Προς το περιεχόμενο

αρχαριος με πργραμματισμο


ratatoulhs123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχεις ενα point οσον αφορα το 8 και αυτα αλλα εχουν μεινει απο το φατσοβιβλιο και δεν φταιω εγω.....το χερι μου....

 

Αν και διαφωνώ εντελώς με την τροπή που πήρε το θέμα, γιατί όντως έχουμε δει και πολύ χειρότερα από το «ς» και το «θ» -- και κατόπιν η συζήτηση δικαίως ξέφυγε, ήθελα να σχολιάσω το ότι «αυτά έχουν μείνει από το facebook»: αναρωτιέμαι αν εσύ (και πολλοί άλλοι, δυστυχώς) θεωρείς ότι υπάρχει πλέον κάποιος πραγματικός λόγος για τον οποίο να μην γράφεις ελληνικά με ελληνικούς χαρακτήρες παντού όπου θέλεις!

 

Κάποτε υπήρχαν διάφοροι λόγοι:

α) οι υπολογιστές δεν είχαν ελληνικές γραμματοσειρές

β) οι υπολογιστές δεν είχαν ελληνικά πληκτρολόγια

γ) κάποτε κάποια προγράμματα email έκαναν μαντάρα τα ελληνικά

δ) αντίστοιχα συνέβαιναν με τα κινητά, ειδικά στα sms

 

Όμως οι περισσότεροι από αυτούς τους λόγους έχουν εκλείψει εδώ και περίπου... 15 χρόνια, ή αν υπάρχουν ακόμα οφείλονται σε προγράμματα που είναι περίπου τόσο παλιά αλλά για κάποιους λόγους χρησιμοποιούνται ακόμα! Τώρα πια ελληνικά πληκτρολόγια βρίσκεις σε όλες τις συσκευές, και σχεδόν όλες έχουν και διορθωτές.

 

Ο μόνος λόγος για να μην γράφει πλέον κάποιος ελληνικά με ελληνικούς χαρακτήρες είναι να βαριέται να πατήσει Alt+Shift ή να κινήσει το δάχτυλό του πάνω στο πλήκτρο του κενού (στο κινητό) -- α, και επίσης να τα ξέρει τόσο επιπόλαια που να μην τον ενοχλεί η diafora ellinikwn kai greeklish...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν και διαφωνώ εντελώς με την τροπή που πήρε το θέμα, γιατί όντως έχουμε δει και πολύ χειρότερα από το «ς» και το «θ» -- και κατόπιν η συζήτηση δικαίως ξέφυγε, ήθελα να σχολιάσω το ότι «αυτά έχουν μείνει από το facebook»: αναρωτιέμαι αν εσύ (και πολλοί άλλοι, δυστυχώς) θεωρείς ότι υπάρχει πλέον κάποιος πραγματικός λόγος για τον οποίο να μην γράφεις ελληνικά με ελληνικούς χαρακτήρες παντού όπου θέλεις!

 

Κάποτε υπήρχαν διάφοροι λόγοι:

α) οι υπολογιστές δεν είχαν ελληνικές γραμματοσειρές

β) οι υπολογιστές δεν είχαν ελληνικά πληκτρολόγια

γ) κάποτε κάποια προγράμματα email έκαναν μαντάρα τα ελληνικά

δ) αντίστοιχα συνέβαιναν με τα κινητά, ειδικά στα sms

 

Όμως οι περισσότεροι από αυτούς τους λόγους έχουν εκλείψει εδώ και περίπου... 15 χρόνια, ή αν υπάρχουν ακόμα οφείλονται σε προγράμματα που είναι περίπου τόσο παλιά αλλά για κάποιους λόγους χρησιμοποιούνται ακόμα! Τώρα πια ελληνικά πληκτρολόγια βρίσκεις σε όλες τις συσκευές, και σχεδόν όλες έχουν και διορθωτές.

 

Ο μόνος λόγος για να μην γράφει πλέον κάποιος ελληνικά με ελληνικούς χαρακτήρες είναι να βαριέται να πατήσει Alt+Shift ή να κινήσει το δάχτυλό του πάνω στο πλήκτρο του κενού (στο κινητό) -- α, και επίσης να τα ξέρει τόσο επιπόλαια που να μην τον ενοχλεί η diafora ellinikwn kai greeklish...

