Προς το περιεχόμενο

Η Apple προετοιμάζεται για το γιγαντιαίο launch του γιγαντιαίου iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οταν λες "θα φερει αλλαγες" εννοεις οτι θα ακολουθησει τους υπολοιπους κατασκευαστες και θα μεγαλωσει την οθονη?

τι ακριβως θα πρεπει να παραδεχτουμε?

 

οσο για την ομηρια...στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλαμε για σχοινι

Κατανοείς την ελληνική ? Μπορείς να ξαναδιαβάσεις το σχόλιο μου από την αρχή εαν έχεις απορίες.  

Υ.Γ. Διαχώρισε τις λέξεις ''αλλαγές'' από την λέξη ''καινοτομίες''..Μην παρερμηνεύεις σκόπιμα ό,τι διαβάζεις και προκαλείς σύγχυση στους χρήστες του insomnia.Σεβάσου τους κανόνες του insomnia,αν όχι τους ίδιους τους χρήστες,και μην ξεκινάς καυγάδες.Εστιάζεις στο δέντρο και όχι στο δάσος..

ποιες αλλαγές? την 5,5'' οθόνη που οι ανταγωνιστές βγάζουν εδώ και χρόνια?

To άρθρο socratis δεν αναφέρεται στους ανταγωνιστές της apple...Και 5,5 οθόνη να έβαζε στο 6 δεν θα ήταν σε καμία περίπτωση όμοιο με πλαστικό σαπούνι με όψη hansaplast.Όπως διευκρίνισα και στον @dimo Διαχώρισε τις λέξεις ''αλλαγές'' από την λέξη ''καινοτομίες''.. Το άρθρο εστιάζει στις επερχόμενες αλλαγές της apple και όχι σε καινοτομίες..Το θέμα των αντιγραφών που εσκεμμένα ξεκίνησες εαν θέλεις συνέχισε το.Δεν μας ενοχλεί.Σε αυτόν τον τομέα τουλάχιστον οι εταιρίες που υποστηρίζετε κερδίζουν επάξια την πρώτη θέση.Εγώ δεν προτίθεμαι να συνεχίσω offtopic συζητήσεις.Το πρόβλημα το έχετε εσείς άλλωστε..

Και όχι μόνο τα λειτουργικά.

Δεν μπορεί πχ η διπύρηνη 1.3GHz CPU του 5s να έχει τις ίδιες απαιτήσεις σε ενέργεια με μια τετραπύρηνη Snapdragon 801 στα 2.4GHz. Σκεφτείτε το λίγο μερικοί.

Μόνο που τα android χρησιμοποιούν 4πύρηνους και 8πύρηνους επεξεργαστές για μία σχετικά ομαλή χωρίς lags λειτουργία και τίποτα περισσότερο. Αυτό που θα έπρεπε να σας προβληματίζει είναι το γεγονός ότι ένας 2πύρηνος κάνει τα ίδια αν όχι περισσότερα χωρίς lags,hard reset e.t.c Εκτός των άλλων το hardware ενδιαφέρει μόνο όσους αρέσκονται σε επιδείξεις.Ο συνδυασμός σωστού hardware και ενός καλογραμμένου os κάνει την διαφορά,κάτι που δεν αποκτάται βραχυπρόθεσμα αλλά μακροπρόθεσμα..Το μέλλον είναι αόριστο..Μην σταματήσετε να ελπίζετε ποτέ..

Υστερεί στην ονομαστική τιμή της μπαταρίας. Όχι όμως και στη διαχείρηση της κατανάλωσης σαν λειτουργικό... Βγάλε εναν συντελεστή σε σχέση με τους χρόνους αυτονομίας και τα mah της κάθε συσκευής και θα το δεις. Για να φτάσει δηλαδή την αυτονομία ενός S5 για παράδειγμα δεν θα χρειαστεί αναλογικά να αυξήσει τόσο πολύ τα mah.

 

Αν τους χρηστες τους ενδιέφερε μόνο η αυτονομία, θα επέλεγαν συσκευές σε μέγεθος τούβλου.

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο gmail ρε παλικαρι.. Σου μιλαω εγω για email?? Για δευτερη φορα λοιπον..

