Προς το περιεχόμενο

Απεχθές έγκλημα σε σκυλάκι στην εύβοια


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για κάντε μία βόλτα σε ξένες χώρες και άμα δείτε κανένα αδέσποτο στον δρόμο , ελάτε να μου σφυρίξετε κλέφτικα. Και αν κάτι το είδε η κάμερα σε λίγα λεπτά θα το έχουν μαζέψει..

εδω σταατησα να διαβαζω !  που ζεις ρε φιλε  ?

κανε εσυ μια βολτα σε ξενες χωρες και αν βρεις λαο που να επιβραβευει  επι 40 χρονια τους ιδιους ακριβως κλεφτες και απατεωνες ξαναψηφιζοντας τους  ελα να μου σφυριξεις κλεφτικα εμενα ! στην ελλαδα ζεις .. ολα τοσο τελεια πανε  εδω ,  που σε πειραξε η κακολειτουργια των φιλοζωικων  ? ελεος ! και μιας και σε βλεπω να δικαιολογεις αυτον το σκατανθρωπο που ανοιξε το κεφαλι του σκυλου  επειδη του  ενοχλουσε τους πελατες  - τωρα που θα κλεισει το κωλομαγαζο του , (μιας και δε πιστευω νοημον ανθρωπος να ξαναπατησει εκει)  τοτε πηγαιντε μαζι  σε καμμια γωνια να κλαψετε  ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 550
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Μου αρέσει που οι Γερμανοί ενδιαφέρθηκαν για το σκύλο ...!!!! Μα αυτοί είναι γνωστοί κτηνοβάτες και έχουν και ιδικά π@ρνεία με σκύλους . Οποιος δεν το ξέρει να το μάθει τώρα. Οι άνθρωποι είναι γελοίοι και ασύγκριτα ανώμαλοι .!!!! 

 

Εύγε! Δεν έχουμε καμία τύχη... :/

 

Και ξόδεψα και χρόνο για να σου απαντήσω πριν κιόλας! ΜΟΥ ζητώ συγγνώμη...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

καλος η κακος και επειδη στην ελλαδα ζουμε οι δρομοι μας ειναι γεματοι με αδεσποτα ! ασε τις φιλοσοφιες οτι αν ταιζει καποιος ενα αδεσποτο σκοτωνει και ενα , και πες μας εσυ τι προτεινεις τωρα ? να βγουμε ολοι τους δρομους με μια καρεκλα και να τους ανοιξουμε το κεφαλι η να γεμισουμε τους δρομους φολες μεχρι να μην υπαρχουν αδεσποτα πλεον?

 

 

Είσαι χαζός ή απλά δεν διάβασες παρακάτω; Ήμουν αρκετά σαφής πιστεύω.

 

 

Κατά τ' άλλα εγώ πιστεύω ότι πρέπει να φάει τη φυλακή που αναλογεί στην περίπτωση και το αντίστοιχο πρόστιμο (νομίζω είναι στα 30.000 ευρώ με τον τελευταίο νόμο), το οποίο πρόστιμο όμως να μην πάει στα ταμεία του κράτους, αλλά υπέρ των αδεσπότων. Να αρχίσουν σιγά σιγά να ρίχνουν πρόστιμα σε τέτοιες περιπτώσεις και με τα χρήματα να δημιουργηθούν χώροι που θα μαζεύονται και θα συντηρούνται τα αδέσποτα, αντί να αφήνονται και πάλι ελεύθερα για να τα κακοποιήσει ο επόμενος γκαζμάς.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 το σκοτωσα το αδεσποτο τελικα που το ταισα η οχι   ?  πανω σε αυτο εχεις να  πει κατι ?

το κανα εdit το μηνυμα γιατι μετα ειδα τι εγραψες  ..  προστιμο , πληρωμη και αξιοποίηση του  σε μια αλλη ζωη και σε μια αλλη χωρα οχι εδω που ζουμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οκ ! καμμια λυση να προτινεις εχεις ? οχι ! 

 

Πάμε τρίτη φορά με μεγαλύτερα γράμματα μπας και το δεις αυτή τη φορά (btw, αρχίζει να μου λύνεται η απορία του προηγούμενου post μου):

 

 

