Προς το περιεχόμενο

Rise of the Tomb Raider [Xbox 360][Xbox One][PS4]


p3tran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 486
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Microsoft confirms Rise of the Tomb Raider Xbox exclusivity deal "has a duration"

 

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=873749

 

Καταφέραν σε μία μέρα, με 5 κουβέντες:

 

1) Να ξεσηκώσουν τον κόσμο ότι εξαγόρασε την Square Enix

2) Nα αντιδράσει το κοινό επειδή κάνει exclusive ένα πολυαγαπημένο muiltiplatform franchise, πλημμυρίζοντας με αρνητικό publicity official και unofficial forums, sites etc.

3) Να μπερδέψει τους πάντες για το αν είναι πραγματικά exclusive ή time-exclusive

4) Να κάνει πίσω μία μέρα αργότερα, λέγοντας ότι το παιχνίδι τελικά είναι time-exclusive

 

Ερώτηση κρίσεως: "Τα παλικάρια του Marketing του ΧΒΟΧ έχουν τελειώσει το δημοτικό?"

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[irony]

Εδώ και σχεδόν δέκα χρόνια μας υπόσχονται 1080p/60fps στα παιχνίδια, εσείς κολλάτε στο οτι χθές μπέρδεψαν τις λέξεις και καταλάβαμε λάθος? :P

Τσκ τσκ, δεν είστε με τίποτα ικανοποιημένοι..

[/irony]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το διαβασατε το αρθρο, ή μονο η επικεφαλιδα σας αρκουσε?

 

μολις εγραφα στο αλλο τοπικ, χρησιμοποιωντας quote ακριβως απο αυτη τη συνεντευξη.

 

copy/paste:

 

<<I get the reaction I see. If I'm a PlayStation person all of a sudden I feel like, the franchise has gone. I didn't buy the IP. I didn't buy the studio. It's not mine. Where this thing will go over time, just like Dead Rising or Ryse, we'll see what happens with the game. I don't own every iteration of Tomb Raider.>>

 

μεταφραση για οσους δεν καταλαβαινουν: οσο πιο πολλα xbox πουλαει το tomb raider, τοσο πιο πολυ καιρο θα κανει να παει αλλου.

τοσο απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λεγα δε το λεγα. Δεν υπάρχει περίπτωση.

Και η πλάκα είναι να είναι το silent Hill τελικά exclusive. Κάτι που δε νομίζω ούτε θέλω. Αλλά εκεί θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν νομίζεις p3tran ότι όλο αυτό μπορεί να λειτουργήσει με τον οποιοδήποτε τρόπο θετικά, πές μου τί παίρνεις και δεν μας δίνεις.

 

Πέφτει το κράξιμο του αιώνα στην MS και την Square Enix.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο απλό, p3tran, είναι ότι χτες έβαζες στοίχημα ότι δεν πρόκειται να βγει αλλού το παιχνίδι κι ότι είναι exclusive, πάει και τελείωσε, και να σε ακούμε επειδή ξέρεις τι λες. Και κάποιοι λέγαμε ότι είναι ύποπτη η διατύπωση περί "holiday 2015" κι ότι δε βγάζει νόημα να περιορίσεις ένα παιχνίδι που το prequel του δεν είχε ικανοποιητικές πωλήσεις κατά τον publisher του στην κονσόλα με τις λιγότερες πωλήσεις στη γενιά της. 

 

Και τώρα βλέπουμε αυτά που λέγαμε, ότι είναι timed. Και για να έχουμε και το ερώτημα, άμα τα 3μισι εκατ. σε 3 βδομάδες δεν τους έφταναν, πόσες πωλήσεις λες να κάνουν τώρα και πόσες θα τους είναι αρκετές ώστε να μην το κυκλοφορήσουν αλλού; Ειδικά με τόσο αρνητικό κλίμα που κατάφεραν να δημιουργήσουν;

 

Ωρες ώρες είναι να απορείς με το marketing τμήμα του XBOX, όντως. Λες και τα κάνουν επίτηδες για να δημιουργούν όσο το δυνατόν χειρότερο κλίμα στο κοινό τους.


 

μεταφραση για οσους δεν καταλαβαινουν: οσο πιο πολλα xbox πουλαει το tomb raider, τοσο πιο πολυ καιρο θα κανει να παει αλλου.

τοσο απλα.

Μετάφραση της μετάφρασης: Μόνο κίνητρο για να αγοράσει κανείς Χ1 δεν είναι αυτό. Το αντίθετο, θα έλεγα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν νομίζεις p3tran ότι όλο αυτό μπορεί να λειτουργήσει με τον οποιοδήποτε τρόπο θετικά, πές μου τί παίρνεις και δεν μας δίνεις.

