Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2015


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκίνησα με Αεκάρα .. πήρα Nimani που ειναι νταμάρι και εναν διεθνή Αμερικάνο ο οποίος είναι free. Και oi 2 Strikers. Εκεί που χωλένουμε δηλαδή.

 

Το πρόβλημα είναι οτι στα φιλικά μου δείχνει το αποτέλεσμα και δεν παίζω εγώ..

Πως το αλλάζω αυτό; 

 

ακυρο το βρήκα στα responsibilities.. το είχα ξεχάσει εντελώς..Βέβαια μου έκανε εντύπωση που το είχε default έτσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 381
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξεκίνησα με Αεκάρα .. πήρα Nimani που ειναι νταμάρι και εναν διεθνή Αμερικάνο ο οποίος είναι free. Και oi 2 Strikers. Εκεί που χολένουμε δηλαδή.

 

Το πρόβλημα είναι οτι στα φιλικά μου δείχνει το αποτέλεσμα και δεν παίζω εγώ..

Πως το αλλάζω αυτό; 

 

  

ξηγηθηκε ο θειος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω κανει κατάθεση στο 13 και 14 και τα λεφτά μου δεν τα έβγαλα.. Για να δούμε φέτος B)

Επεξ/σία από Prof_Chaos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε φετος θα βγαλεις τα λεφτα σου...περιμενε κανα δυο μηνες να πεσει η τιμη κ να φτιαξουν τα θεματακια που εχει ως συβηθως οταν το κυκλοφορουβ ωστε να μη τα κλαις απο την αρχη αλλα να το ευχαριστηθεις μολις το στρωσουν με τα πατσακια

μπορει να επαιζε πρωταθλημα τοτε και να ηταν σε καλη κατασταση...Και εγω ειχα κλεισει τον αυγουστο φιλικο με ομαδα απο το MLS και εφαγα 3 στο χαλαρο

Τωρα πλακα πρεπει να του κανεις ετσι...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αγοράσει κανείς το fm15 από εδώ;;;

α) έχει ελληνικά;;

β) παίζει σε linux;;

α)το manager πλέον έχει ελληνικά οπότε δεν χρειάζεται να το ρωτάς... αυτό που σε νοιάζει είναι το region και λέει worldwide οπότε είσαι κομπλέ

β)http://store.steampowered.com/app/295270/?l=greek εδώ λέει ότι παίζει σε Linux οπότε και εδώ είσαι κομπλέ

Οπότε καλό Managarisma :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές αν και είμαι στην φιλική προετοιμασία ακόμη. 

Το interface μου αρέσει αλλά και η ME έχει μερικές καλές προσθήκες

Για πχ οι τερματοφύλακες πέφτουν λίγο πιο θεαματικά και έχουν προσθέσει μερικές νέες κινήσεις στου παίχτες όπως φαίνεται.

Φαίνεται πιο ρεαλιστικό και με βελτιωμένα γραφικά .Επίσης η κίνηση ειναι πιο ομαλή.

 

Με χάλασε λίγο που στο tactics πρέπει να κάνω 2 κλικ για να δώ σε ποιά θέση και ρόλο είναι καλύτερος ένας παίχτης.. (1 κλικ πάνω στον παίχτη και ενα δευτερο πάνω στο important attributes)

Στο 14 απλά κρατούσες το mouse πάνω στον παίχτη και σου έδειχνε πόσα αστεράκια έχει σε κάθε θέση όπως και την περιγραφή του ρόλου..

Πολύ χαζομάρα που το άλλαξαν αυτό εκτός και αν δεν μου διαφεύγει κάτι.

 

Τώρα οσον αφορά τους τραυματισμούς είχα κάποιους απανωτούς στην προετοιμασία αλλά τώρα δείχνει να ηρέμισε το θέμα.

Θα δείξει στην πορεία μέχρις στιγμής καλά πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους τραυματισμους να ξερετε πως παιζει μεγαλο ρολο το injurie prone του καθε παικτη. Και υπαρχουν ομαδες με ροστερ γεματα με injurie prone παικτες. Πχ ο Πετριτς εχει ip 15. Θα τραυματιζεται συχνα λοιπον. Αν ο παικτης εχει και χαμηλο natural fitness τοτε θα τραυματιζεται ΞΑΝΑ μετα την επιστροφη του απο τον τραυματισμο.

 

Το πηρα κι εγω δεν κρατηθικα, ειναι συνηθεια ζωης πλεον αλλα αν δεν βρω ετοιμους φθηνους λατινους και μια καλη αμυντικα τακτικη σε σαιτ δεν ξεκιναω. Δεν υπαρχει χρονος πλεον για το καψιμο του παρελθοντος δυστηχως.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει κανενα νοημα να παρεις ετοιμη αμυντικη τακτικη, ασε που δεν ταιριαζουν ολα σε ολα. Δεν υπαρχει μεγαλυτερη χαρα

απο το να στησω μονος μου την αμυνα! Και ας μην εχω χρονο. Εμενα μου τι δινει η διαδικασια με τους γυμναστες...

