Προς το περιεχόμενο

Προσωπικές Σχέσεις


dimitrisOP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οχι δεν κανεις λαθος! συμφωνω 100%. αν οντως δεν σου εχει ξεκαθαρισει τη θεση της.. μηπως εχει ομως? και απλα θελει να το συνεχισει σε φιλικο επιπεδο? η δεν υφισταται πιστευεις το φιλικο?

 

Δεν υφισταται φιλικο. Αν μια γυναικα θελει "φιλικες" σχεσεις με εναν αντρα ή τον απομακρυνει με το γαντι ή τον κραταει καβαντζα. Και τι παει να πει φιλικο επιπεδο? Οτι θα σου ρευεται και θα σου κλανει μεσα στα μουτρα οπως κανει με τους πραγματικους του φιλους? Η θα σου λεει ολες τις ερωτικες του λεπτομερειες με αλλες που θα του τυχαινουν? 

 

Ειναι τοσο γελοιο το "φιλικο" επιπεδο που στα δικα μου αφτια και ματια ειναι και προσβλητικο επισης ακομα και αν η κοπελα το λεει με ευγενικο τροπο. Το αποτελεσμα ομως ειναι το ιδιο. Οτι οταν μιλαμε για "φιλικο" επιπεδο παει να πει οτι ο αλλος απλα δεν σου κανει κουκου. Δεν λεμε να χαλασετε τις σχεσεις σας αλλα και το αυτο το "φιλικο" επιπεδο πρεπει να το κοψετε γενικοτερα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει τα ίδια σημάδια ότι κορεσμός φαγητού με τον κορεσμό του σεξ όμως.

Το σκεπτικό με το οποίο τα είπα, όμως, είναι ακριβώς το ίδιο.

 

Άλλο παράδειγμα, δίχως φαγητό: Δεν θέλω να πάω στη θάλασσα (προτιμώ την πισίνα), αλλά δεν θα με πείραζε κιόλας.

 

Τεσπα, είναι αργά και δεν έχω το σθένος να το εξηγήσω άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει τα ίδια σημάδια ότι κορεσμός φαγητού με τον κορεσμό του σεξ όμως.

 

Νταξ εσύ είσαι ο ποιο μεγάλος αλιτήριος από όλους :P

 

Πέρα απ΄ την πλάκα σύμφωνο απόλυτα μαζί σου! άμα το θες θα το πεις ή θα το δείξεις και όχι με δικαιολογίες! αν και εδώ που τα λέμε όταν είσαι μεθυσμένος συνήθως κάνεις αυτά που θα έκανες νηφάλιος αν είχες παραπάνω θράσος και δεν σε ένοιαζε τίποτα! οπότε για να το κάνεις πάει να πει ότι το θες! (ποιος αλώστε δεν θέλει σεξ?) το ίδιο ακριβός και για τις γυναίκες! οπότε ήθελε και αυτή!

 

Γνώμη μου πάντα έτσι? δεν λέω ότι άμα θες εσύ και η άλλη όχι, τότε μέθυσε την! σε καμία περίπτωση!

 

Μετά το τι θα πείτε είναι άλλο θέμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ εσύ είσαι ο ποιο μεγάλος αλιτήριος από όλους :P

 

Πέρα απ΄ την πλάκα σύμφωνο απόλυτα μαζί σου! άμα το θες θα το πεις ή θα το δείξεις και όχι με δικαιολογίες! αν και εδώ που τα λέμε όταν είσαι μεθυσμένος συνήθως κάνεις αυτά που θα έκανες νηφάλιος αν είχες παραπάνω θράσος και δεν σε ένοιαζε τίποτα! οπότε για να το κάνεις πάει να πει ότι το θες! (ποιος αλώστε δεν θέλει σεξ?) το ίδιο ακριβός και για τις γυναίκες! οπότε ήθελε και αυτή!

 

Γνώμη μου πάντα έτσι? δεν λέω ότι άμα θες εσύ και η άλλη όχι, τότε μέθυσε την! σε καμία περίπτωση!

