Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οποιος θέλει μπορεί να κοιτάξει και αυτό. Δεν το έχω παραγγείλει, αλλά χρησιμοποιεί άλλη μπαταρία.

Input: DC 5V / 1000mA

Παιδια για το xiοami λεει οτι θελει φορτιστή 5ν και 2α? ?Εχετε δει κάνεναν ποιοτικο και φθηνό?link plz

https://www.skroutz.gr/s/5136302/Samsung-ETA-U90E.html 9.30

 

μην πας σε λιγοτερα απο 2A

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με έναν φορτιστή κινητού με micro usb που δίνει ρεύμα πάνω από 500mha κάνεις δουλειά. Εγώ το φορτίζω με 750mha και κάνει γύρω στις 12 ώρες να φορτίσει πλήρως. Με αυτόν των 2Α σε κανένα 5ωρο θα είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με έναν φορτιστή κινητού με micro usb που δίνει ρεύμα πάνω από 500mha κάνεις δουλειά. Εγώ το φορτίζω με 750mha και κάνει γύρω στις 12 ώρες να φορτίσει πλήρως. Με αυτόν των 2Α σε κανένα 5ωρο θα είσαι έτοιμος.

στα 2Α φορτίζει για καμιά ώρα, ύστερα πέφτει. Ότι φορτίζει η μπαταρία γρηγορότερα στα πολλά Α ναι, αλλά όχι ότι 5ωρες θα φορτίζει συνεχόμενα στα 2Α, όταν η μπαταρία φορτίσει 50% μπορεί να πέσει και κάτω του 1Α όσο για το 95% μπορεί να πηγαίνει και με 0.09Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το χα ξαναδει το ψαχνω τωρα... ;)

 

αυτο με τις μπαταριες το χουν οντος πολλοι κινεζοι προβλημα με το ταχυδρομιο τους.. δε φταιει το reportspam..

βεβαια απ την αλλη στο banggood εχει μια επιλογη που λεει "Netherland Direct Mail (Untracked)" ξερει κανεις τι ακριβως ειναι?

γτ αν ειναι εμπιστη αποθηκη τοτε κομπλε... σε μια βδομαδα εδω και χωρις (λογικα) προβλημα με τελωνειο και μπαταριες

 

Τελικά μου έστειλαν e-mail ότι στάλθηκε με Belgium Post. Για να δούμε...

 

Hi there,

Sorry for the trouble caused.

We shipped out your order via Belgium Post, tracking No.BDDU1480850000000xxx

Hope you could get it soon.

 

Kind regards,

report me for spam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί καποιος με εμπειρία στις εισαγωγές να μου εξηγήσει πως ενα προιόν που ξεκινάει με 69 RMB =11.24 USD απο την ίδια την ΧΙΑΟΜΙ στην Κίνα   (www.mi.com/en/mipowerbank)  , οπως δειχνει το site της , διαφημίζεται μετά στα 22 USD  ( χωρις ΦΠΑ )  ως ευκαιρία ?   Κάνουν 10 δολλάρια το κέρδος του ενδιάμεσου και τα μεταφορικά ?   Δεν υπάρχει κανένας εξυπνος να φέρει κανα container προιόντα της XIAOMI στον Πειραιά  και να πλημμυρίσει την Ευρώπη ?

 

Το ίδιο και για τις LG μπαταρίες που έχει μέσα το ΧΙΑΟΜΙ , πως γίνεται να ξεκινάνε  4 μπαταρίες + τα ηλεκτρονικα + το κουτι στα 12 δολλαρια ( 3 δολλάρια δηλαδη η LG μπαταρία με δωρο τα ηλεκτρονικα !!! ) και εδω να καταλήγει διπλάσια και τριπλάσια τιμη.

 

επι τη ευκαιρία τώρα που το έψαξα ...   To banggood εχει 17.71  USD την μεγάλη  ΧΙΑΟΜΙ σήμερα ...

Δεν είναι μόνο τα μεταφορικά και το κέρδος του ενδιάμεσου, είναι και τα έξοδα εκτελωνισμού. Επίσης φαντάζομαι ότι στο όποιο κέρδος υπολογίζει ο όποιος πωλητής και την πιθανότητα μέρος (1%, 10%?) των προϊόντων να είναι ελαττωματικά όποτε θα πρέπει με μέρος του κέρδους του να καλύψει και το συνολικό κόστος των προς αντικατάσταση κομματιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ευχαριστώ και εσένα και τον topic starter .

Bγαίνει ακόμα φτηνότερα στα 16.79 αν χρησιμοποιήσεις και το -5% που δίνει κατά την εγγραφή

και έχει και επιλογή για delivery με τα ολλανδικά ταχυδρομεία χωρίς tracking σε 3-7 εργάσιμες

Netherland Direct Mail (Untracked) - €0.00 (3-7 business days)

 

Με αυτό τον τρόπο αποστολής το δέμα έρχεται συστημένο απλά χωρίς tracking???

 

 

στα reviews ένας γράφει χωρίς να ξέρω αν είναι αλήθεια..

 

Banggood indeed sells the genuine Xiaomi PowerBank. Because most of the "how to spot a fake visually" videos and sites are outdated, the best way to check that it is genuine is to try a few things to verify there is advanced electronics (Texas Instrument chip). 1) If you press and hold the power button while the bank is being charged, all LEDS will turn off (on fake will remain on). 2) When power bank is off and you plug in your device to be charged, original will detect it and start charging, fake one will not and you have to press the power button to start. 3) When you short circuit the original (connect both usb ports via supplied USB cable), on the original nothing happens, the fake one begins to "charge itself" (recommended that you do not try it on the fake one for too long).

