Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφια απο ρανταρ. Εμπειρια κανεις;


.::NikoS::.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Η αναρτηση εγινε πριν απο ενα χρονο.Φανταζομαι δεν αλλαξανε καμια δεκαρια φορες στο ενδιαμεσο.Ενω μεσα στην πολη σερνομαι και καω απο τα ορια, σε δρομο αδυνατο να ακολουθησω τα γελοια ορια.Π.χ Καρδιτσα-Λαρισα με τιποτα με 90 σε καινουργιο διπλο δρομο με μπαριερες δεξια-αρισερα και στο ενδιαμεσο..Το 110 παλευεται.Οποτε με 110 το προστιμο ειναι 40 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Η αναρτηση εγινε πριν απο ενα χρονο.Φανταζομαι δεν αλλαξανε καμια δεκαρια φορες στο ενδιαμεσο.Ενω μεσα στην πολη σερνομαι και καω απο τα ορια, σε δρομο αδυνατο να ακολουθησω τα γελοια ορια.Π.χ Καρδιτσα-Λαρισα με τιποτα με 90 σε καινουργιο διπλο δρομο με μπαριερες δεξια-αρισερα και στο ενδιαμεσο..Το 110 παλευεται.Οποτε με 110 το προστιμο ειναι 40 ευρω.

Tις πιο πολλές φορες οι πινακίδες έχουν ξεχαστεί απο τον εργολάβο ή δεν έχει παραληφθεί ο δρόμος απο τους αρμόδιους.Βρισκει η τροχαία και γράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Tις πιο πολλές φορες οι πινακίδες έχουν ξεχαστεί απο τον εργολάβο ή δεν έχει παραληφθεί ο δρόμος απο τους αρμόδιους.Βρισκει η τροχαία και γράφει.

Aντε να καθησεις και να εξηγησεις στο φοροεισπρακτορα που σε σημαδευει με το ρανταρ.Πληρωνεις το 40αρι και ησυχαζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε λίγο ατυχήματα με 90χλμ την ώρα ... άμα βιάζεσαι να πας κάπου ξεκίνα νωρίτερα, παρά να σκοτωθείς ή να σκοτώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, toyo73 είπε

Η αναρτηση εγινε πριν απο ενα χρονο.Φανταζομαι δεν αλλαξανε καμια δεκαρια φορες στο ενδιαμεσο.Ενω μεσα στην πολη σερνομαι και καω απο τα ορια, σε δρομο αδυνατο να ακολουθησω τα γελοια ορια.Π.χ Καρδιτσα-Λαρισα με τιποτα με 90 σε καινουργιο διπλο δρομο με μπαριερες δεξια-αρισερα και στο ενδιαμεσο..Το 110 παλευεται.Οποτε με 110 το προστιμο ειναι 40 ευρω.

...η ουσία είναι ότι μέχρι 30 χλμ πάνω από το όριο, το πρόστιμο είναι ανεκτό. Και βέβαια, μέχρι 150 χλμ/ώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, SchinasN είπε

Δείτε λίγο ατυχήματα με 90χλμ την ώρα ... άμα βιάζεσαι να πας κάπου ξεκίνα νωρίτερα, παρά να σκοτωθείς ή να σκοτώσεις

Θα μπορουσα να παρω  και το τρακτερ και να ξεκινησω 2 μερες νωριτερα. Με 25 χαω εχεις super ασφαλεια.

Επεξ/σία από toyo73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποτε, ένας σουηδός βουλευτής, είχε προτείνει να περιορίζεται η ταχύτητα των αυτοκινήτων στα 120.

Πλέον με τα συστήματα gps, και τα ηλεκτρονικά συστήματα των αυτοκινήτων, δεν θα είναι περίεργο να «κόβουν» τα αυτοκίνητα σε μεγάλους λεωφόρους στο όριο που θα έχει θεσπιστεί.

Ή να βεβαιώνεται η κλάση κατευθείαν με ειδοποίηση στην οθόνη του αυτοκινήτου.

Πλάκα δεν θα έχει;

Not.

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Racerr είπε

κι εγω φοβομουν μην παω πανω απο 120 και  με  προσπερνουσαν με 160 και

Αττικη οδο αν πηγαινεις μεχρι 140 στο κοντερ εισαι κομπλε. Πανω απο 150 γραφουν, οσες γραφουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Salvation81 said:

Αττικη οδο αν πηγαινεις μεχρι 140 στο κοντερ εισαι κομπλε. Πανω απο 150 γραφουν, οσες γραφουν.

Δεν ισχύει. Μου έχει ερθει κλήση για 133 (όριο 120). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, nikko_ είπε

Δεν ισχύει. Μου έχει ερθει κλήση για 133 (όριο 120). 

Ολα τα κοντερ χανουν απο 5-10% οποτε σιγουρα τα 133 αληθινα ειναι δυσκολο να ειναι 140 κοντερισια.

Οδηγαω στην Αττικη οδο απο την 1η μερα συνεχεια με 140 (καποιες φορες και με 160 αν κολλησει κανενας απο πισω μου αλλα μιλαμε για δευτερολεπτα καθε φορα) και ποτε δεν ειχα θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απλα βαζω παντα GPS και μου λεει που εχει καμερες, και απλά κοβω λιγο πριν καθε καμερα.

Οχι οτι παω με 180.

Αλλα αναλογα το αυτοκινητο τα 150 ειναι ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, Salvation81 said:

Ολα τα κοντερ χανουν απο 5-10% οποτε σιγουρα τα 133 αληθινα ειναι δυσκολο να ειναι 140 κοντερισια.

Οδηγαω στην Αττικη οδο απο την 1η μερα συνεχεια με 140 (καποιες φορες και με 160 αν κολλησει κανενας απο πισω μου αλλα μιλαμε για δευτερολεπτα καθε φορα) και ποτε δεν ειχα θεμα.

Ούτε τα 133 είναι αληθινά γιατί κι οι κάμερες έχουν σφάλμα. Οπότε μπορεί να την έφαγα και με 125 κοντερίσια. Στη φωτογραφία μάλιστα είμαι στη μεσαία λωρίδα και κάποιος προσπερνάει από αριστερά. Το θέμα είναι ότι μπορεί να σου κάτσει από εκεί που δεν το περιμένεις. Ή να ξέρεις ότι μια κάμερα δε δουλεύει και ξαφνικά κάποια μέρα να την ενεργοποιήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...