Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2015


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

barcα εχω παρει. Απλα εκανα λαθος 2 επιλογες σε γυμναστες και τωρα λογω κοστους αποζημιωσης η διοικηση δε με αφηνει.

 

Επισης κατι ρε παιδια... παω να παρω τον κλοζε που ειναι τραυματιας μεν αλλα επιστρεφει συντομα αλλα ενω συμφωνησα σε ολα και ηρθε το τελικο η διοικηση τον εκοψε λεει γιατι δεν περασε ιατρικες εξετασεις!!!!!!!! μα αφου θα γυρισει γερος, θελω να ρισκαρω ας πουμε... τι γινεται εδω? ποτε δεν μπορουμε να παρουμε τραυματια παικτη?

Ο Κλόζε δεν ξέρω αν θα γυρίσει γερός, αλλά γέρος σίγουρα :D

Και γράφε ρε πρασινομάτη φίλε μου στο θρεντ για το 14 αφού αυτό παίζεις (και εγώ το ίδιο μην μασάς)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 381
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματικα το έχω καταευχαριστηθεί το παιχνίδι.. ! Είμαι με ΑΕΚ B εθνικη. Τελικά οι τραυματισμοί ειναι σε φυσιολογικά πλαίσια .Αν προσέξεις και γενικότερα δεν φέρνεις πάιχτες με natural fitness κάτω απο 12-13 εισαι μια χαρά..

Γενικότερα το παιχνίδι σου δίνει την αίσθηση οτι εγινε πιο ρεαλιστικό .Εχει ανατροπές εκπλήξεις και γενικότερα δεν βαριέσαι όπως το 14 τουλάχιστον .

Με ΑΕΚ πάντως έχω πάρει μια διαφορά ασφαλείας καλή .

 

Παίχτης έκπληξη που βάζει γκολάκια ειναι ο brecevic ενώ αγόρασα τον μικρό μανωλά απο τα χανιά για αριστερό μπακ και δείχνει καλός!

Γενικά η ΑΕΚ στο παιχνίδι έχει πολλούς εξελίξιμους παίχτες οπότε δεν θέλει πολλές μεταγραφές απλά υπομονή.

Εξαρτάται και πώς θέλεις να παίξεις. Εγώ για πχ θέλω καθαρα Ελληνική ομάδα με 1-2 προσθήκες ξένων.

Του χρόνου θα είναι δύσκολο το πρωτάθλημα στη superleague οπότε χρειάζεται σίγουρα 1 καλό και έμπειρο κεντρικό αμυντικό και εναν καλό επιθετικό.

Θα πουλήσω Αραβίδη γιατι δημιουργεί θεματάκια και μένει unhappy αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nevermore λιγο πολυ τα ιδια ειναι φανταζομαι, οτι ρωτας για το 14 ουσιαστικα καλυπτεται και απο το 15, μην γελιεστε!

τωρα που θα λιωσω το 14 θα σας πω τι καπνο φουμαρει... για το 15 φυσικα κανενας λογος αγορας και μαλιστα απο τωρα.

Με δυσαρεστει παντως που τα ελληνικα παρα τα patch και την προσπαθεια απο τα παιδια δεν ειναι τελεια στο 14.

Για πειτε μας για το 15 εχει ατελειες γραμματικες κτλ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα θα ξεκινήσω κι εγώ σιγά σιγά. Κατέβασα όλα τα σχετικά facepacks, logopacks, backgrounds σουξουμουξου-μανταλάκια 15GB και είμαι έτοιμος. Ελπίζω να μην πάει η πίεση στο 30, είμαστε και γέροι άνθρωποι.

 

(τι να πουν κι οι πραγματικοί προπονητές)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμίστε μου κάτι. Τα data packs του Nik33 απαιτούν new game; Γιατί βλέπω ότι σκοπεύει να τα βγάλει τέλος του μήνα αλλά αν μέχρι τότε έχω παίξει κάμποσες ώρες, δεν νομίζω να έχω όρεξη να το ξαναπιάσω από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμίστε μου κάτι. Τα data packs του Nik33 απαιτούν new game; Γιατί βλέπω ότι σκοπεύει να τα βγάλει τέλος του μήνα αλλά αν μέχρι τότε έχω παίξει κάμποσες ώρες, δεν νομίζω να έχω όρεξη να το ξαναπιάσω από την αρχή.

Για κάθε ενημέρωση της βάσης δεδομένων χρειάζεται νέο παιχνίδι...

Στο βάζω όπως ακριβώς απάντησε ο ΝΙΚ33 σε ένα παλικάρι που ρωτούσε το ιδιο πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ ευχαριστώ, δεν το θυμόμουν. Τότε με βλέπω να παίζω στο χαλαρό για λίγες μέρες να δω τις νέες αλλαγές κλπ και μόλις βγει το πρώτο data pack να το πιάσω πιο σοβαρά.

