Προς το περιεχόμενο

Προϊόντα σε καταστήματα Jumbo


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάει αρκετός καιρός που τα Jumbo ειχαν μονο παιχνίδια για παιδια. Πλεον βρισκει κανείς πολλών ειδών προϊοντα, για το σπίτι, γραφική ύλη, εποχιακά είδη κλπ
Δυστυχώς όμως, άργησαν πολλά χρόνια να φτιάξουν ένα site της προκοπής, αλλά και τώρα που έφτιαξαν κάτι καλύτερο, πάλι ελάχιστα προϊοντα εμφανίζει σε σχέση με αυτά που έχει στα καταστήματα. Πιστεύω ότι έχει πραγματικά αμέτρητους κωδικούς προϊοντων...

Επειδή πολλές φορές αναζητώ διάφορα πράγματα, τα οποία δεν γνωρίζω καν οτι τα εχουν τα Jumbo, και αν το ηξερα θα με βόλευε, ανοίγω αυτό το θέμα, ώστε να μπορώ εγώ ή όποιος άλλος, να ρωτήσει τους υπολοιπους αν γνωριζουν αν υπάρχουν καποια συγκεκριμενα προϊοντα ή και παιχνίδια στο jumbo. Εφόσον δεν έχουν ένα καλό site να τα παρουσιάζει όλα, και εντος των καταστημάτων έχουν αμέτρητα πράγματα που συχνά καλά-καλά δεν τα γνωρίζουν ούτε οι πωλητές, η αλληλοενημέρωσή μας για οποιον γνωρίζει κάτι σχετικό, ειναι ίσως ο μόνος τρόπος, να μάθουμε αν υπάρχουν συγκεκριμένα προϊοντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 315
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σιγά την πρεμούρα για την κινεζοσαβούρα.

δεν είναι όλα χάλια και τουλάχιστον αυτοί τα περισσότερα τα πουλάνε φτηνά!

 

mentoras99, πες κάτι συγκεκριμένο που ψάχνεις και δεν ξέρεις αν το έχει πχ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γούστο στις διαφημίσεις.

 

(Σόρρυ για το οφ τοπικ δεν άντεξα.)

χαχα καλό! :-D Τον σκοπό τους τον πετυχαίνουν πάντως! Οι διαφημίσεις τους προκαλούν και συζητιούνται!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν στα είδη περιποίησης, φέρνει μικρά βαζάκια για τοποθέτηση διαφόρων κρεμών κλπ, σε μικρο βολικο μέγεθος;

Δεν εχω δει αν εχει.

Παντως, με βολεψαν πολυ τα αντιστοιχα σετ με κενα πλασικα διαφανα μπουκαλακια που φέρνει, και ειναι κυρίως για να βαζει μέσα κανείς υγρά για να πάρει μαζί του σε ταξίδι (πχ οδοντικο διάλυμα). Απο το να κουβαλας μαζι σου ολοκληρα μπουκαλια, κανεις μια μικρη μεταγγιση με καποια ποσοτητα που θα σε καλυπτει για οσο λειπεις, κι εισαι μια χαρα.

Αραγε να φερνει και μικρά βαζάκια ταξιδίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα καλό! :-D Τον σκοπό τους τον πετυχαίνουν πάντως! Οι διαφημίσεις τους προκαλούν και συζητιούνται!

Ναι αυτό πριν 5 χρονία. Τώρα αν ο σκοπός τους είναι μολις ακούς να ξεκινάει να αλλαζεις σταθμό ρίχνοντας χριστοπαναγιες, τοτε ναι οντως ακόμα καταφέρνουν τον σκοπό τους.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι όλα χάλια και τουλάχιστον αυτοί τα περισσότερα τα πουλάνε φτηνά!

 

mentoras99, πες κάτι συγκεκριμένο που ψάχνεις και δεν ξέρεις αν το έχει πχ

Πολύ σαβουρα θα έλεγα το 80% και ενα 20% βρίσκεις μια χαρα πραγματάκια σε καλές τιμές.

Αυτη είναι η αίσθηση μου για jumbo.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω τις διαφημισεις τις βρισκω εμετικες, και αθλιες, και για τους μεγαλους αλλα και για παιδια.

Άλλο 'παιδιάστικο' κι άλλο 'παιδαριώδες' και χαμηλού επιπέδου...

Δεν εχει νοημα ομως εδω να ασχοληθουμε με τις διαφημισεις τους.


Πολύ σαβουρα θα έλεγα το 80% και ενα 20% βρίσκεις μια χαρα πραγματάκια σε καλές τιμές.

Αυτη είναι η αίσθηση μου για jumbo.

 

Οποιος αγοραζει, εν γνωσει του αγοραζει κατι συνηθως χαμηλοτερης ποιοτητας.
Σκεψου ομως, ειδικά στη σημερινή Ελλάδα, ότι έστω και χαμηλότερης ποιότητας είναι μια συνειδητή επιλογή για καποιους, γιατι με βαση την οικονομικη τους δυνατοτητα η ενναλακτικη τους επιλογη ειναι ....να μην αγορασουν τιποτε!

Μου θυμιζει την κουβεντα για τα Lidl πριν καμια δεκαετια.
Πολλοι τα σνομπαραν κλπ. Τώρα ουρές στα Lidl, κι απο ανθρωπους που πριν λιγα χρονια δεν καταδεχονταν να μπουν μέσα στο καταστημα ουτε για πλακα.

