Προς το περιεχόμενο

Toshiba Encore WT8-A-102


samniotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά να ρωτήσω κάτι, έχω εγκαταστήσει το bluestacks για τις android εφαρμογές, τρέχει πολύ καλά, μόνο που δεν γίνετε full screen. ξέρετε μήπως μπορώ να το διορθώσω?

Το "τρεχει πολύ καλα" είναι σχετικο. Για ελαφρια android apps είναι οκ. Δοκιμασε να τρεξεις κανεναν web browser να δεις ότι είναι κακιστο το ρολαρισμα ή κανενα απαιτητικο παιχνιδι.... στο t100 μου παντως δεν εχω θεμα με το full screen, κατω δεξια εχει την επιλογή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 788
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παμε να γραψω για τα updates όπως τα "εζησα" εγω γιατι είναι μια επιπονη και χρονοβορα διαδικασια και σιγουρα θα βοηθησει οποιον δεν το εχει κανει ακομα:

 

(Να πω αρχικα ότι ρυθμισα εξαρχής να μην γινονται αυτόματα οι ενημερώσεις αλλα να γινεται ελεγχος και να θελει την δικη μου κινηση για ληψη και εγκατασταση.)

Σε πρωτη φαση μου βρηκε 48 βασικα και καπου 10 προαιρετικα. Καποια στιγμη αποφασισα να τα περασω.

 

Αφου εφαγε 1-2 ωρες μου εβγαλε το πρόβλημα που εχει αναφερει και άλλος φιλος στο αρχικο τοπικ της προσφορας. (δεν ειχα McAfee πανω, δεν φταιει αυτό).

 

Πηρε μονο 14 από τις 48 λοιπον. Μετα δοκιμασα 2η φορα να βαλω τις υπολοιπες, παλι το ιδιο πρόβλημα, παλι αναιρεση και άλλη μια ωρα χαμενη. Στη συνεχεια τις επελεγα 5-10 χειροκίνητα και όχι λες μαζι. Ετσι εγινε η δουλεια μια χαρα.

 

Μετα μου εβγαλε άλλες 4-5. Μπηκαν ολες εκτος από μια  που δεν ηθελε να εγκατασταθεί με τιποτα! 10 προσπάθειες, επανεκκινησεις, τιποτα! (την αφησα ετσι και εφυγε/είναι αχρηστη οποτε δεν την αναφερει μετα το επομενο βημα, παρακατω)

 

Μετα από άλλη μιση μερα μου εβγαλε ειδοποιηση και για άλλο update, που ηταν ένα μεγαλο 400ΜΒ,  για τα 8.1. Μετα από αυτό φανηκε το εικονιδιο που ανεφερα εδώ. Ισως φιλε konstantinos86, δεν εχεις περασει αυτό το update ακομα.

 

Τελος (για την ωρα :P ) μετα από άλλες 12 ωρες, μου εβγαλε αλλα 12 updates 100ΜΒ συνολικα ακομα. Εδώ είμαι τωρα, δεν ξερω τι άλλο θα βγαλει στη συνεχεια. Εχει μεινει κενος χωρος 7GB χωρις να εχω βαλει τιποτα δικο μου. (2-3 προγραμματακια των 2ΜΒ μονο)

 

matrix  --  Αυτό που διάβασα εγώ σε σελίδα των Windows είναι το εξής:

 

Απο όλα τα updates που θα μας βγάλει την πρώτη φορά περνάμε ΜΟΝΟ το ΚΒ2919442 και κατόπιν το update 1. Μόνο αυτό χρειάζεται πριν το update 1. Αυτό θα κάνω και εγώ γιατί μου κάνει  διάφορες μ@λ@κίες.

Επεξ/σία από nutrialex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ζηταει product number ? ειμαι στην ιδια φαση να περασω την εγγυηση .. παντως αυτος ο αριθμος αν δε κανω λαθος υπαρχει και στην πισω πλευρα του ταμπλετ αλλα και στο κουτι ως P/N....

αμα βαλεις το product code/number σου λεει οτι εβαλες λαθος σειριακο αριθμο, και οταν εβαλα το σεριαλ number μου ειπε οτι εχει ηδη κατοχυρωθει και λογικα οπως ειπε και καποιος πιο πανω επειδη το εβαλα στο ideal.gr/warranty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1. μετα απο διαβασμα εδω και μεσα στα windows λεω να κανω μια προσπαθεια να το κρατησω.