Από Banggood μόλις παρέλαβα παραγγελία απο 4/8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχει παραλάβει κάνεις από geekbuying η λέτε να είμαι ο άτυχος; Παραγγελία 5/8 μου έδωσαν tracking number και όπως φαίνεται απεστάλη μέσω Post Netherlands, postNL. Το tracking number είναι RS138798565NL. Το δέμα από τις 15/8 βρίσκεται στην κατάσταση The item has arrived in the country of destination. Απο τοτε καμιά αλλαγή και αρχίζω να ανησυχώ. Υπάρχει περίπτωση να μου έχουν κάνει τίποτα πονηρό με μουφα tracking number; Εμφανίζεται ομως και στην επίσημη σελίδα του PostNL. Η μήπως να χάθηκε εδώ; Μιλώντας μαζί τους μου είπαν ότι αν έχει χαθεί θα μου κάνουν refund χωρίς όμως να το πολυπιστευω. Προτείνετε να κάνω dispute η να περιμένω τις 25-30 εργάσιμες που ανάφερουν; Διάβασα όμως ότι και dispute να κάνεις το PayPal το απορρίπτει γιατί μου έδωσαν tracking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο τα μεταφορικά και το κέρδος του ενδιάμεσου, είναι και τα έξοδα εκτελωνισμού. Επίσης φαντάζομαι ότι στο όποιο κέρδος υπολογίζει ο όποιος πωλητής και την πιθανότητα μέρος (1%, 10%?) των προϊόντων να είναι ελαττωματικά όποτε θα πρέπει με μέρος του κέρδους του να καλύψει και το συνολικό κόστος των προς αντικατάσταση κομματιών.

Tα ιντερνετομαγαζα της Ασίας  που το πουλανε 22 δολλάρια δεν εχουν έξοδα εκτελωνισμου ! Τα ελλατωματικά τα καλύπτει ο κατασκευαστής .  Συμφωνώ με  αυτα που λές μόνο για ένα  επιπλέον μικρο ποσοστο για έξοδα δευτερης ταχυδρόμησης των ελαττωματικών

Αμα τα ελαττωματικά  είναι πάνω απο 5 % παει για κλείσιμο το εργοστάσιο , λογικό ποσοστο 1 - 2 %

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελαφρώς off-topic , ξανά σε προσφορά μόνο για σήμερα από τις 12 ως αύριο τη ίδια ώρα

το KINGSTON MLW221 MOBILELITE WIRELESS

http://www.e-shop.gr/kingston-mlw221-mobilelite-wireless-p-PER.552748

 

έχει δυνατότητα φόρτισης , αλλά προσφέρει και έξτρα δυνατότητες οι οποίες είναι ιδιαίτερα χρήσιμες σε ios συσκευές.

 

Όποιος θέλει ένα "ευκαιριακό " powerbank " με έξτρα δυνατότητες, επώνυμο, από Ελλάδα, αξίζει να του ρίξει ένα βλέφαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελαφρώς off-topic , ξανά σε προσφορά μόνο για σήμερα από τις 12 ως αύριο τη ίδια ώρα

το KINGSTON MLW221 MOBILELITE WIRELESS

http://www.e-shop.gr/kingston-mlw221-mobilelite-wireless-p-PER.552748

 

έχει δυνατότητα φόρτισης , αλλά προσφέρει και έξτρα δυνατότητες οι οποίες είναι ιδιαίτερα χρήσιμες σε ios συσκευές.

 

Όποιος θέλει ένα "ευκαιριακό " powerbank " με έξτρα δυνατότητες, επώνυμο, από Ελλάδα, αξίζει να του ρίξει ένα βλέφαρο.

το προτείνω πλήρως για χρήση σαν card reader σε iPad /iphone καθώς με έχει σωσειειναι τρομερό. Δεν το προτείνω με τίποτα σαν power bank καθώς είναι άψυχο εντελως
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Original XIAOMI 5V 2A 10400mAh Power Bank στα $19,59 με το κουπονακι acc75a απο banggood.com
Original XIAOMI 5V 1.5A 5200mAh Power Bank στα $13,69 με το ιδιο κουπονι!!

thank me later... ;) ;)

εγω τσιμπησα μια μεσω "Netherland Direct Mail (Untracked) - €0.00 (3-7 business days)"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προτείνω πλήρως για χρήση σαν card reader σε iPad /iphone καθώς με έχει σωσειειναι τρομερό. Δεν το προτείνω με τίποτα σαν power bank καθώς είναι άψυχο εντελως

 

καλό, αλλά εξαντλήθηκε. πόσο είχε;

 

Original XIAOMI 5V 2A 10400mAh Power Bank στα $19,59 με το κουπονακι acc75a απο banggood.com

Original XIAOMI 5V 1.5A 5200mAh Power Bank στα $13,69 με το ιδιο κουπονι!!

 

thank me later... ;) ;)

 

εγω τσιμπησα μια μεσω "Netherland Direct Mail (Untracked) - €0.00 (3-7 business days)"

 

θα ρίξω κι εγώ μία. γιατί διάλεξες το συγκεκριμένο τρόπο αποστολής του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...