 

Πέφτει το κράξιμο του αιώνα στην MS και την Square Enix.

φυσικα και λειτουργει θετικα. αν δεν το καταλαβαινεις, δεν μπορω να γραφω 12 σελιδες να στο εξηγησω. τη λογικη παντως των σημερινων συμβολαιων την εχω εξηγησει αρκετες φορες εδω μεσα.

 

μινι-παραδειγμα:

 

η microsoft πληρωσε και το dead rising, και το ryse. και τα δυο με αναλογα συμβολαια. το ενα επιασε καλυτερο στοχο, πηρε μπονους και δευτερο συμβολαιο(ευχαριστουμε κ. capcom, οριστε more$$$). το αλλο επιασε πιο μετριο στοχο, διαφορες στα μπονους και το επομενο συμβολαιο με ορους αντιστοιχους των κερδων της microsoft (ναι μεν more $$$, αλλα φερε το ip).

πληρωσε και το titanfall.

ολοι λεγανε (ακομα και οι ιδιοι οι developers) οτι ειναι time exclusive. τα πηγε καλυτερα. εμεινε exclusive.

στο επομενο titanfall? "εδω ειμαστε και βλεπουμε", οπως ακριβως ειπε λεξη προς λεξη ο spencer.

 

απλα πραγματα...

 

Θελετε να πουμε οτι ειμαστε απο σημερα 100% σιγουροι οτι το επομενο tomb raider δεν θα ειναι titanfall, αλλα θα ειναι ryse?

εγω αυτο το λεω jump to conclusion. εσεις πειτε το οπως θελετε.

 

 

 

bottom line:

και οι τρεις εταιρειες πληρωθηκανε(ελαχιστοποιηση του κινδυνου), και τα τρια παιχνιδια βγηκανε, και η αγορα κινηθηκε, και η microsoft εκανε τη δουλεια της φυσικα (στον αναλογο βαθμο για το καθε ενα), και οι κατασκευαστες κρατησανε την πνευματικη τους ιδιοκτησια στα χερια τους και αρα ειχανε κινητρο για να τα δωσουν ολα και να προαγουν τη δουλεια τους. (και αρα το οφελος για τον βουκεφαλα gamer, ειναι οτι αυτα τα games εχουν τουλαχιστον εξτρα κινητρο να μην ειναι πασαλειμμα, οπως πολλα αλλα games)

και δυο απο τα τρια games ενα χρονο μετα βγηκανε και αλλου.

 

το ryse θα ειχε φτιαχτει σε αλλη περιπτωση? ή μαλλον καλυτερα, ποιο ryse θα ειχε φτιαχτει σε αλλη περιπτωση?

και ποιο titanfall? με την activision να κυνηγαει απο πισω το zambela και τον west, ο οποιος west δεν αντεξε κιολας τα νομικα και τα παρατησε... αν δεν θυμαστε, τουλαχιστον μην επιμενετε. και αν δεν ξερετε, αν μη τι αλλο μη βριζετε κιολας :P

 

 

@vole δεν γραφω αλλα. ολα ειναι γραμμενα, οποιος θελει διαβαζει. οποιος θελει, καταλαβαινει κιολας.

οσο για το ποιος δημιουργει αρνητικο κλιμα, απλα για να μην κοροϊδευομαστε μεταξυ μας, σκεψου μονος σου τι ειδους κλιμα θα υπηρχε εαν χτες η sony ηταν αυτη που ανακοινωνε το αποκλειστικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω ένα παιχνίδι που να γίνει Develop μόνο για PC και να μην έχει σχέση σε γραφικά, κλπ με κονσόλες τις οποίες αγαπώ. Να μην βγει για κονσόλα!

 

Μας έχουν πρίξει στα Online mmo και mmorpg. Έλεος!

Σε ένα θέμα για συγκεκριμένο παιχνίδι του Xbox One κάνεις post για να πεις πως δεν σου αρέσει το PC γιατί δεν έχει exclusives ?  :huh:

 

 

Πες μου ποιο από τα παρακάτω PC games που βγήκαν τα τελευταία 2 χρόνια και δεν είναι ΜΜΟ έπαιξες και δεν σου άρεσε

 

 

 

 

 

και δεν θα αναφέρω αυτά που τελικά έγιναν multiplatform,όπως το Goat Simulator ή το Dayz.