 

edit: χα, δεν πρόλαβα να το γράψω και στα καπάκια κράσαρε το παιχνίδι στη day 2 (και μάλιστα δύο φορές συνεχόμενες). Ανακάλυψα αργά ότι πρέπει να τρέξω το παιχνίδι σαν admin. Τζάμπα το ξήλωμα όλου του staff και οι συνεντεύξεις. Θα κάνω κανα challenge μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως στο 14 μπερδευει το φαβορι με την πετινιτσα και στα σχολια δινει το 1.03 σαν η ομαδαρα που θα ριξει πολλα γκολ.

Καλα αυτο το bug δεν το ειδανε? και ειμαι με new game. Οποτε αφου δεν βγαζουν patch για το 14 χαιρετισματα ε?

Κανονικα επρεπε να τα διορθωνουν, ειναι χτυπητα ρε παιδι μου.

 

* σορρυ για το λιγο off topic αλλα ολοι βλεπουν το αρθρο για το 15 πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hotfix 15.1.4, βγήκε σήμερα

 

 

PERFORMANCE

  • Optimised save game speeds
  • Fixed game launch issues linked to local user permissions
  • Fixed rare crash on continue

MATCH ENGINE

  • Improved defensive reactions to crosses and corners
  • Tweaked wide defending of wingers
  • Improved goalkeeper reaction times after an initial save
  • Various other goalkeeper improvements
  • Fixed further instances of own goals being awarded incorrectly
  • Fixed further instances of players not being given offside when collecting rebounds
  • Fixed rare instances of U18 teams starting match with only a goalkeeper, resulting in high scorelines
  • Fixed problem where AI teams would sub many of their players off the pitch without replacements, resulting in high scorelines

DATA & COMPETITIONS

  • Fixed Greek Superleague scheduling
  • Martin Ødegaard added to new games
  • Added licensed kits for MLS expansion teams

USER INTERFACE

  • Added player Role & Duty to pitch on tactics screen

 

Επίσης, πολύ σημαντική είναι η προσθήκη στην database του παιχνιδιού (απαιτείται νέο παιχνίδι για να εμφανιστεί) του πολύ ταλαντούχου 15χρονου διεθνούς (!!!) Νορβηγού Martin Ødegaard, μετά την σχετική άδεια που έδωσε ο πατέρας του στην εταιρεία.

 

από http://www.fmgreece.gr/columns/sigames-news/hotfix-update-15-1-4/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις ατομικες οδηγιες π.χ μαρκαρετε σκληρα,στενα εναν παικτη στη Μεσαια γραμμη συγκεκριμενη (και τη θεση ας πουμε) και να πεφτετε για τακλιν ακουνε? Μιλαω για το 15

Γιατι εγω παιζοντας στο 14 με τελευταιο patch ειδα οτι ακομα μαρκαρουν με τα ματια!!! ελεος δηλαδη!!!!!!!

 

σουπερ καπ με ατλετικο (εγω μπαρτσα). και στους 2 αγωνες η Ατλετικο εβαλε απο 1 αυτογκολ!!! :-)

 

Μου φαινεται οτι τσαμπα ασχολιομαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους βγήκε σήμερα το πολυαναμενόμενο data pack του Nik33: http://www.fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=402&t=41141

 

Must για οποιονδήποτε θέλει να ξεκινήσει να παίζει "σοβαρά", αν και προσωπικά μάλλον θα περιμένω να βγει και το επόμενο επίσημο patch.

 

Η δε τιμή παραμένει στα 24-25 ευρώ, τα οποία θεωρώ ακόμα πολλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εγινε το φτιαξανε το παιχιδι με το patch η να περιμενουμε ακομα ? πολλα προβληματα σε τραυματισμους στην 3d engine διαβαζω σε αντιστοιχα forum  κ πολλα παραπονα στο φορουμ της si .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους βγήκε σήμερα το πολυαναμενόμενο data pack του Nik33: http://www.fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=402&t=41141

 

Must για οποιονδήποτε θέλει να ξεκινήσει να παίζει "σοβαρά", αν και προσωπικά μάλλον θα περιμένω να βγει και το επόμενο επίσημο patch.

 

Η δε τιμή παραμένει στα 24-25 ευρώ, τα οποία θεωρώ ακόμα πολλά.

θέλω να ελπίζω μέχρι τα χριστούγεννα να πέσει στα 10-13 ευρώ και να το τσιμπίσω όπως έγινε και με το προηγούμενο fm

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...