 

Εγω σου λεω οτι αποθηκευονται στον υπολογιστη μου κατηγοριοποιημενα και συ μου λες οτι αποθηκευονται στο email σου??

Να το βρασω...

 

Εχεις καταλαβει τη διαφορα των οσων λεω ή δε θες να καταλαβεις??

 

Συμφωνω με το  dropbox ετσι οπως το λες αλλα και παλι στο υπολογιστη σου ετσι κατηγοριοποιημενα δεν τα εχεις..

Δηλαδη η μουσικη στη μουσικη, οι επαφες στις επαφες, οι φωτο στις φωτο κλπ κλπ.. Και ολα αυτα απο αγορες του ipad ή του iphone...

Πανε εκει που πρεπει..

 

Μονο στο tablet σου και στο κινητο σου ειναι κατηγοριοποιημενα τα δικα σου..

Στον υπολογιστη μανιουαλ..

 

Καταλαβες τι λεω επιτελους?

 

ποια ειναι η διαφορα στο που αποθηκευονται οι επαφες? εγω τις εχω στο Gmail κι εσυ τις εχεις στον υπολογιστη. αλλαζει κατι επι της ουσιας?

 

οσο για το dropbox, ειναι κατηγοριοποιημενα, πως αλλιως να το πω?

ανοιγω δλδ το Dropbox στον υπολογιστη και εχει μεσα φακελους "camera uploads", "music", "photos", "Apps", "public", "Screenshots"

 

απο μονο του στελνει το καθε αρχειο στον αντιστοιχο φακελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόση διαφήμιση καθημερινά επί μήνες με τα δήθεν leaks , να μη δρέψει τους καρπούς τώρα;

Όλα αυτά τα χρήματα της προώθησης των 2 μοντέλων, των νέων διαστάσεων της οθόνης και της καινούργιας εμφάνισης, δε θα πρέπει να τα πληρώσει κάποιος ;

να δουμε πρωτα την τιμη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που τα android χρησιμοποιούν 4πύρηνους και 8πύρηνους επεξεργαστές για μία σχετικά ομαλή χωρίς lags λειτουργία και τίποτα περισσότερο. Αυτό που θα έπρεπε να σας προβληματίζει είναι το γεγονός ότι ένας 2πύρηνος κάνει τα ίδια αν όχι περισσότερα χωρίς lags,hard reset e.t.c 

Seriously, και 800πυρηνους να χρησιμοποιει, ΤΙ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ? Αφου φτηνοτερα τους πληρωνεις, πραγματικα δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα ορισμενων με το ποσους πυρηνες εχουν τα android κινητα. Στο ιδιο μηκος κυματος, επειδη εχει 2πυρηνο το iPhone ΤΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ!?!? Μου ερχεται φτηνοτερο και πρεπει να χαιρομαι λοιπον? Τετοια μανια με το hardware πρωτη φορα βλεπω Παναγια μου. Και ναι, πολλα hard reset αστα....

 

 

Εκτός των άλλων το hardware ενδιαφέρει μόνο όσους αρέσκονται σε επιδείξεις.Ο συνδυασμός σωστού hardware και ενός καλογραμμένου os κάνει την διαφορά,κάτι που δεν αποκτάται βραχυπρόθεσμα αλλά μακροπρόθεσμα..Το μέλλον είναι αόριστο..Μην σταματήσετε να ελπίζετε ποτέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια ειναι η διαφορα στο που αποθηκευονται οι επαφες? εγω τις εχω στο Gmail κι εσυ τις εχεις στον υπολογιστη. αλλαζει κατι επι της ουσιας?

 

οσο για το dropbox, ειναι κατηγοριοποιημενα, πως αλλιως να το πω?

ανοιγω δλδ το Dropbox στον υπολογιστη και εχει μεσα φακελους "camera uploads", "music", "photos", "Apps", "public", "Screenshots"

 

απο μονο του στελνει το καθε αρχειο στον αντιστοιχο φακελο

 

Καλα το παραταω γτ μαλλον δεν θες να καταλαβεις.. 

Δεν δημιουργουνται καινουργοι φακελοι.. Τα τραγουδια μου πεφτουν μεσα στη μουσικη που ειναι σωσμενη στον υπολογιστη μου.. Ωστε εγω να τα βρω ετοιμα ολα..

