Προς το περιεχόμενο

Απεχθές έγκλημα σε σκυλάκι στην εύβοια


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα, 17/7/2014 διαβάσαμε για την δολοφονία της μικρής αδέσποτης ‘Μάγγυ’  που συνέβηκε χτες στο λιμάνι Νέων Στύρων έξω από την ταβέρνα του κυρίου Κώστα Λιάπη. Το έγκλημα διέπραξε ο ίδιος παρουσία κατοίκων της περιοχής και τουριστών. Το κείμενο του ατόμου που έχει και φωτογραφικό υλικό είναι το εξής:

ΠΡΟΣΟΧΗ ! ! ! ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΣΕ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΓIA NA MAΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΥΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΡΑΘΕΡΙΣΤΕΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 01:30 ΩΡΑ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΝΕΩΝ ΣΤΥΡΩΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ "ΨΗΣΤΑΡΙΑ Ο ΚΩΣΤΑΣ". ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΛΙΑΠΗΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΔΕΣΠΟΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΜΑΥΡΟ-ΓΚΡΙ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΜΑΓΓΥ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΔΕΛΕΑΣΕ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ. ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΕ ΜΕ ΜΙΑ ΞΥΛΙΝΗ ΚΑΡΕΚΛΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΣ ΕΤΣΙ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΚΡΑΝΙΟ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΚΛΗΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΕΒΑΣΩ ΕΔΩ. ΕΙΔΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΧΤΕΣ ΤΟ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ ΚΑΙ Η ΦΙΛΟΖΩΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΣΚΗΘΕΙ ΜΥΝΗΣΗ ΚΑΤΑ ΤΟΥ. Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΟΣΟΥ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ! !

Θα θέλαμε να ελέγξετε κύριε Δήμαρχε αν το συγκεκριμένο κατάστημα λειτουργεί νόμιμα, και πότε έγινε ο τελευταίος υγειονομικός έλεγχος.  ΣΔΟΕ, Υγειονομικό, εφορία, ΙΚΑ;

Ποια είναι η επίσημη θέση που θα ακολουθήσει η Δήμος για την προστασία των πολιτών δίποδων και τετράποδων της περιοχής; Είναι εξοργιστικό το καλό όνομα της περιοχής να διασύρεται (στο εσωτερικό και στο εξωτερικό) και να πλήγεται ο τουρισμός της Εύβοιας με εγκλήματα κατά ζωής ανυπεράσπιστων ζώων από πολίτες του Δήμου σας.

 

 

 

Ο κύριος δεν ξέρω ποιος είναι.Στον τύπο δεν αξίζει ούτε ο χαρακτηρισμός του ανθρώπου πόσο μάλλον του κυρίου..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 550
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά και στο λέω ειλικρινά... Εξάλλου σε μια τέτοια περίπτωση που μιλάμε για κλασματα δευτερολέπτου, η αντίδραση είναι στιγμιαία και δεν μπορείς να το αναλύσεις πριν και να αποφασίσεις την ιδανικότερη κίνηση.

 

Αν όμως στο παράδειγμά σου ήταν 2 παιδάκια και το ένα από αυτά ήταν δικό σου αλλά το ξένο παιδάκι θα ήταν λίγο πιο κοντά σου, σε ποιο θα έτρεχες??? :P

Ε μην συζητάμε τα αυτονόητα τώρα....Πάντως είμαι σε χωριό με άφθονα τετράποδα στην κατοχή μου.Γατιά σκυλιά κ.α Δεν ξέρω αν είσαι παντρεμένος με παιδιά όπως εγώ αλλά για μένα δεν τίθεται καν θέμα αν θα έσωνα το παιδάκι το άγνωστο από το σκυλάκι.όπως επίσης δεν τίθεται θέμα αν θα έσωνα το δικό μου παιδί από κάποιο ξένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά και στο λέω ειλικρινά... Εξάλλου σε μια τέτοια περίπτωση που μιλάμε για κλασματα δευτερολέπτου, η αντίδραση είναι στιγμιαία και δεν μπορείς να το αναλύσεις πριν και να αποφασίσεις την ιδανικότερη κίνηση.

 

Αν όμως στο παράδειγμά σου ήταν 2 παιδάκια και το ένα από αυτά ήταν δικό σου αλλά το ξένο παιδάκι θα ήταν λίγο πιο κοντά σου, σε ποιο θα έτρεχες??? :P

Και στα δύο πατά φρένο. Αν τα σκοτώσεις και είσαι στο νόμιμο όριο ταχύτητας... Δεν σε νοιάζει.

