Προς το περιεχόμενο

ASUS VivoTab Note 8 (M80TA)


ostvarivanje

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείς κάτι τέτοιο; Πάντως, δε θα μου χρειαστεί γιατί ήδη παρήγγειλα μια κάρτα μνήμης 32gb και περιμένω να έρθει ώστε να στήσω το σύστημα από την αρχή. Σήμερα ενεργοποίησα και το office και όλα μια χαρά. Τώρα, νόμιμα, αν το office 2013 το κατεβάσω από τη Microsoft και βάλω τον κωδικό που έχω (στο σταθερό εννοώ), θα ενεργοποιηθεί κανονικά; Σε πόσες συσκευές μπορώ να το ενεργοποιήσω; 

Κατά τα άλλα, είμαι ακόμα σε φάση δοκιμών και είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος από τον Metro Explorer σε όλα του. Σήμερα είχα 14 tabs ανοιχτά και δεν "ένιωθε". Πάρα πολύ καλή περίπτωση. 

Αυτό που σήμερα μου έκανε πάρα πολύ χαρούμενο είναι το TouchMousePointer. Κατά τη γνώμη μου είναι ό,τι καλύτερο για το χειρισμό του desktop.

Επεξ/σία από ostvarivanje
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

<p>το asus απο μπαταρια πως παει?επειδη λενε μεχρι 8 ωρες,,,αυστηρα 8 ωρες η παει και παραπανω με νορμαλ χρηση?</p>

8ωρο μέγιστο και αυτο με χαλαρή χρηςη(σερφάρισμα) 1 μήνα που το είχα με φωτεινοτητα εώς 20% που ειναι ικανοποιητική για εσωτερικούς χωρους.

Εχει την μικρότερη μπαταρία απο όλα τα υπολοιπα 8 ίντσα(Dell,Toshiba,Lenovo,Acer)

Αλλα εχει το πλεονέκτημα του wacom digitizer έναντι όλων των υπολοίπων.

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν αγοράσω κανονικά το Office, δεν μπορώ να το έχω και στο σταθερό και στο φορητό; 

Αυτό ίσχυε μέχρι το Office 2010. Από το 2013 και μετά κάθε κλειδί ενεργοποιεί μόνο ένα αντίγρφο προκειμένου να σπρώξει η MS τις  συνδρομές στο office 365.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jimnie σε ευχαριστώ, απλά μία απορία ήταν, για το κατά πόσο γίνεται κάτι τέτοιο. Στο σταθερό έχω το office 2010, το οποίο με εξυπηρετεί μια χαρά μέχρι στιγμής. Στην ταμπλέτα σχεδόν καθόλου (ακόμα) δεν το χρησιμοποίησα το office. Από το Σεπτέμβριο και μετά θα το χρειαστώ όμως.

Όσο για την μπαταρία, πριν αγοράσω την ταμπλέτα, διάβαζα για 8 ώρες και αν και δεν το μέτρησα, δε μου φαίνεται να διαρκεί τόσο. Βέβαια με ενεργά τα viber, skype, facebook και μερικές καρτέλες στον Explorer. Γενικά, δε μου φάνηκε ότι κρατάει η μπαταρία πολύ περισσότερο από ότι η Nexus (2012) που είχα πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια,μεσο ανταπτορα micro usb σε full,διαβαζει σκληρο δισκο 2,5 ιντσο?ας πουμε παραδειγμα my passport?η μονο στικακια?

Στο 17:00,θα βρεις την απαντηση!

 

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια,επειδη βλεπω οτι καποιοι ειστε κατοχοι του asus t100 και αλλοι του vivonote 8,,χωρις να θελω να χαλασω το θεμα της συζητησης εδω με τα δικα μου...εχω μονο και μια απορια...λογο του οτι ειμαι ετοιμος σε μεγαλυτερο ποσοστο ψημενος για αγορα vivo note 8 αλλα και σε ενα μικροτερο ποσοστο για t100,πιο ειναι πιο smooth σαν εμπειρια απο τα δυο????ξανα συγνωμη και δεν το συνεχιζω με τις αποριες μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια,επειδη βλεπω οτι καποιοι ειστε κατοχοι του asus t100 και αλλοι του vivonote 8,,χωρις να θελω να χαλασω το θεμα της συζητησης εδω με τα δικα μου...εχω μονο και μια απορια...λογο του οτι ειμαι ετοιμος σε μεγαλυτερο ποσοστο ψημενος για αγορα vivo note 8 αλλα και σε ενα μικροτερο ποσοστο για t100,πιο ειναι πιο smooth σαν εμπειρια απο τα δυο????ξανα συγνωμη και δεν το συνεχιζω με τις αποριες μου...

Ολα τα bay trail tablets,εχουν πανω κατω τις ιδιες επιδωσεις και ειναι ολα smooth.

Δεν υπαρχει πiο smooth στα windows tablets,αλλα πιο γρηγορα(αναλογα με την ταχυτητα του δισκου) ή πιο δυνατα σε επεξεργαστικη ισχυη/γραφικα,αναλογα με cpu&gpu!

Lag θα δεις μονο οταν ο επεξεργαστης και η μνημη ειναι πολυ outperforms  για καποιες πολυ απαιτητικες desktop εφαρμογες/προγραμματα και οχι στη απλη καθημερινη χρηση του λογισμικου,δλδ browsing,office,video,streaming,mobile ή ελαφρυ pc gaming κ.τ.λ.!

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα bay trail tablets,εχουν πανω κατω τις ιδιες επιδωσεις και ειναι ολα smooth.

Δεν υπαρχει πiο smooth στα windows tablets,αλλα πιο γρηγορα(αναλογα με την ταχυτητα του δισκου) ή πιο δυνατα σε επεξεργαστικη ισχυη/γραφικα,αναλογα με cpu&gpu!

Lag θα δεις μονο οταν ο επεξεργαστης και η μνημη ειναι πολυ outperforms  για καποιες πολυ απαιτητικες desktop εφαρμογες/προγραμματα και οχι στη απλη καθημερινη χρηση του λογισμικου,δλδ browsing,office,video,streaming,mobile ή ελαφρυ pc gaming κ.τ.λ.!

Ωραιος φιλαρακι...οποτε αφου προοριζεται για νορμαλ χρηση μια χαρα,,,μετα ειναι καθαρα θεμα γουστου σε τι ιντσες το χρειαζεται  καποιος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι μην περιμενω gorilla glash η καποιου αλλου ειδους αντι σκρατς τζαμιου στο asus vivo tab note,ετσι?μαλλλον τετοια υλικα τα βρισκουμε σε πιο ακριβα tablet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...