 

Άμα δε γράφεις greeklish είσαι scrub και σε κοροϊδεύουν (σοβαρά τώρα, ξέρεις πόσες φορές με έχουν κοροϊδέψει σε διάφορα παιχνίδια γιατί γράφω Ελληνικά και -άκουσον άκουσον- με τόνους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα πάντως να σε κοροϊδεύουν μια χούφτα βλαμμένα μπακούρια παρά να γελάει αργότερα ο κόσμος όλος όταν πας να γράψεις κάτι και βγάζεις μάτια ή ανοίγεις το στόμα σου και πετάς πατάτες. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Visual basic είναι αρκετά εύκολη γλώσσα προγραμματισμού και θα σε κάνει να σου αρέσει όλο και περισσότερο να προγραμματίζεις λόγο του UI που σου προσφέρει. Μόλις πάρεις την βασική ιδέα του πως να προγραμματίσεις δηλαδή το πως σκέφτεσαι με βάση αλγόριθμους και να μάθεις κάποιες εντολές θα μπορούσες να πας σε java.

Αρχικά μάθε βασικές εντολές στην VB μόλις μάθεις να κάνεις ένα μικρό προγραμματάκι, μετά βάλε στόχο στο μυαλό σου να κάνεις ένα πρόγραμμα το οποίο θα σου άρεσε (όχι τίποτα τρελό) και σιγά σιγά με το ψάξιμο στο internet/βιβλία για να το δημιουργήσεις θα μάθεις πολλά πράγματα. 

Τώρα για την java κατέβασε το jgrasp επεξεργάσου διάφορες εντολές που θα έχεις μάθει ήδη στην vb (δεν θα είναι ίδιες ακριβώς) αλλά προσπάθησε με το διάβασμα να μετατρέψεις τα πρόγραμμα που θα έχεις κάνει στην vb σε java. Μόλις μάθεις αρκετά πραγματάκια πάνω στην java μπορείς να κατεβάσεις το netbeans για περισσότερη ευκολία. (Φυσικά το netbeans όχι από την αρχή)

Τέλος, θα σου πρότεινα να ασχοληθείς και με προγραμματισμό με αρχεία δέσμης δηλαδή τα .bat batch (σε windows) αρχεία τα οποία πες πως είναι προγραμματισμός λειτουργικού συστήματος. Και πάνω σε αυτά θα μπορέσεις να κάνει ωραία πράγματα. Για παράδειγμα γιατί να μπαίνεις στο nvidia panel ή πίνακα ελέγχου για να αλλάξεις οθόνες κάνεις ένα μικρό script (.bat) το οποίο με ένα κλικ την έχεις κάνει την εναλλαγή. (παράδειγμα δίνω, αν θέλεις να πειράζεις devices θα χρειαστείς ένα βοηθητικό πρόγραμμα γραμμής εντολών εν ονόματι devcon, αλλά αν δεν θες να χειριστείς συσκευές τότε σου αρκεί το απλό cmd των windows)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και διαφωνώ εντελώς με την τροπή που πήρε το θέμα, γιατί όντως έχουμε δει και πολύ χειρότερα από το «ς» και το «θ» -- και κατόπιν η συζήτηση δικαίως ξέφυγε, ήθελα να σχολιάσω το ότι «αυτά έχουν μείνει από το facebook»: αναρωτιέμαι αν εσύ (και πολλοί άλλοι, δυστυχώς) θεωρείς ότι υπάρχει πλέον κάποιος πραγματικός λόγος για τον οποίο να μην γράφεις ελληνικά με ελληνικούς χαρακτήρες παντού όπου θέλεις!

 

Κάποτε υπήρχαν διάφοροι λόγοι:

α) οι υπολογιστές δεν είχαν ελληνικές γραμματοσειρές

β) οι υπολογιστές δεν είχαν ελληνικά πληκτρολόγια

γ) κάποτε κάποια προγράμματα email έκαναν μαντάρα τα ελληνικά

δ) αντίστοιχα συνέβαιναν με τα κινητά, ειδικά στα sms

 

Όμως οι περισσότεροι από αυτούς τους λόγους έχουν εκλείψει εδώ και περίπου... 15 χρόνια, ή αν υπάρχουν ακόμα οφείλονται σε προγράμματα που είναι περίπου τόσο παλιά αλλά για κάποιους λόγους χρησιμοποιούνται ακόμα! Τώρα πια ελληνικά πληκτρολόγια βρίσκεις σε όλες τις συσκευές, και σχεδόν όλες έχουν και διορθωτές.

