Προς το περιεχόμενο

Toshiba Encore WT8-A-102


samniotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια αυτη η θηκη με bluetooth πληκτρολογιο κανει για το tablet ετσι?

 

https://www.cosmomarket.gr/index.php?p=4&item_id=57432&skr=skr15946&cat_id=00628006

Προσεξε φιλε γιατι η διασταση στο μηκος που επιτρεπει η θηκη ειναι μικροτερη απο οτι το ταμπλετ.

Ρωτηστε το μαγαζι πρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 788
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η 32αρα κάρτα micro sd Samsung eco είναι καλύτερη από την απλή?

Γνωρίζει κανεις?

 

Επίσης καλοβλεπω κι αυτήν τώρα.http://www.amazon.co.uk/SanDisk-SDSDQUA-032G-U46A-MicroSDHC-Memory-Adapter/dp/B007XZM6VG/ref=sr_1_1?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=electronics-accessories&ie=UTF8&qid=1404677950&sr=1-1&keywords=SanDisk+SDSDQUA-032G-U46A+Ultra+32+GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως.το Toshiba είναι 1-2 εκατοστά πιο μακρύ! για την SD καλύτερα 64αρα να έχεται το κεφαλι σας ήσυχο!

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά,αυτό ήταν τελικά.Το κράτησα για 10-11 δευτερόλεπτα το power το ξανά πάτησα και έκανε restart.Δεν ήξερα ότι ήθελε τόσο πολύ.Το κράταγα μόνο 5 δεν έκανε τίποτα και πανικοβλήθηκα:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως μπορεί να μου προτείνει κανείς κανένα bluetooth keyboard & mouse για να χειρίζομαι το tablet και σε τηλεόραση ή monitor ή καποιο τρόπο μιας κι εχω wireless keyboard mouse combo να το χρησιμοποιώ παράλληλα με την φόρτισή του?Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειμαι από αυτους που δεν εχουν υποτίθεται προβλήματα με το wifi. Παρολα επειδη προσεξα ότι οι ταχύτητες download δεν είναι καλες εκανα έναν ελεγχο, ο οποιος εδωσε ασχημα αποτελέσματα. Η ταχυτητα ληψης του, αυξομειωνεται σχεδόν παντα. Τις 9 φορες που δοκιμασα να κατεβαζω κατι, από τις 10. Κανει ένα παιξιμο μεταξυ 2 και 5 Mbps, την ιδια ωρα που όλα τα αλλα, λαπτοπ(win7) και android ταμπλετ είναι κολλημένα στο τερμα.

H παρακατω εικονα μιλαει μονη της, μπορειτε και εσεις να κανετε τον ελεγχο αυτόν την ωρα που κατεβάζετε ένα μεγαλο αρχειο ώστε να εχετε εικονα. Να είναι από σερβερ δυνατο, μην βαλετε κανενα ψοφιμι που ετσι και αλλιως δινει ο,τι να'ναι. :)  (εχω στο τελος του ποστ, ένα καλο λινκ)

 

Διαχειριση εργασιων -> επιδοσεις ->  wifi.


post-83099-0-16604400-1404678815_thumb.png

To αριστερο κομματι είναι μια προσπαθεια download, την διεκοψα εκει που μηδενιζει, και το επομενο "πακετο" είναι άλλη προσπαθεια την οποια παλι μετα από 15-20 sec διεκοψα. Εχει συνεχως αυτή τη μορφη. Δοκιμασα και τους drivers του lenovo, καμια απολυτως διαφορα.

Μια φορα μονο στις 10 προσπάθειες εδωσε σταθερη download ταχυτητα στα 11Mbps.
 

Σημα 4-5 γραμμες, δεν εχει σχεση, και διπλα στο ρουτερ και στα 6 μετρα ακριβως ιδια είναι η συμπεριφορα του, ειτε εχω 2 γραμμες σημα ειτε 5.

Να ένα αρχειο που κατεβαινει σφαιρα (στα άλλα, όχι στο encore μου :P )

http://apache.otenet.gr/dist/openoffice/4.1.0/binaries/el/Apache_OpenOffice_4.1.0_Win_x86_install_el.exe

 

ΥΓ. Ξεχασα να γραψω ότι ψιλιαζομαι ότι ισως είναι θεμα bios, οποιος κανει το τεστ ας πει και αν εχει βαλει το 1.60 ή εχει μεινει με το 1.40 που ειχε όταν το πηραμε. (εχω ακομα το 1.40)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Πως να κάνουμε την κάρτα sd να φαίνεται σαν εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος"

 

Nα αναφερω κατι οσο αφορα αυτο το θεμα!

Επειδη στο αρχικο(αγγλικο) θεμα ο χρηστης μπηκε σ'αυτη την διαδικασια απλα για να μεταφερει το φακελο του onedrive(skydrive) στην sd,απλα να αναφαιρω οτι αυτος δεν ειναι ουτε ο σωστος τροπος ,ουτε ο ποιο ευκολος!

 

ΟΛΟΙ οι φακελλοι που βρισκονται στο φακελλο "C:\users\Μαριος\" μεταφερονται και επιστρεφουν ξανα στην αρχικη τους θεση με πολυ πιο ευκολο και σωστο τροπο!

 

1.Πας στην sd και φτιαχνεις νεο φακελο και και του δινεις το ονομα του φακελου που θες να μεταφερεις.

