Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πως παει η κατασταση με τις ενεργοποιησεις ; μεχρι χθες βραδυ δεν ειχαν γινει .... σημερα ακομα δεν εχω παει σπιτι για να δω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πως παει η κατασταση με τις ενεργοποιησεις ; μεχρι χθες βραδυ δεν ειχαν γινει .... σημερα ακομα δεν εχω παει σπιτι για να δω !

Ακόμα υπάρχει πρόβλημα αλλά μην ανησυχείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλω τα 10, δεν τα παιρνει αυτόματα? Πρεπει να τα κατεβασω χειροκίνητα?

 

Στο λαπτοπ εχω 2nd Gen Intel (sandy Brigde), αρα να μην κανω τον κοπο να ταο κατεβασω....

 

Αφου κλειδωνει με την μητρικη, τι γινεται αν αλλαξω μητρικη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον λοιπον, εκανα ενα νεο install σε δευτερευον δισκο τα 8.1 και μετα εκανα απο μεσα την αναβαθμιση στα 10 η οποια εγινε κανονικα και μου εκανε και οριστικη ενεργοποιηση. Τα 10αρια που εκανα χθες clean install δεν μου τα ενεργοποίησε ομως επειδη ζηταγε serial κατα την εγκατασταση, οποτε ειμαι στον ssd με μη ενεργοποιημενα και τον hdd με ενεργοποιημενα, γινεται να ενεργοποιησω του ssd;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως? Εκει που σου λεει να κανεις λογαριασμο στην MS, από κει πρεπει να κανω κατι? (Υπόψιν δεν τα εχω εγκαταστησει ακομα)

 

Δηλαδη, αν εγω αλλαξω GPU δεν θα εχω πρόβλημα και θα εχω πρόβλημα, αν όμως αλλαξω MOBO τι γινεται? Το κλειδι χανεται?

Εκεί που λέει να εισάγεις τα στοιχεία του λογαριασμού, στο κάτω μέρος του παραθύρου, έχει επιλογή για δημιουργία λογαριασμού. Κλικάρεις εκεί και στην επόμενη σελίδα, κάτω πάλι, θα λέει συνέχεια με τοπικό λογαριασμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που λέει να εισάγεις τα στοιχεία του λογαριασμού, στο κάτω μέρος του παραθύρου, έχει επιλογή για δημιουργία λογαριασμού. Κλικάρεις εκεί και στην επόμενη σελίδα, κάτω πάλι, θα λέει συνέχεια με τοπικό λογαριασμό.

Χανω κατι? Θα μπορω να κατεβασω από το store κανονικα?

 

Ετσι, για να μην αλλαζουμε συνήθειες από τα 7 στα 10...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ ωπ ωπ, εκανα boot στον ssd τωρα και μου τα ενεργοποιησε. Να πω οτι τα 8.1 που ειχα ηταν ενεργοποιημενα με KMSpico και κατεβασμενα απο Microsoft, τωρα απο πειρατης εγινα νομιμος, να μου ζησεις Microsoft. 

ΥΣ Μου φαινεται καπως να εχω νομιμο λογισμικο  :unsure: I miss the pirates

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξα τον Event viewer και βλεπω αρκετες καταχωρησεις του παρακατω σφαλματος

 

Metadata staging failed, result={CA0E9E80-3E97-FCAC-730A-8CB080FA2581} for container '0x80070490'

 

Εχετε και εσεις το ιδιο προβλημα;​

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χανω κατι? Θα μπορω να κατεβασω από το store κανονικα?

 

Ετσι, για να μην αλλαζουμε συνήθειες από τα 7 στα 10...

 

Θα σε γελάσω, δεν έχω κατεβάσει τίποτα από το Store και δε γνωρίζω. Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χανω κατι? Θα μπορω να κατεβασω από το store κανονικα?

 

Μπορείς να έχεις τοπικό λογαριασμό για τα windows και ένα microsoft account για στο store. Δουλεύουν ανεξάρτητα. Μοναδικό glitch είναι όταν έρχονται κάποια βαριά updates να χάνεις το αυτόματο login στο store (στη μετάβαση 8-->8.1 συνέβη αυτό).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκατε κάποιο app που να είναι ενδιαφέρον; Πολύ σαβούρα το store με ελάχιστες εξαιρέσεις (κυρίως αξιόλογα live tiles).

Ψήνομαι τόσο να χρησιμοποιώ tiles στην έναρξη αλλά η microsoft πρέπει να κάνει quality control στο μαγαζάκι της.

Κάτι που μου άρεσει πάρα πολύ είναι το app του feedback που οι χρήστες δίνουν προτάσεις κι υπάρχει σύστημα με upvotes downvotes. Αν τα λαμβάνει υπόψην η ms θα δούμε ωραία πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εγκατεστησα/δοκιμασα το ελληνικο language pack.

Δουλευει μια χαρα, οποτε στην ουσια ειναι ανωφελο να εχεις ελληνικα ISO.

 

Τρεχεις το lpksetup και προσθετεις την γλωσσα που θελεις...

 

#

wi6cnPn.png?1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...