 

Αν το ένα από τα παιδάκια ήταν οικείο σε εμένα θα είχε προτεραιότητα. Ξένα παιδάκια σκοτώνω. Τι σε άλλη χώρα, τι εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ε μην συζητάμε τα αυτονόητα τώρα....Πάντως είμαι σε χωριό με άφθονα τετράποδα στην κατοχή μου.Γατιά σκυλιά κ.α Δεν ξέρω αν είσαι παντρεμένος με παιδιά όπως εγώ αλλά για μένα δεν τίθεται καν θέμα αν θα έσωνα το παιδάκι το άγνωστο από το σκυλάκι.όπως επίσης δεν τίθεται θέμα αν θα έσωνα το δικό μου παιδί από κάποιο ξένο.

 

Εγώ σκύλο έχω όχι παιδιά. Οπότε κρίνω με τα δικά μου δεδομένα.

Και στα δύο πατά φρένο. Αν τα σκοτώσεις και είσαι στο νόμιμο όριο ταχύτητας... Δεν σε νοιάζει.

 

Αν το ένα από τα παιδάκια ήταν οικείο σε εμένα θα είχε προτεραιότητα. Ξένα παιδάκια σκοτώνω. Τι σε άλλη χώρα, τι εδώ.

 

Αυτές οι "χαριτωμένες" γενικεύσεις (που ενώ καταλαβείνουμε, γράφουμε κάτι άλλο πιο "πιασάρικο") είναι που με κάνουν να θαυμάζω το Μπλα Μπλα! :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά και στο λέω ειλικρινά... Εξάλλου σε μια τέτοια περίπτωση που μιλάμε για κλασματα δευτερολέπτου, η αντίδραση είναι στιγμιαία και δεν μπορείς να το αναλύσεις πριν και να αποφασίσεις την ιδανικότερη κίνηση.

 

Αν όμως στο παράδειγμά σου ήταν 2 παιδάκια και το ένα από αυτά ήταν δικό σου αλλά το ξένο παιδάκι θα ήταν λίγο πιο κοντά σου, σε ποιο θα έτρεχες??? :P

 

Οτι και να λες το μονο σιγουρο ειναι οτι εκεινη την στιγμη θα εσωνες το παιδακι γιατι ετσι θα σου εβγαινε ενστικτωδως.

Οσο για την δευτερη περιπτωση με τα δυο παιδακια παιζει και η πιθανοτητα να παταγε το αυτοκινητο και τα δυο παιδακια και εσενα μαζι. γιατι θα προσπαθουσες να σωσεις και τα δυο παιδακια ταυτοχρονα, ενω δεν ειχες αυτην την δυνατοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχουν τύχει και τα δύο. Το σκυλί το σκότωσα. Το παιδάκι δεν έπαθε τίποτε. Και τις δύο φορές ήμουν με το ποδήλατο. Σε καμία δεν έφταιγα. Σε καμία δεν είπα, πω, πω τι έκανα. Δεν προλαβαίνεις να καταλάβεις αν είναι παιδί "σκλι", ή οτιδήποτε άλλο. Αντιδράς εντελώς μηχανικά. Μετά τα βλέπεις αυτά, και λες "σκλι" ήταν. Και σταματά το τρέμουλο στα γόνατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκύλο έχω όχι παιδιά. Οπότε κρίνω με τα δικά μου δεδομένα.

Απολύτως σεβαστό (το ψιλοκατάλαβα είναι η αλήθεια αλλά τεσπα).Θα νοιώσεις περισσότερα για όλα τα παιδάκια του κόσμου όταν θα κάνεις δικά σου δεν μπορείς να το κάνεις τώρα και δεν σου απαντάω στερεότυπα.Έτσι είναι.Πάντως έχω κλάψει για σκυλί που έχασα έτσι για να ξέρουμε και με ποιον μιλάμε ενίοτε.Γενικά λατρεύω και τα σκυλιά και τα γατιά.

 

Firewalker δεν μιλάμε για την περίπτωση που οδηγείς εσύ μιλάμε ότι ξέφυγε το ζωντανό σου από τον έλεγχο σου και το ίδιο συνέβη και με ένα παιδάκι το οποίο ξέφυγε από τον έλεγχο της μητέρας του.Αν ήσουν στο πεζοδρόμιο και είχες ίσες πιθανότητες να γλυτώσεις ένα από τα δύο λέμε τι θα διάλεγες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτο που μου κάνει εντύπωση οσο αφορά το συγκεκριμένο περιστατικό και αφου εγινε σε κόσμο μπροστά ειναι πως δεν βρέθηκε ενας χριστιανός να κανει τιποτα