Εσυ παιδευεσαι παραπανω για να το κανεις αυτο.. 

 

Βεβαια αλλαζει κατι.. Στο εμαιλ και εγω μπορω να αποθηκευσω. Αυτο ειναι γελοιο και το κανουν ολοι. Το να το αποθηκευεις ομως στο pc μαζι με ολες τις ολες τις αλλες επαφες που ηδη εχεις δημιουργησει και τα ημερολογιακα σου ραντεβου οπως και σημειωσεις ειναι κατι διαφορετικο και πολυ πιο χρησιμο στη καθημερινοτητα σου.

 

Αν δε το βλεπεις αυτο τοτε οκ... Το android ειναι το καλυτερο λειτουργικο στο πλανητη και πρεπει να το προσκυναμε ολοι.. Βασικα αυτοι που δε το προτιμανε πρπεει να κρεμιουνται στο συνταγμα..

 

Οκ? Καλα τα ειπα? Σορρυ κ ολας που καθησα να διαφωνησω και δε δεχτηκα απ την αρχη πως ειμαι μακακας που εχω iphone να τελειωνουμε..

Σοβαρα ομως το προβλημα που εχετε μερικοι, και δεν αναφερομαι σε κανεναν προσωπικα, πρεπει καποια στιγμη να το κοιταξετε..

Πρωτος εγω, αν διαβασεις μηνυματα μου,  λεω πως το iphone εχει ελλειψεις..

Αντε καλο βραδυ..

Εγω την κανω απο δω. Over and out..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρωτος εγω, αν διαβασεις μηνυματα μου,  λεω πως το iphone εχει ελλειψεις..

Αντε καλο βραδυ..

Εγω την κανω απο δω. Over and out..

Και μεις εδω παραδεχομαστε οτι το android δεν εχει ελλειψεις. Αντε ciao

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το παραταω γτ μαλλον δεν θες να καταλαβεις.. 

Δεν δημιουργουνται καινουργοι φακελοι.. Τα τραγουδια μου πεφτουν μεσα στη μουσικη που ειναι σωσμενη στον υπολογιστη μου.. Ωστε εγω να τα βρω ετοιμα ολα..

Εσυ παιδευεσαι παραπανω για να το κανεις αυτο.. 

 

Βεβαια αλλαζει κατι.. Στο εμαιλ και εγω μπορω να αποθηκευσω. Αυτο ειναι γελοιο και το κανουν ολοι. Το να το αποθηκευεις ομως στο pc μαζι με ολες τις ολες τις αλλες επαφες που ηδη εχεις δημιουργησει και τα ημερολογιακα σου ραντεβου οπως και σημειωσεις ειναι κατι διαφορετικο και πολυ πιο χρησιμο στη καθημερινοτητα σου.

 

Αν δε το βλεπεις αυτο τοτε οκ... Το android ειναι το καλυτερο λειτουργικο στο πλανητη και πρεπει να το προσκυναμε ολοι.. Βασικα αυτοι που δε το προτιμανε πρπεει να κρεμιουνται στο συνταγμα..

 

Οκ? Καλα τα ειπα? Σορρυ κ ολας που καθησα να διαφωνησω και δε δεχτηκα απ την αρχη πως ειμαι μακακας που εχω iphone να τελειωνουμε..

Σοβαρα ομως το προβλημα που εχετε μερικοι, και δεν αναφερομαι σε κανεναν προσωπικα, πρεπει καποια στιγμη να το κοιταξετε..

Πρωτος εγω, αν διαβασεις μηνυματα μου,  λεω πως το iphone εχει ελλειψεις..

Αντε καλο βραδυ..

Εγω την κανω απο δω. Over and out..

 

οκ, αν πιστευεις οτι ειναι τοσο ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ διαφορα το που θα αποθηκευτουν οι επαφες και το ημερολογιο, παω πασο.

εγω τις επαφες τις θελω στο Gmail, γιατι απο εκει επικοινωνω και εκει τις χρειαζομαι για να στελνω e-mail. μου ειναι αχρηστες να τις εχω στο pc.

 

αν δεν εχεις επιχειρηματα, δεν χρειαζεται να το παιζεις και παρεξηγημενος. συζητηση κανουμε.

