Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, SeXBOX said:

Πιθανόν κάποια διεργασία να τον κρατά απασχολημένο και να μην αποκρίνεται, κοίταξε τα services σου μπας και βρεις την αιτία γιατί σε εμένα μια χαρά δουλεύει. Επίσης πρέπει και οι 2 ή περισσότεροι υπολογιστές να έχουν το ίδιο update αλλιώς δεν "παίζει".

Είναι ήδη reported bug σε Technet, Spiceworks και StackOverflow, εγώ έκανα δύο διαφορετικές καθαρές εγκαταστάσεις, αλλά φαίνεται εσύ ξέρεις καλύτερα γιατί σε εσένα δουλεύει...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 minutes ago, Zaytsev said:

Είναι ήδη reported bug σε Technet, Spiceworks και StackOverflow, εγώ έκανα δύο διαφορετικές καθαρές εγκαταστάσεις, αλλά φαίνεται εσύ ξέρεις καλύτερα γιατί σε εσένα δουλεύει... 

Τι θες να σου πω για να μην αρπάζεσαι; Ότι δεν μου δουλεύει; Ε ωραία εάν αυτό θες να ακούσεις αυτό θα σου πω.

Εγώ δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση γιατί κάπου είχε πάρει το μάτι μου για προβλήματα/bugs και πρότειναν την αναβάθμιση προς το παρόν.

Περίμενε να βγάλει η MS CU μπας και φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Zaytsev ρε συ, την άποψή του λέει και ότι σε αυτόν δουλεύει...Και στην δουλειά μου το ίδιο. Δουλεύει κανονικά.

 Επειδή είναι reported bug σημαίνει ότι δεν δουλεύει πουθενά; Τόσα και τόσα bugs εμφανίζονται στο λειτουργικό αυτό που δουλεύουν στον μισό κόσμο και στον άλλο μισό όχι.

 Και εγώ το ίδιο παραπάνω στον φίλο mindtrapper. Γιατί πρέπει να γίνεσαι τόσο επιθετικός; Μην αρπάζεσαι man, peace :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, SeXBOX said:

Τι θες να σου πω για να μην αρπάζεσαι; Ότι δεν μου δουλεύει; Ε ωραία εάν αυτό θες να ακούσεις αυτό θα σου πω.

Εγώ δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση γιατί κάπου είχε πάρει το μάτι μου για προβλήματα/bugs και πρότειναν την αναβάθμιση προς το παρόν.

Περίμενε να βγάλει η MS CU μπας και φτιάξει.

 

3 minutes ago, tommybertsen said:

@Zaytsev ρε συ, την άποψή του λέει και ότι σε αυτόν δουλεύει...Και στην δουλειά μου το ίδιο. Δουλεύει κανονικά.

 Επειδή είναι reported bug σημαίνει ότι δεν δουλεύει πουθενά; Τόσα και τόσα bugs εμφανίζονται στο λειτουργικό αυτό που δουλεύουν στον μισό κόσμο και στον άλλο μισό όχι.

 Και εγώ το ίδιο παραπάνω στον φίλο mindtrapper. Γιατί πρέπει να γίνεσαι τόσο επιθετικός; Μην αρπάζεσαι man, peace :) 

Προφανώς και σε κάποιους δουλεύει. Αν δε, θα είχε βουήξει το internet.

Αλλά για πείτε μου σε τι ακριβώς εξυπηρετεί να λέει ο Α, έχω πρόβλημα και να έρχονται ο Β & Γ και να λένε "εμένα δουλεύει" ;

Δε γνωρίζετε τη λύση, προσπεράστε και μη γεμίζετε το thread με ανούσια σχόλια.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zaytsev είπε

Προφανώς και σε κάποιους δουλεύει. Αν δε, θα είχε βουήξει το internet.

Αλλά για πείτε μου σε τι ακριβώς εξυπηρετεί να λέει ο Α, έχω πρόβλημα και να έρχονται ο Β & Γ και να λένε "εμένα δουλεύει" ;

Δε γνωρίζετε τη λύση, προσπεράστε και μη γεμίζετε το thread με ανούσια σχόλια.

Ο άνθρωπος σε συμβούλεψε κιόλας με μια πιθανή αιτία/λύση και τον πήρες από τα μούτρα. Κόψε τους πολλούς καφέδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην καινούρια έκδοση γίνετε να μην έχουμε dark mode όταν ανοίγουμε φακέλους αλλα να έχουμε σκοτεινό θέμα στα υπόλοιπα δηλαδή να γίνει όπως ήταν στην ακριβώς προηγούμενη έκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Zaytsev είπε

Προφανώς και σε κάποιους δουλεύει. Αν δε, θα είχε βουήξει το internet.

