Προς το περιεχόμενο

Η Apple προετοιμάζεται για το γιγαντιαίο launch του γιγαντιαίου iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι στο αμάξι φίλε, έχεις δίκιο...

http://en.wikipedia.org/wiki/Dot_Mac

δεν πειράζει συνεχισε να οδηγάς.....τα mac υπήρχαν και πριν το iphone, για την ιστορία.....

ΥΓ. Μέχρι και δικό σου προσωπικό site μπορούσες να φτιάξεις με το iWeb, σου θυμίζει τίποτα?

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Or7zaUaP-J8

1997....video μονο που συγχωρεμενος ειχε cloud νωρίτερα.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To gmail με το android ειναι συνδεδεμενα δεν μπορεις να μιλας για το ενα χωρις να εχεις το αλλο ειναι της ιδιας εταιρειας αλλωστε,Ολα εφαρμογες ειναι και το backup που κανει το δικο σου μεσω εφαρμογης,το dropbox ειναι γελοιο στο χειρισμο πολυ ποιο ευκολο απο στοκ προγραμματα,υπαρχει και το google drive btw,

Ολοι οι συγχρωνισμοι γινονται με το gmail το χρειαζεσαι για account σου λεει το ιδιο το κινητο να κανεις account οποτε ναι τα κανει το κινητο και δεν χρειαζεται τιποτα extra οποτε ειναι σαν να λεμε απευθειας οτι γινονται ολα αυτα

Άρα λοιπόν, όπως η κακιά η άπλ σε αναγκάζει να χρησιμοποιείς το itunes, έτσι και η καλή η google σε αναγκάζει να χρησιμοποιείς το gmail.

Ότι κάνεις εσύ με το gmail, το κάνει ο apple user με το icloud. Και λίγα παραπάνω. Δεν θυμάμαι να συγχρονίζονται οι κωδικοί wifi ανάμεσα στις συσκευές σου , ας πούμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 και τα τραγουδια σου? Και οι φωτο σου? Αποθηκευονται και αυτα στο gmail σου?

Μαλιστα..

 

Δεν αμφιβαλλω οτι το android εχει πλεον διορθωθει.. Αλλωστε ειναι και τοσα χρονια στην αγορα. Αλοιμονο δηλαδη..

 

Ουσιαστικο πλεονεκτημα υπαρχει φιλε μου και δεν αφορα καποια λειτουργια αλλα τη χρηση που οπως ειπες και συ καποιοι το βρισκουν πιο εξυπηρετικο και λειτουργικο. Οπως και τη συνεργασια με υπολοιπα προιοντα που εχω..

 

Απλα καποια ατομα δε δυναται να καταλαβουν ποτε οτι υπαρχουν διαφορετικοι ανθρωποι με διαφορετικες αναγκες - επιθυμιες - τσεπες - παραστασεις.

 

Αλλιως ολοι θα ειχαμε τα ιδια και θα υπηρχε μονο 1 εταιρεια ανα προιον..

αντε να το ξαναπω. τα τραγουδια μου και οι φωτο μου αποθηκευονται στο Dropbox, ή αν θελω να μεινω στην google, στο google drive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να το ξαναπω. τα τραγουδια μου και οι φωτο μου αποθηκευονται στο Dropbox, ή αν θελω να μεινω στην google, στο google drive

Τα τραγούδια πώς αποθηκεύονται στο dropbox? χειροκίνητα εννοείς. Αυτό , εκτός του ότι γίνεται και στο ios (προφανώς) είναι και εντελώς άβολο, γιατί μετά για να τα κατεβάσεις στην συσκευή σου θέλεις πολύ ώρα. Καμία σχέση με το Itunes που τα οργανώνει όλα αυτόματα και συγχρονίζει, όχι με ένα κλίκ, αλλά αυτόματα  και ασύρματα (και μέσω wifi και μέσω 3G) με το itunes match.Άλλη φάση.

Σε μερικά είναι πολύ μπροστά η άπλ. Σε κάποια άλλα πράγματα το android, κυρίως στο διαμοιρασμό αρχείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τραγούδια πώς αποθηκεύονται στο dropbox? χειροκίνητα εννοείς. Αυτό , εκτός του ότι γίνεται και στο ios (προφανώς) είναι και εντελώς άβολο, γιατί μετά για να τα κατεβάσεις στην συσκευή σου θέλεις πολύ ώρα. Καμία σχέση με το Itunes που τα οργανώνει όλα αυτόματα και συγχρονίζει, όχι με ένα κλίκ, αλλά αυτόματα  και ασύρματα (και μέσω wifi και μέσω 3G) με το itunes match.Άλλη φάση.

Σε μερικά είναι πολύ μπροστά η άπλ. Σε κάποια άλλα πράγματα το android, κυρίως στο διαμοιρασμό αρχείων.

Οση ωρα κανουν στο itunes να κατεβουν αλλη τοσο κανον και με το dropbox...τι αλλο θα διαβασουμε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οση ωρα κανουν στο itunes να κατεβουν αλλη τοσο κανον και με το dropbox...τι αλλο θα διαβασουμε :D

Καταρχήν, ο ενσύρματος συγχρονισμός με το itunes είναι πολύ γρηγορότερος.

Ο ασύρματος, προφανώς, κάνει την ίδια ώρα , αλλά δεν νομίζω το drobox να οργανώνει τα τραγούδια σου σε λίστες, ανά καλλιτέχνη, ανά άλμπουμ κλπ κλπ…όπως το itunes.