προσωπικα δεν ειπα οτι ειναι αχρηστο το iphone. μια χαρα κινητα ειναι, και για καποιους ειναι πολυ πιο βολικα και εξυπηρετικα απο οποιοδηποτε android, οπως για εσενα που θες τις επαφες σου στον υπολογιστη

 

αυτο ομως δεν αλλαζει το γεγονος οτι τα iphone εχουν πλεον χασει το μεγαλο πλεονεκτημα που ειχαν απεναντη στα android μεχρι πριν 2 χρονια πχ, τα οποια lagαρανε, κρασαρανε κλπ.

πλεον δεν υπαρχει αυτο, και δεν υπαρχει καποιο ουσιαστικο πλεονεκτημα του iphone απεναντι στις ναυαρχιδες των αλλων εταιρειων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, αν πιστευεις οτι ειναι τοσο ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ διαφορα το που θα αποθηκευτουν οι επαφες και το ημερολογιο, παω πασο.

εγω τις επαφες τις θελω στο Gmail, γιατι απο εκει επικοινωνω και εκει τις χρειαζομαι για να στελνω e-mail. μου ειναι αχρηστες να τις εχω στο pc.

 

αν δεν εχεις επιχειρηματα, δεν χρειαζεται να το παιζεις και παρεξηγημενος. συζητηση κανουμε.

προσωπικα δεν ειπα οτι ειναι αχρηστο το iphone. μια χαρα κινητα ειναι, και για καποιους ειναι πολυ πιο βολικα και εξυπηρετικα απο οποιοδηποτε android, οπως για εσενα που θες τις επαφες σου στον υπολογιστη

 

αυτο ομως δεν αλλαζει το γεγονος οτι τα iphone εχουν πλεον χασει το μεγαλο πλεονεκτημα που ειχαν απεναντη στα android μεχρι πριν 2 χρονια πχ, τα οποια lagαρανε, κρασαρανε κλπ.

πλεον δεν υπαρχει αυτο, και δεν υπαρχει καποιο ουσιαστικο πλεονεκτημα του iphone απεναντι στις ναυαρχιδες των αλλων εταιρειων

 και τα τραγουδια σου? Και οι φωτο σου? Αποθηκευονται και αυτα στο gmail σου?

Μαλιστα..

 

Δεν αμφιβαλλω οτι το android εχει πλεον διορθωθει.. Αλλωστε ειναι και τοσα χρονια στην αγορα. Αλοιμονο δηλαδη..

 

Ουσιαστικο πλεονεκτημα υπαρχει φιλε μου και δεν αφορα καποια λειτουργια αλλα τη χρηση που οπως ειπες και συ καποιοι το βρισκουν πιο εξυπηρετικο και λειτουργικο. Οπως και τη συνεργασια με υπολοιπα προιοντα που εχω..

 

Απλα καποια ατομα δε δυναται να καταλαβουν ποτε οτι υπαρχουν διαφορετικοι ανθρωποι με διαφορετικες αναγκες - επιθυμιες - τσεπες - παραστασεις.

 

Αλλιως ολοι θα ειχαμε τα ιδια και θα υπηρχε μονο 1 εταιρεια ανα προιον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε kakadi μάλλον λίγο τα έχεις μπερδέψει ή δεν έχεις ασχοληθεί με Android... Το Google drive το έχεις ακούσει; το photos? Το Google music? Ψάξε λίγο στο ίντερνετ και δες... Η διαφορά ξέρεις ποια είναι; ότι κάποιος που έχει ios πρέπει να έχει και iPad ή Mac και κάποιος με Android φτάνει να βάλει Chrome σε iPad, Windows, Mac.... Στο λέει ένας χρήστης iphone από το original έως και το 5s αλλά νιώθω λίγο μακακας με αυτά που κάνει η Apple και τα παρουσιάζει σαν δικά της...

Πες μου σε παρακαλώ ειλικρινά όμως... Σε εσένα δεν έχει lag άρει πότε το iphone ή το iPad? Δεν το έχεις κάνει ποτέ hard reset ή επανεκκίνηση;

Και μην στο πάω και ιστορικά για το ποιος έκανε πρώτος της cloud υπηρεσίες...

Anyway ο καθένας όπως βολεύεται βέβαια αλλά να μην τρώει και αυτά που λέει η Apple.

