Προς το περιεχόμενο

Η Apple προετοιμάζεται για το γιγαντιαίο launch του γιγαντιαίου iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Off topic: Η επιφάνεια δεν είναι βαση x ύψος/2, είναι βάση x ύψος σκέτο.

Είπα να το γράψω, αλλά δεν έχω φτάσει ακόμα σε αυτό το επίπεδο μαθηματικών και είχα τις αμφιβολίες μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα νούμερα για το πλάτος και το μήκος σε ίντσες πάντως σωστά είναι αν και τα υπολογίζει με ανορθόδοξο τρόπο.

 

Και το % μεγαλύτερης επιφάνειας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είχε στο μυαλό του το εμβαδόν του τριγώνου και δεν το πολλαπλασίασε x2.

Το αποτέλεσμα είναι σωστό διότι έκανε το ίδιο και στις 2 περιπτώσεις.

 

Όπως και να έχει, ο άλλος του επισήμαναν το λάθος του, και αυτός εκεί, να μπερδεύει την διαγώνιο με την επιφάνεια της οθόνης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μερικοί επικεντρώνεστε στο τι θα πουν πάλι οι ακόλουθοι της Apple ή τι είδους μάρκετιγκ θα ακολουθήσει η εταιρία αντί να κρίνετε το ίδιο το προιόν?

 

Γιατι ειναι αυτονοητο, οταν διαφημιζεις μανιωδως ενα feature σου ως προτερημα εναντι των αλλων και μετα...τους αντιγραφεις πιστα, θα κριθεις γιαυτο. Κανεις δεν επικεντρωθηκε στο γιατι η Χ εταιρια ακολουθησε τη Samsung στην κατηγορια ΝOTE για παραδειγμα, γιατι η Χ εταιρια δεν βγηκε να κραξει το NOTE για το μεγεθος του, διαφημιζοντας ως προτερημα το δικο τους μεγεθος, ουτε οι φαν της Χ εταιριας ακολουθησαν πιστα τη διαφημιστικη γραμμη της.

Προσωπικά θεωρώ πως 4" ειναι υπεραρκετές για κινητό.αλλά κάποιοι γουστάρουν τις μεγάλες 5άρες και πάνω,μαγκιά τους.

Η apple έβγαζε κινητά με μέτριου μεγέθους οθόνες και αποφάσισε να βγάλει και μεγαλύτερες αφού την κράζανε ότι δεν βγάζει μεγάλες οθόνες,και τώρα μερικοί την κράζουν γιατί λένε κάνει κωλοτούμπες,έλεος εταιρία που βγάζει ότι ζητάει η αγορά είναι όχι πολιτικό κόμμα για να μην αλλάζει γραμμή.

Κανεις δεν την κραζει γιατι θα βγαλει μεγαλη οθονη (ισα ισα, το ακριβως αναποδο). Την κραζουν γιατι αλλα λεει και αλλα κανει

Και όχι μόνο τα λειτουργικά.

Δεν μπορεί πχ η διπύρηνη 1.3GHz CPU του 5s να έχει τις ίδιες απαιτήσεις σε ενέργεια με μια τετραπύρηνη Snapdragon 801 στα 2.4GHz. Σκεφτείτε το λίγο μερικοί.

Ουτε ο 1πυρηνος pentium 4 στα 1.4 ghz να εχει τις ιδιες απαιτησεις με τον 8πυρηνο i7 στα 3.5...oh wait

Ο μονος λογος που η μπαταρια ενος iphone τελειωνει γρηγοροτερα μεσα σε μια παρεα με android κινητα , ειναι επειδη οι υπολοιποι δανειζονται το iphone για να κανουν αυτα που κολλαει ή τους βγαζει την πιστη το δικο τους κινητο για να κανει.

 

 

Mπα, ειναι επειδη πρεπει να μπουνε στο Ιντερνετ για να ανταλαξουν αρχεια..το 4g τη ρουφαει τη μπαταρια :/

 

 

Φιλε τσαμπα γελας και χανεις το χρονο σου για τον πολυ απλο λογο..