 

Ο μόνος λόγος για να μην γράφει πλέον κάποιος ελληνικά με ελληνικούς χαρακτήρες είναι να βαριέται να πατήσει Alt+Shift ή να κινήσει το δάχτυλό του πάνω στο πλήκτρο του κενού (στο κινητό) -- α, και επίσης να τα ξέρει τόσο επιπόλαια που να μην τον ενοχλεί η diafora ellinikwn kai greeklish...

εχεις δικιο δε μπορω να πω αλλα γραφωντας στα ελληνικα και εχοντας συνηθισει στα greeklish θα κανω πολλα ορθογραφικα  λαθη φιλε μου.....

Η Visual basic είναι αρκετά εύκολη γλώσσα προγραμματισμού και θα σε κάνει να σου αρέσει όλο και περισσότερο να προγραμματίζεις λόγο του UI που σου προσφέρει. Μόλις πάρεις την βασική ιδέα του πως να προγραμματίσεις δηλαδή το πως σκέφτεσαι με βάση αλγόριθμους και να μάθεις κάποιες εντολές θα μπορούσες να πας σε java.

Αρχικά μάθε βασικές εντολές στην VB μόλις μάθεις να κάνεις ένα μικρό προγραμματάκι, μετά βάλε στόχο στο μυαλό σου να κάνεις ένα πρόγραμμα το οποίο θα σου άρεσε (όχι τίποτα τρελό) και σιγά σιγά με το ψάξιμο στο internet/βιβλία για να το δημιουργήσεις θα μάθεις πολλά πράγματα. 

Τώρα για την java κατέβασε το jgrasp επεξεργάσου διάφορες εντολές που θα έχεις μάθει ήδη στην vb (δεν θα είναι ίδιες ακριβώς) αλλά προσπάθησε με το διάβασμα να μετατρέψεις τα πρόγραμμα που θα έχεις κάνει στην vb σε java. Μόλις μάθεις αρκετά πραγματάκια πάνω στην java μπορείς να κατεβάσεις το netbeans για περισσότερη ευκολία. (Φυσικά το netbeans όχι από την αρχή)

Τέλος, θα σου πρότεινα να ασχοληθείς και με προγραμματισμό με αρχεία δέσμης δηλαδή τα .bat batch (σε windows) αρχεία τα οποία πες πως είναι προγραμματισμός λειτουργικού συστήματος. Και πάνω σε αυτά θα μπορέσεις να κάνει ωραία πράγματα. Για παράδειγμα γιατί να μπαίνεις στο nvidia panel ή πίνακα ελέγχου για να αλλάξεις οθόνες κάνεις ένα μικρό script (.bat) το οποίο με ένα κλικ την έχεις κάνει την εναλλαγή. (παράδειγμα δίνω, αν θέλεις να πειράζεις devices θα χρειαστείς ένα βοηθητικό πρόγραμμα γραμμής εντολών εν ονόματι devcon, αλλά αν δεν θες να χειριστείς συσκευές τότε σου αρκεί το απλό cmd των windows)

ακομη φιλε μου δεν διαβασα το σχολιο σου αλλα ευχαριστω για την συμβουλησ ειλικρινα οποια και αν ειναυ αυτη καθως απο οτι βλεπεισ εδω μεσα ολοι κατι θα πουν...

Η Visual basic είναι αρκετά εύκολη γλώσσα προγραμματισμού και θα σε κάνει να σου αρέσει όλο και περισσότερο να προγραμματίζεις λόγο του UI που σου προσφέρει. Μόλις πάρεις την βασική ιδέα του πως να προγραμματίσεις δηλαδή το πως σκέφτεσαι με βάση αλγόριθμους και να μάθεις κάποιες εντολές θα μπορούσες να πας σε java.

Αρχικά μάθε βασικές εντολές στην VB μόλις μάθεις να κάνεις ένα μικρό προγραμματάκι, μετά βάλε στόχο στο μυαλό σου να κάνεις ένα πρόγραμμα το οποίο θα σου άρεσε (όχι τίποτα τρελό) και σιγά σιγά με το ψάξιμο στο internet/βιβλία για να το δημιουργήσεις θα μάθεις πολλά πράγματα. 

