Προς το περιεχόμενο

Απεχθές έγκλημα σε σκυλάκι στην εύβοια


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

 

Όπως φαίνεται, ο "φιλόζωος" της παρέας φοράει πουλόβερ το σκυλί του για να μην κρυώνει αλλά ο "μη φιλόζωος" ήξερε ότι δεν κάνει τίποτα. 

 

 

Επίσης, ουδέποτε είπα πως εγώ είμαι φιλόζωος... Σαφώς και μου την δίνουν σκυλιά μικρότερα από γκριφόν. Δεν θα τα έπαιρνα σπίτι μου (όπως και κάθε άλλο σκυλί γιατί δεν έχω αρκετό κήπο) και όσο δεν με πειράζουν (= επιτίθενται) δεν θα τα πειράζω και εγώ. Ειλικρινά και απλά πράματα με αυτά τα ζώα. 

 

Αντιθέτως, ο "φιλόζωος" της παρέας και εύχεται θάνατο μικρών παιδιών και δεν ξέρει ότι το σκυλί του "τραβάει" θερμοκρασία από άλλα μέρη και όχι από τον κορμό και διατείνεται για το πόσο φιλόζωος είναι μέσω "διακηρύξεων" και φοράει πουλόβερ στο σκυλί του επειδή είναι χαριτωμένο χωρίς να τον νοιάζει τι του κάνει:

 

 

 

Μόνο εγώ βλέπω το οξύμωρο της υπόθεσης; 

 

 

 

 

 

 

Βελτίωσε εσύ τον εαυτό σου και κάνε όλα αυτά που θεωρείς σωστά και άσε μπορούν οι άλλοι να γίνουν καλύτεροι.

 

Δεν εισαι φιλοζωος? δηλαδη σε μισεις? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 550
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν ιδρωνουν αλλα κρυωνουν !

http://treat2treat.com/tag/%CE%BA%CF%81%CF%85%CF%8E%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CE%BF%CE%B9-%CF%83%CE%BA%CF%8D%CE%BB%CE%BF%CE%B9/

''1. Τα κοντότριχα και τα μικρόσωμα σκυλιά κρυώνουν περισσότερο από τα άλλα. Για παράδειγμα τα χάσκι, τα τσόου τσόου και τα μάλαμουτ είναι πιο ανθεκτικά από τα ντόπερμαν, τα ντόγκο αρτζεντίνο ή κάποιες toy ράτσες όπως τα μαλτέζ.

3. Για κοντότριχα και μικρόσωμα σκυλιά δοκιμάστε να τους βάλετε τα ρούχα που κυκλοφορούν στο εμπόριο . Για όσους πλέκουν, μπορούν να ετοιμάσουν και κάτι όμορφο και χρήσιμο για τον σκύλο τους.

4. Δώστε ιδιαιίτερη προσοχή στο γκρούμινγκ του σκύλου σας. Μην τα κουρεύετε χωρίς λόγο τους μήνες με το πολύ κρύο γιατί η γούνα τους τα προφυλάσσει από το κρύο.

 

 αυτα οσο αναφορα αν ξερει τι κανει ο  ζωοφιλος !

 οποτε τι μενει παλι ? ενα ακομη ακυρο μηνυμα σου ! πολυ  ασχοληθηκα  ,οπου να ναι θα σε μπαναρουν ξανα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Όπως φαίνεται, ο "φιλόζωος" της παρέας φοράει πουλόβερ το σκυλί του για να μην κρυώνει αλλά ο "μη φιλόζωος" ήξερε ότι δεν κάνει τίποτα. 

 

 

Επίσης, ουδέποτε είπα πως εγώ είμαι φιλόζωος... Σαφώς και μου την δίνουν σκυλιά μικρότερα από γκριφόν. Δεν θα τα έπαιρνα σπίτι μου (όπως και κάθε άλλο σκυλί γιατί δεν έχω αρκετό κήπο) και όσο δεν με πειράζουν (= επιτίθενται) δεν θα τα πειράζω και εγώ. Ειλικρινά και απλά πράματα με αυτά τα ζώα. 