Ημουν μεσα σε αυτους που υποστηριζουν ακομα οτι οι 4 ιντσες του iphone 5s ειναι οι ιδανικοτερες.. Και ακομα το πιστευω και θα το πιστευω. Αυτο δεν αλλαζει.. Ενας ανθρωπος που ειναι οπως εγω συνεχεια στο δρομο θελει να μπορει να χειριστει τη συσκευη του με το ενα χερι.. Εισαι στο δρομο, εχεις δουλειες να κανεις.. Αν βαλεις και το δευτερο χερι στο παιχνιδι ο περιορισμος ειναι τεραστιος.. Τα χερια μας δεν εχουν αλλαξει μεγεθος δυστυχως. Τα ιδια χερια εχουμε..

 

Ναι θα το παρω το iphone 6.. Ξερεις γιατι? Οχι για τις ιντσες του οι οποιες θα ειναι αβολες στο δρομο αλλα πιο βολικες ενδεχομενως στο σπιτι ή στη καφετερια αλλα για το λειτουργικο του και για το οικοσυστημα που εχω χτισει.

Στο κατω κατω με το iphone 5 ειμαι και ειρθε η ωρα για αναβαθμιση οπως κανω καθε 2 χρονια. 

Οποτε δε κανω την κωλοτουμπα που τοσο θες να δεις..

Ε μα ειχε δικιο η apple στη διαφημιση και οντως δε δουλευεται το κινητο με το ενα χερι σε τοσες ιντσες. Αυτο δεν αλλαξε.. Αλλα αφου φαγωθηκε ο κοσμος τι να κανει? 

Παιρνει και τους υπολοιπους εμας η μπαλα..

 

Δηλαδη ρε φιλε εσυ ποια σοβαρη εργασια κανεις με τη συσκευη σου που δεν ειναι φυλακη υψιστης ασφαλειας? Σοβαρη εργασια ομως θελω να ακουσω γιατι το υποστηριζεις με θερμη οτι το λογισμικο της apple ειναι κλειστο.. Μονο ονομαστικα ξερετε να το λετε. Για το θεα αθηναι.. Οι περισσοτεροι κατι για bluetooth ψελλιζουν και με πιανουν τα γελια... Α τις προαλλες ακουσα και εναν αλλο που λεει "και αμα θελω να κατεβασω ταινια torrent στο κινητο?"... Που εγω στο λεω επειδη τον ξερω δεν εχει κατεβασει ποτε ταινια απο κει. Απλα το λεει σαν επιχειρημα που δεν εχει υλοποιησει ποτε. Και στο κατω κατω ειναι τραγικο να το κανεις μεσω 3g και μεσω wifi ακομα τραγικοτερο.. Τον υπολογιστη τι τον εχουμε? Καλυτερες οι 5 ιντσες απ τις 15 οι τις 20 ε?

 

Ο αλλος μου ελεγε "ναι αλλα δεν εχω το βραχνα του itunes".. Προφανως δεν ξερει οτι το itunes σου λυνει τα χερια αφου συγχρονιζει με τη μια φωτο, βιντεο, τραγουδια, apps, επαφες, βιβλια, ημερολογια και σου κανει και backup σε χρονο dt..

Ειδικα αν εχεις apple οικοσυστημα το itunes ειναι το εργαλειο... Συγγνωμη.. ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ  που τα κανει ολα και συμφερει..

Ετσι να δεις πως γινεται η δουλεια σου που λες και εσυ..

Και δε σας καταλαβαινω στο κατω κατω αφου ετσι κ αλλιως δε συνδεεις τη συσκευη στο pc? Τι επειδη χρησιμοποιω προγραμμα ενω εσυ απλα copy paste? 

Ποτε δε με εχει περιορισει αυτο..

 

Καλα και αμα σ αρεσει ενα τραγουδι που χει ο κολλητος σου στο κινητο και καιγεσαι να στο στειλει? Τι θα κανεις χωρις bluetooth?

