Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απεγκατασταση ποια;;;

 

για να μου δουλεψουν τα windows , εφτασα στο σημειο να κανω delete partitions , format και ΟΛΑ απο την αρχη.....απο την πρωτη στιγμη που περασα τα 10αρια δεν αναγνωριζαν το dvd....

απλα δεν ειμαι σιγουρος αν το εβλεπαν οταν τα περασα πανω απο τα 8.1..

 

παντως , σε clean install (2-3 φορες δηλαδη , οχι μονο τωρα) δεν το βλεπουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδες την ωρα της εγκαταστασης στον ssd μου γραφει μη δυνατη εγκατασταση των windows στο διαμερισμα 1 της μοναδας 2,Ο επιλεγμενος δισκος ειναι GPT!Τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος και το upgrade.

sMCJk4d.png

Upgrade μεσω του tool απο win 7 ult x64 του θειου. Με local account και μια φορα κλικ στο activation, εγινε αυτο^^

Μερικες παρατηρησεις ακομα:

Ενω διαλεξα keep nothing, εχω κανονικα φακελο windows.old

 

Με το ShowKeyPlus βλεπω

Installed key: το generic

Original key: [..]-FCWWJ

 

Το original ειναι διαφορετικο απ το κλειδι των 7 που προηλθε η εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενω διαλεξα keep nothing, εχω κανονικα φακελο windows.old

 

 

Έχεις τον windows.old φάκελο, γιατί υπαρχει επιλογη μέσα από τα windows να γυρίσεις παλι σε win 7, μέσα σε 30 ημέρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , ξερουμε ποιο ειναι το κριτηριο για να παρει ενας υπολογιστης την ειδοποιηση για την εγκατασταση των Windows 10 ?

η φαση ειναι random ή παιζει κατι αλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγα για roll back στα win 8.1. Τα 10 είναι ένας αχταρμάς. Προφανώς με ψάξιμο θα φτιάξει το πράγμα, αλλά το λάπτοπ για μένα είναι εργαλείο δουλειάς και δε μπορώ να "παίζω" κυρία Microsoft...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγα για roll back στα win 8.1. Τα 10 είναι ένας αχταρμάς. Προφανώς με ψάξιμο θα φτιάξει το πράγμα, αλλά το λάπτοπ για μένα είναι εργαλείο δουλειάς και δε μπορώ να "παίζω" κυρία Microsoft...

 

Τι πρόβλημα έχεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την εγκατάσταση των Windows 10 (Upgrade πάνω σε Windows 7 Ultimate - με Region & Language Settings Greek Format & Location Greece - Χωρίς να έχω ρίξει το Greek Language pack) μου εμφανίζει μόνο ως επιλογές εγκατάστασης το "Διατήρηση μόνο προσωπικών αρχείων" και "Τίποτα". Δεν μου επιτρέπει την πρώτη επιλογή να επιλέξω που θέλω "Διατήρηση προσωπικών αρχείων και εφαρμογών" επειδή γράφει πιο κάτω στις παρατηρήσεις ότι .... επέλεξα να εγκαταστήσω Windows 10 χρησιμοποιώντας διαφορετική γλώσσα από αυτή που χρησιμοποιώ τώρα.  Δεν καταλαβαίνει που κολλάει αυτό...!!! Καμιά βοήθεια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2 pc με windows 7 δεν έχει έρθει η ώρα για upgrade. (στο λαπτοπ με 8.1 pro όλα έγιναν κανονικά)

 

Στο ένα PC μάλιστα υπάρχουν οι φακελοι $Windows.~BT και $Windows.~WS απο 5.5 γιγα ο κάθε φάκελος.

και στους 2 φακέλους υπάρχει το setup.exe το οποίο μου δίνει επιλογή για upgrade σε  windows 10 με επιλογή για διατήρηση των ρυθμίσεων και των εφαρμογών, όπως ακριβώς και με το tool.  

 

Σε αυτήν την περίπτωση το upgrade είναι το ίδιο όπως και στην περίπτωση αναβάθμισης μέσα από το windows update?

To ρωτάω γιατί είναι γνήσια και με ενδιαφέρει να κανω το upgrade για να μην χάσω τις γνήσιες αναβαθμίσεις και μετά να προχωρήσω σε clean instal μέσα από το tool.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πρόβλημα έχεις ?

Έχω ποσταρει στη σελ 115. Πέρα από αυτα, το λαπτοπ αργει παρα πολυ, σβηνονται εικονίδια από την γραμμη εργασιων κατα βούληση, και τρώει κολλήματα (τύπου να χάνεται ο browser που είχες ανοιχτό και να μη μπορείς να αγγιξεις τίποτε για λίγα λεπτα). Θα τους δώσω μια ευκαιρία ακόμα βέβαια, με clean install, απλά θα περιμένω να βρω χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...