Προς το περιεχόμενο

Προσωπικές Σχέσεις


dimitrisOP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υφισταται φιλικο. Αν μια γυναικα θελει "φιλικες" σχεσεις με εναν αντρα ή τον απομακρυνει με το γαντι ή τον κραταει καβαντζα. Και τι παει να πει φιλικο επιπεδο? Οτι θα σου ρευεται και θα σου κλανει μεσα στα μουτρα οπως κανει με τους πραγματικους του φιλους? Η θα σου λεει ολες τις ερωτικες του λεπτομερειες με αλλες που θα του τυχαινουν?

 

Ειναι τοσο γελοιο το "φιλικο" επιπεδο που στα δικα μου αφτια και ματια ειναι και προσβλητικο επισης ακομα και αν η κοπελα το λεει με ευγενικο τροπο. Το αποτελεσμα ομως ειναι το ιδιο. Οτι οταν μιλαμε για "φιλικο" επιπεδο παει να πει οτι ο αλλος απλα δεν σου κανει κουκου. Δεν λεμε να χαλασετε τις σχεσεις σας αλλα και το αυτο το "φιλικο" επιπεδο πρεπει να το κοψετε γενικοτερα.

ισως δεν σου χει τυχει ακομα γι αυτο τα λες ολα αυτα.εγω εχω φιλους που τους νοιαζομαι με νοιαζονται με σεβονται κανουμε πλακες κλπ και επικοινωνουμε αριστα γενικοτερα.και οχι δεν κανουμε παρεα για να εχω εγω η αυτοι μια καβατζα.λυπαμαι που το βλεπεις ετσι γιατι υπαρχει και ανιδιοτελης αγαπη.φιλικη αγαπη και ενδιαφερον.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ισως δεν σου χει τυχει ακομα γι αυτο τα λες ολα αυτα.εγω εχω φιλους που τους νοιαζομαι με νοιαζονται με σεβονται κανουμε πλακες κλπ και επικοινωνουμε αριστα γενικοτερα.και οχι δεν κανουμε παρεα για να εχω εγω η αυτοι μια καβατζα.λυπαμαι που το βλεπεις ετσι γιατι υπαρχει και ανιδιοτελης αγαπη.φιλικη αγαπη και ενδιαφερον.

Το γεγονός να τους βλέπεις εσύ ως φίλους ενώ πίσω από το μυαλό τους εκείνοι να σε βλέπουν αλλιώς δεν παίζει; Διότι τόσοι άντρες είμαστε εδώ και σου λέμε όλοι το πως σκεφτόμαστε γενικότερα οι άντρες.

 

Δεν λέω ότι δεν σε βλέπουν και αυτοί φιλικά, απλά λέω ότι πάντα στο μυαλό τους θα υπάρχει κάποια "πρόστυχη" σκέψη που συμπεριλαμβάνει εσένα. Στη φύση μας είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός να τους βλέπεις εσύ ως φίλους πενώ πίσω από το μυαλό τους εκείνοι να σε βλέπουν αλλιώς δεν παίζει; Διότι τόσοι άντρες είμαστε εδώ και σου λέμε όλοι το πως σκεφτόμαστε γενικότερα οι άντρες.

 

Δεν λέω ότι δεν σε βλέπουν και αυτοί φιλικά, απλά λέω ότι πάντα στο μυαλό τους θα υπάρχει κάποια "πρόστυχη" σκέψη που συμπεριλαμβάνει εσένα. Στη φύση μας είναι.

δε μπορω να ξερω μεταξυ τους τι συζητανε και αν με βρισκουν ελκυστικη η οχι αλλα οπως ειπα απο τη στιγμη που ταιριαζουμε σαν ανθρωποι με σεβονται και δεν εχει γινει καμια απολυτως κινηση απο καμια πλευρα ουτε καν υπονοια για κατι τετοιο ολα τα υπολοιπα δεν με αφορουν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ανάγκη να μπαίνεις εσύ στην εξίσωση του σεξ. Εσύ μπορεί να μπαίνεις στην εξίσωση του "έχει φίλες". Πολλά μπορούν να παίζουν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ανάγκη να μπαίνεις εσύ στην εξίσωση του σεξ. Εσύ μπορεί να μπαίνεις στην εξίσωση του "έχει φίλες". Πολλά μπορούν να παίζουν.

για να καταλαβω τωρα εσυ μου λες οτι με κανουν παρεα για να τους κανω κονε με φιλες μου και μονο γι αυτο? πραγματικα με αυτα που γραφετε θα χασω την πιστη μου στις ανθρωπινες σχεσεις κ στους ανθρωπους γενικοτερα!!! αλλα οοοοχι δε θα σας κανω τη χαρη :Ρ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ανάγκη να μπαίνεις εσύ στην εξίσωση του σεξ. Εσύ μπορεί να μπαίνεις στην εξίσωση του "έχει φίλες". Πολλά μπορούν να παίζουν. 