θα το στελει με email ρε παιδια ή αν καιγομαι τοσο θα το παρω απ το itunes.. 0,99 ευρω εχει ελεος δηλαδη.. Μιλαμε για συσκευες που κοστιζουν 500-600-700 ευρω και θα τσιγκουνευτω το 1?? 

 

 

Ε σορρυ αλλα εγω προσωπικα θα ντρεπομουν να λεω βλακειες για να δικαιολογησω την επιλογη μου ετσι. Απλα να εχω κατι για να κραζω.. Καλυτερα πειτε για τη παραμετροποιηση που το σεβομαι απολυτα (αν και δε το ειχω αναγκη προσωπικα) παρα για λειτουργιες.

 

 

 

Φιλε λατρευω το post σου. Δες, θα σου κανω και like!

Τι πειραζει ρε παιδια που δεν εχει bluetooth? Στειλτε mail.

Τι πειραζει που πρεπει με το ζορι να χρησιμοποιεις itunes?

Τι πειραζει που δνε κατεβαζει torrents? Αφου εχουμε PC

Τι πειραζει που το 4αρι δνε εχει σημα? Αφου εχουμε σταθερο!

Τοτε με συγχωρεις, γιατι σκατα το πηρες το smartphone? :D

Εσυ συνεχιζεις τα τεστ που δειχνουν ~10% παραπανω αυτονομια και σου εξηγω τον λογο. Νομιζα οτι ειχες ιδεα τι ειναι τα mAh ωστε να καταλαβεις οτι ΤΟΣΟ μεγαλυτερη μπαταρια δεν δικαιολογει τοσο μικρη διαφορα, ΑΡΑ ειναι πιο ενεργοβορο το setup της samsung απο της apple... αλλα μακαριε, σου ετοιμασα σπεσιαλ νουμερακι για να κανεις κι αλλο διπλο αξελ (κωλοτουμπα)...

 

Οι 5.1" εχουν 27.5% μεγαλυτερη επιφανεια απο τις 4" και οχι 80...

 

Τα δεδομενα λοιπον ειναι...

 

80% παραπανω μπαταρια με 27.5% μεγαλυτερη οθονη = 10% παραπανω χρονοι = ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΤΖΙΜΙΝΙΕΡΑΣ!!!

 

...ελεγες?

Αμα εισαι τσακωμενος με τον Πυθαγορα εκτιθεσαι :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Off topic: Η επιφάνεια δεν είναι βαση x ύψος/2, είναι βάση x ύψος σκέτο.

Εχεις απολυτο δικιο, για κάποιο λογο σκαλωσα κ νομιζα ότι υπολόγιζα εμβαδόν τριγώνου λογω οτι αρχισα με γνωστο τη διαγωνιο(4“) που την αποθηκευσα στο μυαλο μου σαν υποτεινουσα!

Για αυτο εκανα κ πυθαγόρειο...

 

Οτι να ναι, απλα θελει πολλαπλασιασμο επι 2 το αποτέλεσμα της επιφανειας. Το ποσοστό είναι το ιδιο.

(εκανα edit και το διορθωσα)

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φιλε λατρευω το post σου. Δες, θα σου κανω και like!

Τι πειραζει ρε παιδια που δεν εχει bluetooth? Στειλτε mail.

Τι πειραζει που πρεπει με το ζορι να χρησιμοποιεις itunes?

Τι πειραζει που δνε κατεβαζει torrents? Αφου εχουμε PC

Τι πειραζει που το 4αρι δνε εχει σημα? Αφου εχουμε σταθερο!

Τοτε με συγχωρεις, γιατι σκατα το πηρες το smartphone? :D

 

Χαιρομαι που σου αρεσε.. Δε μου χρειαζεται το bluetooth. Και το itunes ειναι εργαλειο για το οικοσυστημα μου. Κατι που εσυ ας πουμε δε το βλεπεις ουτε ζωγραφιστο με οποια συσκευη android εχεις..

Τωρα αν τρωγεσαι να εισαι σπιτι και να μη χρησιμοποιεις το pc για download και να χρησιμοποιεις το κινητο σορρυ αλλα εγω τετοιο ζορι και να μπορουσα δε θα το τραβαγα..