Στο κατω κατω, οποιος θελει αυξημενη ποιοτητα, κι εχει το χρημα, ας την πληρωσει.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ισχυει σε ολα τα καταστηματα Jumbo αλλα το συγκεκριμενο που βρισκεται στην περιοχη μου,θυμιζει πιο πολυ supermarket παρα ενα συνηθισμενο 'παιχνιδαδικο'..Εχει καταντησει να πουλαει στο πανω οροφο περισσοτερο ειδη σπιτιου ενω ο κατω οροφος να ειναι σαν ψιλικατζιδικο αφου ειναι γεματος γλυκα και αναψυκτικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά την πρεμούρα για την κινεζοσαβούρα.

 

Οκ εσύ πήγαινε και αγόρασε τις επώνυμες κινεζοσαβούρες... Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά οι περισσότερες επώνυμες εταιρίες έχουν κινέζικα υλικά και απλά πληρώνεις το 30% της τιμής για την επωνυμία.!

 

Εγώ προσωπικά έχω αγοράσει αρκετά πράγματα από τα Jumbo και στο μόνο που είμαι κάθετος και δεν θα ξανά πάρω είναι ποτιστήρι, αυτή η μύτη που μπαίνει μπροστά στο λάστιχο σαν πιστόλι που είναι. Το τελευταίο που πήρα ήταν σαν ένα μικρό συντριβάνι :P...

 

Δεν ξερω αν ισχυει σε ολα τα καταστηματα Jumbo αλλα το συγκεκριμενο που βρισκεται στην περιοχη μου,θυμιζει πιο πολυ supermarket παρα ενα συνηθισμενο 'παιχνιδαδικο'..Εχει καταντησει να πουλαει στο πανω οροφο περισσοτερο ειδη σπιτιου ενω ο κατω οροφος να ειναι σαν ψιλικατζιδικο αφου ειναι γεματος γλυκα και αναψυκτικα...

 

Δεν θα το έλεγες και αρνητικό αυτό, άμα είναι δίπλα σου σε βολεύει για τα βασικά. Κάτι που έχω δει μόνο σε Jumbo και Σκλαβενίτη είναι Λουξ cola...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Jumbo έχουν πάψει προ πολλού να είναι παιχνιδάδικα.

Εδώ και πολλά χρόνια άλλαξε η στρατηγική και το μόνο που κρατάνε από το ένδοξο παρελθόν είναι τις πολύχρωμες (παιχνιδαδο-look) σακούλες τους.

Όσο για το γεγονός ότι όλα σχεδόν τα πράγματα που αγοράζουμε από το όποιο κατάστημα (Jumbo ή μη) έρχονται πλέον απ' την Κίνα δεν τα κάνει αυτομάτως και ίδια.

Ίσως όλα να είναι κινέζικα (λόγω χώρας παραγωγής) αλλά πολλά είναι κινεζιές (για όποιον μπορεί να πιάσει τη διαφορά).

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Jumbo έχουν πάψει προ πολλού να είναι παιχνιδάδικα.

Εδώ και πολλά χρόνια άλλαξε η στρατηγική και το μόνο που κρατάνε από το ένδοξο παρελθόν είναι τις πολύχρωμες (παιχνιδαδο-look) σακούλες τους.

Όσο για το γεγονός ότι όλα σχεδόν τα πράγματα που αγοράζουμε από το όποιο κατάστημα (Jumbo ή μη) έρχονται πλέον απ' την Κίνα δεν τα κάνει αυτομάτως και ίδια.

Ίσως όλα να είναι κινέζικα (λόγω χώρας παραγωγής) αλλά πολλά είναι κινεζιές (για όποιον μπορεί να πιάσει τη διαφορά).

 

Ναι αλλά το ότι είναι κινέζικα δεν πάει να πει ότι είναι και χαμηλής ποιότητας. Οπότε καλύτερα να μην λέμε κινεζιές γιατί παίρνει τα πάντα η μπάλα. Και γιατί να μην πάω να πάρω ένα καθαριστικό για τα τζάμια από τα Jumbo και να πάρω το άλλο το επώνυμο με +3€ που κάνει την ίδια δουλειά? τι? το επώνυμο τα κάνει αόρατα?... ναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον ήδη διαχώρησα τα κινέζικα από τις κινεζιές.

Και δεύτερον λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω αλλά ειδικά για το παράδειγμά σου (για τα "αόρατα") ισχύει.

Κάνε μια δοκιμή με το "επώνυμο" και μια με το άλλο στις ίδιες συνθήκες (μισό τζάμι με το ένα μισό με το άλλο, αε ατμούς, λάδια, κλπ) και μετά έλα να τα πούμε.

Και λέω μισό τζάμι (όπως στις διαφημίσεις καθαριστικών ρούχων) γιατί αν τώρα είχες το Χ και αύριο πάρεις το Ψ μπορεί να νομίζεις ότι κάνουν την ίδια δουλειά (αφού θέλεις να το πιστέψεις). Έτσι κι αλλιώς όλα θα καθαρίσουν λίγο πολυ (ακόμα και το νεράκι με εφημερίδα κάνει θαύματα). Αλλά στα δύσκολα (λίγδα, κλπ) κάποια ζορίζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω τι λετε, αλλά τον κηπάκο μου στο εξοχικο τον εχω στολισει με προϊόντα Τζάμπο. Ηλιακά κρεμαστα φωτιστικά, που οποιος μπαινει ρωταει απο που τα πηρα, μελισσουλες και λουλουδακια ανεμόμυλοι. Ολα πολύ ωραια! :-)

 

Οπως και κουτια/καλάθια για τακτοποιηση αποθηκης κλπ. Σε καλες τιμές και μια χαρα μου βγηκαν.

 

Τωρα, προιόντα για τη κουζινα,όπως ταπερ, πιατα κλπ, δε θα τα προτιμουσα. Δε ξερω γιατι, απλα οχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...