Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικα] Xiaomi Piston V.2.0, 13,25€ @ pandawill


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ      23-09-2014

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS                                               24-09-2014  

 

 

 

Ένα μήνα έτσι...

 

Μηπως παιζει τιποτα με τα ταχυδρομεια, και γω περιμενω κατι πραματακια απο ebay και εδω και καιρο εχει κολλησει σε κλεισιμο απο ips. Μετα απο ποσο καιρο απο την ημερα ασποστολης πρεπει να αρχισω να ανησυχω η και ανοιξω case στο paypal??? Μεχρι στιγμης πανω απο 50 παραγγελιες που εχω κανει απο εξω δεν ειχα προβλημα πρωτη φορα αργει πανω απο μηνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά οι χρόνοι από Κίνα είναι μεταβαλλόμενοι ανά περιόδους. Μην τρελένεστε. Θα το συνηθίσετε με τον καιρό αν κάνετε παραγγελίες συχνά από εκεί. Θα σου έρθει και σε 10 μέρες, θα σου έρθει και σε 50. Έτσι πάει... Τα βάζεις κάτω και αποφασίζεις αν θες να περιμένεις. Αλλιώς μην παραγγέλνετε να μη χαλάτε και τη ζαχαρένια σας αν βιάζεστε. Ή, εναλλακτικά, πληρώστε express για γρηγορότερη αποστολή. Και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο δε γίνεται. Απλά πράγματα.   ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβες μάλλον τί είπα. Την ΊΔΙΑ ακριβώς περίοδο, είχα κι άλλα πράγματα που περίμενα, επίσης από Κίνα, και ήρθαν κανονικά σε 2-3 εβδομάδες όπως συνήθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα αν κατάλαβα κάτι γιατί δεν απάντησα σε εσένα συγκεκριμένα. Αλλά μιας και το ανέφερες, ακόμα ΚΑΙ αυτό που λες παίζει και δεν είναι περίεργο. Δεν έρχονται όλα τα αντικείμενα από το ίδιο σημείο της Κίνας, ούτε περνάνε όλα τον ίδιο έλεγχο (= καθυστέρηση) από το τελωνείο. Οι μπαταρίες και οτιδήποτε σε υγρή μορφή ή αλοιφές κλπ. ας πούμε μπορεί να κάτσουν παραπάνω.

 

Γενικά μην περιμένετε κανένα συγκεκριμένο pattern χρόνων παράδοσης. Α και φυσικά πολλές φορές καθυστέρηση υπάρχει και από τα ΕΛΤΑ ε... Δεν είναι μόνο θέμα των Κινέζων. Επειδή είδα και μερικούς να κατηγορούν μόνο τους Κινέζους αγνοώντας το από εδώ κομμάτι διακίνησης του δέματος. Μη σου πω ότι συνήθως αυτό είναι ο αδύναμος κρίκος.

 

Εν ολίγοις, όπως σωστά έχει ξαναγραφτεί από άλλον: παραγγελία από Κίνα απλά την κάνεις και... την ξεχνάς (που λέει ο λόγος). Αν είναι να κάθεσαι με το ημερολόγιο στο χέρι δε θα βγάλεις άκρη. Στους ανυπόμονους δεν προτείνεται να παραγγέλνουν από εκεί.

 

Και πάλι λέω όχι εσύ προσωπικά. Το ποστ μου είναι γενικά ενημερωτικό προς όσους γκρινιάζουν κάθε τόσο στις σελίδες του φόρουμ. Παιδιά το σύστημα είναι αυτό καλώς ή κακώς. Και αν θες, καλώς για εμένα. Γιατί αν δεν υπήρχε και αυτή η εναλλακτική του δωρεάν και πληρώναμε πχ. 3 ευρώ για λίγο γρηγορότερη και οργανωμένη αποστολή, να δω πόσοι θα αγοράζαμε τα ψιψιψίνια και τα κοκοκόψαρα των 1, 3, 5 ευρώ που αγοράζουμε τώρα. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά οι μεταφορές από την άλλη άκρη του κόσμου δεν είναι όπως το μετρό, δεν υπάρχει μονάχα μία διαδρομή με ένα όχημα και αν σου έρθει κάτι που παρήγγειλες προσφατα να σημαίνει ότι θα έπρεπε να είχε μπει στο ίδιο βαγόνι και αυτό που είχες παραγγείλει παλαιότερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά συμφωνώ μαζί σου γιατί έχω αφήσει τον οβολό μου στους ασιάτες ουκ ολίγες φορές, αλλά θα σταθώ σε αυτό:

 

μην περιμένετε κανένα συγκεκριμένο pattern χρόνων παράδοσης.