 

Μετά το τι θα πείτε είναι άλλο θέμα!

Μα δεν μιλάμε για το σεξ, αλλά για μετά που μπορεί η άλλη να ξεχάσει αυτό το "φιλικό" που υπήρχε πριν και να θέλει κάτι παραπάνω. Κατά τ' άλλα μαζί σου κι εγώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας κατάλαβα τι θέλετε να πείτε. Απλά σε τρίτο άτομο φαίνεται σαν "την γουστάρω-να της δώσω έναν - αλλά δέν έχω τα κότσια να της κολλήσω ενώ είναι νηφάλια και θα τα ρίξω στο ποτό "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά δέν έχω τα κότσια να της κολλήσω ενώ είναι νηφάλια και θα τα ρίξω στο ποτό

Όπως είπα και πιο πάνω, το ποτό δεν θα είναι δικαιολογία για το σεξ. Το ποτό θα είναι δικαιολογία για μετά που μπορεί η άλλη να ξεχάσει την "φιλία" που υπήρχε πριν και να θέλει σχέσεις και τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας κατάλαβα τι θέλετε να πείτε. Απλά σε τρίτο άτομο φαίνεται σαν "την γουστάρω-να της δώσω έναν - αλλά δέν έχω τα κότσια να της κολλήσω ενώ είναι νηφάλια και θα τα ρίξω στο ποτό "

 

Εδώ που τα λέμε άμα πας και της το πεις στα ίσια, σκεφτεί πως την θεωρείς καμιά ξεπέτα και με το δίκιο της! Ακόμα και να θέλει δηλαδή μετά από αυτό θα πει όχι μόνο και μόνο για να μην φανεί εύκολη, άλλο που μετά θα το πάει από άλλον δρόμο για να φτάσει στο ίδιο τέρμα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καποια ατομα,με τα οποια νηφαλιος,δεν θα μπορουσα να κανω σεξ μαζι τους.Οχι επειδη δεν εχω τα κοτσια να τους το πω,αλλα επειδη δεν θελω..Δεν μου παει δηλαδη..Τωρα,αμα τα εχω "τσουξει" λιγο εγω και η υποτιθεμενη φιλη,δεν θα το πολυσκεφτομουν,καθως ειναι της "στιγμης" η ολη φαση.Δεν παυει την επομενη μερα,να την βλεπω οπως την εβλεπα και πριν το ποτο.Γιαυτο και υπαρχει και η δικαιολογια του ποτου..Αλλιως σκεφτεσαι οταν εχεις πιει(βασικα δεν σκεφτεσαι καθολου) και αλλιως οταν δεν εχεις πιει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλό να πεις το δεν θέλω. Δύσκολα, όμως, θα το καταλάβει η άλλη.

 

Θα σου πει μετά, γιατί? είμαι άσχημη? δεν σου αρέσει το σώμα μου? δεν έχουμε περάσει καλά μαζί? δεν είμαι του επιπέδου σου? δεν σε ανάβω ερωτικά? γιατί? 

 

Oh god!! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι,εσύ θα έχεις ξεκαθάρισε τη θέση σου. Αν ήταν άλλη ονειρεύεται μετά γάμους δικό της καπέλο.

Σου απάντησε ο evo. :P

 

Θα σου πει μετά, γιατί? είμαι άσχημη? δεν σου αρέσει το σώμα μου? δεν έχουμε περάσει καλά μαζί? δεν είμαι του επιπέδου σου? δεν σε ανάβω ερωτικά? γιατί? 

 

Oh god!! :P

Αυτό! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πει μετά, γιατί? είμαι άσχημη? δεν σου αρέσει το σώμα μου? δεν έχουμε περάσει καλά μαζί? δεν είμαι του επιπέδου σου? δεν σε ανάβω ερωτικά? γιατί?

 

Oh god!! :P

Εντάξει με πείσατε :-P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...