Προς το περιεχόμενο

Εστιατόριο ανακαλύπτει ότι αργούσε να εξυπηρετήσει τους πελάτες του, εξαιτίας της χρήσης... smartphones


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

με το τελευταιο με trollαρεις ετσι :)

 

οχι και iphone, μακρια απο μας. απλα ηταν στα τελευταια της η μπαταρια και πεθαινε σε μιση μερα (htc oneX παρεπιπτοντως)

προφανως ομως δεν μιλουσα προσωπικα για την παρεα σου, αλλα τον γενικο κανονα.

και ειναι αλλο το να βγαλεις μια φωτο με την παρεα σου εκει που καθεστε, και αλλο να αφοσιωνεται ολη η παρεα στις φωτο που τραβηξε το προηγουμενο 5ωρο και να θελουν ολοι να τις ανεβασουν εκεινη την στιγμη.

 

κι εγω στην καφετερια δεν ασχολουμαι καν με το κινητο μου, αλλα τον γενικο κανονα τον βλεπω στις παρεες γυρω μου

 

Δεν τρολάρω καθόλου. Σοβαρολογώ. Η ανθρώπινη φύση δεν άλλαξε, μόνο τα μέσα που μεταχειρίζεται. Και εκτιμώ πολύ το γεγονός που πλέον έχω τη δυνατότητα να βγάζω selfies (όχι εγώ προσωπικά) χωρίς να χρειαζεται να ειμαι ζαπλουτος και να πληρωνω καποιον ζωγραφο που θα ολοκληρώσει ένα έργο σε χ χρόνο και πλέον μπορώ να μοιραστώ μια στιγμη με όλη την παγκόσμια κοινότητα χωρίς να χρειαστεί να στείλω γράμμα στους φίλους μου μιλώντας τους στο πληθυντικό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τρολάρω καθόλου. Σοβαρολογώ. Η ανθρώπινη φύση δεν άλλαξε, μόνο τα μέσα που μεταχειρίζεται. 

 

Εντάξει ευτυχώς που άλλαξε το camera reel με τα smartphone και τώρα μπορώ να μοιράζω της γλυκές στιγμές που καίω εβραίους στο Jasenovac μέσω Instagramm...

 

Άσε το πόσο με βολεύει να πουλάω σκλάβους μέσω E-bay ενώ ποιός αντέχει τώρα με τον καύσωνα τα παζάρια της Πλάκας

 

Oh wait...

 

 

Μιλάμε για μέτρο και χρήση, και όχι εξάρτηση. Δεν είπε κάνεις "στην πυρά τα κινητά ας βγάλουμε τα ρόπαλα να ξανακυνηγήσουμε ελάφια" αλλά σχολιάζουμε το πόσο ενοχλητική έχει γίνει η κατάχρηση. Το smartphone το θεωρώ εργαλείο για να κάνω την δουλεία μου, όποια και αν είναι αυτή. Εδώ όμως τίθεται θέμα του να γίνεις δούλος του smartphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ευτυχώς που άλλαξε το camera reel με τα smartphone και τώρα μπορώ να μοιράζω της γλυκές στιγμές που καίω εβραίους στο Jasenovac μέσω Instagramm...

 

Άσε το πόσο με βολεύει να πουλάω σκλάβους μέσω E-bay ενώ ποιός αντέχει τώρα με τον καύσωνα τα παζάρια της Πλάκας

 

Oh wait...

 

 

Μιλάμε για μέτρο και χρήση, και όχι εξάρτηση. Δεν είπε κάνεις "στην πυρά τα κινητά ας βγάλουμε τα ρόπαλα να ξανακυνηγήσουμε ελάφια" αλλά σχολιάζουμε το πόσο ενοχλητική έχει γίνει η κατάχρηση. Το smartphone το θεωρώ εργαλείο για να κάνω την δουλεία μου, όποια και αν είναι αυτή. Εδώ όμως τίθεται θέμα του να γίνεις δούλος του smartphone.

 

Η ανθρώπινη φύση δεν αλλάζει. Η κοινωνία αλλάζει. Έχει διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ιδια ακριβως ειμαι σιγουρος πως ελεγαν μολις ανακαλυφθηκε το τηλεφωνο  και αργοτερα η τηλεοραση ...

Καμία σχέση.

Το τηλέφωνο το σηκώνεις και αλληλεπιδράς με έναν άλλο άνθρωπο απευθείας.

Η τηλεόραση δεν προσφέρει αλληλεπίδραση για τον τηλεθεατή.

Το βιοτικό επίπεδο του ανθρώπου έχει ανέβει, οι συνθήκες ζωής έχουν γίνει πολύ καλύτερες (και αυτά οφείλονται στην τεχνολογία) αλλά ο πολιτισμός μας έχει μείνει χωρίς πρόοδο.

Οι ανθρώπινες σχέσεις έχουν επηρεαστεί σε πολύ μεγάλο βαθμό (αρνητικά κατά τη γνώμη μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση.

Το τηλέφωνο το σηκώνεις και αλληλεπιδράς με έναν άλλο άνθρωπο απευθείας.

Η τηλεόραση δεν προσφέρει αλληλεπίδραση για τον τηλεθεατή.

Το βιοτικό επίπεδο του ανθρώπου έχει ανέβει, οι συνθήκες ζωής έχουν γίνει πολύ καλύτερες (και αυτά οφείλονται στην τεχνολογία) αλλά ο πολιτισμός μας έχει μείνει χωρίς πρόοδο.

Οι ανθρώπινες σχέσεις έχουν επηρεαστεί σε πολύ μεγάλο βαθμό (αρνητικά κατά τη γνώμη μου).

 

Τί πάει να πει ο πολιτισμός μας έχει μείνει χωρίς πρόοδο; Ποτέ ο πολιτισμός δεν γνώρισε τέτοια άνθηση όπως τώρα. Τι ορίζεις ως πολιτισμό; 

 

Οι ανθρώπινες σχέσεις επίσης έχουν βελτιωθεί αν το πάρουμε από την αρχαιότητα και ανα περίοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αυτοι που εγραφαν τις κακες κριτικες,δλδ οι ιδιοι οι πελατες,ηταν και η αιτια για την ολη κατασταση!

Οι πελάτες, έχουν πάντα δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω το πολιτισμό μας στη Γάζα, στη Συρία, στην Ουκρανία..ότι γίνεται τα τελευταία 2000 χρόνια συνεχίζει και γίνεται. Αλλάζουν οι τόποι (όχι πάντα) και οι τρόποι (επίσης όχι πάντα).

Όσο για τις ανθρώπινες σχέσεις ναι μεν τώρα μπορείς να μιλήσεις με κάποιον που βρίσκεται στην άλλη άκρη της γης αλλά αδυνατείς να συνεννοηθείς με κάποιον που βρίσκεται δίπλα σου.

Βέβαια ξεφύγαμε αρκετά από το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...