Όπως θα δεις, συγκεκριμένα με το μερι (και όχι μόνο με το συγκεκριμένο προϊον) υπήρξε κανονικότατο pattern εδώ και δύο μήνες περίπου. Νομίζω όλες οι παραγγελίες έμειναν πίσω, ενώ του pandawill, tmart, vickmall έπαιξαν σε λογικα χρονικά διαστήματα. Προσωπικά μόνο το τελευταίο εμπιστεύομαι, αλλά έχε χάρη που τα είχαν πολύ ακριβότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εννοώ pattern σε βάθος χρόνου όπως ανέφερα πάλι. Συνήθως θα περιμένεις 2-3 εβδομάδες, αλλά υπάρχουν εποχές του χρόνου (καθορισμένες αλλά και ακαθόριστες) που τα ταχυδρομεία τους πήζουν και μπορεί κάτι να αργήσει. Εσύ δεν μπορείς να ξέρεις πότε θα γίνει αυτό όμως, άρα ποτέ δεν μπορείς να έχεις συγκεκριμένες χρονικές προσδοκίες το οποίο είναι και η ουσία τελικά.

 

Και αυτό που λες ότι εμπιστεύεσαι το τάδε λάθος είναι για μένα. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποιο μαγαζί που κάνει "κάτι" και τα στέλνει γρηγορότερα από τα άλλα. Από θέμα αποστολών για μένα όλα βράζουν στο ίδιο καζάνι και όταν παραγγέλνω από εκεί είμαι έτοιμος να περιμένω από 2 εβδομάδες μέχρι και 5-6. Το μόνο που φαίνεται να ισχύει σε γενικές γραμμές από την εμπειρία μου είναι ότι από το Hong Kong συνήθως έρχονται γρηγορότερα από Κίνα.

 

Τέλος πάντων. Αυτά από μένα γιατί αν το τραβήξουμε θα αρχίσει να ανακυκλώνεται η συζήτηση. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά τα ακουστικά παίζουν σε huawei (χωρίς αντάπτορα); λεχω το huawei g750 και θέλω να ξέρω πως είναι συμβατα. Απ΄οσο ξέρω στα lenovo δεν ταιριάζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά τα ακουστικά παίζουν σε huawei (χωρίς αντάπτορα); λεχω το huawei g750 και θέλω να ξέρω πως είναι συμβατα. Απ΄οσο ξέρω στα lenovo δεν ταιριάζουν...

στο honor 3c παιζουν τελεια ολα τα κουμπια και συμβατα!!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Αυτή την περίοδο απο πού μπορούμε να τα αγοράσουμε σε οικονομική τιμή και γνήσια ; Με ενα ψάξιμο είδα στο geek στα 22,29$ υπάρχει κάπου αλλού πιο οικονομικά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To merimobiles τα έχει 20 δολάρια αλλά δεν ξέρω αν θα το εμπιστευόμουν ξανά.

Δεν έχω παραγγείλει ποτε απο αυτούς γενικα εχω κανει λιγες αγορες απο κινα. Ειναι αυθεντικά είναι η v2; γιατι λες οτι δεν θα τους εμπιστευόσουν; ειδα επίσης οτι εχουν και ενα κουπονι για εκπτωση 5$ ισχυει αυτο αραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουπόνι είναι για αγορές από 150 δολάρια και πάνω.

 

Είναι σίγουρα αυθεντικά, δεν έχουμε πρόβλημα σε αυτό. Απλά άργησα να παραλάβω, δεν έδωσαν tracking και δεν πιστεύω ότι τα έστειλαν στην ώρα τους. Να χάσεις τα λεφτά σου δεν το βλέπω, αφού έτσι κι αλλιώς πληρώνεις με paypal, αλλά από εξυπηρέτηση, ας πούμε ότι είχα και καλύτερες στο παρελθόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουπόνι είναι για αγορές από 150 δολάρια και πάνω.

 

Είναι σίγουρα αυθεντικά, δεν έχουμε πρόβλημα σε αυτό. Απλά άργησα να παραλάβω, δεν έδωσαν tracking και δεν πιστεύω ότι τα έστειλαν στην ώρα τους. Να χάσεις τα λεφτά σου δεν το βλέπω, αφού έτσι κι αλλιώς πληρώνεις με paypal, αλλά από εξυπηρέτηση, ας πούμε ότι είχα και καλύτερες στο παρελθόν.

Σε ευχαριστω για τις πληροφορίες! Πιστευεις οτι το geek θα είναι κάπως καλυτερα ; θα ειναι και εκει αυθεντικα και v2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...