2.Πας στο φακελο που θες να μεταφερει και πατας δεξι κλικ και επιλεγεις properties!

3.Στο παραθυρο που θα ανοιξει,διαλεγουμε το location.

4.Στο location υπαρχουν οι επιλογες :

Α.restore default(οπου αυτο αν εχει αλλαχτει η τοποθεσια,θα στο επαναφερει εκει που ηταν αρχικα)

Β.Move(οπου θα σας βγαλει άλλο παραθυρο για να βρειτε και να ορισετε την τοποθεσια που θα μετακινηθει ο φακελος)

Σ'αυτη την επιλογη θα διαλεξετε το νεο φακελο που εχετε φτιαξει στην sd με το ιδιο ονομα και θα επιλεξεται να γινει η μετακινηση.

Γ.Find target(οπου σ'αυτο απλα ειναι για να σε παει στο φακελο που αναγραφει το κουτακι απο πανω)

5.Ακολουθουμε την B επιλογη και απο εκει οπως αναφερα ψαχνουμε και βρισκουμε το ακελο στην sd στον οποιο θελουμε να γινει η μετακινηση.

6.Μετα στο κουτακι του Location κατω δεξια,θα πατησουμε apply ή ok και θα βγει αλλο παραθυρο να μας ρωτησει αν θελουμε να αντιγραψει ολο το περιεχομε στο φακελο του νεου προορισμου.Εκει παταμε Yes/Ναι.

 

 

 

 

Αν θελω να μεταφερω το Appdata επειδη πιανει περιπου 1gb θα ειναι ασφαλες? ή θα γινει καμια βλακεια και να μην το ρισκαρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι από αυτους που δεν εχουν υποτίθεται προβλήματα με το wifi. Παρολα επειδη προσεξα ότι οι ταχύτητες download δεν είναι καλες εκανα έναν ελεγχο, ο οποιος εδωσε ασχημα αποτελέσματα. Η ταχυτητα ληψης του, αυξομειωνεται σχεδόν παντα. Τις 9 φορες που δοκιμασα να κατεβαζω κατι, από τις 10. Κανει ένα παιξιμο μεταξυ 2 και 5 Mbps, την ιδια ωρα που όλα τα αλλα, λαπτοπ(win7) και android ταμπλετ είναι κολλημένα στο τερμα.

 

H παρακατω εικονα μιλαει μονη της, μπορειτε και εσεις να κανετε τον ελεγχο αυτόν την ωρα που κατεβάζετε ένα μεγαλο αρχειο ώστε να εχετε εικονα. Να είναι από σερβερ δυνατο, μην βαλετε κανενα ψοφιμι που ετσι και αλλιως δινει ο,τι να'ναι. :)  (εχω στο τελος του ποστ, ένα καλο λινκ)

 

Διαχειριση εργασιων -> επιδοσεις ->  wifi.

 

 

attachicon.gifencore wifi.png

To αριστερο κομματι είναι μια προσπαθεια download, την διεκοψα εκει που μηδενιζει, και το επομενο "πακετο" είναι άλλη προσπαθεια την οποια παλι μετα από 15-20 sec διεκοψα. Εχει συνεχως αυτή τη μορφη. Δοκιμασα και τους drivers του lenovo, καμια απολυτως διαφορα.

Μια φορα μονο στις 10 προσπάθειες εδωσε σταθερη download ταχυτητα στα 11Mbps.

 

Σημα 4-5 γραμμες, δεν εχει σχεση, και διπλα στο ρουτερ και στα 6 μετρα ακριβως ιδια είναι η συμπεριφορα του, ειτε εχω 2 γραμμες σημα ειτε 5.

 

Να ένα αρχειο που κατεβαινει σφαιρα (στα άλλα, όχι στο encore μου :P )

http://apache.otenet.gr/dist/openoffice/4.1.0/binaries/el/Apache_OpenOffice_4.1.0_Win_x86_install_el.exe

 

 

Κανένα πρόβλημα εδώ.

 

fmRqTHt.png

 

Κάτι μου λέει πως η ασύρματη κάρτα του είναι αχώνευτη με τα αρκετά από τα router σας. :P

Επεξ/σία από Questioner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αυτό είναι με κατέβασμα από internet ή τόσο είναι το max γενικά? δεν δοκιμάζετε να περάσετε κάνα file από το PC στο tablet καλύτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

[Το ιδιο κανει Χαρη, την ιδια μορφη αυξομείωσης με min/max 2/5Mbps και σε μεταφορα από το pc, δεν είναι θεμα  νετ, είναι καθαρα θεμα wifi του encore.]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

ΥΓ. Ξεχασα να γραψω ότι ψιλιαζομαι ότι ισως είναι θεμα bios, οποιος κανει το τεστ ας πει και αν εχει βαλει το 1.60 ή εχει μεινει με το 1.40 που ειχε όταν το πηραμε. (εχω ακομα το 1.40)
 

 

 

με το 1.60 σε μένα είναι σταθερό, όπως του Questioner

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν θελω να μεταφερω το Appdata επειδη πιανει περιπου 1gb θα ειναι ασφαλες? ή θα γινει καμια βλακεια και να μην το ρισκαρω?

Μεταφέρεις μόνο αυτά που σου δίνουν την επιλογή location.Το appdata,δε στην δίνει γιατί είναι hidden folder και φιλάει δεδομένα απ'ολες τις εφαρμογες(metro&desktop) γι'αυτο μη το πειράξεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...