 

Εγω ειχα σημα με το 4αρι φιλος... Και το κρατησα και ενα χρονο.. Κατα καποιο μαγικο τροπο οσο και αν δε το πιστευεις ολοι με βρισκανε στο τηλεφωνο!!

 

Ξερεις για τι το πηρα? Για να κανω κατι (κατεβασμα τραγουδιου, εγγραφη σημειωσης, καταχωρηση επαφης, δημιουργια σελιδοδεικτη, κατεβασμα εφαρμογης, καταχωρηση στο ημερολογιο και αλλα) και το αμεσως επομενο λεπτο να περνανε στο mac μου και στο ipad μου.. Και ας ειμαι και στη Κινα..

Εσυ αυτο το κανεις??

Οχι δε μιλαω για λιγα απ αυτα στο gmail σου.. Στις συσκευες σου αποθηκευονται??

 

Καλα μα γιατι πηρες smartphone?? Ελπιζω να μη το χασεις μονο γιατι σε βλεπω να τρως καμμια μερα για να τα ξαναπερασεις.... 

Α ναι μα θα το κανεις με στυλ αφου θα εχεις bluetooth.... Niiiiiice...

 

Ελπιζω να μπορεις να δωσεις κανενα 100αρι ευρω να βρεις κανενα iphone 3g - 3gs που μπορει να κανει τα παραπανω και δε μπορει η ναυαρχιδα σου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο τα pixels, άλλο η επιφάνεια και άλλο η διαγώνιος.

27,5% μεγαλύτερη διαγώνιος. 62,4% μεγαλύτερη επιφάνεια (βλ.παραπάνω). 185.2% περισσότερα pixels.

 

Έκανες λάθος. Ξανακοίταξε το και παραδέξου το, δεν θα πάθεις κάτι.

 

Ναι, εκανα λαθος. Μιλουσα για 27,5% μεγαλυτερη διαγωνιο...

 

Ναι, ειναι 80% μεγαλυτερη η οθονη(επιφανεια) ενος galaxy s5, lg g2 σε σχεση με το iphone 5s.
 

Οχι ομως οτι ειναι και 80% παραπανω επιφανεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που σου αρεσε.. Δε μου χρειαζεται το bluetooth. Και το itunes ειναι εργαλειο για το οικοσυστημα μου. Κατι που εσυ ας πουμε δε το βλεπεις ουτε ζωγραφιστο με οποια συσκευη android εχεις..

Τωρα αν τρωγεσαι να εισαι σπιτι και να μη χρησιμοποιεις το pc για download και να χρησιμοποιεις το κινητο σορρυ αλλα εγω τετοιο ζορι και να μπορουσα δε θα το τραβαγα..

 

To προβλημα, οπως και με καθε τι apple, δεν ειναι αν σου χρειαζεται, ειναι οτι και να σου χρειαζεται, ΚΡΙΜΑ. Και ξερεις γιατι? Γιατι ΕΤΣΙ! Οταν μια εταιρια λοιπον κοιταει να καλυψει τον δικο της κωλο και οχι τις αναγκες των καταναλωτων, ΜΑΥΡΟ.

 

Αμα το iTunes ηταν εργαλειο (για ολους τουλαχιστον), δεν θα ηταν αναγκαστικη η χρηση του. Αφου ειναι ΤΟΣΟ πολυ γαμαουα πια, θα το βαζαν ολοι απο μονοι τους.

 

Σπιτι δεν εχω PC φιλε, χρησιμοποιω το κινητο μου πανω σε οθονη. Τετοιο ζορι και να ηθελες, δεν μπορεις να το τραβηξεις. Αυτη ειναι η διαφορα

 

 

Εγω ειχα σημα με το 4αρι φιλος... Και το κρατησα και ενα χρονο.. Κατα καποιο μαγικο τροπο οσο και αν δε το πιστευεις ολοι με βρισκανε στο τηλεφωνο!!