Αλλά για πείτε μου σε τι ακριβώς εξυπηρετεί να λέει ο Α, έχω πρόβλημα και να έρχονται ο Β & Γ και να λένε "εμένα δουλεύει" ;

Δε γνωρίζετε τη λύση, προσπεράστε και μη γεμίζετε το thread με ανούσια σχόλια.

Σε τι εξυπηρετεί η μουρμούρα σου ξέχασες να μας πεις όμως. Σου πρότεινε πιθανή λύση ο άνθρωπος. Μήπως να έρθει να στα φτιάξει; Εδώ είναι συζήτηση για τα win10, μην μας λες, σε παρακαλώ, τι θα πούμε. Συζήτηση κάνουμε, δεν είναι thread επίλυσης προβλημάτων (όχι μόνο τουλάχιστον). Άνοιξε καινούριο αν επιθυμείς πιο εξειδικευμένες απαντήσεις.

Σε ΕΜΕΝΑ λοιπόν, το update έκατσε just fine. 

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tommybertsen said:

Σε τι εξυπηρετεί η μουρμούρα σου ξέχασες να μας πεις όμως. Σου πρότεινε πιθανή λύση ο άνθρωπος. Μήπως να έρθει να στα φτιάξει; Εδώ είναι συζήτηση για τα win10, μην μας λες, σε παρακαλώ, τι θα πούμε. Συζήτηση κάνουμε, δεν είναι thread επίλυσης προβλημάτων (όχι μόνο τουλάχιστον). Άνοιξε καινούριο αν επιθυμείς πιο εξειδικευμένες απαντήσεις.

Σε ΕΜΕΝΑ λοιπόν, το update έκατσε just fine. 

Δεν πειράζει, ίσως να είχε μια κακή ημέρα και του βγήκε ετσι. Καλή και μεγάλη καρδιά να έχουμε! Λοιπόν κλείνω, σε 3 ώρες πετάμε η οικογένεια για Ελ. Βενιζέλος! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα την 1809 και εξαφανιστηκε το ποντικι,δεν το ανίχνευε-δεν υπηρχε ουτε το ιχνος στην οθονη του ποντικιου.

Μπηκα σε safe mode, βγηκα και λυθηκε το θεμα λοολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, tommybertsen said:

Σε τι εξυπηρετεί η μουρμούρα σου ξέχασες να μας πεις όμως. Σου πρότεινε πιθανή λύση ο άνθρωπος. Μήπως να έρθει να στα φτιάξει; Εδώ είναι συζήτηση για τα win10, μην μας λες, σε παρακαλώ, τι θα πούμε. Συζήτηση κάνουμε, δεν είναι thread επίλυσης προβλημάτων (όχι μόνο τουλάχιστον). Άνοιξε καινούριο αν επιθυμείς πιο εξειδικευμένες απαντήσεις.

Σε ΕΜΕΝΑ λοιπόν, το update έκατσε just fine. 

Αυτό που εσύ λες "μουρμούρα", είναι απλή παρατήρηση για όποιον ενδιαφέρεται να τα βάλει, ώστε να έχει υπόψη του, τι μπορεί να αντιμετωπίσει. Άλλωστε για αυτό είναι το thread, γενικές πληροφορίες για τα 10. Για λύση, άνοιξα θέμα στο Technet που έχω συνδρομή κι όχι φυσικά εδώ που πετάγεται ο κάθε άσχετος και λέει τη βλακεία του.

Πιθανή λύση ΔΕΝ πρότεινε, γιατί απλά δεν αναφέρθηκε συγκεκριμένα, αλλά εντελώς γενικά, σε "κάποιο service". Τρέχουν περίπου 80 services από default κι εσύ έχεις την εντύπωση ότι το "κάποιο..." αποτελεί βοήθεια...;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zaytsev είπε

κι όχι φυσικά εδώ που πετάγεται ο κάθε άσχετος και λέει τη βλακεία του.

Μας τιμούν ιδιαίτερα τα λόγια σου. Ignore list λέγεται και είναι η λύση και για εμάς τους άσχετους και για εσένα τον σχετικό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να μην λειτουργει? Το smb1 ειναι για να συνδεεσαι σε samba shares που δεν εχουν την δυνατοτητα για smb2 ή νεοτερο. πχ αν τα shares ειναι σε καποιο pc με xp ή σε καποιο παλιο nas. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...