Tι άλλο θα διαβάσουμε!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τραγούδια πώς αποθηκεύονται στο dropbox? χειροκίνητα εννοείς. Αυτό , εκτός του ότι γίνεται και στο ios (προφανώς) είναι και εντελώς άβολο, γιατί μετά για να τα κατεβάσεις στην συσκευή σου θέλεις πολύ ώρα. Καμία σχέση με το Itunes που τα οργανώνει όλα αυτόματα και συγχρονίζει, όχι με ένα κλίκ, αλλά αυτόματα  και ασύρματα (και μέσω wifi και μέσω 3G) με το itunes match.Άλλη φάση.

Σε μερικά είναι πολύ μπροστά η άπλ. Σε κάποια άλλα πράγματα το android, κυρίως στο διαμοιρασμό αρχείων.

οχι, αυτοματα αποθηκευονται. επιλεγεις αν θες να ανεβαινουν μεσω δικτυου ή μεσω wifi, και μολις συνδεθεις σε ενα απο τα 2 (προφανως συμφερει το wifi) τα ανεβαζει οπως ακριβως τα εχεις αρχειοθετημενα και στην συσκευη σου.

και φυσικα τα εχεις και αμεσα διαθεσιμα σε καθε pc ή αλλη συσκευη οπου εχεις το dropbox εγκατεστημενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, αυτοματα αποθηκευονται. επιλεγεις αν θες να ανεβαινουν μεσω δικτυου ή μεσω wifi, και μολις συνδεθεις σε ενα απο τα 2 (προφανως συμφερει το wifi) τα ανεβαζει οπως ακριβως τα εχεις αρχειοθετημενα και στην συσκευη σου.

και φυσικα τα εχεις και αμεσα διαθεσιμα σε καθε pc ή αλλη συσκευη οπου εχεις το dropbox εγκατεστημενο

αυτοματα τα τραγουδια???
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν, ο ενσύρματος συγχρονισμός με το itunes είναι πολύ γρηγορότερος.

Ο ασύρματος, προφανώς, κάνει την ίδια ώρα , αλλά δεν νομίζω το drobox να οργανώνει τα τραγούδια σου σε λίστες, ανά καλλιτέχνη, ανά άλμπουμ κλπ κλπ…όπως το itunes.

 

Καταρχας υταρχουν απειρα προγραμματα που το κανουν αυτο, αλλα σε τι οφελει? Αφου οποιοδηποτε player και να χρησιμοποιησεις, κανει την ιδια δουλεια απο μονο του...

Τι αλλο θα διαβασουμε indeed...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχας υταρχουν απειρα προγραμματα που το κανουν αυτο, αλλα σε τι οφελει? Αφου οποιοδηποτε player και να χρησιμοποιησεις, κανει την ιδια δουλεια απο μονο του...

 

Τι αλλο θα διαβασουμε indeed...

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι ειναι το itune match.

Τα τραγουδια μου βρισκονται ηδη στο cloud ταξινομημενα σε λιστες, ανα καλλιτεχνη, ειδος κλπ και τα στοιχεια αυτα συγχρονιζονται στη συσκευη μου αυτοματα.

Δεν ειναι απλα οτι ανεβαζω στο dropbox Χ τραγουδια και ειναι διαθεσιμα σε συσκευες.

Μην επιμενεις, εχω και android και iphone και τα ξερω μια χαρα και τα 2.

Επεξ/σία από ddr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι ειναι το itune match.

Τα τραγουδια μου βρισκονται ηδη στο cloud ταξινομημενα σε λιστες, ανα καλλιτεχνη, ειδος κλπ και τα στοιχεια αυτα συγχρονιζονται στη συσκευη μου αυτοματα.

Δεν ειναι απλα οτι ανεβαζω στο dropbox Χ τραγουδια και ειναι διαθεσιμα σε συσκευες.

Μην επιμενεις, εχω και android και iphone και τα ξερω μια χαρα και τα 2.

Nαι και who cares ξαναρωταω? Αφου στο player και χυμα να τα βαλεις, τα ταξινομει μονο του...υπαρχουν προγραμματα οπως το itunes που κανουν αυτη τη δουλεια (βιβλιοθηκη τραγουδιων) αλλα δεν με ενδιαφερει, γιατι οπως σου εξηγησα, ολα τα συγχρονα players την κανουν μονα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι και who cares ξαναρωταω? Αφου στο player και χυμα να τα βαλεις, τα ταξινομει μονο του...υπαρχουν προγραμματα οπως το itunes που κανουν αυτη τη δουλεια (βιβλιοθηκη τραγουδιων) αλλα δεν με ενδιαφερει, γιατι οπως σου εξηγησα, ολα τα συγχρονα players την κανουν μονα τους.

για να τα βαλεις χυμα στον player, θα πρεπει πρωτα να τα κατεβασεις ολα στη συσκευη σου. Στα iphones αυτο δεν χρειαζεται. Ειναι η ηδη τακτοποιημενα στο itunes, τα βλεπεις, μπορεις να κανεις κανονικατα search μεσω του spotlight και κατεβαζεις μονο οτι θελεις να ακουσεις. Μαλιστα, το κατεβαζεις σε 256 bitrate, ανεξαρτητα αν το ειχες ανεβασει σε 56 :P

 

Τα τραγουδια δεν μου ειπες, πως ανεβαινουν αυτοματα στο dropbox? με ενδιαφερει, αν γινεται, γιατι σου ειπα, εχω και android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα συμφωνήσω με τον ddr2 σαυατα που λέει με το iTunes και τον συγχρονισμό, το cloud, και την ταξινόμηση. Πιστεύω σε αυτό το κομμάτι είναι μπροστά η Apple. Μη ξεχνάμε άλλωστε και τον προϊστορία της στο iTunes. Αν και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με μουσική στο κινητό, χρησιμοποιώ το tune in radio μόνο αλλά σε αυτό το θέμα είναι μπροστά η Apple... Πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα το κάνει και η Google βέβαια με το Google music.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...