Να ξέρεις ότι θα το πάρω και το 6αρι για να το δω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε kakadi μάλλον λίγο τα έχεις μπερδέψει ή δεν έχεις ασχοληθεί με Android... Το Google drive το έχεις ακούσει; το photos? Το Google music? Ψάξε λίγο στο ίντερνετ και δες... Η διαφορά ξέρεις ποια είναι; ότι κάποιος που έχει ios πρέπει να έχει και iPad ή Mac και κάποιος με Android φτάνει να βάλει Chrome σε iPad, Windows, Mac.... Στο λέει ένας χρήστης iphone από το original έως και το 5s αλλά νιώθω λίγο μακακας με αυτά που κάνει η Apple και τα παρουσιάζει σαν δικά της...

Πες μου σε παρακαλώ ειλικρινά όμως... Σε εσένα δεν έχει lag άρει πότε το iphone ή το iPad? Δεν το έχεις κάνει ποτέ hard reset ή επανεκκίνηση;

Και μην στο πάω και ιστορικά για το ποιος έκανε πρώτος της cloud υπηρεσίες...

Anyway ο καθένας όπως βολεύεται βέβαια αλλά να μην τρώει και αυτά που λέει η Apple.

Να ξέρεις ότι θα το πάρω και το 6αρι για να το δω...

Ποιος έκανε πρώτος τις cloud  υπηρεσίες?

YΓ. Αν μπορείς γράψε μου μια χρονολογία έστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε kakadi μάλλον λίγο τα έχεις μπερδέψει ή δεν έχεις ασχοληθεί με Android... Το Google drive το έχεις ακούσει; το photos? Το Google music? Ψάξε λίγο στο ίντερνετ και δες... Η διαφορά ξέρεις ποια είναι; ότι κάποιος που έχει ios πρέπει να έχει και iPad ή Mac και κάποιος με Android φτάνει να βάλει Chrome σε iPad, Windows, Mac.... Στο λέει ένας χρήστης iphone από το original έως και το 5s αλλά νιώθω λίγο μακακας με αυτά που κάνει η Apple και τα παρουσιάζει σαν δικά της...

Πες μου σε παρακαλώ ειλικρινά όμως... Σε εσένα δεν έχει lag άρει πότε το iphone ή το iPad? Δεν το έχεις κάνει ποτέ hard reset ή επανεκκίνηση;

Και μην στο πάω και ιστορικά για το ποιος έκανε πρώτος της cloud υπηρεσίες...

Anyway ο καθένας όπως βολεύεται βέβαια αλλά να μην τρώει και αυτά που λέει η Apple.

Να ξέρεις ότι θα το πάρω και το 6αρι για να το δω...

 

Galaxy s4 ειχα περσι.. Δε σου κανω τον εξυπνο αλλα οπως γινεται η δουλεια μου με το συχγρονισμο στο mac μου δε γινεται με το android. 

Και σου κανω γνωστο πως μονο μια - δυο φορες τα τελευταια 5-6 χρονια που εχω iphone εχει τυχει να κανω επανεκκινηση και hard reset ποτε.. Οπως και ποτε δεν εχω κανει jailbreak γιατι δε μου αρεσει η λογικη αυτη. Φυσικα και δε κατακρινω οσους το κανουν.

 

Φιλε αν διαβασεις πιο πανω θα δεις τι εννοω οτι γινεται με το iphone, ipad, mac μου οταν συχγρονιζονται. Και συ αν ψαξεις στο google για τον συχγρονισμο αυτων των συσκευων θα καταλαβεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχες ποτέ συγχρονίσει το s4 με τον Mac μέσω Chrome? Είχες κατεβάσει Google drive? Έχω και iMac φίλε μου και δεν στο παίζω έξυπνος. Συμφωνώ ότι γίνεται καλύτερα στο μακ και ios αφού είναι ίδιας εταιρείας. Αλλά να μην παραβλεπουμε και τις υπηρεσίες πλέον της Google.

Όσον αναφορά για τις δύο τρεις επανεκκινησεις ίσως έφταιγαν τα δικά μου κινητά και του αδελφού μου που χρειάστηκαν επανεκκινησεις και κυρίως στο iPad lags... Κανένα λειτουργικό δεν είναι τέλειο... Όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...