Κατά τ' άλλα εγώ πιστεύω ότι πρέπει να φάει τη φυλακή που αναλογεί στην περίπτωση και το αντίστοιχο πρόστιμο (νομίζω είναι στα 30.000 ευρώ με τον τελευταίο νόμο), το οποίο πρόστιμο όμως να μην πάει στα ταμεία του κράτους, αλλά υπέρ των αδεσπότων. Να αρχίσουν σιγά σιγά να ρίχνουν πρόστιμα σε τέτοιες περιπτώσεις και με τα χρήματα να δημιουργηθούν χώροι που θα μαζεύονται και θα συντηρούνται τα αδέσποτα, αντί να αφήνονται και πάλι ελεύθερα για να τα κακοποιήσει ο επόμενος γκαζμάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη απο την απαντηση σου φενετε ποσο χαζα θα συμπεριφερεσε και στην ζωη σου απλα εχω να σου πω οτι ο ανθροπος απο την στιγμη που γενιετε μεχρι την στιγμη που θα πεθανει το προτευων μελλημα του ειναι πως θα βγαλει το ματι του συνανθροπου του στην συγκεκριμενη περιπτωση λοιπον το σκυλακι δεν ηταν στην ταβερνα για να κανει κατι τετοιο αλλα μπας και τσιμπισει κανα κομματακι φαγητο απο καποιον που καθετε στην ταβερνα και τελικα αντι αυτου του στοιχησε την ζωη του . κατα την γνωμη μου η απαντηση σου ειναι το λιγοτερο γελεια

 

 

 

Εδώ έχουνε πεθάνει 300 άνθρωποι στη γάζα τις τελευταίες 2 εβδομάδες και εμείς ασχολούμαστε με ένα σκυλάκι στην εύβοια που έχουν γίνει ήδη οι απαραίτητες κινήσεις για το λεγάμενο που το σκότωσε . Δεν υπάρχει καν λόγος για να υπάρχει αυτό το θέμα . 

 

2 cents . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mau-Maus, on 21 Jul 2014 - 1:25 PM, said:snapback.png

οκ ! καμμια λυση να προτινεις εχεις ? οχι !

Πάμε τρίτη φορά με μεγαλύτερα γράμματα μπας και το δεις αυτή τη φορά (btw, αρχίζει να μου λύνεται η απορία του προηγούμενου post μου):

οπως θα ειδες αυτο στο εγραψα γιατι δεν ειχες πει τιποτα , μετα που εκανες edit και παρεθεσες και το αλλο μηνυμα σου , το εσβησα  και σου απαντησα για την λυση των προστιμων !

ασε λοιπον τα μεγαλα γραμματα και τις εξυπναδες  , εσυ μπορει να εχεις , εγω δεν εχω καμμια απορια γι το αν εισαι χαζος η οχι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάντως για να χαλαρώσουμε λίγο μιας και το εξαντλήσαμε το θέμα, να κάνω μερικές παρατηρήσεις:

 

κάθε φορά που έχουμε αντίστοιχο θέμα σχετικά με κακοποιήσεις ζώων κλπ συμβαίνουν με μαθηματική ακρίβεια τα εξής...

 

- Εμφανίζονται οι σούπερ εξοργισμένοι που εύχονται αργό και βασανιστικό θάνατο στο δολοφόνο/βασανιστή...

 

- Εμφανίζονται οι άλλοι με την ατάκα "εδώ ο κόσμος πεινάει και σκοτώνεται και εσείς ασχολείστε με ένα σκύλο"...

 

- Εμφανίζονται τα trolls με είτε νέους λογαριασμούς εδώ είτε ξεχασμένους εδώ και χρόνια (έχουν 5-6 ξεχασμένους συνήθως αυτοί από ότι βλέπω από τις ip διευθύνσεις), που μοναδικό σκοπό έχουν να σπασουν πλάκα "τσιτάρωντας" τα νεύρα των υπολοίπων με απόψεις του στυλ "θάνατος στα βρωμόσκυλα" κλπ...

 

- Εμφανίζονται αυτοί που ενώ σιχαίνονται τα ζώα και με την παραμικρή ευκαιρία μπορούν να τα κλωτσήσουν ή να αδιαφορήσουν αν βρεθούν μπροστά σε κάποιο σκύλο που θα χρειάζεται άμεση βοήθεια, ντρέπονται να το πουν ξεκάθαρα μην τους κακο χαρακτηρίσουμε και μπλέκουν διάφορα άλλα παραδείγματα σχετικά και μη...

 

Τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά πάντως. Σεβασμός στη ζωή γενικότερα. Είτε είναι σκύλος είτε είναι άνθρωπος. Είναι αδύνατον ένας τύπος που με τόση ευκολία σπαει το κεφάλι ενός κουταβιού, να είναι σωστός άνθρωπος στην καθημερινότητά του ή απέναντι στην οικογένειά του και τους άλλους ανθρώπους γενικότερα.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

- Εμφανίζονται τα trolls με είτε νέους λογαριασμούς εδώ είτε ξεχασμένους εδώ και χρόνια (έχουν 5-6 ξεχασμένους συνήθως αυτοί από ότι βλέπω από τις ip διευθύνσεις)

banhammer? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι "πολιτισμένοι" Ευρωπέη , δεν έχουν αδέσποτα διότι τα μαζεύουν , τα κλείνουν σε καταφύγια και ενα-ενα μπαινουν στην σειρά και τα ευθανατώνουν .

