Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικα] Xiaomi Piston V.2.0, 13,25€ @ pandawill


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία ακουστικά... τα Sony MH1 όμως παίζουν τελικά καλύτερα... τα Sony έχουν καλύτερο μπάσο και στερεοφωνική εικόνα. Τα xioami παίζουν λίγο πιο δυνατά, έχουν λίγο πιο τονισμένα πρίμα και έχουν καλύτερη κατασκευή. Στο σύνολο κερδίζουν τα Sony όμως.

 

Ένα πρόβλημα έχω με τα xiaomi και μου έσπασαν τα νεύρα. Τα βάζω στο laptop και ανοίγει το μικρόφωνο και δεν κλείνει με τίποτα... ακούω μουσική και μέσα από το μικρόφωνο ακούω και όλους τους ήχους καθώς και πολύ φύσημα. Ότι κι αν έκανα δεν κατάφερα να κλείσω το μικρόφωνο το οποίο κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι ανοιχτό. Ο μόνος τρόπος για να το κλείσω ήταν να βάλω τον αντάπτορα που είχα πάρει για τα mh1 και να μην βάλω το βύσμα εντελώς μέχρι μέσα.

Εγώ ακόμη δεν τα έχω παραλάβει αλλά πιστεύω ότι σκίζουν τα mh1 σε θέμα βολικοτητας, αφού το καλώδιο στα mh1 είναι βαρύ και βγαίνουν από τα αυτιά! Όσο για τα πιο τονισμένα μπάσα εμένα για παράδειγμα δεν με ενδιαφέρουν γιατί τα μπάσα τρώνε πολύ από το τραγούδι και ακούγεται μια βαβουρα και γενικά για Rock blues και metal που ακούω πιο πολύ δεν κάνουν
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραία ακουστικά... τα Sony MH1 όμως παίζουν τελικά καλύτερα... τα Sony έχουν καλύτερο μπάσο και στερεοφωνική εικόνα. Τα xioami παίζουν λίγο πιο δυνατά, έχουν λίγο πιο τονισμένα πρίμα και έχουν καλύτερη κατασκευή. Στο σύνολο κερδίζουν τα Sony όμως.

 

Ένα πρόβλημα έχω με τα xiaomi και μου έσπασαν τα νεύρα. Τα βάζω στο laptop και ανοίγει το μικρόφωνο και δεν κλείνει με τίποτα... ακούω μουσική και μέσα από το μικρόφωνο ακούω και όλους τους ήχους καθώς και πολύ φύσημα. Ότι κι αν έκανα δεν κατάφερα να κλείσω το μικρόφωνο το οποίο κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι ανοιχτό. Ο μόνος τρόπος για να το κλείσω ήταν να βάλω τον αντάπτορα που είχα πάρει για τα mh1 και να μην βάλω το βύσμα εντελώς μέχρι μέσα.

Εγώ τα έβαλα στο pc χωρίς πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα έβαλα στο pc χωρίς πρόβλημα

 

Τα laptops έχουν ένα βύσμα για ακουστικά και μικρόφωνο όπως τα κινητά (σε αντίθεση με τα PC που έχουν χωριστά βύσματα)

 

Τελικά το βρήκα... στα Speaker Propeties είχε μια νέα επιλογή μόλις βάλεις τα ακουστικά, για να τα ακούς μέσα από τα ηχεία... ίσως να είναι κάποια ιδιαιτερότητα της realtek κάρτας που έχει το laptop... όλα καλά τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα laptops έχουν ένα βύσμα για ακουστικά και μικρόφωνο όπως τα κινητά (σε αντίθεση με τα PC που έχουν χωριστά βύσματα)

 

Τελικά το βρήκα... στα Speaker Propeties είχε μια νέα επιλογή μόλις βάλεις τα ακουστικά, για να τα ακούς μέσα από τα ηχεία... ίσως να είναι κάποια ιδιαιτερότητα της realtek κάρτας που έχει το laptop... όλα καλά τώρα.

μονο σε ενα samsung Λαπτοπ το εχω πετυχει αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή

 

(προορισμός Κρήτη)

 

 

Receive Item From Customer

28-08-2014 22:21

IPS Item in conta IPS

 

 

29-08-2014 15:09

IPS Receive Item At Office Of Exchange

 

18-09-2014 09:16

IPS Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

22-09-2014 09:36

Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα από Pandawill! Ο χώρος μύρισε ΣΟΚΟΛΑΤΑ!!!! Ευχαριστούμε τον topic starter. Αν και δε θυμάμαι ποια έκδοση είναι με το L και R στα ακουστικά. Αυτήν έχω.

 

Λίγο bass θέλουν κατά προτίμηση μου από Viper4Android και στα δικά μου αυτιά σας ήχων αγγέλων ακούγονται. Δεν είμαι και κανένα τρελό αυτί να πω την αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα από Pandawill! Ο χώρος μύρισε ΣΟΚΟΛΑΤΑ!!!! Ευχαριστούμε τον topic starter. Αν και δε θυμάμαι ποια έκδοση είναι με το L και R στα ακουστικά. Αυτήν έχω.

 

Λίγο bass θέλουν κατά προτίμηση μου από Viper4Android και στα δικά μου αυτιά σας ήχων αγγέλων ακούγονται. Δεν είμαι και κανένα τρελό αυτί να πω την αλήθεια.

Κι εγω αυτην την εκδοση παρελαβα αλλα σοκολατα δεν μου μυρισε ... τουλάχιστον στο 1 που άνοιξα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα και 'γω απο Pandawill.Αποστολή στις 28/08 συστημένο με SingPost.Τελευταία έχει πολύ καθυστέρηση.
Πάντως είναι γνησιότατα, 2.1 Version με το "μανταλάκι" και μυρίζουν σοκολάτα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...