 

χαχαχα έτσι :P

 

δυστυχως η φιλια μεταξυ άντρος και γυναικας ειναι δυσκολη και περιεργη. Εγω ειχα 2 γνωστές παλιοτερα που δεν μου άρεσε και τοσο η 1 και μολις καταλαβε οτι δεν παιζει να γινει καιτ μεταξυ μας σταματησε να έρχεται μαζι στις εξοδους .... η δευτερη που λεω σκέτη παράνοια αρχικα πηγα να της κάνω νύξη και μου ειπε καλυτερα να βγαινουμε φιλικα το οποιο και δέχτηκα και μετα έκοψε επειδη ένα βραδυ που βγηκαμε δεν της την έπεσα εγω. Αυτη μου ειχε προτεινει να βγουμε βεβαια και μαλιστα με ελεγε "μου" :P

 

Το θεμα ειναι οτι εγω δεν μπορω να γλειφομαι δημοσια ας μου ελεγε να ανεβω σπιτι της οταν την γυρισα μετα αμα ηθελε παιχνιδια. Ολα εμεις πρεπει να τα κανουμε ρε πστ μου ... τον ρολο του κυνηγου μεσα ποιος διαολος τον εφηυρε? να τον κλειδωσω στην αποθηκη να μη ξαναβγει έξω. 

 

Α ξεχασα και μια ακομα που της προτεινα να παμε σινεμα ενα απογευμα δεν δεχτηκε πηγε και ειπε σε μια φιλη μου οτι μαλλον θελω κατι παραπανω απο αυτη τη προταση και μετα απο 2 μηνες μου εστελνε χαιρετισματα ... psycho γκομενες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβω τωρα εσυ μου λες οτι με κανουν παρεα για να τους κανω κονε με φιλες μου και μονο γι αυτο? πραγματικα με αυτα που γραφετε θα χασω την πιστη μου στις ανθρωπινες σχεσεις κ στους ανθρωπους γενικοτερα!!! αλλα οοοοχι δε θα σας κανω τη χαρη :Ρ

Κι όμως, είναι αλήθεια. :P

Σου παραθέτω την άποψή μου:

 

Σχετικά με τη φιλία ανδρών-γυναικών: Δεν υφίσταται, εκτός κι ένας από τους δύο είναι ομοφυλόφιλος ή ένας από τους δύο δεν βλέπεται.

 

My 2 cents.  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε για εναν ανεξηγητο λογο οι ελευθερες ειναι κάπως πιο οκ απο τις δεσμευμενες... μλκα οι δεσμευμενες λυσάνε μηπως και γνωρισεις καμια φιλη τους και βρεις και εσυ ταιρι. Τι κατινια και μιζερια ειναι αυτη ?

 

τις περισσοτερες κοπελες τις έχω γνωρισει απο ελευθερες φιλες μου... φυσικα δεν ζητησα κατι τετοιο μονο του ηρθε. Αλλα απο δεσμευμενη που τα ειχε με φιλο μου τιποτα ποτε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβω τωρα εσυ μου λες οτι με κανουν παρεα για να τους κανω κονε με φιλες μου και μονο γι αυτο? πραγματικα με αυτα που γραφετε θα χασω την πιστη μου στις ανθρωπινες σχεσεις κ στους ανθρωπους γενικοτερα!!! αλλα οοοοχι δε θα σας κανω τη χαρη :Ρ

Ε ενταξει..Μπορει να μην σε κανουν αποκλειστικα για να τους γνωρισεις καποια,αλλα παιζει μεγαλο παραγοντα και αυτο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε για εναν ανεξηγητο λογο οι ελευθερες ειναι κάπως πιο οκ απο τις δεσμευμενες... μλκα οι δεσμευμενες λυσάνε μηπως και γνωρισεις καμια φιλη τους και βρεις και εσυ ταιρι. Τι κατινια και μιζερια ειναι αυτη ?

 

τις περισσοτερες φιλες τις έχω γνωρισει απο ελευθερες φιλες μου... φυσικα δεν ζητησα κατι τετοιο μονο του ηρθε.

Ισχύει το "όσο τις φτύνεις, τόσο πιο πολύ κολλάνε". Ειδικά όσο είναι σε σχέση, νιώθουν ακόμα πιο φτυσμένες επειδή νομίζουν ότι για αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν πρόκειται να κάνουμε κάτι μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ενταξει..Μπορει να μην σε κανουν αποκλειστικα για να τους γνωρισεις καποια,αλλα παιζει μεγαλο παραγοντα και αυτο..

