπερδευτηκα τωρα.το exe τοτε τι ειναι?

Ξέρεις κακό σε μένα θα κάνεις άμα δε μάθεις να γράφεις...α ρε κακομοίρη μου...

 

Όπως σου είπα στρώσε χαρακτήρα όσο είσαι μικρός και προλαβαίνεις γιατί δε σε βλέπω να πηγαίνεις μπροστά, και μετά θα είναι δύσκολα!

ωχχχχχ ρε φιλε κουραστηκα δεν μπορω.τι μπουρδες με λες τωρα?νιωθεις καθολου?τι να στρωσω χαρακτηρα?επειδη μπερδευω τα ερωτηματικα και σ ς τι σημαινει οτι δεν εχω καλο χαρακτηρα omg....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το exe είναι ένα εκτελέσιμο πρόγραμμα σε Windows.

ναι ρε φιλε ξερω.οταν κατεβασα απο το λινκ που μου εδωσες το vse ειχε ενα exe αρχειο και ενα iso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω κατι ?ετσι επειδη μου την εσπασεσ δεν θα μαθω ποτε μου να γραφω.εν τω μεταξυ τι ζητησα?μονο να μου πειτε μια ιστοσελιδα η ενα βιβλιο...

 

 

ωχχχχχ ρε φιλε κουραστηκα δεν μπορω.τι μπουρδες με λες τωρα?νιωθεις καθολου?τι να στρωσω χαρακτηρα?επειδη μπερδευω τα ερωτηματικα και σ ς τι σημαινει οτι δεν εχω καλο χαρακτηρα omg....

 

Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες μόνος σου, το "επειδή μου την έσπασες δε θα το κάνω" θεωρείται καλός χαρακτήρας μόνο μέχρι 3 χρονών.

 

Τα παιδιά σου λένε κάτι για το καλό σου. Ίσως όχι αυτό που θέλεις ν' ακούσεις, αλλά πάντως κάτι που είναι χρήσιμο αν θέλεις να το αξιοποιήσεις. Το τι θα κάνεις εσύ μ' αυτό είναι ο χαρακτήρας σου. Και σηκώνει βελτίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...