Τώρα για την java κατέβασε το jgrasp επεξεργάσου διάφορες εντολές που θα έχεις μάθει ήδη στην vb (δεν θα είναι ίδιες ακριβώς) αλλά προσπάθησε με το διάβασμα να μετατρέψεις τα πρόγραμμα που θα έχεις κάνει στην vb σε java. Μόλις μάθεις αρκετά πραγματάκια πάνω στην java μπορείς να κατεβάσεις το netbeans για περισσότερη ευκολία. (Φυσικά το netbeans όχι από την αρχή)

Τέλος, θα σου πρότεινα να ασχοληθείς και με προγραμματισμό με αρχεία δέσμης δηλαδή τα .bat batch (σε windows) αρχεία τα οποία πες πως είναι προγραμματισμός λειτουργικού συστήματος. Και πάνω σε αυτά θα μπορέσεις να κάνει ωραία πράγματα. Για παράδειγμα γιατί να μπαίνεις στο nvidia panel ή πίνακα ελέγχου για να αλλάξεις οθόνες κάνεις ένα μικρό script (.bat) το οποίο με ένα κλικ την έχεις κάνει την εναλλαγή. (παράδειγμα δίνω, αν θέλεις να πειράζεις devices θα χρειαστείς ένα βοηθητικό πρόγραμμα γραμμής εντολών εν ονόματι devcon, αλλά αν δεν θες να χειριστείς συσκευές τότε σου αρκεί το απλό cmd των windows)

χμμμ το διαβασα και σε ξαναευχαριστω για τις συμβουλες σου λοιπον αρχιζω δλδ πρωτα με visua basic.εχω ψαξει αρκετη ωρα στο internet αλλα δεν εχω βρει κατι αξιολογο για vb.εχεις να μου προτεινεισ καποιο βιβλιο για αγορα η μια ιστοσελιδα που να με κα8οδηγει?-εν τω μεταξυ δεν ειμαι τελειως τελειως αρχαριος καθως ξερω λιγο c++(ειμαι ανωμαλος που αρχισα με τα δυσκολα αλλα οταν πηρα το βιβλιο ημουνα μικρος-jumping into c++-και τεσπα σταματησα προσφατα γιατι θελω να κατανοησω την vb και την java και μετα να παω σε c.οποτε αν καποιος εχει να προτεινει καποιο βιβλιο - ιστοσελιδα θα του ημουν ευγνωμων.(το ψ εκανα 10 λεπτα να το βρω στα ελληνικαπου ηταν στο πληκτρολογιο .)

Το εχω διαβάσει 3 φορές...κατάλαβε κανένας τι θέλει να πει ο ποιητής; Το φατσοβιβλίο τι ειναι...;

το facebook-ειπαμε οχι αγγλικα-greeklish οποτε το εκανα στα ελληνικα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν έγραψες Βίζουαλ Μπέισικ τότε και Σι πλάς πλάς;

 

Χωρίς πλάκα τώρα, γράφεις κα8οδηγεί. Το θ είναι ακριβώς απο κάτω απο το 8 πόσο δύσκολο είναι δηλαδή; Έλεος θέλεις να γίνεις και προγραμματιστής...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μήπως θα μπορούσες να μας πεις την ηλικία σου? Θα βοηθούσε να σου πω(-πούμε) μερικά πράγματα παραπάνω...

 

δεν ειμαι τελειως τελειως αρχαριος καθως ξερω λιγο c++(ειμαι ανωμαλος που αρχισα με τα δυσκολα αλλα οταν πηρα το βιβλιο ημουνα μικρος-jumping into c++-και τεσπα σταματησα προσφατα γιατι θελω να κατανοησω την vb και την java και μετα να παω σε c

Ξέρεις λίγο C++, θες να μάθεις VB μετά να πας Java και μετά να μάθεις C? Γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν έχεις ιδέα τι κάνεις? (Αν είναι αλήθεια πες το, κανείς δεν γεννήθηκε προγραμματιστής, όμως δεν γίνεσαι από την μια μέρα στην άλλη... Ιδίως αν δεν ξέρεις κάποια βασικά πράγματα) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θα μπορούσες να μας πεις την ηλικία σου? Θα βοηθούσε να σου πω(-πούμε) μερικά πράγματα παραπάνω...