 

Αλλά έρχεται και αυτό το exclusive:

 

 

 

Υπάρχουν αρκετά παιχνιδάκια να παίξει κανείς,και μετρώντας μονάχα τα action - αφήνωντας έξω ένα σωρό simulators,mmo,κτλπ που είναι genre exclusives. 

Και άμα πάμε πιο πίσω π.χ. 6 και 8 χρόνια πριν,η λίστα μόνο θα μεγαλώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση κρίσεως: "Τα παλικάρια του Marketing του ΧΒΟΧ έχουν τελειώσει το δημοτικό?"

Ενω καποιοι που εχουν τελειωσει και το λυκειο γιατι δεν στελνουν βιογραφικο? Ερωτηση κρισεως.

Τα παλικαρια του marketing γιαυτο τον λογο πληρωνονται να ξεκινανε τετοιες αντιδρασεις δεν εχει σημασια αν ειναι αρνητικες η θετικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alithinos Αν σου πω οτι μου ειναι αδιαφορα ολα τα παραπανω?(μονο το forest και αυτο μαλλον θα βγει σε ps4)

 

Στο ps4forums.gr δεν εχουν κανει ΟYTE thread για το DayZ...Σκεφτομουν να το κανω εγω ετσι για να υπαρχει, γιατι δεν ασχολειται κανεις.Με το SH και TR γινεται χαμος γενικα στα console στεκια.

Απλα υπαρχουν διαφορετικες εντελως προτιμησεις.Ο Heatspreader προφανως κλεινει προς κονσολες.

Θα συμφωνησω μαζι οτι του στο οτι δεν υπαρχει τιποτα που να με τραβαει προς την κατευθυνση των pcs.

 

Tελος το offtopic.

 

 

Τελικα το TR θα ειναι cross-gen?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alithinos Αν σου πω οτι μου ειναι αδιαφορα ολα τα παραπανω?(μονο το forest και αυτο μαλλον θα βγει σε ps4)

 

Στο ps4forums.gr δεν εχουν κανει ΟYTE thread για το DayZ...Σκεφτομουν να το κανω εγω ετσι για να υπαρχει, γιατι δεν ασχολειται κανεις.Με το SH και TR γινεται χαμος γενικα στα console στεκια.

Απλα υπαρχουν διαφορετικες εντελως προτιμησεις.Ο Heatspreader προφανως κλεινει προς κονσολες.

Προσωπικά μου αρέσουν τα FPS πολύ. FPS και RPG μαζί καταλαμβάνουν το 70% των παιχνιδιών που παίζω,και περίπου 30% όλα τα άλλα είδη μαζί...  ;)  -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα θέμα για συγκεκριμένο παιχνίδι του Xbox One κάνεις post για να πεις πως δεν σου αρέσει το PC γιατί δεν έχει exclusives ?  :huh:

 

 

Πες μου ποιο από τα παρακάτω PC games που βγήκαν τα τελευταία 2 χρόνια και δεν είναι ΜΜΟ έπαιξες και δεν σου άρεσε

 

 

 

 

 

 

 

και δεν θα αναφέρω αυτά που τελικά έγιναν multiplatform,όπως το Goat Simulator ή το Dayz.

 

Αλλά έρχεται και αυτό το exclusive:

 

 

 

Υπάρχουν αρκετά παιχνιδάκια να παίξει κανείς,και μετρώντας μονάχα τα action - αφήνωντας έξω ένα σωρό simulators,mmo,κτλπ που είναι genre exclusives. 

Και άμα πάμε πιο πίσω π.χ. 6 και 8 χρόνια πριν,η λίστα μόνο θα μεγαλώσει.

1) Primal Carnage. Είναι Deathmatch. Έχει σενάριο, ιστορία, κλπ;

2) Serious Sam. Πηροβολάς και τίποτα άλλο. Μέτριο.

3) Το Forest δεν το έχω παίξει γιατί μου φαίνεται ότι είναι χαοτικό. Θα το δοκιμάσω όμως.

4) Το Hard Reset το έπαιξα, ok.

 

Έπαιξα από FPS το τελευταίο Call of Duty. Δεν μου άρεσε.

Το Battlefield είναι Broken, αλλά θα το αρχίσω έστω και έτσι.

Το Crysis πολύ καλό.

 

Ποια άλλα;

 

Strategy και Tactics δεν παίζω.

 

Τώρα ένα που θυμήθηκα από μικρή παραγωγή ήταν το Brothers. Πολύ καλό!

 

Το exclusive που έρχεται είναι και αυτό Multiplayer... Δεν θα ασχοληθώ δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...