Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικα] Xiaomi Piston V.2.0, 13,25€ @ pandawill


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καρασαρδελη, προσωπικα και παντα για τα δικα μου αυτια, ισχυει το αντιθετο οσον αφορα την στερεοφωνικη, αλλα και την συνολικη εικονα των Xiomi. Ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει εως τωρα, οντως παιζουν ποιο δυνατα, ειναι ποιο κρυσταλλινα και αντιλαμβανομαι περισσοτερο βαθος και ποιο ανοιχτο ευρος.

Ελπιζω να μην κανω τοσο λαθος, οπως ελπιζω να μην ειναι χρωματισμενα τα συγκεκριμενα ακουστικα.

φυσικα και θα ειναι χρωματισμενα,hifi ακουστικα ειναι,οχι studio monitors..!To χρωμα ειναι επιθυμητο (και στα ηχεια και στα ακουστικα) οταν τα θελουμε για να ακουμε μουσικη,ετσι κι αλλιως εκει φαινεται και η καλη δουλεια που εχει κανει η εταιρια (η η κακη).

 

Flat ηχεια και ακουστικα θελουμε μονο οταν φτιαχνουμε μουσικη και ειναι εργαλεια δεν ειναι προιοντα απολαυσης μουσικης οπως τα hifi προιοντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μμμμ, μαλλον εχεις δικιο, απλως εχω την αισθηση οτι γενικα τα σωστα ηχεια-ακουστικα θα πρεπει να αναπαραγουν πιστα ακριβως αυτο που τους δινουμε, οποτε νομιζω οτι τα flat ειναι ποιο σωστα.

Ξερει καποιος καλα και φθηνα flat ακουστικα in ear?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρασαρδελη, προσωπικα και παντα για τα δικα μου αυτια, ισχυει το αντιθετο οσον αφορα την στερεοφωνικη, αλλα και την συνολικη εικονα των Xiomi. Ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει εως τωρα, οντως παιζουν ποιο δυνατα, ειναι ποιο κρυσταλλινα και αντιλαμβανομαι περισσοτερο βαθος και ποιο ανοιχτο ευρος.

Ελπιζω να μην κανω τοσο λαθος, οπως ελπιζω να μην ειναι χρωματισμενα τα συγκεκριμενα ακουστικα.

 

Όπως είπα είναι και τα δύο πολύ καλά ακουστικά... το ποιο θα επιλέξεις έχει να κάνει με την χρήση που σκοπεύεις να τους κάνεις. Εγώ τα χρησιμοποιώ για να βλέπω το βράδυ ταινίες (και σειρές), οπότε το γεμάτο μπάσο είναι πιο σημαντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα εδω το tracking number http://www.17track.net/index_en.shtmlαλλα δεν βρήκε τίποτα!!! Τι σημαίνει αυτό ?

Αν πήρες από merimobiles δεν δίνουν tranking λόγω της κατηγορίας τιμής των ακουστικών, αν ήταν >50 τότε ναι θα σου έδιναν tracking. Δεν σημαίνει τίποτα άλλο, θα έρθουν μη φοβάσαι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τα πήρα στα χέρια μου...εντάξει, άλλο επίπεδο...συσκευασία, κατασκευή και ειλικρινά δεν θα ασχοληθώ καθόλου αν είναι αυθεντικά! Δεν γίνεται απλά, να μην είναι original!!

Από pandawil αγόρασα  :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Μμμμ, μαλλον εχεις δικιο, απλως εχω την αισθηση οτι γενικα τα σωστα ηχεια-ακουστικα θα πρεπει να αναπαραγουν πιστα ακριβως αυτο που τους δινουμε, οποτε νομιζω οτι τα flat ειναι ποιο σωστα.</p>

<p>Ξερει καποιος καλα και φθηνα flat ακουστικα in ear?</p>

 

νομιζω οτι δεν εχεις ακουσει μουσικη απο συστημα με flat ηχο.Απλα θα ξενερωσεις.

 

Και θα σου πω γιατι.Ειναι σα να πηγαινεις στο εργαστηριο ενος γιατρου και να προσπαθεις να δεις ταινια hd μεσα απο τον φακο ενος μικροσκοπιου.Θα βλεπεις τα pixel μεγενθυμενα και ασχημα.Τα flat ηχεια και ακουστικα επαναλαμβανω οτι δεν ειναι για να ακους μουσικη ειναι για να βρισκεις τα λαθη στην μουσικη που φτιαχνεις και να τα διορθωνεις.

 

Δεν υπαρχει καμια συσκευη που αναπαραγει flat ηχο εκτος στουντιο,απο ιpod μεχρι ηχεια σινεμα.

 

βεβαια αν θες απο περιεργεια να δοκιμασεις οι τιμες ξεκιναν απο 200ε και πανω για ακουστκα ψυρες που πλησιαζουν την flat αποκριση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη γραφω μουσικη στο λεω και εχω ακουσει flat monitor ηχεια και εχω παθει πλακα, στο πως δεν χαριζοναι στα λαθη μιας μιξης και ποσο αψογα αναπαρηγαγαν υψηλης ποιοτητας tracks.

Αν οντως ισχυει η τιμη πανω απο 200€, απλα προτιμω να παρω 2 ηχεια αυτοενισχυομενα με καποιοα λεφτα παραπανω και να ξεμπερδευω.

Thanks παντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε σημερα ελαβα ειδοποιηση..απο τεταρτη και αν τωρα !!
Μαλλον για 4η φορα θα ανοιξω case κατα του pandawill
Ειπαμε..μονο το Pandawill τα κανει αυτα (και οχι μονο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι,με εστειλαν μνμ οτι τα εχουν στειλει,που παω να δω στο panda για να δω οτι το εχουν στειλει?να βαλω τον κωδικο παραγγελιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε σημερα ελαβα ειδοποιηση..απο τεταρτη και αν τωρα !!

Μαλλον για 4η φορα θα ανοιξω case κατα του pandawill

Ειπαμε..μονο το Pandawill τα κανει αυτα (και οχι μονο)

 

Δε νομίζω ότι είναι θέμα καταστήματος αλλά κινεζικού ταχυδρομείου που πρέπει να είναι λιγάκι ρδελομπου

Πολλοί έχουμε ήδη παραλάβει από panda ενώ υπάρχουν και άτομα από meri που περιμένουν ακόμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι είναι θέμα καταστήματος αλλά κινεζικού ταχυδρομείου που πρέπει να είναι λιγάκι ρδελομπου

Πολλοί έχουμε ήδη παραλάβει από panda ενώ υπάρχουν και άτομα από meri που περιμένουν ακόμη

 

 

 

Άσε σήμερα διάβασα και αυτό και σκέφτηκα ότι θα παραλάβω το 2023.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παρήγγειλα κι εγώ χθες (Κυριακή) από pandawill.
 
Σήμερα το απογευματάκι μου έστειλαν ενημέρωση ότι τα έστειλαν με China Post χωρίς tracking number κι ότι θέλει 29+/- εργάσιμες για να φτάσουν.
 

We have posted your order by (Order ID: [...]) normal air mail from china post on 2014-09-29 19:29:46, which is no tracking number.It will takes around 29 working days +/- .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...