 

Σε πιστευω. Ισως εισουν απο αυτους που το κραταγαν σωστα :P

 

Ξερεις για τι το πηρα? Για να κανω κατι (κατεβασμα τραγουδιου, εγγραφη σημειωσης, καταχωρηση επαφης, δημιουργια σελιδοδεικτη, κατεβασμα εφαρμογης, καταχωρηση στο ημερολογιο και αλλα) και το αμεσως επομενο λεπτο να περνανε στο mac μου και στο ipad μου.. Και ας ειμαι και στη Κινα..

Εσυ αυτο το κανεις??

Oχι δε μιλαω για λιγα απ αυτα στο gmail σου.. Στις συσκευες σου αποθηκευονται??

Aσφαλως και οχι γιατι δεν εχω mac και ipad ;)

 

Ολα τα αλλα, ναι τα κανω. Και ας ειμαι και στο Βορειο Σελας

 

Καλα μα γιατι πηρες smartphone?? Ελπιζω να μη το χασεις μονο γιατι σε βλεπω να τρως καμμια μερα για να τα ξαναπερασεις.... 

Α ναι μα θα το κανεις με στυλ αφου θα εχεις bluetooth.... Niiiiiice..

 

 

Ρε φιλε, αν θες να πεις την αποψη σου για ΑΛΛΑ λειτουργικα, ενημερωνεσαι πρωτα. Αυτα που λες τα βλεπει ο μεσος χρηστης Android και γελαει! Ακου εκει δεν εχει backup. 

 

 

Ελπιζω να μπορεις να δωσεις κανενα 100αρι ευρω να βρεις κανενα iphone 3g - 3gs που μπορει να κανει τα παραπανω και δε μπορει η ναυαρχιδα σου..

 

Εχω iPhone4. Ελπιζω να μπορεις να δωσεις 250 ευρω να το παρεις γιατι δεν το αντεχω αλλο  :)

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που σου αρεσε.. Δε μου χρειαζεται το bluetooth. Και το itunes ειναι εργαλειο για το οικοσυστημα μου. Κατι που εσυ ας πουμε δε το βλεπεις ουτε ζωγραφιστο με οποια συσκευη android εχεις..

Τωρα αν τρωγεσαι να εισαι σπιτι και να μη χρησιμοποιεις το pc για download και να χρησιμοποιεις το κινητο σορρυ αλλα εγω τετοιο ζορι και να μπορουσα δε θα το τραβαγα..

 

Εγω ειχα σημα με το 4αρι φιλος... Και το κρατησα και ενα χρονο.. Κατα καποιο μαγικο τροπο οσο και αν δε το πιστευεις ολοι με βρισκανε στο τηλεφωνο!!

 

Ξερεις για τι το πηρα? Για να κανω κατι (κατεβασμα τραγουδιου, εγγραφη σημειωσης, καταχωρηση επαφης, δημιουργια σελιδοδεικτη, κατεβασμα εφαρμογης, καταχωρηση στο ημερολογιο και αλλα) και το αμεσως επομενο λεπτο να περνανε στο mac μου και στο ipad μου.. Και ας ειμαι και στη Κινα..

Εσυ αυτο το κανεις??

Οχι δε μιλαω για λιγα απ αυτα στο gmail σου.. Στις συσκευες σου αποθηκευονται??

 

Καλα μα γιατι πηρες smartphone?? Ελπιζω να μη το χασεις μονο γιατι σε βλεπω να τρως καμμια μερα για να τα ξαναπερασεις.... 

Α ναι μα θα το κανεις με στυλ αφου θα εχεις bluetooth.... Niiiiiice...

 

Ελπιζω να μπορεις να δωσεις κανενα 100αρι ευρω να βρεις κανενα iphone 3g - 3gs που μπορει να κανει τα παραπανω και δε μπορει η ναυαρχιδα σου.

Κοιτα η αληθεια ειναι οτι cloud εχουν ολοι πλεον και για σελιδοδεικτες ο chrome κανει sync σιγουρα στο pc δεν ξερω κατα ποσο κανει και στις υπολοιπες συσκευες σου αν και δεν μου φενεται απιθανο,καταχωρηση επαφης,σημειωσεις και ημερολογιο τα κανεις στο gmail οποτε και αυτα ευκολακι.Τραγουδια και apps παιρνανε κατευθειαν στον λογαριασμο του playstore οποτε και αυτα τα εχεις αμεσα.