 

Αντιθέτως, ο "φιλόζωος" της παρέας και εύχεται θάνατο μικρών παιδιών και δεν ξέρει ότι το σκυλί του "τραβάει" θερμοκρασία από άλλα μέρη και όχι από τον κορμό και διατείνεται για το πόσο φιλόζωος είναι μέσω "διακηρύξεων" και φοράει πουλόβερ στο σκυλί του επειδή είναι χαριτωμένο χωρίς να τον νοιάζει τι του κάνει:

 

 

 

Μόνο εγώ βλέπω το οξύμωρο της υπόθεσης; 

 

 

 

 

 

 

Βελτίωσε εσύ τον εαυτό σου και κάνε όλα αυτά που θεωρείς σωστά και άσε μπορούν οι άλλοι να γίνουν καλύτεροι.

Στο μήνυμα που σου έγραψα από πάνω δεν απαντάς όμως.Έχει αρκετά επιχειρήματα γιατί κάποιος θα έπαιρνε ένα ζώο ακόμα και αν αυτό δεν ανταποκρίνεται πλήρως στο κλίμα δεν νομίζεις;Πρόσεχε δεν λέω κάποιος να αγοράσει χάσκει στην Λιβύη (δικό σου επιχείρημα).Τότε μιλάμε όχι για φιλόζωο αλλά για κάφρο που και εκεί, αν στην απίθανη περίπτωση που έβρισκε κάποιος κουτάβι αυτού του είδους στα σκουπίδια, πάλι θα όφειλε να το μαζέψει και να το φροντίσει έστω και αν θα έπρεπε να το ξυρίζει γουλί.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μήνυμα που σου έγραψα από πάνω δεν απαντάς όμως.Έχει αρκετά επιχειρήματα γιατί κάποιος θα έπαιρνε ένα ζώο ακόμα και αν αυτό δεν ανταποκρίνεται πλήρως στο κλίμα δεν νομίζεις;Πρόσεχε δεν λέω κάποιος να αγοράσει χάσκει στην Λιβύη (δικό σου επιχείρημα).Τότε μιλάμε όχι για φιλόζωο αλλά για κάφρο που και εκεί, αν στην απίθανη περίπτωση που έβρισκε κάποιος κουτάβι αυτού του είδους στα σκουπίδια, πάλι θα όφειλε να το μαζέψει και να το φροντίσει έστω και αν θα έπρεπε να το ξυρίζει γουλί.  

 

Για να ξέρεις. Απαντάει μονο σε οτι τον συμφέρει. Και αμα τον στριμώξεις και αρκετά θα σου πει σε κάνω ιγκνορ γιατι το επιπεδο σου δεν μου κάνει και κάτι άλλα τέτοια δικά του. 

 

Καλο κολπο αυτο οταν σε στριμώχνουν δε λέω αλλα ειναι φάιλ  οταν τρώς και αρκετά μπάν οποτε θα πρεπει να ξανακάνεις ιγκνορ και απο τα άλλα νικ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας παρέσυρε σε off topic ο τύπος με ολόκληρα κατεβατά και κάθεστε και απολογήστε γιά το τι ειναι φιλόζωος. Το θεμα ειναι ξεκάθαρο. Κάποιος αχαρακτηριστος άνοιξε το κεφάλι ενός σκυλιού χωρίς κανενα λόγο. Και κάποια ανήλικα εβαλαν φωτιά σε ένα άλλο αδεσποτο γιά πλάκα. Πρέπει να τιμωρηθουν συμφωνα με τον νομο ή όχι. Και παραπέρα πρέπει να αντιδρούμε σε τέτοιες πράξεις και να αποκτήσουμε εμεις και τα παιδιά μας φιλοζωϊκες συμπεριφορες χωρίς υπερβολές?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας παρέσυρε σε off topic ο τύπος με ολόκληρα κατεβατά και κάθεστε και απολογήστε γιά το τι ειναι φιλόζωος. Το θεμα ειναι ξεκάθαρο. Κάποιος αχαρακτηριστος άνοιξε το κεφάλι ενός σκυλιού χωρίς κανενα λόγο. Και κάποια ανήλικα εβαλαν φωτιά σε ένα άλλο αδεσποτο γιά πλάκα. Πρέπει να τιμωρηθουν συμφωνα με τον νομο ή όχι. Και παραπέρα πρέπει να αντιδρούμε σε τέτοιες πράξεις και να αποκτήσουμε εμεις και τα παιδιά μας φιλοζωϊκες συμπεριφορες χωρίς υπερβολές?