2. αρχικα με τη μπαταρια πως τα πατε; καπου θυμαμαι να διαβασα τον ματριξξξ να λεει οτι με το macafee τρωει αταρια.

 

1. Χαχαχα, ρε συ τι κανεις στον κοσμο; Σκωτσεζικο ντουζ; Παω να σβησω το ποστ σου στο άλλο θεμα ότι το δινεις οσο το πηρες μην "πεσουν" και αλλοι...

2. Ακομα δεν το εβγαλες; Καλα θυμασαι... http://www.insomnia.gr/topic/533719-tablet-toshiba-encore-wt8-a-102-139€-yougr-τελοσ/page-38?p=53304807#entry53304807

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο διαβασμα εδω και μεσα στα windows λεω να κανω μια προσπαθεια να το κρατησω.

αρχικα με τη μπαταρια πως τα πατε; καπου θυμαμαι να διαβασα τον ματριξξξ να λεει οτι με το macafee τρωει αταρια.

κατι αλλο, ποσα χρονια εχει εγγυηση ρε παιδια; βαζοντας το στο σαιτ της τοσιμπα παιρνει δυο χρονια αλλιως εχει ενα; κ κατι χαζο ζηταει product number ποιο ειναι αυτο; 

Ναι το mcafee βγαλτο τελειως απο μεσα.

Για την καταχωρηση της εγγυησης εδω http://www.ideal.gr/index.php/grid-filter/707-toshiba-laptop-registration η οποια θα ειναι 2 χρονια.

Το product number το γραφει πισω στο κουτι.Ουτε κι εγω το εκανα ακομη σημερα θα το κανω.

 

Χαιρομαι που το κρατησες το μαραφετι.Λιγο υπομονη θελει και θα εισαι ενταξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα βαλεις το product code/number σου λεει οτι εβαλες λαθος σειριακο αριθμο, και οταν εβαλα το σεριαλ number μου ειπε οτι εχει ηδη κατοχυρωθει και λογικα οπως ειπε και καποιος πιο πανω επειδη το εβαλα στο ideal.gr/warranty

Δοκιμασα να κανω εγγραφη μεσω του λινκ που εδωσε ο ματριξ αλλα δε μπορουσε να σταλει το mail μου γυριζε πισω οποτε δοκιμασα μεσω ideal πραγμα που καταφερα να το κανω και να παρω δυο χρονια εγγυηση κανονικα ....και στις δυο πλατφορμες μονο το serial number εβαζα και πεταγε απο μονο του το product number οποτε φανταζομαι ολα καλα !!!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αμα βαλεις το product code/number σου λεει οτι εβαλες λαθος σειριακο αριθμο, και οταν εβαλα το σεριαλ number μου ειπε οτι εχει ηδη κατοχυρωθει και λογικα οπως ειπε και καποιος πιο πανω επειδη το εβαλα στο ideal.gr/warranty

Στο Ideal αναφερει για επεκταση εγγυησης στα 2 χρονια από 1; Εγω λεω να το κανω στο πιο επισημο κατ'εμε αφου αναφέρεται και στο βιβλιαρακι, της toshiba-greece.

 

Update: Απαντω/επιβεβαιωνω στο ερωτημα μου, μεσω pm του tigersgate6: 2 χρονια εγγυηση δινει και μεσω Ideal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Ideal αναφερει για επεκταση εγγυησης στα 2 χρονια από 1; Εγω λεω να το κανω στο πιο επισημο κατ'εμε αφου αναφέρεται και στο βιβλιαρακι, της toshiba-greece.

 

Update: Απαντω/επιβεβαιωνω στο ερωτημα μου, μεσω pm του tigersgate6: 2 χρονια εγγυηση δινει και μεσω Ideal.

κανοντας το στο ideal.gr σου ερχεται μειλ που λεει οτι εχεις 2χρονια. το mail ερχεται απο toshiba.eu οποτε ειναι το ιδιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερει κανεις αν υπαρχει και που μπορω να τη βρω καποια εκδοση του photoshop να ειναι touch γιατι εβαλα την κανονικη αλλα ειναι πολυ δυσχρηστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...