Προς το περιεχόμενο

Deepin 2014


Proxy*64*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει δοκιμασει κανεις την αυτη την διανομη?

Φαινεται αρκετα καλη εμφανισιακα...

Δεν ειμαι εμπειρος χρηστης linux και ψαχνω αποψεις για αυτην την διανομη.

Αν καποιος την εχει δοκιμασει παρακαλω ας γραψει την αποψη του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Deepin 15.2

Ετος 2016

 

Πω, πω, πω, διανομη! Τι ζωγραφια ειναι αυτη Παναγια μου?

Λες και την εφτιαξε η Google ή Apple. Επαγγελματικη παρουσιαση. Εχω χαζεψει.

 

Το μονο προβλημα ειναι οτι διαφερει τοσο πολυ απο τις αλλες, που ειναι μπερδεμα να συνηθισω την εργονομια της.

 

Συγχαρητηρια στα κινεζακια. Θα τη δοκιμασω μερικες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολη η εμφανιση του λειτουργικου ειναι ομοιογενης. Ακολουθει ΜΙΑ σχεδιαστικη φιλοσοφια. Τοσο πολυ, που εφτιαξαν δικες τους εφαρμογες για μουσικη, βιντεο, το τερματικο.... δεν εχω δει κατι που να σε βγαζει απο την ολοτητα του design.

Ειναι λιτο, και θυσιαζει λιγο την πρακτικοτητα για να απαλλαγει απο τον βομβαρδισμο με πληροφοριες στην κεντρικη οθονη.

 

Αλλα με προβληματιζει που δεν εχω καταφερει να απενεργοποιησω τις αυτοματες ενημερωσεις. Εχουν πολυ αργους server. Αν καταλαβα καλα, δε μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες απο το store αν απενεργοποιησεις τις ενημερωσεις.

Δε ξερω αν μπορεις να προσθεσεις repositories. Αμφιβαλω.

Ανοιγει το wifi πριν καν φορτωσει το λειτουργικο. Ακομα κι αν το εχεις απενεργοποιησει απο προηγουμενη συνεδρια.

Θελει ερευνα αν στελνει στοιχεια στα κεντρικα, οπως τα windows 10.

Κι οσο περναει η ωρα τοσο με προβληματιζει. Παραειναι καλο για να 'ναι αληθινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαινεται εντυπωσιακο αλλα κατα βαση νομιζω ειναι gnome 3 πειραγμενο αν θυμαμαι καλα ,εμενα μου φανηκε βαρυ de κ ανουσιο

 

υπαρχει κ το budgie desktop σε παρομοια φαση οπως κ το elementary os με το Pantheon de

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρυ, οχι. Ελαχιστα πιο αργο στο φορτωμα προγραμματων, ναι.

post-160384-0-32457600-1471179539_thumb.jpg

 

Με το Chrome να τρεχει 750 ΜΒ. Χωρις Chrome 500 MB.

 

 

Οταν πληκτρολογεις sudo....

 

post-160384-0-79917100-1471179670_thumb.jpg

 

:)  Αυτο δε το εχω ξαναδει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην πρωτη εντολη που θα γραψεις σε τερματικο ολα σε προειδοποιουν με κατι τετοια μηνυματα αν εννοεις αυτο

 

αν δεν τρεχεις κατι αλλο απο πισω κοντα 800mb ειναι πανβαρο ,τα 10 μου ξεκινουν γυρω στα 850mb

 

επισης αν θυμαμαι καλα gnome 3,unity ,deepin k budgie θελουν καλη vga για να τρεχουν γρηγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για την προειδοποιηση μιλαω. Εχω καιρο να δοκιμασω διανομη μαλλον. Τελος παντων.

 

Εχει το chmsee εγκαταστημενο. Προγραμμα για να διαβαζεις help files απο windows 98 & XP.  Δε συνεχιζεται η αναπτυξη του πλεον.

Προχτες παλευα να διαβασω κατι βιβλια python απο το μακρυνο 2001. Συγκινηθηκα.

 

Ειπα 500 ΜΒ χωρις να τρεχει τιποτα απο πισω. Ειναι σχετικα ελαφρυ. Μη το συγκρινουμε με το Puppy Linux. Σημειωνω οτι τρεχει απο σκληρο κι οχι απο virtual machine.

Αλλα δεν ειναι κριτηριο για μενα ποση μνημη χρησιμοποιει. Ας την πιασει ολη, αρκει να ειναι γρηγορο.

 

Ειναι γεγονος οτι καθυστερει ελαχιστα να ανοιξει τις εφαρμογες. Μπορει να ειναι ιδεα μου. Οχι δεν ειναι. Καθυστερει.

 

Δεν εχω drivers για την καρτα γραφικων. Μου φενεται μια χαρα στην ταχυτητα των γραφικων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για την προειδοποιηση μιλαω. Εχω καιρο να δοκιμασω διανομη μαλλον. Τελος παντων.

 

Αν το "καιρο" ισουται με κατι δεκαετιες :) Η προειδοποηση του πρωτου sudo βγαινει εδω και....καιρο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το "καιρο" ισουται με κατι δεκαετιες :) Η προειδοποηση του πρωτου sudo βγαινει εδω και....καιρο :)

 

Θα πεταξω αλλη μια λαμακια. Εσεις ξερατε οτι υπαρχει το  foobar2000 για το linux? Μαλλον μονο εγω δε το ηξερα παλι. Ε?

 

post-160384-0-32535500-1471183271_thumb.png

 

 

Δε βλεπω να δουλευει η SPDIF εξοδος για τον ηχο. Ασχημο αυτο. Πολυ ασχημο για μενα. Θα το ψαξω.

Απενεργοποιουνται οι ενημερωσεις, τελικα, απο μενου. Αλλαζεις και το σερβερ σε πιο κοντινο. Με 8kb/s κατεβαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει το foobar για λινουξ. Αυτο στην εικονα ειναι το foobar των windows που τρεχει μεσω wine. Φαινεται απο το αθλιο interface που ειναι σαν απο w98. Το πιο κοντινο στο foobar, απο αποψη πορων και εμφανισης παντα, ειναι το deadbeef.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σοβαρα? Τι κομπιναδοροι ειναι αυτοι οι κινεζοι? Τους μαφιοζους, με ξεγελασαν.

Υπαρχει στο store για κατεβασμα. Το κατεβασα. Δουλευει κατευθειαν.

Α, τους αλιηηηηητες.

 

Κι ομως εχεις δικιο. Τρεχει μεσω crossover, το αντιστοιχο wine του Deepin. Φενεται απο τις ρυθμισεις. Πως την πατησα ετσι?

Κι οχι μονο αυτο. Υπαρχουν και android εφαρμογες στο store τους. Χαχαχα, κουφαθηκα τελειως. Τα αλανια.

Κινεζοι.... κατευθειαν να αντιγραψουν.

Δε ξερω απο apple μερια τι κλεψανε.

Επεξ/σία από NEFTIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...