τωρα εχω 2 γυμναστες αχρηστους που δεν καλυπτουν τομεις που θελω και η κολο-διοικηση δε με αφηνει να τους διωξω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει πάρει ΑΕΚ, ας πει κανέναν καλό γυμναστή που πήρε. Όσου καλούς βρίσκω ή δεν θέλουν να έρθουν ή δεν έχω λεφτά να τους δώσω. 

 

Επίσης κανένα παιχτάκη? Μόλις τελείωσα την πρώτη χρονιά και είμαστε Super League. Μου έκανε και 4m η Βασιλεία για τον Barbosa. Το πήγα στα 4.5m και περιμένω απάντηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πούλα παίχτες γιατι δεν βλέπω να φτιάχνεις ομάδα αν περιμένεις διοίκηση. Ο τίγρης πέταξε κανένα injection με κασέρι μόλις ανέβηκε η ομάδα;

 

Επιβεβαιώνω το πρόβλημα με τους αναίτιους τραυματισμούς είναι bug σε αυτη τη συχνότητα . Ελπίζω να το διορθώσουν στο επόμενο update γιατι καταντάει κουραστικό.

 

Βέβαια η SI υποστηρίζει οτι ειναι φυσιολογικό το ratio των τραυματισμών και μικρότερο σε συχνότητα απο την πραγματικότητα..

Οπότε μάλλο θα πρέπει να συμβιβαστούμε γιατι δεν βλέπω κάποια διόρθωση πάνω σε αυτό.

 

Τέλος βγήκε η 15.1.3 εκδοση με ενα μικρό change log.

Επεξ/σία από Prof_Chaos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πιθανό να βγει κάποτε μάνατζερ χωρίς bugs παρά να βάλει φράγκα ο τίγρης-μεσσίας. :P

 

(θυμήθηκα τώρα εποχές Κόκκαλη προ δεκαετίας, να έχω πάει από Ρεάλ στο γαύρο και από τα 100+ εκατομμύρια της πρώτης να βρίσκομαι στα 1,5 έως 2 που έδινε τότε ο πρόεδρος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει κανενα νοημα να παρεις ετοιμη αμυντικη τακτικη, ασε που δεν ταιριαζουν ολα σε ολα. Δεν υπαρχει μεγαλυτερη χαρα

απο το να στησω μονος μου την αμυνα! Και ας μην εχω χρονο. Εμενα μου τι δινει η διαδικασια με τους γυμναστες...

τωρα εχω 2 γυμναστες αχρηστους που δεν καλυπτουν τομεις που θελω και η κολο-διοικηση δε με αφηνει να τους διωξω!!!

 

καλη η ευχαριστηση του να σου βγει η τακτικη που φανταζεσαι αλλα απαιτει πολυ χρονο και καψιμο μεχρι να τη βρεις. Τουλαχιστον για μενα που δεν το χω (ή εχει πολλα θεματα η me). Και δεν μπορω να του αφιερωσω πανω απο μια ωρα την ημερα (αστειος χρονος για αυτο το παιχνιδι) ουτε σε αυτη τη μια ωρα να κοπανιεμαι απο τα νευρα μεχρι να βρω αυτο που θελω, και ΑΝ το βρω να μη δουλευει στο επομενο patch........

 

εστιαζω λοιπον στην αλλη ευχαριστηση, το να φερω πισω τον Λετο τον Νινη τον Σισσε συν καποιους irl διακαεις ποθους (Λουγκανο στοπερ πχ) συν κλασσικα τα καλα ταλεντα της καθε χρονιας και αυτα μονο λατιν γιατι δε θελω 15 διαφορετικες εθνικοτητες στο ροστερ.

 

ετσι μαζι με τους καλους ηδη υπαρχοντες (φευγουν οσοι δεν εχουν work rate και teamwork και οσοι τραυματιζονται ευκολα) τους κουμπωνω σε μια καλη αμυντικα τακτικη (απο τις 10 καλες των φορουμ αυτη που τρωει τα λιγοτερα γκολ) και ευχαριστιεμαι το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω εμένα με τραβάει πάρα πολύ σαν manager . ειδικά τώρα που συνηθίζω τις αλλαγές..

Με μερικές βελτιώσεις απο patch θα γίνει πάρα πολύ ωραίο.

Σίγουρα η άμυνα θέλει στρώσιμο γιατι μπορεί να φας γκόλ ανα πάσα στιγμη΄.

Επίσης το interaction μέσα στον αγώνα παίζει ακόμη πιο σημαντικό ρόλο απο τα προηγούμενα.

Αυτη την αίσθηση μου δίνει.

Το θέμα των τραυματισμών θα το διορθώσουν έστω και σιωπηλα δεν γίνεται. Αν οχι υπάρχει και το load.

 

Κατεβαίνει απο steam (26 ευρώ ) κρίνω οτι τα αξίζει στην παρούσα φάση. Σίγουρα οχι παραπάνω.

Απο το allcdkey το πήρα σε 2 ώρες το έστειλαν το κλειδί με paypal .

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...