 

Ξέρεις λίγο C++, θες να μάθεις VB μετά να πας Java και μετά να μάθεις C? Γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν έχεις ιδέα τι κάνεις? (Αν είναι αλήθεια πες το, κανείς δεν γεννήθηκε προγραμματιστής, όμως δεν γίνεσαι από την μια μέρα στην άλλη... Ιδίως αν δεν ξέρεις κάποια βασικά πράγματα) :)

ειπαμε ειμαι 16 χρονων και ξερω λιγα πραγματα απο σι πλασ πλασ εχω φτασει μεχρι και τα λουπς και εχω ξεφυγει απο το κλασικο ιντ μειν αλλα μεχρι εκει εχω καταλαβει.μετα τα πραγματα περιπλεκονται πιο πολυ και για αυτο σκεφτηκα οτι η σι πλας πλας ειναι δυσκολη για αρχαριο οποτε σκεφτηκα να παω σε βισουαλ μπεισικ.αντε παλι η ηλικια τωρα το ειδα δλδ πιο ειναι το προβλημα?οτι ειμαι χαζος επειδη ειμαι μικρος η οτι δεν ξερω γραμματα οπως ειχε πει ενασ...(δεν θα βρισω)στην αρχη αυτου του θρεντ.

Γιατί δεν έγραψες Βίζουαλ Μπέισικ τότε και Σι πλάς πλάς;

 

Χωρίς πλάκα τώρα, γράφεις κα8οδηγεί. Το θ είναι ακριβώς απο κάτω απο το 8 πόσο δύσκολο είναι δηλαδή; Έλεος θέλεις να γίνεις και προγραμματιστής...

αφου δεν με βοηθας και λες διφορα για τα γρικλισ μου  γιατι ποσταρεις ακομη σε αυτο το θρεντ?για να φανεις και καπου χρησιμος θα μπορουσεσ να μου πεις σε παρακαλω ενα καλο σαιτ η βιβλιο για να αρχισω την βισουαλ μπεισικ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε πάλι...

 

Στα Ελληνικά το ερωτηματικό είναι αυτό το σύμβολο ';' και όχι αυτό '?'.

Στην ΑΒ υπάρχει τελικό 'ς', χρησιμοποίησε το.

 

Αν δυσκολεύεσαι να αλλάξεις γλώσσα καθώς γράφεις (σι πλασ πλασ...), τότε η VB και οι υπόλοιπες γλώσσες προγραμματισμού είναι άπιαστο όνειρο για σένα!

 

Να σου το πω και απλά...Είσαι σε ένα δημόσιο forum και αν θες να παραμείνεις σε αυτό και να σε πάρουμε στα σοβαρά, στρώσε χαρακτήρα και άσε τις εξυπνάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου δεν με βοηθας και λες διφορα για τα γρικλισ μου  γιατι ποσταρεις ακομη σε αυτο το θρεντ?για να φανεις και καπου χρησιμος θα μπορουσεσ να μου πεις σε παρακαλω ενα καλο σαιτ η βιβλιο για να αρχισω την βισουαλ μπεισικ?

 

Όταν ζητάς απο κάποιον να διαθέσει 10 λεπτά απο τον χρόνο του για να σε βοηθήσει, το λιγότερο που μπορείς να κάνεις ως ένδειξη στοιχειώδους σεβασμού προς τον συνομιλητή σου, είναι να του παραθέσεις την ερώτησή σου σε αναγνώσιμο αλφάβητο. 

 

Αυτό το πράγμα δεν διαβάζεται. Όπως αντίστοιχα φαντάζομαι ότι δεν θα σου άρεσε να σου απαντούσαν οι συνομιλητές σου σε αλβάφητο 13375p34k η στον κώδικα να σου γράφουν

"πράιβατ βόιντ ντουΣάμθινγκ(){}"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

"πράιβατ βόιντ ντουΣάμθινγκ(){}"

 

Αφού δεν κάνει τίποτα έπρεπε να την πεις ντουΝάθινγκ. Μη δίνεις μπερδεμένες συμβουλές.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παμε παλι απο την αρχη τοτε.ειχα ηδη ξεκινησει λιγο c++ αλλα επειδη ηταν δυσκολη την σταματησα και για αυτο σκεφτηκα να παω στην visual basic.οποτε επειδη εχω ψαξει αρκετα στο διαδικτυο και δεν εχω βρει κατι θα μπορουσε καποιος που ξερει να μου πει ενα site η ενa βιβλιο με την vb για να αρχισω αμεσα?το youtube επισησ ειναι crap.


Πάμε πάλι...

 

Στα Ελληνικά το ερωτηματικό είναι αυτό το σύμβολο ';' και όχι αυτό '?'.

Στην ΑΒ υπάρχει τελικό 'ς', χρησιμοποίησε το.

 

Αν δυσκολεύεσαι να αλλάξεις γλώσσα καθώς γράφεις (σι πλασ πλασ...), τότε η VB και οι υπόλοιπες γλώσσες προγραμματισμού είναι άπιαστο όνειρο για σένα!