Αλλα ακομα και να μην γινοντουσαν ξερεις οτι "theres an app for that" οτι και αν ειναι αυτο.

Θα πρεπει να τονισω επισης οτι τον συνχρονισμο καρτελων που εχει το safari σου πλεον το ειχε πρωτα το android με την ICS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις για τι το πηρα? Για να κανω κατι (κατεβασμα τραγουδιου, εγγραφη σημειωσης, καταχωρηση επαφης, δημιουργια σελιδοδεικτη, κατεβασμα εφαρμογης, καταχωρηση στο ημερολογιο και αλλα) και το αμεσως επομενο λεπτο να περνανε στο mac μου και στο ipad μου.. Και ας ειμαι και στη Κινα..

Εσυ αυτο το κανεις??

Οχι δε μιλαω για λιγα απ αυτα στο gmail σου.. Στις συσκευες σου αποθηκευονται??

 

Καλα μα γιατι πηρες smartphone?? Ελπιζω να μη το χασεις μονο γιατι σε βλεπω να τρως καμμια μερα για να τα ξαναπερασεις.... 

Α ναι μα θα το κανεις με στυλ αφου θα εχεις bluetooth.... Niiiiiice...

 

υπαρχει μια "αγνωστη" εφαρμογη που μαλιστα ερχεται προεγκατεστημενη στα περισσοτερα android πια, που λεγεται Dropbox. και κανει αυτα ακριβως που περιγραφεις με αρχεια, φωτο, μουσικη κλπ και τα εχεις ΑΜΕΣΑ διαθεσιμα στο pc σου.

 

αρα ναι, κι εμεις το κανουμε αυτο που λες...

 

καλα για το αν χασεις κινητο android, απλα δειχνεις ποσο λιγα ξερεις για το android...

αμεσος συγχρονισμος με Gmail, εχεις επαφες-μηνυματα μεσα σε 2 λεπτα περασμενα στη νεα σου συσκευη.

αμεσος συχρονισμος με Dropbox, εχεις και ολα σου τα αρχεια ξανα στη συσκευη σου

ΚΑΙ, αμεση εγκατασταση των εφαρμογων που ηδη ειχες εγκατεστημενες στην αλλη σου συσκευη, και παραμετροποιηση της επιφανειας εργασιας οπως την ειχες στην αλλη σου συσκευη...

 

ααα, και συν τοις αλλοις, εχω ΚΑΙ bluetooth KAI torrent client, οσο κι αν εσυ τα θεωρεις αχρηστα

τι εμεινε τελικα για το iphone???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, εκανα λαθος. Μιλουσα για 27,5% μεγαλυτερη διαγωνιο...

 

Οχι ομως οτι ειναι και 80% παραπανω επιφανεια...

 

80% παραπανω μπαταρια με 27.5% μεγαλυτερη οθονη = 10% παραπανω χρονοι = ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΤΖΙΜΙΝΙΕΡΑΣ!!!

 

Για πολλά μίλησες, και όταν σου τόνισαν την επιφάνεια (αυτό έχει σημασία όχι η διαγώνιος) εσύ εκεί.

Ναι 62,4%, όχι 80%. Δεν είναι Γιάννης, είναι Γιαννάκης...

Αυτό που μας είπες λοιπόν δεν στέκει. Και όχι μόνο για το 62,4% μεγαλύτερης επιφάνειας οθόνης, αλλά για το hardware γενικά, το οποίο είναι ποιο δυνατό άρα και ποιο ενεργοβόρο.

