Προς το περιεχόμενο

Προσωπικές Σχέσεις


dimitrisOP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι προσωπικές σχέσεις είναι δύσκολο πράμα.

 

Ας πάω να παίξω λίγο Diablo.

 

(Η προσωπική μας σχέση έχει περάσει κρίση τις τελευταίες βδομάδες.)

Χαχαχα μόνο wot :P

 

Υπομονή! καλά να 'μαστε και καλά παιδιά υπάρχουν παντού! (αρκεί να ανοίξουμε τα μάτια μας, γενικά μιλάω)...

 

μπορει ναι μπορει και οχι.. μπορει να σε βρηκε πολυ ενδιαφερον ανθρωπο και να ηθελε να το προχωρησει μαζι σου αν ηταν ελευθερη (γιατι καλως η κακως δε ζουμε σε γυαλα ανθρωποι ειμαστε,αλληλεπιδρουμε με αλλους ανθρωπους και ισως ασυναισθητα συγκρινουμε κι ολας ) αλλα αυτο δε σημαινει πως δεν ειναι καλα στη σχεση της.

απο την αλλη ναι μπορει να εψαχνε και αφορμη να το ληξει με τον συντροφο της.αλλα θα περιμενε να βρει αντικαταστατη και μετα? πιστεψε με τετοιους ανθρωπους δεν τους θες στη ζωη σου..

 

Όταν όμως βλέπεις ότι είσαι σε σχέση και βλέπεις ότι κάποιο άλλο άτομο πέρα από το δικό σου σου τραβάει το ενδιαφέρον και αναπτύσσεις αισθήματα για αυτόν τότε ή το κόβεις επί τόπου ξεκαθαρίζοντας την θέση σου ή τελειώνεις κάτι υπάρχον και πας παραπέρα. Γιατί για να αναπτύσσεις αισθήματα σημαίνει ότι τα αφαιρείς από κάποιον άλλον αυτά, κάνω λάθος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν όμως βλέπεις ότι είσαι σε σχέση και βλέπεις ότι κάποιο άλλο άτομο πέρα από το δικό σου σου τραβάει το ενδιαφέρον και αναπτύσσεις αισθήματα για αυτόν τότε ή το κόβεις επί τόπου ξεκαθαρίζοντας την θέση σου ή τελειώνεις κάτι υπάρχον και πας παραπέρα. Γιατί για να αναπτύσσεις αισθήματα σημαίνει ότι τα αφαιρείς από κάποιον άλλον αυτά, κάνω λάθος?

οχι δεν κανεις λαθος! συμφωνω 100%. αν οντως δεν σου εχει ξεκαθαρισει τη θεση της.. μηπως εχει ομως? και απλα θελει να το συνεχισει σε φιλικο επιπεδο? η δεν υφισταται πιστευεις το φιλικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν κανεις λαθος! συμφωνω 100%. αν οντως δεν σου εχει ξεκαθαρισει τη θεση της.. μηπως εχει ομως? και απλα θελει να το συνεχισει σε φιλικο επιπεδο? η δεν υφισταται πιστευεις το φιλικο?

 

Friend zone  :mad:  :P μεγάλη βλακεία να βλέπεις τον άλλον να προσπαθεί και να του πετάς ένα "σε βλέπω σαν φίλο"! Σαν να σε βαράνε για sec με AS-50... Σε αυτή την περίπτωση όχι δεν συμφωνώ με το friend zone γιατί και ο άλλος θα βράζει μια ζωή, εκτός και αν μέσα σε αυτό παίξει και τίποτα τότε όμως δεν το λες και friend...

 

Ναι πιστεύω άμα ξεκαθαριστεί από την αρχή! και πάλι όμως άμα η άλλη είναι "φωτιά" :P ε ορμόνες είναι αυτοί τι να κάνουμε :P... 

 

Μιλάτε ρε παιδιά και άλλοι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τη φιλία ανδρών-γυναικών: Δεν υφίσταται, εκτός κι ένας από τους δύο είναι ομοφυλόφιλος ή ένας από τους δύο δεν βλέπεται.

 

My 2 cents.  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τη φιλία ανδρών-γυναικών: Δεν υφίσταται, εκτός κι ένας από τους δύο είναι ομοφυλόφιλος ή ένας από τους δύο δεν βλέπεται.