 

Να σου το πω και απλά...Είσαι σε ένα δημόσιο forum και αν θες να παραμείνεις σε αυτό και να σε πάρουμε στα σοβαρά, στρώσε χαρακτήρα και άσε τις εξυπνάδες.

ZAKKWYLDE

Junior Member

  • photo-thumb-56025.jpg?_r=1345591562
  • Members
  • 513 μηνύματα

Δημοσίευση Χθες, 15:32

Γιατί δεν έγραψες Βίζουαλ Μπέισικ τότε και Σι πλάς πλάς;

 

Χωρίς πλάκα τώρα, γράφεις κα8οδηγεί. Το θ είναι ακριβώς απο κάτω απο το 8 πόσο δύσκολο είναι δηλαδή; Έλεος θέλεις να γίνεις και προγραμματιστής...

 

 

ειπα να ακολουθησω μερικες συμβουλες....


Όταν ζητάς απο κάποιον να διαθέσει 10 λεπτά απο τον χρόνο του για να σε βοηθήσει, το λιγότερο που μπορείς να κάνεις ως ένδειξη στοιχειώδους σεβασμού προς τον συνομιλητή σου, είναι να του παραθέσεις την ερώτησή σου σε αναγνώσιμο αλφάβητο. 

 

Αυτό το πράγμα δεν διαβάζεται. Όπως αντίστοιχα φαντάζομαι ότι δεν θα σου άρεσε να σου απαντούσαν οι συνομιλητές σου σε αλβάφητο 13375p34k η στον κώδικα να σου γράφουν

"πράιβατ βόιντ ντουΣάμθινγκ(){}"

και παλι ειπα να ακολουθησω τις συμβουλες


Πάμε πάλι...

 

Στα Ελληνικά το ερωτηματικό είναι αυτό το σύμβολο ';' και όχι αυτό '?'.

Στην ΑΒ υπάρχει τελικό 'ς', χρησιμοποίησε το.

 

Αν δυσκολεύεσαι να αλλάξεις γλώσσα καθώς γράφεις (σι πλασ πλασ...), τότε η VB και οι υπόλοιπες γλώσσες προγραμματισμού είναι άπιαστο όνειρο για σένα!

 

Να σου το πω και απλά...Είσαι σε ένα δημόσιο forum και αν θες να παραμείνεις σε αυτό και να σε πάρουμε στα σοβαρά, στρώσε χαρακτήρα και άσε τις εξυπνάδες.

 

Πάμε πάλι...

 

Στα Ελληνικά το ερωτηματικό είναι αυτό το σύμβολο ';' και όχι αυτό '?'.

Στην ΑΒ υπάρχει τελικό 'ς', χρησιμοποίησε το.

 

Αν δυσκολεύεσαι να αλλάξεις γλώσσα καθώς γράφεις (σι πλασ πλασ...), τότε η VB και οι υπόλοιπες γλώσσες προγραμματισμού είναι άπιαστο όνειρο για σένα!

 

Να σου το πω και απλά...Είσαι σε ένα δημόσιο forum και αν θες να παραμείνεις σε αυτό και να σε πάρουμε στα σοβαρά, στρώσε χαρακτήρα και άσε τις εξυπνάδες.

επισης να στο ξαναπω.αφου δεν με βοηθας γιατι ακομα postαρεις εδω?τουλαχιστον μπορεις να μου πεις απο που να ξεκινησω?αν οχι δεν χρειαζεται να μου δινεισ συμβουλες για το πως θα γραφω.


Πάμε πάλι...

 

Στα Ελληνικά το ερωτηματικό είναι αυτό το σύμβολο ';' και όχι αυτό '?'.

Στην ΑΒ υπάρχει τελικό 'ς', χρησιμοποίησε το.

 

Αν δυσκολεύεσαι να αλλάξεις γλώσσα καθώς γράφεις (σι πλασ πλασ...), τότε η VB και οι υπόλοιπες γλώσσες προγραμματισμού είναι άπιαστο όνειρο για σένα!

 

Να σου το πω και απλά...Είσαι σε ένα δημόσιο forum και αν θες να παραμείνεις σε αυτό και να σε πάρουμε στα σοβαρά, στρώσε χαρακτήρα και άσε τις εξυπνάδες.

οσον αφορα τωρα το σ και το ς τι να σου πω δεν μπορω να ξεσυνηθισω αλλες φορες βγαινει και αλλες οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...