Επεξ/σία από GMod
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά, δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι που μπορεί να κάνει το iPhone και δεν μπορεί ένα android...το αντίθετο συμβαίνει αλλά αυτό όχι (εκτός αν μου διαφεύγει κάποια λειτουργία). Αυτό δεν έχει να κάνει με το αν κάποιος συμπαθεί την apple ή προτιμάει iPhone για να κάνει τη δουλειά του, σεβαστά τα γούστα του καθενός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει μια "αγνωστη" εφαρμογη που μαλιστα ερχεται προεγκατεστημενη στα περισσοτερα android πια, που λεγεται Dropbox. και κανει αυτα ακριβως που περιγραφεις με αρχεια, φωτο, μουσικη κλπ και τα εχεις ΑΜΕΣΑ διαθεσιμα στο pc σου.

 

αρα ναι, κι εμεις το κανουμε αυτο που λες...

 

καλα για το αν χασεις κινητο android, απλα δειχνεις ποσο λιγα ξερεις για το android...

αμεσος συγχρονισμος με Gmail, εχεις επαφες-μηνυματα μεσα σε 2 λεπτα περασμενα στη νεα σου συσκευη.

αμεσος συχρονισμος με Dropbox, εχεις και ολα σου τα αρχεια ξανα στη συσκευη σου

ΚΑΙ, αμεση εγκατασταση των εφαρμογων που ηδη ειχες εγκατεστημενες στην αλλη σου συσκευη, και παραμετροποιηση της επιφανειας εργασιας οπως την ειχες στην αλλη σου συσκευη...

 

ααα, και συν τοις αλλοις, εχω ΚΑΙ bluetooth KAI torrent client, οσο κι αν εσυ τα θεωρεις αχρηστα

τι εμεινε τελικα για το iphone???

 

Ποια εφαρμογη ρε φιλος σου μιλησα εγω για εφαρμογες? Οταν αυτες οι αποθηκευσεις υφιστανται σε εμενα και κατηγοριοποιουνται κ ολας σαν να τις αρχειοθετησα με τα χερακια μου σε εσενα ουτε καν πως πεφτουν μεσα στο pc σου δε ξερω..

 

Το ηξερα οτι το android κανει backup μεσω cloud εννοια σου.. Ποσοι το ξερετε ηθελα να δω.. 

 

Και ξανα λεω δε μιλαω για gmail... Μιλαω για απευθειας κατηγοριοποιηση των επαφων, ημερολογιων, βιβλιων, τραγουδιων, εφαρμογων στα contacts, ical, ibooks, itunes του mac μου και απο κει same story στο ipad ΑΥΤΟΜΑΤΑ....  + το clone backup που ειναι backup ετσι και αλλιως..

 

Και αυτα που backup-αρω, backup-αρονται αυτοματα μετα στο time capsule απ το time machine ασυρματα οποτε ειναι ολα ομορφα και ωραια.. Και κυριως χωρις να ασχοληθω εγω...

 

Ειπαμε ναι εχει καπιοες ελλειψεις το iphone (το κυριο ειναι οι παραμετροποιηση και οχι τα γελοια που ακουω για bluetooth και τορρεντ client).. Εμενα προσωπικα δε με νοιαζουν τοσο αλλα αλλους μπορει.. Αλλα δε μπορεις να κλεισεις τα ματια στο παραπανω.

 

Και τωρα ειδικα που θα δωσει εμφαση η apple και στο σπιτικο οικοσυστημα με τις νεες εκδοσεις λειτουργικων.. H ψαλιδα παιζει να ανοιξει ασχημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό που παρατηρώ ειναι οτι συστηματικά χρήστες android κινητων, κάποτε οι ίδιοι και οι ίδιοι, μπαίνουν σε κάθε θεμα που αφορα την apple μονο και μονο για να κραξουν και για να πείσουν ολο τον κοσμο για τη σωστη επιλογη τους και το ποσο λαθος ειναι οι υπόλοιποι. Πρεπει να τραβάνε μεγααααααλο ζόρι. Χαλαρώστε ρε παιδια. Μπήτε στα θεματα των κινητων που έχετε για να μάθετε τις εξελίξεις ή αν σας ενδιαφερει να πάρετε κάποιο αλλο ψάξτε τα προτερήματα και τα ελαττώματα τους απο άλλους χρήστες και οχι απο fanboys και haters.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...