 

Φυσικα και πρέπει να τιμωρηθει αλλα για να γινει αυτο κάποιος θα πρέπει να κάνει την μήνυση ή καποιοι το να συγκεντρωνομαστε στο φβ και να ανεβάζουμε τετοια θέματα και καλα δειχνοντας την λυπη μας και ως εκει δεν λέει κατι. Δεν τον τιμωρεις εσυ ουτε εγω το δικαστηριο θα επιβάλλει την ποινη. Τέτοιες καταστασεις θα πρεπει να οδηγουνται αμεσως στα δικαστηρια προκειμενου να αποφασιστει η τιμωρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ο τιμόν (καθώς και ο πούμπα) μας άφησε. Θα ξανάρθει στάνταρ κάποια στιγμή, δεν κλαίει κανείς, ψηλά το κεφάλι.

2. Δεν καταλαβαίνω γιατί η "αγάπη" είναι ντε και καλά καθολικό συναίσθημα. Επειδή αγαπάω την Σούλα παναπεί πρέπει να αγαπάω και ό,τι άλλο έχει ωοθήκη; Τα γατιά μαρέσουν, τα γουρούνια επίσης μαρέσουν, απλώς τα προτιμώ ψητά. Deal with it, κατσαρίδες και σκουλήκια. Δε μπορούμε να έχουμε δηλαδή γούστο;

3. Το παιδάκι όντως να πεθάνει, γιατί όχι. Δεν είδα καν τι έκανε, αλλά 7 δις είμαστε, 99% σε μαλάκα θα εξελιχθεί και δεν είπαμε και να το σκοτώσουμε, να μπορούμε να το ευχόμαστε είπαμε.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τα αυτονόητα . Τι ασχολείστε με troll, συγγνώμη κιόλας.

1. Ο τιμόν (καθώς και ο πούμπα) μας άφησε. Θα ξανάρθει στάνταρ κάποια στιγμή, δεν κλαίει κανείς, ψηλά το κεφάλι.

2. Δεν καταλαβαίνω γιατί η "αγάπη" είναι ντε και καλά καθολικό συναίσθημα. Επειδή αγαπάω την Σούλα παναπεί πρέπει να αγαπάω και ό,τι άλλο έχει ωοθήκη; Τα γατιά μαρέσουν, τα γουρούνια επίσης μαρέσουν, απλώς τα προτιμώ ψητά. Deal with it, κατσαρίδες και σκουλήκια. Δε μπορούμε να έχουμε δηλαδή γούστο;

3. Το παιδάκι όντως να πεθάνει, γιατί όχι. Δεν είδα καν τι έκανε, αλλά 7 δις είμαστε, 99% σε μαλάκα θα εξελιχθεί και δεν είπαμε και να το σκοτώσουμε, να μπορούμε να το ευχόμαστε είπαμε.

Συμφωνω σε 1 και 2, διαφωνώ στο 3 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ο τιμόν (καθώς και ο πούμπα) μας άφησε. Θα ξανάρθει στάνταρ κάποια στιγμή, δεν κλαίει κανείς, ψηλά το κεφάλι.

2. Δεν καταλαβαίνω γιατί η "αγάπη" είναι ντε και καλά καθολικό συναίσθημα. Επειδή αγαπάω την Σούλα παναπεί πρέπει να αγαπάω και ό,τι άλλο έχει ωοθήκη; Τα γατιά μαρέσουν, τα γουρούνια επίσης μαρέσουν, απλώς τα προτιμώ ψητά. Deal with it, κατσαρίδες και σκουλήκια. Δε μπορούμε να έχουμε δηλαδή γούστο;

3. Το παιδάκι όντως να πεθάνει, γιατί όχι. Δεν είδα καν τι έκανε, αλλά 7 δις είμαστε, 99% σε μαλάκα θα εξελιχθεί και δεν είπαμε και να το σκοτώσουμε, να μπορούμε να το ευχόμαστε είπαμε.

Έκλαψα...... :-D  :-D  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 διαφωνώ στο 3 .

να μπορουμε να ευχομαστε  λεει ο ανθρωπος , η τελος παντων αν καποιος καψει ζωντανο αυτο το τσογλανι να εχουμε το δικαιωμα να μην στεναχωρηθουμε !

να σου πω κατι φιλε half ? καποτε ειχα ενα γατουλι ! τον μαζεψα απο τν δρομο  λιγων ημερων και τον εκανα 3 χρονων ! πιο ησυχο και πιο καλο χαρακτηρα σε γατο δεν εχεις δει ποτε σου  !  επειδη ηταν φοβιτιαρης δεν εβγαινε σχεδον καθολου εξω,  παρα μονο για πολυ λιγο αργα την νυχτα , και οταν ξημερωνε γυρνουσε παλι σπιτι απο την αυλη!  δε πειραζε κανεναν , λιγο φαγακι μονο σου νιαουριζε να του βαλεις κ σου χαριζε την αγαπη του και τα παιχνιδια του ολη μερα !  ..