 

Εκτος αυτου βοηθάει να έχεις μια κοπελα στην παρέα ο @@@καμπος δεν παλευεται με τιποτα ... μιζέρια τελειως :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι όμως, είναι αλήθεια. :P

Σου παραθέτω την άποψή μου:

χωρις να θελω να σε προσβαλλω αλλα μηπως εχεις αυτη την αποψη επηρεαζομενος απο τις εμπειριες σου στο σχολικο περιβαλλον? γιατι να τα ακουω αυτα απο καποιον που πηγαινει σχολειο οκ αλλα δε μπορω να τα δεχθω απο καποιον που σπουδαζει η εργαζεται.δηλαδη απο καποιον που περιβαλλεται απο πληθος ανθρωπων διαφορετικου φυλου και πλεον αλλης νοοτροπιας απο αυτη που ειχαμε στο σχολειο.

Επεξ/σία από somebody:)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωωω, σε αυτό το τόπικ καταστρέφουμε την κοσμοθεωρία των γυναικών! :P

 

Οχι ρε φιλε να ακουσουν τις αληθειες που ισχυουν να τελειωνουμε. Επειδη βγαινουν εξω και λενε οτι δεν υπάρχουν αντρες χαθηκαν και αλλα τέτοια ... οταν εσυ η ιδια δεν ξέρεις να φερθεις μη περιμενεις ο αντρας μετα να γουστάρει να στη πέσει. Ρε έχουν ξεφυγει οι γυναικες εκει που ηταν καταπιεσμένες ξαφνικά απεκτησαν αρκετες ελευθεριες και επιτυχιες και ανεξαρτησια και ολο αυτο τις τρέλανε δεν ξέρουν πως να το χειριστουν 

χωρις να θελω να σε προσβαλλω αλλα μηπως εχεις αυτη την αποψη επειρεαζομενος απο τις εμπειριες σου στο σχολικο περιβαλλον? για να τα ακουω αυτα απο καποιον που πηγαινει σχολειο οκ αλλα δε μπορω να τα δεχθω απο καποιον που σπουδαζει η εργαζεται.δηλαδη απο καποιον που περιβαλλεται απο πληθος ανθρωπων διαφορετικου φυλου και πλεον αλλης νοοτροπιας απο αυτη που ειχαμε στο σχολειο.

 

Οι περισσοτερες φιλιες απο αυτες κατεληξαν σε ερωτικες σχέσεις και άλλες απλα διαλύθηκαν δυστυχως ή ευτυχως έχει δικιο ο mathrules δεν γινεται να εισαι με μια γκομεναρα φιλος και αυτα τα ξέρετε και εσεις οι ιδιες και οταν σας λεμε να βγουμε φιλικα καποιες το αποφευγετε γιατι ξερετε οτι ειναι απλα ενα προπέτασμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να θελω να σε προσβαλλω αλλα μηπως εχεις αυτη την αποψη επειρεαζομενος απο τις εμπειριες σου στο σχολικο περιβαλλον? γιατι να τα ακουω αυτα απο καποιον που πηγαινει σχολειο οκ αλλα δε μπορω να τα δεχθω απο καποιον που σπουδαζει η εργαζεται.δηλαδη απο καποιον που περιβαλλεται απο πληθος ανθρωπων διαφορετικου φυλου και πλεον αλλης νοοτροπιας απο αυτη που ειχαμε στο σχολειο.

Μπαααα, την άποψή μου την επιβεβαιώνουν και άτομα πολύ μεγαλύτερης ηλικίας. Εκτός αυτού, μάτια έχω και βλέπω τι συμβαίνει τριγύρω.

Οχι ρε φιλε να ακουσουν τις αληθειες που ισχυουν να τελειωνουμε. Επειδη βγαινουν εξω και λενε οτι δεν υπάρχουν αντρες χαθηκαν και αλλα τέτοια ... οταν εσυ η ιδια δεν ξέρεις να φερθεις μη περιμενεις ο αντρας μετα να γουστάρει να στη πέσει. Ρε έχουν ξεφυγει οι γυναικες εκει που ηταν καταπιεσμένες ξαφνικά απεκτησαν αρκετες ελευθεριες και επιτυχιες και ανεξαρτησια και ολο αυτο τις τρέλανε δεν ξέρουν πως να το χειριστουν 

Το χειρότερο είναι ότι έχουν χάσει τη θηλυκότητα τους. Και μόνο που ακούς την άλλην να λέει "Στα αρχίδια μου." ή "Ρε βλάκα/μαλάκα." μεταξύ τους, νιώθεις ότι έχεις σχέση με λιμενεργάτη και όχι με κοπέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...