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοι ανωμαλοι που σκοτωνεται σκυλακια,την επομενη φορα αντι για ενα τετραποδο ζωο προτιμηστε αλλο ενα ζωο,τον ανθρωπο και συγκεκριμενα τους φιλοζωους του ιντερνετ.Ναι ξερετε για ποια ρατσα ανθρωπου μιλαω,αυτους που σκοτωνουν οτι δεν ειναι χαριτωμενο,τρωνε κρεας σαν να μην εχουν ξαναδει και οι ιδιοι πολλες φορες δεν φροντιζουν σωστα τα κατοικιδια τους.Τι και αν εχουν γινει ολες οι απαραιτητες κινησεις για τον συγκεκριμενο?Μαλλον δεν  ειναι αρκετο για ορισμενους και πρεπει  να επεμβει ο Δημος,ΣΔΟΕ,ΙΚΑ,να διαδωσουμε τα στοιχεια του,να προτεψουμε κοσμο να αποφυγει το μαγαζι του,να απειλησουμε αυτον και την οικογενεια του κ.α.Και ανθρωποι πεθανει αλλα δεν ειδα καποιον να κανει τοσο αγωνα για τους δραστες.

 

 

ΥΓ.Μεχρι και πορεια οργανωνουν :blink:
 

 

ΕΙΡΗΝΙΚΗ συγκέντρωση Διαμαρτυρίας στα Ν. Στύρα: Την Κυριακή θα συναντηθούμε,ώστε να ξεκινήσουμε να κάνουμε μια εκδρομούλα στα Νέα Στύρα Ευβοίας.
Καταστηματάρχης της περιοχής,δελεάζοντας με φαγητό μια αδέσποτη σκυλίτσα,της κατάφερε θανατηφόρα χτυπήματα στο κεφάλι.Η Μάγκυ υπέκυψε χθες βράδυ,μετά την κακοποίηση που υπέστη απο το κτήνος.
Απαιτούμε δικαιοσύνη και γι' αυτή την ψυχούλα,που το μόνο της σφάλμα ήταν ότι γεννήθηκε....αδέσποτη! :(

1ο σημείο συνάντησης:
Αγ. Στέφανος (goody's) στις 15:30.
Από εκεί πάμε όλοι μαζί για το λιμάνι.
Το καράβι φεύγει 17:40 Από Αγ. Μαρίνα για Στύρα.

2ο σημείο συνάντησης:
Λιμάνι Αγ. Μαρίνας στις 17:15

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτο που μου κάνει εντύπωση οσο αφορά το συγκεκριμένο περιστατικό και αφου εγινε σε κόσμο μπροστά ειναι πως δεν βρέθηκε ενας χριστιανός να κανει τιποτα

Έλα ντε... Αυτό μου φαίνεται περίεργο. Υπήρχε κόσμος που έβγαζε φωτογραφίες και δεν τον έπιασε να τον φυτέψει σε καμιά σχάρα υπονόμου; Τόσο δαμάλι ήταν αυτός;

 

BTW, ποιος δίνει σε αδέσποτο σκυλάκι και σε οποιοδήποτε ζωντανό, το όνομα Μάγκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτο που μου κάνει εντύπωση οσο αφορά το συγκεκριμένο περιστατικό και αφου εγινε σε κόσμο μπροστά ειναι πως δεν βρέθηκε ενας χριστιανός να κανει τιποτα

Έπρεπε να έβρισκε εμένα μπροστά του η από τις φωτό που έχουμε δει κανέναν @maus maus.Ούτε ιστορία το παίζω ούτε έχω πλακώσει ποτέ άνθρωπο γιατί κάνω ζημιά(έκανα πολεμικές τέχνες 20 χρόνια)αλλά αυτόν αν τον είχα μπροστά μου μπορεί να πήγαινα και φυλακή.Δύο λεπτά μαζί του θα μου ήταν πολύ αρκετά για να του κάνω τα ίδια...Και πρέπει να πω ότι πέρα από τους αγώνες που ήταν υποχρεωτικό όντως δεν έχω σηκώσει χέρι σε άνθρωπο και ένας λόγος είναι ότι είμαστε και κλειστή κοινωνία και γνωριζόμαστε όλοι.Ούτε οι άλλοι το τραβάνε στα άκρα μαζί μου και φυσικά ούτε και εγώ.Πάντως τον συγκεκριμένο πολύ θα ήθελα να έχει πέσει στα χέρια μου.Θα γελούσαμε πολύ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα παντως οτι για καποιο λόγο η αστυνομία δηλώνει αναρμόδια... και οτι το λιμενικό ειναι υπεύθυνο στο οποίο και έγινε η καταγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...