Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφια απο ρανταρ. Εμπειρια κανεις;


.::NikoS::.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, nikko_ είπε

Ούτε τα 133 είναι αληθινά γιατί κι οι κάμερες έχουν σφάλμα. Οπότε μπορεί να την έφαγα και με 125 κοντερίσια. Στη φωτογραφία μάλιστα είμαι στη μεσαία λωρίδα και κάποιος προσπερνάει από αριστερά. Το θέμα είναι ότι μπορεί να σου κάτσει από εκεί που δεν το περιμένεις. Ή να ξέρεις ότι μια κάμερα δε δουλεύει και ξαφνικά κάποια μέρα να την ενεργοποιήσουν.

Δεν υπολογιζω ποια καμερα δουλευει και ποια οχι, απλα παντα παω με 140 στο κοντερ (πλυν των ελαχιστων περιπτωσεων που αναφερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Εγω απλα βαζω παντα GPS και μου λεει που εχει καμερες, και απλά κοβω λιγο πριν καθε καμερα.

Οχι οτι παω με 180.

Αλλα αναλογα το αυτοκινητο τα 150 ειναι ΟΚ

Είχε αναφερθεί ότι στην Αττική οδό υπάρχουν κάμερες που δεν μετράνε απλά την ταχύτητα αλλά το πόσο γρήγορα πέρασες ανάμεσα σε δύο κάμερες, οπότε το να κόψεις πριν από μια κάμερα δεν θα ήταν χρήσιμο. Δεν ξέρω πόσο αληθεύει ή αν λειτουργούν οι κάμερες βέβαια.

Εννοείς το waze έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cthulhucarbide είπε

Είχε αναφερθεί ότι στην Αττική οδό υπάρχουν κάμερες που δεν μετράνε απλά την ταχύτητα αλλά το πόσο γρήγορα πέρασες ανάμεσα σε δύο κάμερες, οπότε το να κόψεις πριν από μια κάμερα δεν θα ήταν χρήσιμο. Δεν ξέρω πόσο αληθεύει ή αν λειτουργούν οι κάμερες βέβαια.

Εννοείς το waze έτσι?

Στην ηπειρωτική ευρώπη σχεδόν όλες οι κάμερες είναι στιγμιαίες. Σε UK/Ιρλανδία είναι τέτοιου είδους, average speed cameras λεγονται και ελέγχουν συγκεκριμένα κομμάτια δρόμου. Για την Αττική Οδό ξέρω πως έχει κλασικές κάμερες που όμως λειτουργούν όποτε έχουν όρεξη. Δεν με εχουν πιάσει ποτέ αλλά έχει λάβει κληση φίλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα  στο group θα ήθελα να ρωτήσω,στην άνοδο και κάθοδο στον Κηφισό υπάρχουν καινούργια ρανταρ με κάμερα  μαζί το όριο από το Ρέντη μέχρι  τη νέα Ιωνία είναι 80 χλμ,υπαρχη κάνεις που να την έχει  πατήσει η έστω  να ξέρει  πότε και με ποσό σε καταγράφουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπέρα,

Με πήραν από την αστυνομία να παραλάβω κλήση από ραντάρ, χωρίς όμως να υπάρχει κάποια σχετική φωτογραφία που να πιστοποιεί την παράβαση του αυτοκινήτου μου. 
Να την παραλάβω και να παραδώσω το δίπλωμα ή να αρνηθώ την παραλαβή της μέχρι να λάβω τη φωτογραφία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Vlad27 είπε

Καλησπέρα,

Με πήραν από την αστυνομία να παραλάβω κλήση από ραντάρ, χωρίς όμως να υπάρχει κάποια σχετική φωτογραφία που να πιστοποιεί την παράβαση του αυτοκινήτου μου. 
Να την παραλάβω και να παραδώσω το δίπλωμα ή να αρνηθώ την παραλαβή της μέχρι να λάβω τη φωτογραφία;

δεν το καταλαβαίνω? πως σε κάλεσαν από την αστυνομία για να παραλάβεις κλήση από ραντάρ χωρίς να υπάρχει σχετική φωτογραφία που να πιστοποιεί την παράβαση του αυτοκινήτου σου (πινακίδες/μοντέλο/μάρκα) και εννοείται ποιος το οδηγούσε.?

λίγο παράλογο το βλέπω...

εγώ προσωπικά αν είχα αυτοκίνητο αν δεν μου πιστοποιούσαν ότι εγώ και το αυτοκίνητο μου διέπραξα την παράβαση που λένε ότι έκανα ώστε να παραδώσω άδεια οδήγησης/πινακίδες εννοείται ότι δεν θα το έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...