 

Εαν για εσένα αυτό αποτελεί λύση , ( εν αντιθέσει με το γεγονός οτι στην Ελλάδα απλώς μαζεύονται , στειρώνονται , και επανεντάσσονται - άρα και δεν θα έχουν απογόνους και άρα θα μειωθεί ο πληθυσμός ) τότε πραγματικά λυπάμαι  .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Εμφανίζονται αυτοί που ενώ σιχαίνονται τα ζώα και με την παραμικρή ευκαιρία μπορούν να τα κλωτσήσουν ή να αδιαφορήσουν αν βρεθούν μπροστά σε κάποιο σκύλο που θα χρειάζεται άμεση βοήθεια, ντρέπονται να το πουν ξεκάθαρα μην τους κακο χαρακτηρίσουμε και μπλέκουν διάφορα άλλα παραδείγματα σχετικά και μη...

αυτοι γραφουν εδω και  απορω πως παω να συνενοηθω μαζι τους ! 

in  real life ειναι η κατηγορια των ανθρωπων που σιχενομαι και δε θα μπορουσα να αλλαξω ουτε μια κουβεντα μαζι τους ,

εδω στο νετ  δε ξερω γιατι το κανω .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πολιτισμενοι ευρωπαιοι ομως εαν σρ καταγγειλουν οτι παρατησες ζωο εχει 10.000 ετρω προστιμο και πιθανον φυλακιση ή εργασια στον δημο αφιλοκερδως....εσυ που εισαι πιο πολιτισμενος Ελληνας οταν βλεπεις καποιον να κακομεταχειριζεται ενα ζωο δεν κανεις τιποτα.

Και πριν πεις οτι ειμαι απολιτιστος και αξεστος σε πληροφορω οτι σπιτι μου εχω 1 γατα και 4 γατακια τα οποια ειναι ολα στειρωμενα πλεον,μιας και δεν προλαβαμε την μεγαλη και μια αδεσποτη σκυλιτσα που ειχε και σπασμενο ποδι και σκαγια στο αυτι της.

Απλα φτανεις καποτε σε ενα σημειο που χρειαζονται δραστικες λυσεις γιατι οι Ελληναρες θα παραμεινουν ελληναρες μια ζωη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω διαβασει κατα καιρους μελετες που ελεγαν οτι οταν ενας ανθρωπος κακοποιει/σκοτωνει ζωα ειναι πιθανο να το κανει και σε ανθρωπους. Πρωτη φορα το ειχα διαβασει χρονια πριν σ ενα πειροδικο που ανεφερε περιπτωσεις παιδιων που φερθηκαν ετσι σε καποιο ζωακι και χρονια μετα κατηγορηθηκαν για "κανονικα" εγκληματα.

 

Εκεινη την ωρα επρεπε να ναι μπροστα καποιος αντρας που θα του σπαγε τη καρεκλα στο ΔΙΚΟ ΤΟΥ κεφαλι.

 

Φυσικα δε μιλαμε για ανθρωπο μιλαμε για εναν σκατοψυχη μαλακα που εννοειται οτι ΠΡΕΠΕΙ να πληρωσει για ο,τι εκανε & να μη παταει ψυχη στο μαγαζι του.

Στην Αμερικη πολυ απλα θα ειχαν καλεσει την αστυνομια ζωων και θα φορουσε χειροπεδες με συνοπτικες διαδικασιες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύγε! Δεν έχουμε καμία τύχη... :/

 

Και ξόδεψα και χρόνο για να σου απαντήσω πριν κιόλας! ΜΟΥ ζητώ συγγνώμη...

 

Με τι ακριβώς διαφωνείς; Αφού είναι γνωστό ότι ο μόνος ασφαλής τρόπος για να διαπιστώσεις αν κάποιος είναι κτηνοβάτης, είναι να ελέγξεις το επίπεδό του στη γερμανική γλώσσα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλεκτική ευαισθησία, κανένα πραγματικό ενδιαφέρον για τα ζωντανά (πόσοι άραγε από αυτούς μετέχουν σε δράσεις προστασίας των ζώων ή της φύσης γενικότερα; ), περισσότερο ανάγκη μαζικής εκτόνωσης στον εκάστοτε "εγκληματία" με "τσουγκράνες" και "πυρσούς", λάθος ιεράρχηση προτεραιοτήτων, μπόλικη υποκρισία (υποτίθεται ότι σέβομαι τη ζωή, αλλά θα έσφαζα στο γόνατο το δολοφόνο και όλο το χωριό), λάθος όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...