Προς το περιεχόμενο

Toshiba Encore WT8-A-102


samniotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

[Το ιδιο κανει Χαρη, την ιδια μορφη αυξομείωσης με min/max 2/5Mbps και σε μεταφορα από το pc, δεν είναι θεμα  νετ, είναι καθαρα θεμα wifi του encore.]

ναι ok, απλά αν κάποιος έχει αντίστοιχο συγχρονισμό στην adsl δεν μπορεί να είναι σίγουρος 100% αν είναι προβληματικό ή όχι το WiFi, γι' αυτό καλύτερα αρχείο από το PC...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 788
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

@thresh

Δεν είναι σταθερη, διακυμάνσεις εχει. Και σε 5Mbps συγχρονισμο θα φανει το πρόβλημα. Πιθανον και σε χαμηλοτερο. Το pc είναι πιο σιγουρο αλλα το νετ είναι ευκολοτερο για τους περισσοτερους. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φτου γαμωτο! :( (ηταν η μονη μου ελπιδα)

 

Είναι πολύ πιθανό να μην συνεργάζεται σωστά το router σου. Δοκίμασε κάποιο άλλο αν έχεις spare.

 

ναι ok, απλά αν κάποιος έχει αντίστοιχο συγχρονισμό στην adsl δεν μπορεί να είναι σίγουρος 100% αν είναι προβληματικό ή όχι το WiFi, γι' αυτό καλύτερα αρχείο από το PC...

 

Υποθέτω πως τα signal και κατ' επέκταση speed drops θα τα κάνει είτε με 1 είτε με 24 Mbps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@thresh

Δεν είναι σταθερη, διακυμάνσεις εχει. Και σε 5Mbps συγχρονισμο θα φανει το πρόβλημα. Πιθανον και σε χαμηλοτερο. Το pc είναι πιο σιγουρο αλλα το νετ είναι ευκολοτερο για τους περισσοτερους. ;)

τουλάχιστον για αυτούς που έχουν σταθερή, test έστω και στο ίδιο δωμάτιο με το router, γιατί τα 8mbps είναι τελείως απογοητευτικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με το 1.60 σε μένα είναι σταθερό...

Και σε μένα...

Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και τον driver της Lenovo...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ένα αρχειο που κατεβαινει σφαιρα (στα άλλα, όχι στο encore μου :P )

http://apache.otenet.gr/dist/openoffice/4.1.0/binaries/el/Apache_OpenOffice_4.1.0_Win_x86_install_el.exe

 

Κι εμένα έκανε αρκετά μεγάλα σκαμπανεβάσματα και θυμήθηκα ότι είχα διαβάσει ότι υπήρχε νέος driver από άλλο τάμπλετ για την κάρτα δικτύου. Μετά την εγκατάστασή του όλα σταθερά. Σίγουρα όμως πιο χαμηλές ταχύτητες σε σχέση με το MBP. Επίσης νομίζω ότι έχω 1-2 περισσότερες μπάρες στο σήμα του wifi (είχα 2 και τώρα έχω 3-4). Δεν λέω ότι σημαίνει κάτι αλλά μου έκανε εντύπωση.

 

 

edit: όλα τα έχω updated από windows update και toshiba utility

Επεξ/σία από silmarien
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια θα ήθελα να σας ρωτήσω αν και στο δικό σας encore υπάρχει ενα πρόβλημα συναρμογής στο δεξί τμήμα στο σημείο επαφής οθόνης και πλαστικού .. Διότι εμενα τρίζει όταν το πιέζω ελαφρώς με το χέρι ..Φυσιολογικο ?

Επεξ/σία από cvstratos92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ήθελα να σας ρωτήσω αν και στο δικό σας encore υπάρχει ενα πρόβλημα συναρμογής στο δεξί τμήμα στο σημείο επαφής οθόνης και πλαστικού .. Διότι εμενα τρίζει όταν το πιέζω ελαφρώς με το χέρι ..

Mην δίνεις σημασία...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια θα ήθελα να σας ρωτήσω αν και στο δικό σας encore υπάρχει ενα πρόβλημα συναρμογής στο δεξί τμήμα στο σημείο επαφής οθόνης και πλαστικού .. Διότι εμενα τρίζει όταν το πιέζω ελαφρώς με το χέρι ..Φυσιολογικο ?

 

 

τι στο καλό..μόνο εμένα δεν έχει τίποτα;

 

τι ακριβώς εννοείς τρίξιμο;

το να ακουστεί ένα μικρό τρίξιμο αν το πιέσεις...δεν είναι παράλογο..ενταξει δεν είναι και η καλύτερη κατασκευή που υπάρχει το συγκεκριμένο tablet..αλλά οχι οτι έχει πρόβλημα συναρμολόγησης ή αστοχία..το δικο μου τουλάχιστον

 

 

άντε και για να πω και εγώ το πόνο μου..

επειδή είχα χρόνια να δω διαφημίσεις σε browser(και έχει τρελαθεί το μάτι μου αυτές τις μέρες, με το πως σκατά γέμισαν ολα τα sites με τοσες διαφημίσεις),υπάρχει κάτι αποτελεσματικό για τον ie?

Επεξ/σία από rizla7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κι εμένα έκανε αρκετά μεγάλα σκαμπανεβάσματα και θυμήθηκα ότι είχα διαβάσει ότι υπήρχε νέος driver από άλλο τάμπλετ για την κάρτα δικτύου. Μετά την εγκατάστασή του όλα σταθερά. Σίγουρα όμως πιο χαμηλές ταχύτητες σε σχέση με το MBP. Επίσης νομίζω ότι έχω 1-2 περισσότερες μπάρες στο σήμα του wifi (είχα 2 και τώρα έχω 3-4). Δεν λέω ότι σημαίνει κάτι αλλά μου έκανε εντύπωση.

Δυστυχως τον εχω ηδη αλλαξει, δεν αλλαξε τιποτα απολυτως με τον driver αυτόν. Δουλευει ακριβως το ιδιο με τον δικο του, σου ξεφυγε μεσα στις γραμμες:

 

... Δοκιμασα και τους drivers του lenovo, καμια απολυτως διαφορα.

...

Update:

Δοκιμασα σε όλα τα καναλια της μπαντας (1-13) και αλλου το πρόβλημα είναι μεγαλυτερο (μεχρι που μηδενιζει σχεδόν), αλλου καπως βελτιώνονται τα πραγματα πιανοντας σχεδόν σταθερα 5-6-7Mbps. Τo θεμα είναι ότι το άλλο ταμπλετ παιζει μια χαρα σε όλα τα καναλια εχοντας σταθερη και υψηλη ταχυτητα σε σχεση με το encore...

 

Αυριο θα πεταξω πανω ένα άλλο ρουτερ που εφυγε πριν καιρο γιατι είναι watts-hungry-machine :P και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...