ε αυτον τον γατουλι μια μερα και χωρις κανεναν λογο μου τον σκοτωσανε με φολα !

ευχήθηκα  λοιπον αυτος που το εκανε να πεθανει και δεν νιωθω καθολου τυψεις γι αυτο ειλικρινα ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99% σε μαλάκα θα εξελιχθεί

 

Ολοι αυτοι ειναι ψυχοπαθητικοι φονιαδες και βασανιστες ζωων. Ας βρει η επιστημη τι να τους κανουμε για να μην ειμαστε κακιουληδες στα φορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μπορουμε να ευχομαστε  λεει ο ανθρωπος , η τελος παντων αν καποιος καψει ζωντανο αυτο το τσογλανι να εχουμε το δικαιωμα να μην στεναχωρηθουμε !

να σου πω κατι φιλε half ? καποτε ειχα ενα γατουλι ! τον μαζεψα απο τν δρομο  λιγων ημερων και τον εκανα 3 χρονων ! πιο ησυχο και πιο καλο χαρακτηρα σε γατο δεν εχεις δει ποτε σου  !  επειδη ηταν φοβιτιαρης δεν εβγαινε σχεδον καθολου εξω,  παρα μονο για πολυ λιγο αργα την νυχτα , και οταν ξημερωνε γυρνουσε παλι σπιτι απο την αυλη!  δε πειραζε κανεναν , λιγο φαγακι μονο σου νιαουριζε να του βαλεις κ σου χαριζε την αγαπη του και τα παιχνιδια του ολη μερα !  ..

ε αυτον τον γατουλι μια μερα και χωρις κανεναν λογο μου τον σκοτωσανε με φολα !

ευχήθηκα  λοιπον αυτος που το εκανε να πεθανει και δεν νιωθω καθολου τυψεις γι αυτο ειλικρινα ...

Τιςνύχτες που έβγαινε μπορεί να άυτωνε την γατούλα καμιάς υστερικιάς γεροντοκόρης...Να το έχεις υπόψιν σου και αυτό.Πέρα από το χιούμορ όμως το να μεγαλώσεις κάποιο ζωντανό έτσι τρία χρόνια και στο σκοτώσει το κάθε τομάρι είναι πολύ βαρύ.Θα πω κάτι δεν είχαμε ποτέ στην οικογένεια πρόβατα αλλα επειδή με ένα γείτονα είχαμε συνεργασία καλή έσπερνε το οικόπεδο μας κριθάρι όταν ήμασταν στην πόλη όταν γυρίσαμε μας έφερε ένα μικρό αρνί να το μεγαλώσουμε για το πάσχα.Το τάιζα με το μπιμπερό και όταν έπεσε ηρωικά :P  την ανάσταση ήταν η μόνη χρονιά που έτρωγα αρνί και μου ερχόταν κάπως παρόλο που τέτοια περιστατικά με σφάξιμο μπροστά μου μου είναι οικεία και παρόλο που ήξερα και τον σκοπό για τον οποίο το μεγάλωνα..Δένεσαι με τα ζωντανά όταν τα φροντίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι αυτοι ειναι ψυχοπαθητικοι φονιαδες και βασανιστες ζωων. Ας βρει η επιστημη τι να τους κανουμε για να μην ειμαστε κακιουληδες στα φορα.

 

Εύκολο (για να μην απασχολούμε και την επιστήμη) :

 

 

Σκυλοτροφή.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

να μπορουμε να ευχομαστε λεει ο ανθρωπος , η τελος παντων αν καποιος καψει ζωντανο αυτο το τσογλανι να εχουμε το δικαιωμα να μην στεναχωρηθουμε

Αν το θέτεις έτσι σαφώς ούτε και εγω πρόκειται να στεναχωρηθω , αυτό που επιθυμώ είναι να τιμωρηθεί γιά την πράξη του με την ανωτατη ποινή που ορίζει ο νομος.

Πάντως σε κάθε περίπτωση γνωμη μου είναι ότι ας αποφεύγουμε τις ακραίες αντιδράσεις . Σε άλλο νήμα είχα ταχθεί υπέρ της θανατικής ποινής. Αν εν προκειμένω προβλεπόταν, να επιβαλόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...