 

My 2 cents.  :-D

Δεν θα ελεγα οτι ισχυει παντα...Κανω "καλη" παρεα με μια κοπελα και δεν μου εχει περασει απο το μυαλο για σχεση,ουτε μια φορα...Και οχι,δεν ειμαι ομοφυλοφιλος ουτε ασχημος. B)  B) (ουτε εκεινη)Ειναι αναλογος τις περιπτωσεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντος 1 χρονο single σχεδον μαζεψα αρκετα χρηματα και πηρα 2 χ 24" dell συνολο 400€

Χαχαχαχαχαχα και αυτό είναι κάποιο ηθικό δίδαγμα? XD

Δεν θα ελεγα οτι ισχυει παντα...Κανω "καλη" παρεα με μια κοπελα και δεν μου εχει περασει απο το μυαλο για σχεση,ουτε μια φορα...Και οχι,δεν ειμαι ομοφυλοφιλος ουτε ασχημος. B)  B) (ουτε εκεινη)Ειναι αναλογος τις περιπτωσεις

 

Εντάξει τώρα.... Ποιος μίλησε για σχέση? :P αυτό είπα και ποιο πάνω για το friend zone, μπορεί να παιχτεί κάτι αλλά για σχέση όχι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχα και αυτό είναι κάποιο ηθικό δίδαγμα? XD

 

Εντάξει τώρα.... Ποιος μίλησε για σχέση? :P αυτό είπα και ποιο πάνω για το friend zone, μπορεί να παιχτεί κάτι αλλά για σχέση όχι....

Το "παιχνιδι" δεν θα γινει με φιλη...Κατα την γνωμη μου τουλαχιστον ειναι λαθος...Εκτος αμα μιλαμε για friends with benefits..Aν και αυτο το βλεπεις σε ταινιες..Η πραγματικοτητα ειναι αλλο πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ελεγα οτι ισχυει παντα...Κανω "καλη" παρεα με μια κοπελα και δεν μου εχει περασει απο το μυαλο για σχεση,ουτε μια φορα...Και οχι,δεν ειμαι ομοφυλοφιλος ουτε ασχημος. B)  B) (ουτε εκεινη)Ειναι αναλογος τις περιπτωσεις

Προφανώς και υπάρχουν εξαιρέσεις.

 

Κι εγώ κάνω πολύ καλή παρέα με δύο κοπέλες, όπου όλοι μας είμαστε όμορφοι ( B) ) και ετερόφυλοι. Ούτε εγώ τις έχω σκεφτεί καθόλου για σοβαρή σχέση, αλλά εάν μια νύχτα είχαμε πιει όλοι δύο ποτηράκια παραπάνω και με παρακαλούσαν, άνετα τους τον έδινα. :P (δηλαδή δεν θα κωλυόμουν σκεπτόμενος ότι είμαστε φίλοι κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και υπάρχουν εξαιρέσεις.

 

Κι εγώ κάνω πολύ καλή παρέα με δύο κοπέλες, όπου όλοι μας είμαστε όμορφοι ( B) ) και ετερόφυλοι. Ούτε εγώ τις έχω σκεφτεί καθόλου για σοβαρή σχέση, αλλά εάν μια νύχτα είχαμε πιει όλοι δύο ποτηράκια παραπάνω και με παρακαλούσαν, άνετα τους τον έδινα. :P (δηλαδή δεν θα κωλυόμουν σκεπτόμενος ότι είμαστε φίλοι κτλ)

Aααα ναι ετσι δεν το συζηταω καν!!Με κανα ποτακι ευκολα..Ειδικα αμα ειχε και καμια φιλη,ακομα καλυτερα.Αλλα νηφαλιος δεν παιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aααα ναι ετσι δεν το συζηταω καν!!Με κανα ποτακι ευκολα..Ειδικα αμα ειχε και καμια φιλη,ακομα καλυτερα.Αλλα νηφαλιος δεν παιζει.

 

 

Μετά έχεις και τη δικαιολογία "Είχαμε πιει" κτλ. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά έχεις και τη δικαιολογία "Είχαμε πιει" κτλ. :P

Ειδικα αμα αυτη αρχισει να σε βλεπει.."αλλιως"...Εκει να δεις για ποτε της λες πως ειχα πιει και δεν θυμαμαι το παραμικρο.. B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα αμα αυτη αρχισει να σε βλεπει.."αλλιως"...Εκει να δεις για ποτε της λες πως ειχα πιει και δεν θυμαμαι το παραμικρο.. B)

Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι! :P

*Bro fist*

 

Ετσι ειναι..που να καθομαστε να μπλεκουμε με τα συναισθηματα..Το κατω κεφαλι σκεφτεται πρωτο σε αυτες τις περιπτωσεις.. :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...